Na pesackom ubio coveka na bulevaru...

jukabg

Iskusan
Poruka
5.095
Poslednja izmena od moderatora:
Sinoc usred grada manijak velikom brzinom nasred pesackog ubio momka devojka prezivela nekim cudom...stravicno...cak i snimak pustise....Nikada srece u Beogradu...isao je 100km verovatno...

Ако је ишао 100км/ч колики оптимиста требаш да будеш да помислиш да ће моћи да закочи?!
Зашто мислите да ће вас неке боје на путу, сачувати од 800кг челика?
Неће....девојчице закорачују са слушкама у ушима, не осврнувши се ни десно а ни лево...
...као пешачки! ....ово је убиство, нема шта, ал смо проблем ми сви
....и ови што возе као лудаци, а и ови што прелазе и праве се луди...
 
Ако је ишао 100км/ч колики оптимиста требаш да будеш да помислиш да ће моћи да закочи?!
Зашто мислите да ће вас неке боје на путу, сачувати од 800кг челика?
Неће....девојчице закорачују са слушкама у ушима, не осврнувши се ни десно а ни лево...
...као пешачки! ....ово је убиство, нема шта, ал смо проблем ми сви
....и ови што возе као лудаци, а и ови што прелазе и праве се луди...
Samo ti pravdaj ubice .
 

Aleksandar Sabolić (22) dobio samo 10 meseci kućnog zatvora jer je u junu 2014. "audijem" pokosio Miljanu Živković (18) na pešačkom prelazu i odbacio je 20 metara. Devojka čudom preživela​





Ne mogu da mu oprostim niti da prihvatim da posle svega što mi je uradio neće završiti iza rešetaka
Miljana Živković
Švajcarski državljanin srpskog porekla Aleksandar Sabolić (22), koji je 7. juna 2014. u Ulici Dimitrija Tucovića u Nišu na pešačkom prelazu autom udario tada 17-godišnju Miljanu Živković, osuđen je na 10 meseci kućnog zatvora u svom stanu u Merošini uz "nanogicu"!

Nesrećna devojka je pukim čudom preživela stravičan udarac, ali uz veoma teške povrede od kojih se još nije oporavila. Pitanje je da li će ikad.
Ubrzo posle udesa na internetu je osvanuo snimak koji je užasnuo javnost, na kom se vidi kako Sabolić "audijem kupe kvatro" udara Miljanu na pešačkom prelazu, odbacuje je preko 20 metara, i produžuje dalje bez kočenja.

Tužilaštvo se još nije žalilo​

U Osnovnom javnom tužilaštvu navode da još nije podneta žalba na prvostepenu presudu Aleksandru Saboliću.
- Nama ta sudska odluka još nije dostavljena. Kada je dobijemo i vidimo kako je sud odlučivao, i mi ćemo odlučiti o eventualnoj žalbi - kazao je Saša Đokić, osnovni javni tužilac.
Tužilaštvo je, inače, tokom postupka za Sabolića tražilo godinu dana zatvora.
Tokom sudskog postupka utvrđeno je da je Sabolić vozio najmanje 15 kilometara na čas brže nego što je dozvoljeno. Devojka, koja se u trenutku udesa vraćala sa školske ekskurzije, zadobila je strašne povrede zbog kojih se danima borila za život - višestruki prelom lobanje, izliv krvi i povrede mozga, prelom desne nadlaktice i obe potkolenice, višestruki prelom karličnih kostiju, prelom preponske kosti, povrede na čelu, jagodici, ušnoj školjci...
Miljana se vratila u školsku klupu tek sedam meseci posle nesreće, ali njene rane još nisu zacelile.
- Ništa više u mom životu neće biti kao što je bilo pre te nesreće. Moj san da postanem policajac nikada se neće ostvariti jer mi je zdravlje trajno oštećeno. Prošla sam užas tokom lečenja. I dalje idem na rehabilitaciju, ali više nikada neću biti zdrava, vesela devojka kakva sam bila dok me taj momak nije udario na pešačkom prelazu. Ne mogu da mu oprostim niti da prihvatim da posle svega što mi je uradio neće završiti iza rešetaka -
priča ogorčena Miljana.
176895_1026_f.jpg
Public
U obrazloženju odluke suda stoji da zakon za to delo predviđa kaznu zatvora do četiri godine, ali je ipak ocenjeno da je Saboliću dovoljno deset meseci "jer je mlad čovek, student, koji je priznao delo, pokajao se i izrazio spremnost da svojoj žrtvi finansijski pomogne". Prilikom odlučivanja da kaznu izdrži u kućnim uslovima sud je ocenio da su i za to ispunjene zakonske pretpostavke, jer je ranije neosuđivan, a "radi se o nehatnom krivičnom delu".
 
