Najbolji RPG / Preporuke

Ako već krećete sa starim igrama, probajte Final Fantasy 7. Grafički nedostaci upotpunjuju igru i čine je pomalo komičnom. Ja prešao oko jedne trećine i ovo do sada što je bilo nema ni u Oblivionu, Kotoru i Mass Effectu zajedno (za Witcher i PTS ne znam jer nisam igrao). Dalje ne mogu zbog "zahtevnosti" igre. Igra je napravljena da radi na određenoj brzini (brzina CD čitača iz '98), a moj HDD i DVD rade mnogo brže. Sqare je implementirao filmove i gameplay, pa ako jedna od stvari brza...
 
Tesko je uporedjivati igre iz razlicitih vremena koje uz to imaju i razlicitu pozadinu. PT dolazi iz mnogo dobro razradjenog sveta, dok je Witcher seo jedan covek i izmastao od pocetka do kraja. A smisliti sada nesto novo kad je vec sve smishljeno je pravi podvig.

Drugacija je i perspektiva PT je dosao u vreme buma RPG igara posle Diabla, Fallouta i BG-a. A Witcher u momentu kad godinama nije bilo niceg sto bi makar zagolicalo mastu. Tako da je bilo mnogo vece uzivanje igrati Witchera sada nego PT onda...

Od tih starih igara radije bih preporucio nekome Fallout. I od iste ekipe koja je radila Fallout - Bloodlines. To je isto vrhunski RPG.
 
Drugacija je i perspektiva PT je dosao u vreme buma RPG igara posle Diabla, Fallouta i BG-a. A Witcher u momentu kad godinama nije bilo niceg sto bi makar zagolicalo mastu. Tako da je bilo mnogo vece uzivanje igrati Witchera sada nego PT onda...

Drugim recima, igra je bolja ako u vreme njenog izlaska ima slabu ili nikakvu konkurenciju? Nema to veze, ako je igra klasik, to se odmah vidi. Mozda si tada imao veci izbor RPG-ova na lageru, ali Torment bi ti svejedno bio na vrhu igara koje bi morao da odigras.

Torment = najbolja prica ikada ispricana u nekoj igri. Igrivost na nesto slabijem nivou, ali koga briga za igrivost kad vodis ONAKVE likove u partiju?
 
Slazem se sa Tzar-om po pitanju Witchera ali i sa Defresne za Planescape Torment...Witcher je stvarno izasao u vreme kad nista pristojno ni vredno igranja nije bilo na trzistu iz klase FRP/RPG naslova tako da je stvarno predstavljao pravo osvezenje i nije bas tacno da u vreme pojavljivanja Witchera nije bilo nijednog RPG evo odmah sam se setio Hellgate London-a koji je trebalo da bude vrh igra a ispala je shit...a Torment je stvarno igra sa nesvakidasnjom pricom i sigurno bi i bolje prosla da nije imala prilicno jaku konkurenciju u danasnje vreme...ko zna mozda se neko doseti pa uradi neki rimejk te igre sa boljom grafikom i nekim dodatnim sadrzajem mozda neki questovi novi itd. bilo bi bas lepo
 
@-Dufresne-

Ja sam obe igre stavio na listu. Par strana unazad. Ali nije to bitno. Witcher ima svoje vrednosti koje ga cine dobrim, a nedostatak konkurencije mu samo daje veci znacaj. Najbolju pricu ima Fallout.

@TheMilosh23

Meni je Hellgate London bio mnogo zabavna igra. Morao sam da kupim nov komp da bih mogao ljudski da je igram. Nije ispao RPG kakav se ocekivao, ali je kao igra ok do samog kraja. Problem je sto ne moze da se zavrsi ili ja bar nisam uspeo. Pitao sam to i ranije da li je neko uspeo.

Na kraju kad se dodje do Hell-a, treba pobiti nekih recimo 5 likova. Ja sam pobio ne samo tih 5 nego ceo Hell i nista se ne desava. Uradio sam to dva puta i nista. Nisam probao vise jer mi trebaju sati i sati za tako nesto. Samo za jednog od tih likova onog leteceg orba mi treba vise od sat vremena...
 
Hmmm koliko se ja secam uspeo sam normalno da predjem Hellgate kad ubijes tih pet likova pojavi se neki veliki demon mislim da je neke sive boje ne secam se tacno koliko mi je igrara proslo kroz racunar od tada dobro mogu uopste necega da se setim...mozda jesam malo preterao kad sam rekao da je shit...nije toliko losa samo sam ja mnogo vise ocekivao od nje...prica je mnogo konfuzna i nedovrsena ali je izbor oruzja dobar...e da ako te zanima bas sinoc sam naleteo na jednom forumu na neke linkove za neki DODATAK za Hellgate..stvarno ne znam o cemu se radi posto pratim dosta igre i imam sve zivo nije mi jasno kako mi je to bilo promaklo...ako hoces posalji mi pp pa cu ti poslati linkove ja sam skinuo sinoc ali nisam isprobao tako da jos ne znam sta je u pitanju i kako funkcionise
 
Da pojavljivao mi se i taj sesti. Ali oba puta kad je vec bio pri kraju zivota uspevao je nekako da nestane, teleportuje... I jednostavno nema ga vise. Posle toga pobijem sve sto mrda i setkam se po Hellu, ali nista se ne desava. Mozda je bila jos neka fora ili jednostavno neki bug. Ali kako god deinstalirao sam je i ne bih mogao opet da je prelazim... Pocinjem nesto drugo da igram od sutra...
 
I ja sam to mislio u prvi mah medjutim nije uopste tako lose kad se naviknes.

E sada kada sam poceo da igram FRP-ove i do dana danas se vracam njima preko dosbox-a.
1)eye of beholder 2
2)lands of lore
3)betrayal at krondor
4)curse of azure bonds

A u zadnjim godinama:
1)Baldurs Gate 1,2
2)Fallout 1
3)Diablo 1 i 2 (iako nije pravi Rpg)
4)Final Fantasy svi delovi kao na PC-u tako in PS-u
 
ps torment.....A jedno pitanje skinuo sam bg I i bg II (baldur s gate) e sad nikako nemogu da se nakanim da pocnem a oba bga su rpg legende pa vas pitam koliko traje dok se covek ne uvuce u igru posto me opasno mrzi da se uigravam 4 sata...


Mrzi te da se uigravaš 4 sata a trebaće ti par meseci da predješ 1 i 2.
Kreni pa ako ne ide ponovo. :)
I igraj sa widescreen (veća rezolucija).
 
Poslednja izmena:

Back
Top