Najveće greške koje uništavaju ljubav

Na početku svake priče sve izgleda jednostavno i neposredno. Razumemo se i lako izražavamo osećanja, pažljivi smo i puni razumevanja za ukus i želje partnera.
Kasnije, kad se odnos učvrsti cesto se javljaju prve poteskoce.
Prvo šta treba učiniti je iskreno razgovarati s partnerom.
Još bolje je na vreme prepoznati i izbegavati pogrešno ponašanje, koje može uništiti život u dvoje.


Sta vi vidite pod pogresnim ponasanjem i kako ga sprečiti? Nadam se da ce nam razmena misljenja pomoci da razumemo jedni druge.

Jedine i prave greske u ljubavi i sexu je kada se previse misli, a malo prepusta uzivanjima ljubavi i sexa
 
sto su svi fini na danasnji dan, pa pricaju o osecanjima, razumevanju, komunikaciji...
prevara, bre!
najveca greska koju partner moze da napravi i unisti ljubav
a posle bude:
''nije to nista znacilo'', ''nije bilo emocija''(?), i takva raznorazna preseravanja

Pa i ne mora da znači...
Mislim, dosta često jeste tako i nije da nisi u pravu uopšte...
Ali, zamisli situaciju...
Prevarila te je devojka jednom... napila se npr., i eto.. desilo se..
Kaže da samo tebe voli, sve će učiniti da ti ne budeš ljut na nju, i svim silama će se truditi da održi vašu vezu... Ti pristaneš, u prvo vreme patiš, proganjaju te slike u glavi kojekakve, ljubomora i sve..Ali, vremenom počnu da blede.. vidiš da se njena osećanja prema tebi nisu menjala, čak su možda jača i lepša, dublja i iskrenija zato što je shvatila da može da te izgubi... polako i ti počinješ da uviđaš kolika je lepota vaše veze i dubina ljubavi.. i prevara ostaje iza vas... Naravno, ovde pričam o prevari koja se omakla, ne o paralelnim vezama..

A kad nema komunikacije između dvoje u vezi... e to je problem.. kad nema poverenja..
Podrške, prvenstveno podrške...
Da te voli takvog kakav si, takvog da te prihvati, i podržava u svim tvojim sitnim bubicama, jer zna da ćeš tako biti srećniji...
Ili ako izostane podrška kad ti je neki baš težak trenutak u životu..
Da ne možeš da podeliš sa njom svoje tuge, strahove, sreće i nade...
Nerazumevanje... laži...
Ih, prepreka bezbroj, ali ako ta ljubav išta vredi i ljudi se trude, mogu se prevazići...
 
kad se pogresno protumaci zelja drugog ..i tera mazga svoje (komplexi,sujeverje,uticaji drugih..ko da ce je ti j*bat)
i kad osoba prica unapred neke stvari koje se nisu dogodile i posle to je ljubav (znaci cisto hvalisanje a od ljubav nista !! )

p.s. jeee ajd zatrudni sad pa da vidis bruke pored ogromne bese i laznog morala u Srbiji ,zato si pobegla :roll:

i jos nesto..koliko ljubavi dajemo toliko i primamo (s tim da ni Kluni nije lud sam ali usamljen mada ce mu trebat bolnicarka...dok neozbiljni Bred Pit on sa jos neozbiljnijom zenskom ..dva loodaka lunija ..hm prave od braka avanturu ,umesto da zive malo mirnije ..e sad sto je tako..ja to vec ne znam nisam sveznajuci tararaa)
 
nedostatak sexa.
redovan sex i ljubav cveta...
:)

Da, nedostatak sexa i neuskladjenost potreba partnera veliki su problemi u vezi. Pravo je mučenje želeti nekoga i osećati potrebu za sexom, a drugoj strani na pamet ne pada da razmisli o tome. Čisto gomilanje frustracija :besna:
Znači- isti apetiti i svi će biti siti :lol: i bar je taj segment veze sređen..
Naravno, samo sex neće održati vezu na duže staže, neophodan je uslov, ali ne i dovoljan.
Strogo zabranjen : egoizam, posesivnost, povodljivost i a priori prihvatanje saveta nekih `dobornamernih prijatelja`. Ok, ima ljudi čije mišljenje vredi saslušati,ali ,sve u svemu, neki mogu biti jako zlonamerni.
 
