Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Najbolji savet koji ste dobili?

stranac119

Legenda
Poruka
68.170
Da li postoji neki savet kog se i dan danas secate i kog se pridrzavate?
Ko vam ga je dao?

Uvek se setim babini reci:Ne bojim se sinko,ali me strah!
Kad sam bio mlad uvek sam se smejao na te reci...kad sam dobio svoju decu i sam sam ponavljao tu recenicu.
j.... se kasno kajati...to nekako ide s kolena na koleno...ne misli se samo na budaliju :lol:

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
26.362
znaš meni su svašta kroz život govorili moji babe i dede
između ostalog i ,pazi da te ne ubije promaja,
ali logično je da prerasteš savete koje dobijaš od ljudi koji su rasli u nekom drugom vremenu, u vremenu koje je prošlo, jer ti saveti teško mogu biti primenjivi na vreme koje dolazi. a tek deci da govorim stvari koje su meni govorili dedovi.
pa to meni liči da za tri generacije niko nije umeo da izvuče pametan zaključak i da se pomeri s mrtve tačke. kamen.
univerzalnih saveta gotovo da nema
osim ovog za promaju :lol:

Биљана

Aktivan član
Poruka
1.178
ако си смирена, све ће доћи на своје место, онда кад му је време (непознати аутори, људи које сам сретала и које срећем у животу, имам осећај да ће се реченица још и доградити, и надоградити, и све тако у том стилу)

-Jelena-

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.586
znaš meni su svašta kroz život govorili moji babe i dede
između ostalog i ,pazi da te ne ubije promaja,
ali logično je da prerasteš savete koje dobijaš od ljudi koji su rasli u nekom drugom vremenu, u vremenu koje je prošlo, jer ti saveti teško mogu biti primenjivi na vreme koje dolazi. a tek deci da govorim stvari koje su meni govorili dedovi.
pa to meni liči da za tri generacije niko nije umeo da izvuče pametan zaključak i da se pomeri s mrtve tačke. kamen.
univerzalnih saveta gotovo da nema
osim ovog za promaju :lol:
A i ovaj vazi samo za nas Srbe. :lol:

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
26.362
ако си смирена, све ће доћи на своје место, онда кад му је време (непознати аутори, људи које сам сретала и које срећем у животу, имам осећај да ће се реченица још и доградити, и надоградити, и све тако у том стилу)
jes al aj budi smirena kad je ispred tebe na semaforu petnest šahista a ti kasniš na posao :lol:

-Jelena-

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.586
Znam, zato i kažem, kao i ovo čuvanje đedovih nesuvislih mudrosti i prenošenje s kolena na koleno
to je takođe tipično za nas da se ne udubimo u izrečenu glupost već da je prenesemo dalje

Promaja je, da kazem, lokalna boljka, znaci u svetu i ne znaju za tako nesto.
Zamisli tek onda mudrosti nasih baba, koliko su one worldwide validne.

Биљана

Aktivan član
Poruka
1.178
jes al aj budi smirena kad je ispred tebe na semaforu petnest šahista a ti kasniš na posao :lol:
:cao::manikir:prioriteti, prioriteti..a ti peške, pa odaberi posao negde u prirodi..ima ovde kod nas u jednom selu, neki mladi kupili salaš, pa napravili firmu, sve nešto programeri, i slično....šalim se, ali stvarno ono što sam napisala o smirenosti, tu sam rečenicu najčešće slušala u životu, ne kažem, borba neprestana...ono kad nemaš samo jednu opciju u životu..a mi smo toliko siromašni da se grćevito hvatamo za to jedno malo i najmanje...to nam postane fiks ideja

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
26.362
Savetovala mene moja stara dobra tetka: uveče sve ostavi i idi sa svojim čovekom u krevet :lol:
jedna isto dobra stara tetka jednom reče
svaka prava žena mora da ima dva muškarca
jednog s kojim će da deli postelju
i jednog s kojim će da deli trpezu.
pa vi sad vidite koliko je tu muž nepravedno zapostavljen :lol:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.