Nаjbolji domaći glumac i glumica?

  • Začetnik teme _____Luciferka______
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aramis-musketar:
Naši najveći glumci su uglavnom pokojni - Pavle Vujisić, Slobodan Aligrudić, Stevo Žigon, Rahela Ferari....Ovi sadašnji su veoma, veoma - tanki. Akademija je sa sadašnjim kadrom katastrofa, proizvode gomilu mediokriteta, koji na akademiju ulaze preko veze, bez ikakvog pokrića!

Imas li ti pokrica za ovakvu tvrdnju ili samo pretpostavljas? Posto ne bih rekao da danas nemamo dobrih glumaca, samo npr. mnogi nisu poznati siroj javnosti jer su iskljucivo pozorisni glumci.
 
Od nekih sam cuo da je Kalina talentovana, cak je i dobila nagradu za "Jesen stize..." ali meni se nije mnogo dopala. Inace, Kojadin mi se bas smucio kad je provalio kako je njemu Kralj Lir dosadan i zato u pozoristu nista ne valja - a on je inace neki veliki kriterijum. Inace, rekao bih da nam je kinematografija vec propala, ali ne zato sto su nam glumci losi nego zato sto nemamo reditelje, a pogotovu su nam scenaristi katastrofalni.

Sta biste rekli za ovog Andriju Milosevica - sad je dosta popularan? Rekao bih da ima stila, ali nije nesto raznovrstan ( makar koliko sa ga ja gledao).
 
Vuk Kostić - drago mi je što se neko setio njega. Odličan mladi glumac, on drži Seobu,svaka čast.
Delim mišljenje da je stara garda ne prevazidjena. Mislim da je nepravedno zaboravljen Žarko Laušević zbog lične tragedije a moj car pozorišta je i dalje neprevazidjeni Ljuba Tadić.
Nikola Simić, Jelisaveta Sabljić,,,Isidora Minić, ma imamo ih.
 
Bi2:
Vuk Kostić - drago mi je što se neko setio njega. Odličan mladi glumac, on drži Seobu,svaka čast.
Delim mišljenje da je stara garda ne prevazidjena. Mislim da je nepravedno zaboravljen Žarko Laušević zbog lične tragedije a moj car pozorišta je i dalje neprevazidjeni Ljuba Tadić.
Nikola Simić, Jelisaveta Sabljić,,,Isidora Minić, ma imamo ih.

Slazem se u vezi Lausevica, on je izvrstan glumac...
 
Aramis-musketar:
Njihov problem, nek peru sudove ko u Americi i nek obilaze audicije, pa nek pokažu šta znaju kad im se ukaže prilika. Nego ovde ostaci socijalizma, daj šansu sestričini Dane Drašković, Nadi Macanović, daj režiju Miki Aleksiću, jer je u SPO, sad dok je Kojadinović ministar, daj netalentovanoj Kalini Kovačević, zato što je kćerka Siniše Kovačevića i Ljilje Blagojević, koji su takođe bliski SPO-u, i od kojih su dok je SPO bio u gradskoj vlasti dobili stanove....Primaj na akademiju duduke, sve "nečiju" decu, i ode akademija, domaća kinematografija, pozorište do đavola...Znam stvari odlično iz najbliže blizine.


Da l da se smejem il da plačem? Eto, takvi smo mi i zato ćemo upropastiti ono što još nikome nije uspelo: generacije ispred sebe! Aramise potpuno si upravu. FDU nije više što je bio: talenat na prvom mestu. Veze, lova...a sve kao zavijeno u oblandu zvanu kultura.
Pozdrav svima
 
MilanZ:
Mislim da je stara garda nedostizna,bar za sada.Znaci Jelisaveta Sabljic,Milena Dravic,Smoki Samardzic,a od mladjih Bule Goncic. :wink:

Bas tako i jos da dodam: Tasko Nacic, Svetlana Bojkovic, Bata Stojkovic, Milan Gutovic, Mija Aleksic, Ckalja, Pavle Vujisic, Olivera Markovic, Tanja Boskovic (najjebozovniji glas ima, razoruza svakoga), Dragan Nikolic, Nikola Simic, Renata (ili Rahela, nisam siguran, ali verovatno znate na koga mislim) Ferari, Stevo Zigon, Dragomir Bojanic Gidra, Rade Markovic, Bata Zivojinovic, Zika Milenkovic, Dragan Zaric, Burdus (zaboravih mu ime), Gorica Popovic, Petar Kralj, Marko Nikolic, Bora Todorovic, Deda Paun (iz serije, ljubav na seoski nacin, isto mu zaboravih ime, kao i u pomenutoj seriji majka Radmilina, Zivka bese a i ova poznata, glumi u seriji Surda" glumi Ckaljinu majku, Surdinu babu)... ma sve sama elita. Njihova imena su punila bioskope a i serije su evergreen.
 
Aramis-musketar:
Pa da, profesorima s Akademije ni to što primaju preko veze (najčešće političke) i za lovu, nije dosta, već tezgare po raznoraznim privatnim "umetničkim" akademijama i štancuju mlade i naivne za biro za nezaposlene....


