Nagorno Karabah = Republika Srpska

Јако тужно, а није ни једина тема у којој се ЕфБиХ-овци соколе тренутним догађајима у Р. Арцах.
Да, ти почетни ставови да би један ентитет некаквом логиком требао да има већа права над другим (другом половином) - могу бит' погубни :zloca:
Највише бих кривио уџбенике, да се мене пита.
 
Kakvo je tvoje viđenje budućnosti tkz BiH sklepotine.
da se mene pitalo, a nije, ja bih da je ono što smo pod kraj 95-te osvojili ostalo nama, znači sve od travnika preko jajca do drvara i dalje u hrvatsku naše, ostatak vrbaske banovine vama, pa čak i da se spojite sa srbijom ali da budete u tom dijelu isključivo sa policijskim snagama da vame ne bi gluposti padale na pamet... ono što je bošnjačko da ostane bošnjačko i to je to... znači hrvatska da je proširena za zapadnu hercegovinu i za taj dio vrbaske banovine koji ionako vama ne pripada, vama vrbaska i drinska banovina, bošnjacima semberija, onaj dio od sarajeva prema goraždu, i vamo prema mostaru i to je to... da bi bio mir još malo ispreseljavati stanovništvo i Bog s nama, a i vama, pa i njima... ovo je ugrubo nemoj me sad cimat za sitnice
 
da se mene pitalo, a nije, ja bih da je ono što smo pod kraj 95-te osvojili ostalo nama, znači sve od travnika preko jajca do drvara i dalje u hrvatsku naše, ostatak vrbaske banovine vama, pa čak i da se spojite sa srbijom ali da budete u tom dijelu isključivo sa policijskim snagama da vame ne bi gluposti padale na pamet... ono što je bošnjačko da ostane bošnjačko i to je to... znači hrvatska da je proširena za zapadnu hercegovinu i za taj dio vrbaske banovine koji ionako vama ne pripada, vama vrbaska i drinska banovina, bošnjacima semberija, onaj dio od sarajeva prema goraždu, i vamo prema mostaru i to je to... da bi bio mir još malo ispreseljavati stanovništvo i Bog s nama, a i vama, pa i njima... ovo je ugrubo nemoj me sad cimat za sitnice

То неће моћи.
 
- Не знам како си дошао до тог закључка у случају РС.
confused.gif

- Сам себе побијаш са "правом" тј. међународних признања које си описао и сагласности РС да газе путем братсва и јединства наших народа и народности.
 
Autorska tema.

Citajuci razne komentare, analize i percepcije navelo me je na razmisljanje moze li se povuci paralela izmedu NK i RS. U oba slucaja imamo etnicku vecinu odredene zajednice na teritoriji druge drzave i stvaranje entiteta na tlu druge drzave i podrsku maticne drzave tog naroda.

Oba entiteta teze ka nezavinsosti (minimum) ili prisajedinjenju drzavi njihove etnicke zajednice(maksimum)

Ili konkretno

Armenija (maticna drzava) => NK (entitet na tlu druge drzave)
Srbija (maticna drzava) => RS ( entitet na tlu druge drzave)

Obe maticne drzave podrzavaju te novostvrene entitete i imaju iste aspiracije ako i oni ali nemaju kapacitet da izvrse narodno receno jedan prosti Anslus

Zanimljivo je procitati i dva pogleda o tom pitanju

Emir Suljagic
https://www.aa.com.tr/ba/analiza-vijesti/analiza-nagorno-karabah-rani-model-za-međunarodno-nepriznate-entitete-/2000818

Predrag Ceranic
https://sveosrpskoj.com/komentari/c...lene-beretke-povratnici-iz-sirije/?script=lat



Slozio bih se da stoje paralele i da se sve to moze uporediti. Slicnosti su ogromne. Jer je stanje i u RS-BIH isto zaledeno kao sto je to u NK-AZ. Neki kazu RS je tu vec 20+ godina i to je to. Ako je tu bila 20+ godina onda ce biti i dalje.

Medutim. Stanje u NK-AZ je bilo zaledeno 30 godina ali evo svedoci smo kako se to odjednom otkravilo, narodno receno i ta NK nestaje pred nasim ocima. Odupiru se ali to samo uvecava njihove zrtve i stradanje. Nista vise.

Onda sta moze pobiti tvrdnju da ce sutra isto ovako biti i preko Drine? Turska je pokazala i pokazuje da zeli biti regionalni lider i biti glavna u regiji koje je pokrivalo nekadasnje OC.
Posredstvom toga, neminovno se namece i cinjenica da se Turska raditi na tome da ojaca svoje satelitske narode a u koje spadaju Bosnjaci a koji zele pomicanje s karte rs. Logicno.

Samim time dolazimo do pitanja. Hoce li sutra Turska ovako bajraktariti nad Srbima u RS? Naravno, Turska tu ne bi bila vidljiva ali bi ona opremila, obucila i izgradila Bosnjacima plan kako da deluju. Isto kao sto je to napravila Azerima.

Polozaj same Srbije bio kao Armenije. Masovno lobiranje i kmecanje po svetu. Slanje dobrovoljaca i prebacivanje preko Drine MTS-a (tokom noci) ali nista vise od toga.
Rusija ocito ostaje po strani jer ako nisu intervenisali u svom Kavkazu onda bi jos manje u drzavi koja je fakticki pod NATO patronatom


Dakle ako Turci povale Azere u NK, a sve je ocito da hoce onda nema sumnje da ce sutra uraditi copy/paste na drugom mestu
Gluposti NK nije entitet na tlu druge drzave vec samoproglasena republika.
Republika Srpska je priznata kao samostalna od strane medjunarodne javnosti.
To veze nema jedno sa drugim. Ne bih preorucijo bosanskim turcima da imitiraju Azere
i upustaju se u neke avanture jel bi ih to skupo kostalo.
 

Back
Top