Napajanje problem

ndjordje91

Ističe se
Poruka
2.675
Momci imam jedan problem, non stop se gasi slika na monitoru..(mislio sam da nije zbog napajanja al najverovatnije nije) E sada uploadovao sam sliku da vidite dal su dobre:


http://imgur.com/UO9fPVC
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    61,9 KB · Pregleda: 2
Ovako kako su slikane izgledaju sasvim normalno,a li tesko je nesto predvideti ovako ako ima problema, Probaj ti raskaci kabl od monitora sa obe strane,proveri grafiku.Izvadi je ocissto kontakte gumicom za grafitne olovke,izduvaj slot.Vrati kabl na mesto,pa u radu prodrmaj prvo jednu pa drugu stranu i vidi ima li kakvih promena,na primer,da li slika podrhtava,ilise pojavljuju nekakve crte.Ako je sve u redu s tim,onda ne bi bilo lose da tvoj monitor probas kod nekog,a da drugi probas kor tebe.
 
Sve sam odradio kao sto si rekao, sve je u redu. Nisam rekao probao sam od drugara graficku i isto se gasi,probao drugi monitor isto. Reinstallirao sam Sistem takodje isto, jedino stoji da mozda nije maticna otisla nesto na njoj pa gasi mi sliku. E sada chisto sumnjam da je CPU zato sto su mi dobre temp...Al ja sumnjam na maticnoj zato sto sam promenio graficke jedno 5 puta. Prvo sam imao 4890 i tu graficku sam gurao dosta dugo od 2008 godine. Pa onda ja mislim 2010 ili 2011 sam stavio 6850 nije ni proslo 2 meseca ja sam stavio 7790 kako sam stavio 7790 proslo oko 5 meseci boom no signal going to sleep. Pa onda posle toga dobijem novu R7 260 radila je bogami dosta i ponovo se sada desava sto mi se sada deshava. I probam od drugara njegovu graficku,monitor isto nece... Sta moze da bude?
 
Mozda je slot otisao,ali i to se da zameniti.Ne znam koja ti je maticna.Na nekim ima dva slota za za grafiku,pogledaj da sucajno nema identican slot,a na nekima su obicno 2 slota za TV karticu.Akoje slot to dobar majstor moze promeniti za 15 min.Ali u svakom slucaju bi bilo dobro odneti to u servis da ispitaju sta je.da
je do grafike,svaka druga ispravna bi radila.
 
Mozda je slot otisao,ali i to se da zameniti.Ne znam koja ti je maticna.Na nekim ima dva slota za za grafiku,pogledaj da sucajno nema identican slot,a na nekima su obicno 2 slota za TV karticu.Akoje slot to dobar majstor moze promeniti za 15 min.Ali u svakom slucaju bi bilo dobro odneti to u servis da ispitaju sta je.da
je do grafike,svaka druga ispravna bi radila.

Maticna je: Gigabyte GA-MA770T-UD3P i ima jedan slot za graficku ma da i mnogo je stara ima skoro 7 godina :D
 
Čekaj, ako se gasi za vreme aktivnog korišćenja računara, onda ovo što ovaj drugi reče. Ali ako se gasi jer je neaktivan računar - pogledaj samo settings i podesi u control panelu power options za monitor. Da se ne gasi.
Takodje, prvo što svaki put treba uraditi je proveriti da li su sve komponente spojene dobro fizički. I monitor i kartice. Povadi, pa vrati sve. Ako nakon toga nastavi se problem, servis. Reklamacija.
 
Povadio sam sve kablove vratio lepo nazad da legne lepo naravno i graficku i to , odradio ono u power settings radio je mozda 5 minuta i samo kaze no signal going to sleep. Upalio ponovo doslo do Welcome i ponovo isto.... Al cudno mi je zato sto pre mozda nedelju dana radio je skoro 10 sati bez no signal going to sleep. Pa se ugasio posle toga ono no signal going to sleep. Al ja mislim da je od maticne slot otisao od graficke ili nesto na njoj. Al za ove druge komponente imam dobre temperature. Ne verujem sada je processor u pitanju....
 
