Na kraju cemo poceti i da se ubijamo ovde na forumu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
trnova_ruza:
U najblizem okruzenju imam psihijatrijskog bolesnika.
Pre nekih sest meseci bio je hospitalizovan, po prvi put u zivotu.
Boravio je u bolnici nesto vise od mesec dana, sto je bio zacudjujuce brz oporavak, obzirom na stanje u kom je primljen na lecenje.
Pokazivao je znake patoloske ljubomore, od one najbanalnije, prema svom bracnom partneru (sa sve sumanutim idejama o tome da je zrtva partnerove preljube), pa do toga da je bio smrtno ljubomoran na sve ljude koji su u bilo cemu bili uspesniji od njega.
Uz to je vrlo kompleksna licnost, nesalomiv karakter i visok koeficijent inteligencije.
Osoba sa vrlo traumaticnom detinjstvom (majka koja je patila od depresije izvrsila samoubistvo, otac doveo macehu-u pravom smislu te reci, koja mu do danasnjih dana, a narocito posle smrti njegovog oca, zagorcava zivot).

Otac je troje odrasle dece, koja su svako po sebi vrlo kvalitetne licnosti (okolina kaze, za primer u svakom pogledu) i suprug zene koja je majka, supruga i domacica u pravom smislu tih reci.

Nakon izlaska iz bolnice imao je manjih uspona i padova (doktor je rekao da se radi, u sustini, o duboko depresivnoj licnosti), svi mi oko njega se svojski trudimo da se krize prebrode na najbezbolniji moguci nacin.
Redovno je odlazio na kontrole.
U pocetku je uvek neko iz porodice odlazio sa njim, a onda je pokazao vrlo odlucan stav da na kontole odlazi sam.
To traje poslednja dva meseca.
Uzima terapiju redovno (uglavnom su to antidepresivi, ali postoji vrlo opravdana potreba da mu se s vremena na vreme da 'haloperidol' u obliku kapi).
Sto se 'haloperidola' tice zvanicno mu je ukinut pre dva-tri meseca, a njegov stav po pitanju uzimanja tog leka je da mu je nepotreban, da on nije slucaj za tu vrstu terapije.

Poslednjih nekoliko dana pokazuje znake krize ozbiljnije od svih do sada (mislim na period od izlaska iz bolnice), do toga da preti zlocinom ukoliko neko ponovo pokusa da ga 'strpa u ludnicu'.
MOLIM ZA SAVET, POMOC!
Kako reagovati sada kada je njemu proces odlaska u bolnicu sada vrlo jasan i poznat?!

:arrow: http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=80631&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
 
CaLiMeRo:
limunada:
Nisi zeljela da svi saznaju za "prevaru svjetskih razmjera"? :roll: Zasto...ako je istina?
Prvo, poštedi me te patetične terminologije.

- Drugo, na šta ti ja ličim - na majku Terezu? :twisted:

Moj stav je bio sledeći. :roll:

- Saznala sam nešto. :?

- Nikoga živog na tom Forumu ne poznajem, tu sam tek 3 meseca. :!: :shock:

- Odabrala sam nekoliko osoba koje su mi bile simpatične na osnovu postova, a imala sam utisak da mogu biti ugrožene. :? :shock:

- I jednu koja mi nije bila simpatična, ali sam bila prilično sigurna da je ugrožena. :twisted:

- Onda sam upozorena od Krstarice. :shock:

:cry: - Ja poštujem pravila ponašanja :) :lol: :) i tog trenutka sam obustavila obaveštavanje.

- Osim što sam obavestila policiju. 8)

- Neformalno. :)



- Kada ni Krsta, ni policija nisu našli za shodno da se dalje time bave - što bih ja? :roll:

To nije moj posao, i, sem toga, mene lično aktivnosti tih likova nisu nimalo ugrozile. :!:
Da, TEBE NISU ugrozile, zato sto NEMA nikakvih aktivnosti te vrste.

Ali su zato TVOJE, ugrozile celi forum!
Mene nisi ugrozila, zgrozen sam, jadna devojko.

