Najbolji savet koji ste dobili?

stranac119

Stara legenda
Poruka
84.660
Da li postoji neki savet kog se i dan danas secate i kog se pridrzavate?
Ko vam ga je dao?

Uvek se setim babini reci:Ne bojim se sinko,ali me strah!
Kad sam bio mlad uvek sam se smejao na te reci...kad sam dobio svoju decu i sam sam ponavljao tu recenicu.
j.... se kasno kajati...to nekako ide s kolena na koleno...ne misli se samo na budaliju :lol:
 
znaš meni su svašta kroz život govorili moji babe i dede
između ostalog i ,pazi da te ne ubije promaja,
ali logično je da prerasteš savete koje dobijaš od ljudi koji su rasli u nekom drugom vremenu, u vremenu koje je prošlo, jer ti saveti teško mogu biti primenjivi na vreme koje dolazi. a tek deci da govorim stvari koje su meni govorili dedovi.
pa to meni liči da za tri generacije niko nije umeo da izvuče pametan zaključak i da se pomeri s mrtve tačke. kamen.
univerzalnih saveta gotovo da nema
osim ovog za promaju :lol:
 
ако си смирена, све ће доћи на своје место, онда кад му је време (непознати аутори, људи које сам сретала и које срећем у животу, имам осећај да ће се реченица још и доградити, и надоградити, и све тако у том стилу)
 
znaš meni su svašta kroz život govorili moji babe i dede
između ostalog i ,pazi da te ne ubije promaja,
ali logično je da prerasteš savete koje dobijaš od ljudi koji su rasli u nekom drugom vremenu, u vremenu koje je prošlo, jer ti saveti teško mogu biti primenjivi na vreme koje dolazi. a tek deci da govorim stvari koje su meni govorili dedovi.
pa to meni liči da za tri generacije niko nije umeo da izvuče pametan zaključak i da se pomeri s mrtve tačke. kamen.
univerzalnih saveta gotovo da nema
osim ovog za promaju :lol:
A i ovaj vazi samo za nas Srbe. :lol:
 
ако си смирена, све ће доћи на своје место, онда кад му је време (непознати аутори, људи које сам сретала и које срећем у животу, имам осећај да ће се реченица још и доградити, и надоградити, и све тако у том стилу)
jes al aj budi smirena kad je ispred tebe na semaforu petnest šahista a ti kasniš na posao :lol:
 
Znam, zato i kažem, kao i ovo čuvanje đedovih nesuvislih mudrosti i prenošenje s kolena na koleno
to je takođe tipično za nas da se ne udubimo u izrečenu glupost već da je prenesemo dalje

Promaja je, da kazem, lokalna boljka, znaci u svetu i ne znaju za tako nesto.
Zamisli tek onda mudrosti nasih baba, koliko su one worldwide validne.
 
jes al aj budi smirena kad je ispred tebe na semaforu petnest šahista a ti kasniš na posao :lol:
:cao::manikir:prioriteti, prioriteti..a ti peške, pa odaberi posao negde u prirodi..ima ovde kod nas u jednom selu, neki mladi kupili salaš, pa napravili firmu, sve nešto programeri, i slično....šalim se, ali stvarno ono što sam napisala o smirenosti, tu sam rečenicu najčešće slušala u životu, ne kažem, borba neprestana...ono kad nemaš samo jednu opciju u životu..a mi smo toliko siromašni da se grćevito hvatamo za to jedno malo i najmanje...to nam postane fiks ideja
 
Savetovala mene moja stara dobra tetka: uveče sve ostavi i idi sa svojim čovekom u krevet :lol:
jedna isto dobra stara tetka jednom reče
svaka prava žena mora da ima dva muškarca
jednog s kojim će da deli postelju
i jednog s kojim će da deli trpezu.
pa vi sad vidite koliko je tu muž nepravedno zapostavljen :lol:
 

Back
Top