Iz iskustva bih ovome dodala još jedan komentar a to je da nije jedina selekcija upis na akademiju, postoji selekcija i nakon nje. Nije stvar samo u tome da se više ne upisuju ljudi koji mogu kvalitetno da rade nego se ni onima koji se školuju ne daje prilika. Krtiterijumi za upis na akademiju su mala beba za ono što dolazi kasnije. Koliko god to paradoksalno bilo jer kasnije oni koji stvaraju predstavu od nje treba i da zarađuju a nemali broj predstava je skinut zbog loših glumaca (da se ne lažemo, i loših tekstova i loših reditelja ali i tu je sistem isti) ali ti ljudi opet i ponovo dobijaju poslove u nekoj novoj lošoj predstavi, unapred propalom filmu itd.
Kad biste samo znali koliko dobrih glumaca nije uspelo još nigde da se pojavi! Neke ispitne predstave su bez reklame punile sale s više gledatelja nego najrenomiranija pozorišta u Beogradu a upravnici i producenti entuzijaste postavljali su te predstave na repertoare ali, na kratko, dok oni "koji se pitaju" ne požele da je smene nekom "boljom"!
Na Akademiji kao i u pozorištu danas ima i dobrih profesora i dobrh glumaca ali, u skladu s vremenom, nisu popularni!
Uostalom, prebrojte broj manekena i Mistera lepote na odjavnim špicama najgledanijih proizvoda domaćeg dramskog programa- ne samo akademija, nego uopšte priča o glumcima pada u vodu!
(I, by the way, koliko god to čudno zvučalo- upisi na fakultet ili dobijanja posla i tamo gde idu preko veze, više ne idu s kovertama punim novca, to je prevaziđeno! Kako dati dovoljno novca nekome ko dnevno obrće po 50 hiljada eura jer se uglavio u svaku poru države i podzemlja. A, ako imaš više od toga- i sam možeš zapošljavati i sebe i druge!)
 
ovo stvarno nisi lose rekao. cak sta vise sve sto si nave tacno je. bar sam ja nesto slicno uspeo da saznam posto me sve to interesuje. ali posto je sve to zatvoren krug ljudi mogao bi da mi kazes koliko je moguce uopste uci u sve to. i ko se ustvari pita pri izboru, da li profesor koji prima klasu ili i njega neko na visem polozaju potiskuje i uslovljava?
 
apollo21:
ovo stvarno nisi lose rekao. cak sta vise sve sto si nave tacno je. bar sam ja nesto slicno uspeo da saznam posto me sve to interesuje. ali posto je sve to zatvoren krug ljudi mogao bi da mi kazes koliko je moguce uopste uci u sve to. i ko se ustvari pita pri izboru, da li profesor koji prima klasu ili i njega neko na visem polozaju potiskuje i uslovljava?
Kad su profesori u pitanju, postoje i oni koje niko ne mora da tera i nagovara ( pa ni potplaćuje) jer su sami već deo nekog većeg mehanizma i biraju ono što znaju da prolazi (nisam pomenula umetničke kvalitete) a često uspevaju to i da plasiraju u svojim krugovima. Ali, profesori su stvarno, mala karika u toj priči! Gungula nastaje kasnije! Koliko je moguće ući prvo zavisi od toga šta se gde traži a kasnije od toga ko ima kakav želudac da ispuni uslove. Po pravilu imaju ga oni koji nisu zaslužili d abudu u toj umetnosti ali, ko te pita za umetnost! A i oni prolaze kroz ušicu igle, nisu se svi spasili zato što su na sve pristali!
 
Kazanova:
Bas tako i jos da dodam: Tasko Nacic, Svetlana Bojkovic, Bata Stojkovic, Milan Gutovic, Mija Aleksic, Ckalja, Pavle Vujisic, Olivera Markovic, Tanja Boskovic (najjebozovniji glas ima, razoruza svakoga), Dragan Nikolic, Nikola Simic, Renata (ili Rahela, nisam siguran, ali verovatno znate na koga mislim) Ferari, Stevo Zigon, Dragomir Bojanic Gidra, Rade Markovic, Bata Zivojinovic, Zika Milenkovic, Dragan Zaric, Burdus (zaboravih mu ime), Gorica Popovic, Petar Kralj, Marko Nikolic, Bora Todorovic, Deda Paun (iz serije, ljubav na seoski nacin, isto mu zaboravih ime, kao i u pomenutoj seriji majka Radmilina, Zivka bese a i ova poznata, glumi u seriji Surda" glumi Ckaljinu majku, Surdinu babu)... ma sve sama elita. Njihova imena su punila bioskope a i serije su evergreen.

Slazem se u potpunosti, od ovih mladjih ne mogu na prste da izbrojim one koji znaju da glume.

i da:

Ferari ime joj je Rahela, Surdina baba: Radmila Savicevic, a Burdus Jovan Janicijevic, deda Paun je Ratko Saric, majka Radmilina, Stamena - Zivka Matic.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top