Sve sam odradio kao sto si rekao, sve je u redu. Nisam rekao probao sam od drugara graficku i isto se gasi,probao drugi monitor isto. Reinstallirao sam Sistem takodje isto, jedino stoji da mozda nije maticna otisla nesto na njoj pa gasi mi sliku. E sada chisto sumnjam da je CPU zato sto su mi dobre temp...Al ja sumnjam na maticnoj zato sto sam promenio graficke jedno 5 puta. Prvo sam imao 4890 i tu graficku sam gurao dosta dugo od 2008 godine. Pa onda ja mislim 2010 ili 2011 sam stavio 6850 nije ni proslo 2 meseca ja sam stavio 7790 kako sam stavio 7790 proslo oko 5 meseci boom no signal going to sleep. Pa onda posle toga dobijem novu R7 260 radila je bogami dosta i ponovo se sada desava sto mi se sada deshava. I probam od drugara njegovu graficku,monitor isto nece... Sta moze da bude?

Прегледао сам све шта си написао и дошао до јединог и могућег решења-одговора :aha2: ► МАТИЧНА ПЛОЧА ◄ :aha2:

Предпостављам да имаш " квар на делу штампаног кола " којим се напаја слот графичке картице...ткз...ХЛАДАН ЛЕМ....:think:

Први пут када ти је нестала слика на монитору ...због претераног грејања неке компоненте на штампаном колу матичне дошло је до одвајања ногице/ца те компоненте од штампе. Могуће је да је то чипсет који је подршка раду графичке...:think:Већина чип-интегрисаних кола на матичној плочи ..нису залемљена...већ ...залепљена топлим ваздухом...и када дође до прегревања неког чипа ..врло лако може доћи до одвајања неког пина од штампе...:aha2:
-----------------------------
Иначе када се скидају ти чипови са штампе...скидају се уз помоћ топлог ваздуха на негде око 180 - 200 °С, јер су лемни контакти од " чистог 100% калаја "...:aha2:
Остале компоненте и конструктивни елементи који се не лепе ...леме се тинолом - Sn/Pb 60/40%...за које је лемна температура ...270 - 330 °С.

Значи...ХЛАДАН ЛЕМ...:aha2:
 
Kupio novu maticnu plocu, problem je i dalje tu! :(

Probao isto, sve jedno odveo sam komp u servis. Probao sam sve sto sam znao, menjao sam pastu isto ma kakvi....

МЕЊАО СИ ПАСТУ ...на новој матичној плочи...ГДЕ & ЗАШТО...:think:

ОДНЕО СИ КОМП У СЕРВИС....КОЈИ СЕРВИС...:think:

СЕРВИС..са листе сервиса на гаранцији те матичне или у ...БИЛО КОЈИ СЕВИС...:think:
-----------------------------​
Колико ти је старо " напајање "....:think:
 
Moje napajanje je staro 7 godina, hteo sam da kazem da sam menjao pastu na procesoru, servis Gigatron moze i da si imao garanciju kod njih i bez nje. Al maticna nova je i dalje u kutiji, posto sam skinuo i vratio sve i probao ponovo da vidim dal radi i ok je radi dobro sam povezao al i dalje onaj problem sto imam.

