NAJBOLJI INTERNET BROWSER

Najbolji Brouzer?

  • Google Chrome

  • Mozilla Firefox

  • Internet Explorel

  • Safari

  • Opera Mini

  • Ostalo


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ima jedna kul fora, vezana za jednostavno a automatsko blokiranje na stotine hiljada
web sajtova, reklama, raznih analitika koje usporavaju ucitavanje web strane i smetaju ...

Na Github-u postoji jednostavan tekstualni fajl, (sa oko 190.000 web adresa) koji su
poznate kao neka vrsta reklama, tracking-a, i ostalih .ranja (razlicite vrste)...

https://github.com/StevenBlack/hosts (uputstvo gde ubaciti i sam fajl)

Trik je u tome da ovaj fajl svim nezeljenim adresama daje adresu < 0.0.0.0 >
sto automatski znaci da je sat nedostupan (sajt se ne otvara, reklama se ne
ucitava, analitika se ne radi) i tako dalje. (windows,mac os, linux...)
Preporuka!
 
Poslednja izmena:
Ima jedna kul fora, vezana za jednostavno a automatsko blokiranje na stotine hiljada
web sajtova, reklama, raznih analitika koje usporavaju ucitavanje web strane i smetaju ...

Na Github-u postoji jednostavan tekstualni fajl, (sa oko 190.000 web adresa) koji su
poznate kao neka vrsta reklama, tracking-a, i ostalih .ranja (razlicite vrste)...

https://github.com/StevenBlack/hosts (uputstvo gde ubaciti i sam fajl)

Trik je u tome da ovaj fajl svim nezeljenim adresama daje adresu < 0.0.0.0 >
sto automatski znaci da je sat nedostupan (sajt se ne otvara, reklama se ne
ucitava, analitika se ne radi) i tako dalje. (windows,mac os, linux...)
Preporuka!
Ad bloker to resava... pogledaj ovde, kako sam ja to resio https://forum.krstarica.com/threads/malo-igranja-danas-uvece-sa-privoxy-squid-i-reklamama.923976/
 
@Cosmopolite gledaj situaciju sa edge, kad koristis krstaricu par dana, mnogo vise curi nego firefox...
Screenshot 2022-11-18 at 20.58.28.png

dakle krstarica iscurela ladno 2 giga na edge :P
 
Ima jedna kul fora, vezana za jednostavno a automatsko blokiranje na stotine hiljada
web sajtova, reklama, raznih analitika koje usporavaju ucitavanje web strane i smetaju ...

Na Github-u postoji jednostavan tekstualni fajl, (sa oko 190.000 web adresa) koji su
poznate kao neka vrsta reklama, tracking-a, i ostalih .ranja (razlicite vrste)...

https://github.com/StevenBlack/hosts (uputstvo gde ubaciti i sam fajl)

Trik je u tome da ovaj fajl svim nezeljenim adresama daje adresu < 0.0.0.0 >
sto automatski znaci da je sat nedostupan (sajt se ne otvara, reklama se ne
ucitava, analitika se ne radi) i tako dalje. (windows,mac os, linux...)
Preporuka!
Na kraju neces nista ni otvarati sa tim ...nije u tome resenje lepo ti rekao bmaxa ...
 
Kakvo vam je mišljenje o Vivaldi pretraživaču, ako je neko imao priliku da ga troši ?

Moja mašina stara 10 godina (dual core 1.6 ghz, 8Gb RAM, integrisana grafika),
na linuksu sam (Debian stable, LXDE).

U dve rečenice, da ne smaram ljude ...
Hvala unapred i živi bili !
 
Poslednja izmena:
Kakvo vam je mišljenje o Vivaldi pretraživaču, ako je neko imao priliku da ga troši ?

Moja mašina stara 10 godina (dual core 1.6 ghz, 8Gb RAM, integrisana grafika),
na linuksu sam (Debian stable, LXDE).

U dve rečenice, da ne smaram ljude ...
Hvala unapred i živi bili !
Због приватности преферирам LibreWolf, и комбинујем га са Ungoogled Chromium, али претежно користим Libre Wolf.
Вивалди и сви слични браузери су базирани на хрому, тако да је мање више све слично, а има доста хром-базираних браузера у понуди.
 
ma jok,, stari IE je krsh ali na 7 i 8 su poradili ozbiljnije , stara dama i dalje jeste spora ali ima stvari u kojima se ostali gube ko nepushach u fabrici duvana a IE ih chita sa smooth renderom

safari ko i sve namenjeno za mac je krshina

opera isto ima ozbiljne bagove i nedostatke kao i chrome i ostali netscape, avast i tome slicno

nije chudo shto IE i firefox pokrivaju 85% browser trzista s tim sto bi firefoxu pripalo daleko vishe da su korisnici interneta pismeniji a da IE se ne dobija sa sistemom koji je u najmasovnijoj upotrebi

.
Blatiš Operu koja je VRH browser a večičaš IE koji je djubre oduvek? I u isti koš sa browserima stavljaš i Avast?!? Jasno je tvoje (ne)znanje...
 
Blatiš Operu koja je VRH browser a večičaš IE koji je djubre oduvek? I u isti koš sa browserima stavljaš i Avast?!? Jasno je tvoje (ne)znanje...

Опера је крш од како су је преузели Кинези. Само Вивалди који је заправо за оне које не знају "права Опера".
 
Опера је крш од како су је преузели Кинези. Само Вивалди који је заправо за оне које не знају "права Опера".
Pa da opera nema vise svoj engine, sad je to samo jos jedan browser baziran na Chromiumu. Verujem da manje
kosta da Google odrzava Engine, eto i MS odustao od svog engine-a ;p
 
Опера је крш од како су је преузели Кинези. Само Вивалди који је заправо за оне које не знају "права Опера".
ma daj ...korisim Operu peeko 15 godina omala jw loših verzija ali aad su je ispeglali. Doduše bila mi je bolja ona stara....ali ebg dosta softvera je bilo super bez update-a-KM Player, Google tj. G-Talk(Bog zna zdšto ukinut), starije verzije Aimpa, itd...Ali poenta čriče o Operi jw-pre je bilo upalim Operu odwm na aajt za gledanje filmova online ili bilo kojo sajt- bez antivirusa Opera je sama upozoravala koji je sajt opasan BEZ FAKE-a. Drugo s Operom pusti jedan ili dva pop-upa pa ide film- na Chrome pusti duplo toliko -čak, neretko po dva pop-upa odjednom! Drugo Speed dial opciju su prvi oni napravili i Opera Synch i Bookmarks koji au jesno vreme radili OK dok uh nisu shebali...
 
Ima neka fora sa Firefoksom. Stavi se u profilni folder neki fajl: "user.js",
koji navodno eliminiše dosta telemetrije i fingerpringing-a, a ne uništava mnogo
funkcionalnost samog browsera.

Ako nekome nešto značii, evo linka:
https://github.com/arkenfox/user.js/
Ja to na ruteru blokiram...
Kod:
1670351156.919     10 192.168.101.232 TCP_DENIED/200 0 CONNECT incoming.telemetry.mozilla.org:443 - HIER_NONE/- -
1670351156.927      0 192.168.101.232 NONE/403 4054 POST https://incoming.telemetry.mozilla.org/submit/firefox-desktop/new-metric-capture-emulation/1/74100c61-e294-4560-8142-bfad06024024 - HIER_NONE/- text/html
 

Back
Top