National Basketball Association 2023/24

Osma uzastopna pobeda. GO MAGIC! 💪
405236930_885543399594869_9062189618377052420_n.jpg


A sada nešto preslatko. :heart:
 
Најпријатније изненађење на истоку је свакако Орландо, по мени и очекиван напредак. Тренутно имају скор 13-5 и умијешали су се у трку са Бостоном, Милгвокијем и филаделфијом, екипама од којих се очекивало да ће се ове сезоне борити за прстен.
И једна јако занимљива екипа, млада, потентна и у данашњој оријентацији ка нижим поставама атипична екипа јер играју константно са три јако висока играча у петорци. Прошле сезоне су експериментисали са чак 4 висока у петорци, сви преко 208 цм, гдје би повремено Бол Бол са својих 218 цм играо бека, но проблем је што је са тако високом поставом тешко парирати у игри брзе тртантиције.
Ове сезонев су то боље посложили, играју са природним бековима што даје резултате.

Атипична су екипа и због чињенице што им се игра не базира на једној или двије звијезде којима се сви подреде и прилагођавају већ су улоге равномјерно ераспоређене, нико не постиже у просјеку 20+ поена по мечу што је ријеткост међу екипама које циљају висок пласман, али зато имају одличнуу петорку младих о потентних играча и изврсне алтернативе на свакој позицији.

На плеју је ту годинама оспоравани својевремено први избор драфта Маркел Фулц који муку мучи са повредама. Но зато је ту одична алтернатива Kол Ентони, брз, опасан шутер. Занимљив је и дебитант комбо бек Ентони Блек,
На беку имају младог Џејлена Сагса који има велики простор за напредак, добар крадљивац лопти те Герија Хериса којег памтимо из Денвера, доказана вриједност, поуздан играч у оба правца, за бек-ап бека више него добро рјешење.
На крилу ту је одлични Франц Вагнер, са 208 цм изузетне предиспозиције, опасан шутер, висок IQ, ен-би-еј звијезда у најави. Ту је и ветеран Џо Инглс, није оно што је некад био али добра бек-ап опција.
И на крилном центру ту је изузетнио потентни Паоло Банкеро, скочан, експлозиван, велика енергија, опасан потенцијал, већ сада одличан а има велики простор за напредак. Алтернатива је Џонатан Ајзак којег су повреде спутале да испуни очекивањља, такође опасне предиспозиције, са огромним распоном руку сасвим добра бек-ап "четворка".
На центру ту је Вендел Kартер, такође добре предиспозиције, не толико нападачки оријентисан али против њега сви центри муку муче. Алтернативе су јако квалитетни старији Вагнер, у нападу јако опасан, те Грузин Битадзе, којег добро познајемо.
Тренутно су им повређени стартери Фулц и Картер и поред те чињенице одлично играју, што значи да имају ширину. Занимљиво да тренутно у стартној постави почиње Блек умјесто Ентонија те Битадзе умјесто Морица Вагнера. И док је код Ентонија мотив трка да добије признање за најбољег шестог играча лиге, изненађујуче је што Битадзе добија предност у односу на Њемца, могуће јер се боље укпапа са Францом и Банкером.

Добро изгледају, а имају велики простор за напредак. У плеј-оф ће ући, видјећемо са које позиције, ту би их недостатак искуства могао коштати у борби са Бостоном, Милвокије, могуће и Мајамијем за примат на истоку, али наредних сезона могли би урадити добре ствари.
 
Poslednja izmena:
Orlando i dalje sasvim lepo gura. Nanizali su devet pobeda i izjednačili rekord franšize. Nažalost, nisu uspeli i da ga obore jer su ih pobedili Netsi i prekinuli im niz. Onda još jedan poraz od Klivlenda, ali zatim su usledile dve pobede. Najpre nad Detroitom koji je ove sezone, istina, najslabiji tim u ligi (ali svejedno, pobeda je pobeda), a onda revanš Klivlendu. Sve u svemu, dobro im ide, zadovoljan sam, samo da ne uprskaju ovo što su gradili. Napred u nove pobede! 💙🤍
 
Još jedna pobeda nad aktuelnim šampionom! :super:
1704518544964.jpg


Nakon novembra za pamćenje (November to Remember) gde su nanizali devet pobeda u nizu, tokom decembra su igrali "šućmurasto", pobeđujući ali i gubeći (mada, činjenica je i da imaju problema s povredama, jer se stalno neko u ekipi povređuje). Sada je Bančero, momak koji definitivno ima potencijal da bude zvezda, postigao svoj prvi tripl-dabl dok je Sags zabeležio rekord karijere od 27 poena, i eto nove pobede. Samo se bojim da momci u nekom trenutku ne zapadnu u neki veći gubitnički niz ili da ih povrede ne desetkuju. Optimista sam, ali i realan; ne očekujem borbu za titulu, ali plasman u plej-of i, recimo, prolazak u drugi krug bi trebalo da bude dostižan cilj ako momci ostanu uigrani.
 
Mislim da ove godine Bogdan ima sasvim realne sanse da osvoji priznanje za najboljeg 6-og igraca (trenutno je najbolji strelac medju rezervistima i vodi u jos par statistickih kategorija) sto bi bilo ovako lepo priznanje, jedino mu ne ide na ruku sto Atlanta ima negativan skor i ne stoji bas najbolje ali mislim da makar ako udju u onaj plej-in da ima sasvim realne sanse da osvoji to individualno priznanje (koje su svojevremeno osvajale i brojne legende kao sto su Manu Djinobili, Toni Kukoc, Kevin MekHol, Leo Barbosa, Detlef Srempf, Dzon Starks, Derel Armstrong, Dzejson Teri, Bobi Dzekson, Dzamal Kraford, Lou Vilijams, itd).

Inace Jovic u poslednje vreme dobija sansu i lepo je koristi, malo se doduse muci sa sutom nekad ali pruza lepe ol'round partije i puni sve statisticke kolone, eto i Micic je poceo pomalo da dobija neku kakvu-takvu minutazu i ok je koristi iako je jasno da nece on tu biti u prvom planu i imati ulogu kakvu je imao Efesu, ali i ova minutaza sto dobija je svakako vec vidljiv pomak u odnosu na pocetak sezone.
Jedino ne znam sta je sa Pokusevskim, totalno se izgubio i ispao iz rotacije (mozda je povredjen ? ), deluje mi kao da je njegovu ulogu i prostor totalno preuzeo Chet Holmgrin (koji se nametnuo kao druga zvezda tima posle Shai-ja) i da tu nema mesta i dovoljno prostora za obojicu u timu i da je ovaj nazalost izvisio i da mu je bolje da zatrazi trejd.
 
Još jedna pobeda Denvera protiv Portlanda, 112:103
Denver gubio tri četvrtine, na samom kraju treće četvrtine uspeo da izjednači (posle tehničke dodeljene Gordonu jer se bunio zbog nesviranog faula, dobio je udarac u lice, Denver je imao seriju 19:3), pa povede 86:84, a u četvrtoj 26:19.
Najbolji u Denveru Jokić (29/8/7), u Portlandu Ejton (27/9/4)
 

Back
Top