Nase plate su smesne za evropski nivo

Ti tvrdiš da je SFRJ bila divna pro zapadna zemlja, a bio je komunistički konc logor, gde si imao neka prava više nego pod Sovjetima.
Tito = Čaušesku.
Napravio mu je Zapad zbog geopolitike neke ustupke sedamdesetih pa je morao da reviduje svoj komunizam i to je to.
A ti naravno lupetaš svašta i upoređuješ babe i žabe.
Srbija se ako išta komunizma spasla. Onog u kome se uči marksizam. To je JAKO dobro.
Југославија је од 14.11.1951 године постала придружени - тајни члан НАТО-а. Потврдио је то и војни гласник (читао сам лично пре 17-18 година).
 
Југославија је од 14.11.1951 године постала придружени - тајни члан НАТО-а. Потврдио је то и војни гласник (читао сам лично пре 17-18 година).
Ne znam šta želiš da kažeš -da su bili slobodni izbori 1951-ve i da je bilo više od jedne političke stranke?
Imali smo sejbrove pedesetih ali da te potsetim da smo od šezdestih nabavljali migove.
Ništa od ovoga nije smetalo da drugovi iz SKJ apsolutno vladaju zemljom koja se zvala SFRJ
 
Ne znam šta želiš da kažeš -da su bili slobodni izbori 1951-ve i da je bilo više od jedne političke stranke?
Imali smo sejbrove pedesetih ali da te potsetim da smo od šezdestih nabavljali migove.
Ništa od ovoga nije smetalo da drugovi iz SKJ apsolutno vladaju zemljom koja se zvala SFRJ
Тога свакако није било а да смо добили много тога (Сејброви су само кап у мору) од Американаца, Француза и Енглеза јесмо. Али смо за њих, нарочито за Амере радили гомилу прљавих послова јесмо.
Мигове, артиљерију, оклопно механизоване јединице, ПВО и доста тога кренули смо касније да набављамо од СССР-а јер смо се приближили њима а и били су доста јефтинији.
Што се унутрашње политике СФРЈ тиче била и неповратила се.
 
Nasa prosecna plata je oko 40 000 dinara sto je oko 340 evra ako ne uzmemo u obzir plate onih par rocenata koji imaju politicari koje su preko 1000 evra. Njih ne racunamo jer to nisu plate koje je odredilo trziste vec oni sami sebi odredjuju plate. Znaci uzimamo u obzir samo one plate koje odredjuje trziste roba i usluga a koje su jedino realne.

Znaci nase plate u proseku su oko 340 evra. E sada da li znate da zatvorenici u zapadnoj evropi takodje svakog meseca primaju plate? Ako niste znali eto sad znate. Znaci robijasi po evropskim zatvorima primaju plate. Te plate robijasa u Nemackoj su 620 evra mesecno a u svajcarskoj su 800 evra. Dakle mi nismo ni na nivou robijasa vec su nase plate zapravo plate robova. Jer ranije kad su crnci bili robovi oni nisu imali platu ali su ih hranili robovlasnici a sada kako bi izgledalo da nismo robovi oni nam daju neku crkavicu kako bi kupili hranu a u stvari realno jesmo robovi jer od te plate ne moze nista drugo da se kupi osim hrane odece obuce i placanja rezije. Jedina razlika izmedju nekadasnjih robova i nas koji smo danasnji savremeni robovi je taj sto mi imamo godisnji odmor i nema bicovanja ostalo je isto.

A koja je razlika robijasa i robova? Razlika je ta da robijase hrane, oblace, neguju o trosku drzave i ne moraju ako nece nista da rade i primaju cistu platu duplo vecu nego sto mi robovi primamo. A mi robovi u Srbiji od te crkavice koje nam udeljuju mesecno trebamo i da se hranimo i da placamo poreze i da placamo rezije i da skolujemo decu i da kupujemo garderobu, i sve sve sve.

Znaci ako vas u buduce neko pita ko ste vi i sta ste i cime se bavite kazite jasno i glasno da ste ROBOVI ukoliko vam je plata manja od 1500 evra mesecno. Jer robijasi na zapadu primaju 800 evra a nemaju troskove a ako neko ima troskove i nije robijas onda mora da ima bar duplo vecu platu od robijasa da bi sa tom razlikom od robijaske plate pokrio troskove i ono sto mu ostane da se izjednaci sa robijasem. I tek onda moze da kaze da nije niciji rob vec da ima profesiju za koju prima platu


1612466646-Affiliate-2000x1334.jpg
Једни једу месо, други купус. У просеку - сарму. Просечну плату нико још није видео. Неки примају мање, неки више од тога.
 
Једни једу месо, други купус. У просеку - сарму. Просечну плату нико још није видео. Неки примају мање, неки више од тога.
Vecina prima od minimalca do 60k. Prosek vade velike plate u javnom sektoru, u monopolistickim firmama...
Ne verujem sada da IT sa 20000 zaposlenih vadi prosek....
 

Back
Top