Pitala sam mamu za ovo
evo sta ona kaze:
Nista lakse nego unistiti ljubav. Pocnes da posmatras i da meris mane. I ako krenes da razmisljas o manama onog sa kojim si (bilo musko bilo zensko) tu nikad kraja i polako, ljubav se gasi. (A bilo mi zanimljivo dalje sta je rekla) Ustvari ti unistavas ljubav prema sebi, jer zaboravljas polako one osobine zbog kojih si zavoleo tu osobu. (Ona tako rekla, a valjda je mislila da to sto smo zavoleli kod drugog je i deo nas , to je i u nama proizvelo nesto slicno, bar takav sam imala osecaj kada mi se nesto kod nekog dopalo, da onda to tera i mene samu da razvijem neku takvu osobinu).
 
Pa i ne mora da znači...
Mislim, dosta često jeste tako i nije da nisi u pravu uopšte...
Ali, zamisli situaciju...
Prevarila te je devojka jednom... napila se npr., i eto.. desilo se..
Kaže da samo tebe voli, sve će učiniti da ti ne budeš ljut na nju, i svim silama će se truditi da održi vašu vezu... Ti pristaneš, u prvo vreme patiš, proganjaju te slike u glavi kojekakve, ljubomora i sve..Ali, vremenom počnu da blede.. vidiš da se njena osećanja prema tebi nisu menjala, čak su možda jača i lepša, dublja i iskrenija zato što je shvatila da može da te izgubi... polako i ti počinješ da uviđaš kolika je lepota vaše veze i dubina ljubavi.. i prevara ostaje iza vas... Naravno, ovde pričam o prevari koja se omakla, ne o paralelnim vezama..
Ovo gore ne bih da komentarisem, samo cu reci da je vreme najbolji antiidiotik...;)

A kad nema komunikacije između dvoje u vezi... e to je problem.. kad nema poverenja..
Jako tachno, medjutim, preferiram precutno razumevanje u odnosu na beskonachne price, koje su, uistinu, nekada neophodne, ali najvcesce samo vode prolongiranju mrcvarenja...
Podrške, prvenstveno podrške... Samo ako je medjusobna, svi pred ogledalo!
Da te voli takvog kakav si, takvog da te prihvati, i podržava u svim tvojim sitnim bubicama, jer zna da ćeš tako biti srećniji... A ti da vremenom isteras bubice i da se priblizis sredini...
Ili ako izostane podrška kad ti je neki baš težak trenutak u životu.. Tu sam za tebe! Kad druga strana zna to - sve se moze!
Da ne možeš da podeliš sa njom svoje tuge, strahove, sreće i nade... Vecina tuga, strahova, sreca i nada se vremenom pretvori u jedno - kako dalje...
Nerazumevanje... laži... bmf, jsf...:)
Ih, prepreka bezbroj, ali ako ta ljubav išta vredi i ljudi se trude, mogu se prevazići...
MirJam :lol:

mNJac! Kakav materijal za komentare, mmm! :D

Up On The Catwalk Time ;)
 
isto je velika greska kad misli da ste sad sve sredili i ondak se otrombolji, kao, tu ste, vasi ste, zajedno ste, i ondak kao nema sta tu vise...e to je najgore, to rusi vezu ako se ne trgne na vreme. taj ulazak u kolotecinu jer sve je ok i nema tu sta da se....
ali bas tada ima i treba. i da se ulaze u vezu i da se ona gradi i dalje i sve to tako nesto..
 

Back
Top