(Kupio sam plocu zato sto sam te poslusao zbog tog nekog hladnog lema-al dobro nema veze)
 
Poslednja izmena:
izgleda da ipak jeste napajanje

pad napona koji grafickoj ne isporucuje dovoljno struje

- - - - - - - - - -

koliko vidim sve su jake graficke i sve traze dodatno napajanje

- - - - - - - - - -

uvek se prvo menja ono najlakse zamenjivo

pozajmi se od nekog memorija , graficka , napajanje pa se menja jedno po jedno
 
Poslednja izmena:
izgleda da ipak jeste napajanje

pad napona koji grafickoj ne isporucuje dovoljno struje

- - - - - - - - - -

koliko vidim sve su jake graficke i sve traze dodatno napajanje

- - - - - - - - - -

uvek se prvo menja ono najlakse zamenjivo

pozajmi se od nekog memorija , graficka , napajanje pa se menja jedno po jedno


Bože kakva nagađanja.
Za utvrđivanje kvara potrebno ti je napajanje i drugi monitor.
Teško da je napajanje, ali ipak prvo pokušaj da pozajmiš neko i probaj, to bi inače bio preduslov za sve ostalo.
Monitor verovatno ima godina kao i taj računar, moguće je da su mu otišli kondenzatori na naponskoj jedinici - uobičajen problem koji je lako rešiv, ili ima prljavština na kontaktima podešavanja monitora koji mogu da naprave problem.
Naravno moguć je i problem sa VGA iz istog razloga - kondenzator, čim se malo zagreje nema prolaza video signala...
 
Moje napajanje je staro 7 godina,

hteo sam da kazem da sam menjao pastu na procesoru,

servis Gigatron moze i da si imao garanciju kod njih i bez nje.

Al maticna nova je i dalje u kutiji,

posto sam skinuo i vratio sve i probao ponovo da vidim dal radi

i ok je radi dobro sam povezao :D

al i dalje onaj problem sto imam. :confused:
-----------------------------

(Kupio sam plocu zato sto sam te poslusao zbog tog nekog hladnog lema-al dobro nema veze)

Прво...пишеш ко основац и врло неразумљиво. Морао сам да рашчланим твоју поруку да бих нешто разумео...и о5 ми нешто није јасно...:think:

Какве везе има паста на процесору са сликом на монитору :huh: ... Јел се процесор " прегревао " ...:think:

У сервису Гигатрон може да се поправља и комп који нема њихову гаранцију ...али за паре...:per:...то раде сви сервиси компјутера... :aha2:

Kupio novu maticnu plocu, problem je i dalje tu! :(

Ја сам ово схватио ...да си инталирао све на " нову матичну " и да има исти проблем као са старом, а ти је...НИСИ НИ ИЗВАДИО ИЗ КУТИЈЕ

Вратио си све на стару неисправну плочу ..и...ОЧЕКИВАО ЧУДО...:lol::lol::lol:
-----------------------------​

Друго...ја сам констатовао квар, али те нисам саветовао да купујеш нову матичну плочу...:nono3: За сваког иоле паметног ...та опција је " задња "...:aha2:

Ти си урадио ...КОНТРА

Прво си купио си нову матичну...:pljus:...а онда си стару плочу са све компом однео у сервис...:lol::lol::lol:
 
Hteo sam da kazem da kada sam kupio novu maticnu ubacio sam pazljivo nesto da ne zeznem, kada sam sve zavrshio sa kablovima i ostalo probao sam komp da upalim posle par sec upalio se al brzo se ugasio... Cale mi rekao da izvadim i da vratim na staru plocu pre nego sto oteramo u servis!

Si sada skapirao?
 
Hteo sam da kazem da kada sam kupio novu maticnu ubacio sam pazljivo nesto da ne zeznem, kada sam sve zavrshio sa kablovima i ostalo probao sam komp da upalim posle par sec upalio se al brzo se ugasio... Cale mi rekao da izvadim i da vratim na staru plocu pre nego sto oteramo u servis!

Si sada skapirao?

СКАПИРАО

Ајд ..... да ти верујем...:think:

Како ти је та нова плоча ...радила још краће од старе...отвара се још једна " сумња "НАПАЈАЊЕ...:think:( које је такође старо 7 година )

А...можда си и нешто " лоше конектовао" ...:think:
 
Poslednja izmena:

Back
Top