Samo ti pravdaj ubice .
mislim da ne pravda ubicu ali govori o drugom aspektu voznje nevezano za ovaj slucaj..
to su pesaci..pesaci cesto pretracavaju kao muve.. meni je na haubu van pesackog skocio jedan dok sam vozio 10km na sat..zato nije ni bilo posledica..posle mi kaze..izvini..nisam te video..nije video veliki crni auto..ma daj..nego pretrcava, video je nesto prekoputa i aj da doletim tamo..
da nisam vozio 10 na sat ko zna kako bi se zavrsilo..

pravilo saobracaja kojeg se pesaci nikad ne pridrzavaju je jasno i stoji u zakonu. ako mi ne verujes procitaj zakon o saobracaju.

pesak pre stupanja nogom na kolovoz mora da se uveri da je bezbedno preci ulicu.

pesaci uopste ne razmisljaju, znaju da imaju prednost i prelaze uopste ne vodeci racuna o tome da kola imaju svoj zaustavni put, da moze bitri milion faktora upletenih u pricu..ako vozis sigurno ti se ne jednom deilo da te sunce potpuno zaslepi odbitkom zraka o neku povrsinu i sta ako ti bas u tom trenuku neko izleti?

u ovom slucaju jasno je ko je kriv,..manijak koji je vozio prevelikom brzinom..pojavio se i snimak..vozio je prebrzo, video ih na pesackom, pokusao da zakoci, auto se zaneo i pokupio ga..ovde se jasno govori da je on kriv i tu nema nikakve sumnje, ali da je taj decko pogledao prelaz i video da ide boodala u punoj brzini, pustio bi ga i sad bi bio ziv..sta mu vredi sto je imao prednost na pesackom..znas kako pise na jednom spomeniku? ovde lezi onaj koji je imao prednost.

ne smes nikad svoj zivot stavljati u ruke drugih..postoji jedan lep izraz.."znam koja boodala sedi ispred mog volana, ali ne znam koja boodala sedi ispred onog drugog volana"
 

Aleksandar Sabolić (22) dobio samo 10 meseci kućnog zatvora jer je u junu 2014. "audijem" pokosio Miljanu Živković (18) na pešačkom prelazu i odbacio je 20 metara. Devojka čudom preživela​





Ne mogu da mu oprostim niti da prihvatim da posle svega što mi je uradio neće završiti iza rešetaka
Miljana Živković
Švajcarski državljanin srpskog porekla Aleksandar Sabolić (22), koji je 7. juna 2014. u Ulici Dimitrija Tucovića u Nišu na pešačkom prelazu autom udario tada 17-godišnju Miljanu Živković, osuđen je na 10 meseci kućnog zatvora u svom stanu u Merošini uz "nanogicu"!

Nesrećna devojka je pukim čudom preživela stravičan udarac, ali uz veoma teške povrede od kojih se još nije oporavila. Pitanje je da li će ikad.
Ubrzo posle udesa na internetu je osvanuo snimak koji je užasnuo javnost, na kom se vidi kako Sabolić "audijem kupe kvatro" udara Miljanu na pešačkom prelazu, odbacuje je preko 20 metara, i produžuje dalje bez kočenja.

