Nakit

O, hvala.. :)
Nisam bila sigurna da li je kamea ili kameja...
Da, tamo sam je kupila, tacnije, odabrala. Dobila sam je na poklon, od drugarice. :heart:
A videla sam u jednoj antikvarnici predivne priveske (koji mogu da se nose i kao brosevi),
uradjene u srebru ili zlatu.. stare su i skupe, ali neodoljive... Ko zna...mozda ih nekada uvrstim u kolekciju... :heart:
 
Divan nakit Sehnsucht:heart:...obozavam medaljone i kameje...veoma rusticno i nezno izgledaju...

Zanima me da li slucajno znate gde bih mogla da kupim starinsku snalu za rep i pundju, mislim na snalu koja nema federe i zupce vec stapic koji ide kroz sredinu? Nije vazno da li samo izgleda vintage ili zbilja jeste...

...takodje sam zainteresovana i za cesljice pa ako neko nesto zna bila bih mu zahvalna...
 
Divan nakit Sehnsucht:heart:...obozavam medaljone i kameje...veoma rusticno i nezno izgledaju...

Zanima me da li slucajno znate gde bih mogla da kupim starinsku snalu za rep i pundju, mislim na snalu koja nema federe i zupce vec stapic koji ide kroz sredinu? Nije vazno da li samo izgleda vintage ili zbilja jeste...

...takodje sam zainteresovana i za cesljice pa ako neko nesto zna bila bih mu zahvalna...

Mislis na koznu snalu sa drvenim stapicem? Nije tesko napraviti, da narucis kod neke snajderke koja ima masinu za sivenje koze...ili net prodaja tipa pik, lumundo, ili buvljak...ne znam da li i sad rade identicne, mozda Kinezi?
Cesljica ima u CM (ne znam da li ih ima u Srbiji)... bas zanimljivih... bilo je jedno vrijeme i u Merkatoru, svakakvih ukrasa za kosu, izmedju ostalog i cesljica...obicnih i sa kamencicima, cvjeticima...ali ti slabije drze kosu. (bar meni)

...ovih dana...najcesce nosim srebro, minijatura...
 

Prilozi

  • DSCN5798.jpg
    DSCN5798.jpg
    13,3 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Nova ogrlica, juce spontano kupljena, uz pregrst drugih sitnica.

Kombinacija metala i pamucnog, upletenog tkanja me osvojila. :)
Pocev od kopce, staklene perle su koralne, a kasnije prelaze u boju sampanjca.




















 
Cudesno su lepi.
Nezni i krhki, kao srebrnom niti viline kose ispleteni.

Favorit mi je prvi.
Kombinacija sedefa bisera i ljubicastog kamena ne ostavlja me ravnodusnom. :)
 
Ovaj art nouveau češalj je veoma lep. Od nakita iz tog perioda meni je omiljena ova dijadema koju je napravila juvelirska kuća Maison Vever za Svetsku izložbu 1900. godine u Parizu.
Ferntiara-1.jpg
 

Back
Top