Uplašila si ovog šaban_efendiju, vidis da se odmah sakrio iza mog (efendija, ***** li ti majku šabansku!)...pa onog jadnička tomaxa..i u svoju bajku ubacila još neke, čak i ženske likove...ccc

Prvo sam bio strasno besan, ljut, ogorcen, zgrozen gnusnoscu i prljavstinom tvojih...i to posle svih onih neznosti koje smo razmenjivali telefonom!?!..
Svaki, božji dan si započinjala i završavala sa mnom, ej, bre!!!
I onda, odjednom, bez najave - BUUM! Grom iz vedra neba!
Obećao sam ti da ćeš me zapamtiti za ceo zivot, ali...juče sam, između ostalog, saznao da si ozbiljno, psihicki obolela.......

Zelim ti puno srece, uspesno lecenje i brzo ozdravljenje.
 
TOM@X:
Od: TOM@X Za: CaLiMeRo Poslato: Pon, 01. avgust 2005 1:10
Naslov: Re: I NEMOJ VIŠE DA GLUMIŠ FINOĆU PO FORUMU JER SI LJUDSKO DNO
Sada mi je jasno šta se dešava...
takvu poruku sa nebulozama poslala mi je i Hanibalka, čini mi se...
samo, stvar je u tome što ja nisam Matrix!
Ja sam Tomax i uvek ću biti Tomax!
Nik sam morao da promenim u Tom@x jer to je bio jedini način da se ponovo registrujem.
Sa Kojotom nikad nisam sarađivao u bilo čemu, jer ga nikad nisam gotivio!

Slušaj, i boli me uvo da li mi veruješ ili ne....
ali onako drugarski da te posavetujem...
*!!!

---------------------------------------------------------------------------------------

Igrom slučaja, a ne znajući o čemu se tu zapravo radi... poslao sam par komentara na račun grozomornih slika koje je Kojot poslao na forum
(da li to beše tema "MATRIX"?),
a pošto je Calimero takođe bila prisutna na istoj temi,
ja sam njoj poslao svoj broj fona, za slučaj da želi sa nekim da ćaska....
ali... kao što iz priloženog vidite, ona je tada već uveliko bila zauzeta...

a ja sam ispao SOMINA!!! : )

Koji vam je moj?! Zašto se svi plašite tog kretena "KOJOTA"?? : )
Pa ja takve jedem za doručak! 8 )


ili ti kako sam pojeo samog sebe
 
Vragolasta Amfibija:
jeste bre,cali,sto i mene nisi obavestila.ja sam mislila da me ti volis makar malo :cry:
a tebe bas briga ako me neko...tako... :cry:



:lol:

pa ti bi je ubila da si saznala, pokvarila bi ti posao, sigurno si prirodnija kad ne znas da te snimaju......ti bi jedva docekala

smejala sam se sada dobri ste ali mi nije jasno. ovde vas ima shto zivite po inostranstvu. shto neki delija ne bi otishao u nekakav scg ili exyu ili shta vec klub i naivno se raspitao o tim snimcima. gde su bile te kladionice?
 
LePiaf:
divlja u srcu:
E, ljudi...
Do mene je stiglo da kojote, tomax i efendija vrbuju dame za sex, a onda ih krisom snimaju, pa to uvaljuju nekoj ruskoj mafiji.
Mislim, sva trojica su ludaci svoje vrste,
to stoji. :)
Odgovorno tvrdim da je ovo NEISTINA :!:
Namerno ne kazem laz.
Toliko od mene.
Otkud ti znas da nije istina? Imash veze u ruskoj mafiji?

ne, zapravo divlja je mozak celog projekta. ona snima krishom oni samo vrbuju. e divlja divlja. odatle tebi lova
 
?:
LePiaf:
divlja u srcu:
E, ljudi...
Do mene je stiglo da kojote, tomax i efendija vrbuju dame za sex, a onda ih krisom snimaju, pa to uvaljuju nekoj ruskoj mafiji.
Mislim, sva trojica su ludaci svoje vrste,
to stoji. :)
Odgovorno tvrdim da je ovo NEISTINA :!:
Namerno ne kazem laz.
Toliko od mene.
Otkud ti znas da nije istina? Imash veze u ruskoj mafiji?

ne, zapravo divlja je mozak celog projekta. ona snima krishom oni samo vrbuju. e divlja divlja. odatle tebi lova

iza takvih stvari samo zensko i moze da stoji
ne lupas ti bas sve sto kazes :wink:
 
Vi to meni nesto?
2.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top