Tužilaštvo se još nije žalilo​

U Osnovnom javnom tužilaštvu navode da još nije podneta žalba na prvostepenu presudu Aleksandru Saboliću.
- Nama ta sudska odluka još nije dostavljena. Kada je dobijemo i vidimo kako je sud odlučivao, i mi ćemo odlučiti o eventualnoj žalbi - kazao je Saša Đokić, osnovni javni tužilac.
Tužilaštvo je, inače, tokom postupka za Sabolića tražilo godinu dana zatvora.
Tokom sudskog postupka utvrđeno je da je Sabolić vozio najmanje 15 kilometara na čas brže nego što je dozvoljeno. Devojka, koja se u trenutku udesa vraćala sa školske ekskurzije, zadobila je strašne povrede zbog kojih se danima borila za život - višestruki prelom lobanje, izliv krvi i povrede mozga, prelom desne nadlaktice i obe potkolenice, višestruki prelom karličnih kostiju, prelom preponske kosti, povrede na čelu, jagodici, ušnoj školjci...
Miljana se vratila u školsku klupu tek sedam meseci posle nesreće, ali njene rane još nisu zacelile.
- Ništa više u mom životu neće biti kao što je bilo pre te nesreće. Moj san da postanem policajac nikada se neće ostvariti jer mi je zdravlje trajno oštećeno. Prošla sam užas tokom lečenja. I dalje idem na rehabilitaciju, ali više nikada neću biti zdrava, vesela devojka kakva sam bila dok me taj momak nije udario na pešačkom prelazu. Ne mogu da mu oprostim niti da prihvatim da posle svega što mi je uradio neće završiti iza rešetaka -
priča ogorčena Miljana.
176895_1026_f.jpg
Public
U obrazloženju odluke suda stoji da zakon za to delo predviđa kaznu zatvora do četiri godine, ali je ipak ocenjeno da je Saboliću dovoljno deset meseci "jer je mlad čovek, student, koji je priznao delo, pokajao se i izrazio spremnost da svojoj žrtvi finansijski pomogne". Prilikom odlučivanja da kaznu izdrži u kućnim uslovima sud je ocenio da su i za to ispunjene zakonske pretpostavke, jer je ranije neosuđivan, a "radi se o nehatnom krivičnom delu".
ima i gorih slucajeva..jednom prilikom sam upoznao jednu zenu ciju je majku neki taksista pokosio i ubio na pesackom..on je ocigledno imao neke veze.... uglavnom, 6 godina nakon slucaja, sudjenje jos nije bilo ni pocelo .. pa ti sad vidi nas zakon i zakonodavstvo.
 
mislim da ne pravda ubicu ali govori o drugom aspektu voznje nevezano za ovaj slucaj..
to su pesaci..pesaci cesto pretracavaju kao muve.. meni je na haubu skocio jedan dok sam vozio 10km na sat..zato nije ni bilo posledica..posle mi kaze..izvini..nisam te video..nije video veliki crni auto..ma daj..nego pretrcava, video je nesto prekoputa i aj da doletim tamo..
da nisam vozio 10 na sat ko zna kako bi se zavrsilo..

pravilo saobracaja kojeg se pesaci nikad ne pridrzavaju je jasno i stoji u zakonu. ako mi ne verujes procitaj zakon o saobracaju.

pesak pre stupanja nogom na kolovoz mora da se uveri da je bezbedno preci ulicu.

pesaci uopste ne razmisljaju, znaju da imaju prednost i prelaze uopste ne vodeci racuna o tome da kola imaju svoj zaustavni put, da moze bitri milion faktora upletenih u pricu..ako vozis sigurno ti se ne jednom deilo da te sunce potpuno zaslepi odbitkom zraka o neku povrsinu i sta ako ti bas u tom trenuku neko izleti?

u ovom slucaju jasno je ko je kriv,..manijak koji je vozio prevelikom brzinom..pojavio se i snimak..vozio je prebrzo, video ih na pesackom, pokusao da zakoci, auto se zaneo i pokupio ga..ovde se jasno govori da je on kriv i tu nema nikakve sumnje, ali da je taj decko pogledao prelaz i video da ide boodala u punoj brzini, pustio bi ga i sad bi bio ziv..sta mu vredi sto je imao prednost na pesackom..znas kako pise na jednom spomeniku? ovde lezi onaj koji je imao prednost.

ne smes nikad svoj zivot stavljati u ruke drugih..postoji jedan lep izraz.."znam koja boodala sedi ispred mog volana, ali ne znam koja boodala sedi ispred onog drugog volana"
Kazi to ovoj devojci sto ostala dozivotni invalid !

