Najbolja pizza u Beogradu?

За мене је пица она кад седнем као човек у ресторан а не троугао с ногу.
Некада је постојала пицерија "Попрет" (Деспота Стефана, преко пута данашњег "Орла" па мало ниже низ улицу), то је био појам и за пице и за италијанске пирошке које су заправо биле пице преклапаче.

- - - - - - - - - -

Ради се о осамдесетима, наиме.
 
Poslednja izmena:
Ja sam par puta narucivao od raznih "pizza majstora" i svaki put sam okusio istinski ukus kartona,ono je bilo uzasno.Jedina stvar koja je bila na zadovoljavajucem nivou bila je pizza iz pizza hut-a,ali to je ipak za dublji dzep.Sta mislite o tome i da li ima ijedna normalna pizzerija u Beogradu???Ne ide mi u glavu da u Beogradu nema normalnih pizzerija :confused:

p.s. na primjer, pizzerija "vladimir",ono je uzas zivi,kao vaze za jednu od poznatijih pizzerija,ali ono iskustvo definitivno nikom ne preporucujem-NIKAKO!!! ne mogu vjerovati da se ono usudjuju prodavati,i jos gore da se na ono ljudi loze.Sta se sve moze prodati glupim ljudima!!! :evil:
Mislim,takve su sve,kao iskopirane,bez imalo ukusa,mirisa,arome,j****i karton! :neutral:


na dobru pizzu iz neke picerije zaboravi
najbolja u kućnoj radinosti...tajna leži u jednom - masnoći

premaži testo pre svega svinjskom mašću pa sve ostalo stavljaj i nikako kečap, samo paradajz sok,
a najbolje je oljušten, svež paradajz, kao zamena može i iz konzerve sa komadima paradajza

ne preteruj sa origanom, to može napraviti gorak ukus, sir po želji, jaja po želji i ostalo

elem, pod broj jedan je da pizza ne bude - suva...znači..svinjska mast---Provereno !
 
Nikada neće biti konsenzusa šta je najbolja pizza. Od ekipe koja obavezno stavlja kečap ili majonez ili ine salate,do čistunaca koji samo pelat mocarelu i bosiljak priznaju,od onih koji vole pogaču do onih kojima testo mora da je kao flis papir. Meni je nekada turski lahmadžun pored stanice berlinskog u-bahna bolji od pizze pojedene u veneciji, nekada se kunem u napolitanu a nekada u masno pončo parče sa kulenom,feferonima i slaninom (kad se vraćam iz kafane najčešće), a opet kad me pitaš za idealnu rekao bih samo rukola pršuta i kozji sir. A onda naručim meksičku sa mlevenim mesom i halapenjom :lol:
Dakle ima i do trenutka inspiracije nešto ;)
 
Poslednja izmena:
https://www.serbia.com/srpski/najbolja-pica-na-svetu-zlato-ide-srbiji/
srpska-picaa.jpg
 
Zavisi od dana do dana kod mene. I toga koliko sam gladan. I toga kakvo je društvo oko mene.

Bitno je da je testo dobro, a paradajz kvalitetan. Bitno je da bude pečena na žaru (pizza peć). Bitno je da ne curi kad se jede, ali da bude sveže sve. Nije baš prosto naći dobru pizza :lol:
 
Најбоља ми је она која се може купити у Пицерији "Буцко" код Правног факултета. :ok:

Realno...to je znak da ti uopšte ne voliš pizzu nego goveđu salatu. (ili pileću sa kojom već ubijaš ukus onog ispod ). Ako pak zaista voliš njihovo testo i nadeve onako klot onda ti je zaista malo potrebno za "sreću" barem kada su pizze u pitanju.

Bila je dobra za upijanje alkohola posle zezanja dok sam bio klinac i student, zato što je radila bila pogodna za prezalogajiti i malo doći sebi pre nego banem kući. Ali baš bih morao da budem u nevolji da tamo uzmem picu i to bez goveđe da ubije ukus.

Moje iskreno mišljenje, nije omalovažavanje tvog ukusa. Ja ono jednostavno i ne razmatram kao pizzu uopšte.
 
Realno...to je znak da ti uopšte ne voliš pizzu nego goveđu salatu. (ili pileću sa kojom već ubijaš ukus onog ispod ). Ako pak zaista voliš njihovo testo i nadeve onako klot onda ti je zaista malo potrebno za "sreću" barem kada su pizze u pitanju.

Bila je dobra za upijanje alkohola posle zezanja dok sam bio klinac i student, zato što je radila bila pogodna za prezalogajiti i malo doći sebi pre nego banem kući. Ali baš bih morao da budem u nevolji da tamo uzmem picu i to bez goveđe da ubije ukus.

Moje iskreno mišljenje, nije omalovažavanje tvog ukusa. Ja ono jednostavno i ne razmatram kao pizzu uopšte.

Нисам никада узео пицу с било каквом салатом. Мислио сам на пицу која се прелије домаћим сосом од парадајза. Наравно, за срећу ми не треба пуно, уживам у томе, како кажеш, малом.
 

Back
Top