 
Kazi to ovoj devojci sto ostala dozivotni invalid !

sta da joj kazem?
jasno je na snimku ko je kriv za ovo.

ali covek mora da cuva svoju glavu, ne smes je prepustati drugome.. dzaba toj devojci i da ga osude na dozivotni zatvor, nema ona nista od toga, cak i da izvrse smrtnu presudu nad njim.
 
Nema komentara svi se utisali aaaa!?
ne razumem ovaj komentar..ovo sta se desilo je strasna stvar a ne razlog za patkometriju koju pokusavas da izvedes i ovako prozivas.

sta mozemo na drustveni mrezama .. da osudimo desavanje?
naravno
da ispljujemo i istesemo friustracije sto ti pokusavas..naravno
ali koja je svrha? sta se dobija od toga? nista.
jedina prednost i dobra strana drustvenih mreza je upravo ovo sta ja radim, a to je apel da pesaci moraju da povedu racuna bez obzira na prednost koju imaju.
 
Znaci ne smes ni pesacki da predjes kao covek nego mora da letis ?
sta znaci ovaj komentar?
pojasni

zaista mislis da nece biti boodala za volanom?
ja kad god prelazim ulicu kad vidim da mi ide auto u susret fintiram vozaca, napravim potez kao da cu preci ulicu i gledam da li ce on poceti da koci, ako koci, predjem, ako vidim da manijak ne staje pustam ga..
vidi...to sto ti imas prednost negde ne znaci da ce neko drugi tu prednost ispostovati a zaista mislis da ce ikad svi nesavesni vozaci biti kaznjeni?
na kraju..ne mmora da bude i nesavestan vozac..koliko puta je bilo da vozaca strefi infarkt i pokupi ljude.. zaslepi te svetlost (nisi mi odgovorio na to, nego si elegantno prskocio) moze nesto da se desi..u voznji..ti mozes 50 godina da vozis po propisima i kako treba i dovoljan je jedan sekund pada koncentracije ili nepaznje i da napravis haos, na kraju moze biti i tehnicki kvar na vozilu..
pesaci moraju o tome da misle..ne smeju svoj zivot prepustati drugima.
 
Samo ti pravdaj ubice .

Само ти гурај наивне пред точкове.
Јел тако кажеш и своме детету, ти крени, па он ако стане, стане? А?
"Имаш првенство пролаза!"
Е па то првенство пролаза је сад завило у црно две куће! тј три рачунајући и овог дебила.
...
Ако ниси приметио живиш у држави где се у ударном дневнику приказују одсечене главе, и деле ћевапи од људског меса...
 

Snimak otkriva kako se desila jeziva nesreća u Bulevaru, ZAŠTO MIHAJLU NIJE BILO SPASA i kako je devojka u poslednjoj sekundi izbegla smrt​


Snimak sigurnosne kamere otkriva kako se zapravo dogodila sinoćnja stravična nesreća u Bulevaru kralja Aleksandra, zašto Mihajlu L. nije bilo spasa i kako se njegova devojka spasila smrti u poslednjem trenutku.

"Blic" je došao u posed video snimka sa nadzornih kamera na kojem se vidi uznemirujući prizor, a koji otkriva kako je Mihajlo stradao, a njegova devojka Viktorija sa kojom je u tom trenutku bio na pešakom prelazu, izbegla za dlaku smrt.

Kako se vidi na snimku, devojka je na pešačkom prelazu u poslednjem trenutku primetila "audi" koji se velikom brzinom kretao uz Bulevar Kralja Aleksandra i zakoračila je dva-tri koraka unazad.

Mihajlo je ostao na pešačkom prelazu i možda bi i izbegao tragičnu sudbinu da se "audi" iz zasad nepoznatnog razloga nije zaneo i okrenuo za 90 stepeni, zbog čega je na pešački prelaz i Mihajla na njemu, naleteo ne frontalno, već celom dužinom.

Mihajlo zbog toga nije imao gde da se pomeri i izbegne udarac.

Podsetimo, teška saobraćajna dogodila se sinoć u Bulevaru kralja Aleksandra kada je "audi A3" kojim je upravljao Matija N. (23), na pešačkom prelazu udario Viktoriju L. (24) i Mihajla L. (26) koji je na licu mesta izgubio život.

Viktorija je srećom izbegla smrt jer je za razliku od Mihajla uočila automobil i sklonila se sa ulice.

Za sada nije poznato šta je izazvalo ovu stravičnu nesreću, a kako se sumnja, nesreća se dogodila kada je vozač automobila tokom preticanja vozila, koje je kretalo ispred njega, te izgubio kontrolu nad vozilom.

uwGk9kpTURBXy9kOWUwYjI0NzUwZjgzNjcyMjA2NWU2OTllODAxMTFjOS5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF


https://www.blic.rs/vesti/hronika/s...ulevaru-zasto-mihajlu-nije-bilo-spasa/fxcnm45

na linku imate snimak nesrece
 
Ово што Баришников каже тачно је..Чувати се по сваку цену јер има ко не поштује закон и твој живот.
Колико година робије је добио син Жељка Митровића за убиство девојке на пешачком.
 
Nemacka je to kulturno resila. Kazna za udaranje pesaka je takva, da koce kad se pesak priblizi plocniku, bilo gde na ulici...
za razliku od kulturnih zemalja, moj teca iz Engleske se frapirao, kako bezobzirno voze u Beogradu, jer nema nikakvih
zakonskih posledica...

да, за крвожедне германе су казне, за нормалан свет би требало да буде да буде нормалан и без казни.

Ово што Баришников каже тачно је..Чувати се по сваку цену јер има ко не поштује закон и твој живот.
Колико година робије је добио син Жељка Митровића за убиство девојке на пешачком.

сад сам погледао снимак, ово је чисто убиство, ауди се створио дословце нитокуда, логчично, јер је возио ко зна колико.
деца су нормално кренула и оценила околна возила ал овај се појавио ко метак, дословце.
Мислим да би овај требао да се осуди на 40 година доживотног затвора.
....

Оно што није за коментарисање је то што је ова девојка побегла а да ни трена дечка није повукла
 
Ако је ишао 100км/ч колики оптимиста требаш да будеш да помислиш да ће моћи да закочи?!
Зашто мислите да ће вас неке боје на путу, сачувати од 800кг челика?
Неће....девојчице закорачују са слушкама у ушима, не осврнувши се ни десно а ни лево...
...као пешачки! ....ово је убиство, нема шта, ал смо проблем ми сви
....и ови што возе као лудаци, а и ови што прелазе и праве се луди...
I dalje je pešački...

I mene umalo pre neki dan, prelazim pešački, vozač ne gleda i prolazi ali srećom nije došlo do povreda jer je bila prijateljska ruka da me zaustavi pre samog prelaska...
Obično gledam i levo i desno, ali ovaj put nisam...upozorilo me i opet sačuvalo..

Treba bolje edukovati sve. Ipak si lepo objasnio da je pešak najmanje zaštićen...
 
I dalje je pešački...

I mene umalo pre neki dan, prelazim pešački, vozač ne gleda i prolazi ali srećom nije došlo do povreda jer je bila prijateljska ruka da me zaustavi pre samog prelaska...
Obično gledam i levo i desno, ali ovaj put nisam...upozorilo me i opet sačuvalo..

Treba bolje edukovati sve. Ipak si lepo objasnio da je pešak najmanje zaštićen...

стим што овде "пешачки", нема никакав смисао јер се овај залетео од цветка очигледно.
добро и да иза никога није убио.
 
стим што овде "пешачки", нема никакав смисао јер се овај залетео од цветка очигледно.
добро и да иза никога није убио.
Da, nasilničku vožnju može iskoreniti samo nasiljem nažalost. Ozbiljne sankcije. Ne ko tatinom sinu za kojeg svi znamo jer je ubio devojku...

Žao mi momka, tog što je zbog nekog nasilnika za volanom stradao...

Sebičan svet je ovo.
 

Back
Top