Na današnji dan Tito i partizani SR Hrvatskoj su pripojili Istru i Dalmaciju

Alo baletancini, kakve ima veze Vojvodina koja je u to vreme imala 33% slovenskog stanovnista, jos manje i srpskog, po tvojoj ''logici'' migla je da trazi sve do Kavkaza.
1. Kada je bio Napoleon, Italija nije ni postojala, da li ti uopste baletancino znas kada se ujedinila i nastala Italija ?
2. Po tebi Amerika je najslazunija za WW1, trebala je da dobije celu Evropu ?
3.Ti racunas Italijanske fasiticke okupatore kao ''stanovnistvo Istre'' , a baletancino :rotf:

Doso si na vlast i vodi si prajd pre neki dan,
Nakon WW1, Srbija kao pobednik je imala PRAVO da traži i CELU raspalu AU-Monarhiju! Ali je to trebala da deli sa ostalima!

1) nemam pojma kada je nastala Italija, ali sam siguran da pri tome NISU Istru OTELI (nekakvoj mitskoj :cepanje:) Hrvatskoj

2) Dobila je barem Nemačku u neo-kolonijalnom statusu. A nakon WW2 i britance i francuze, a Staljin drugu polovinu Evrope...

3) Propaganda kao i za tzv. Krajinske Srbe koji su izvršili agresiju i invaziju na svoja vekovna ognjišta? :cepanje:
Edukuj se malo, 1931-e je u Istri bilo 230 000 ( 6,1% od CELE današnje teritorije RH!!!) Talijana koji su sami sebe napali? :cepanje:Usput, a 1948-e ih je nakon Titove 'AUTONOMIJE:cepanje:' ostalo samo 76 000 ( 2%) :klap::klap:
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Croatia#1900–1931
 
Mešaš kruške i jabuke? Kralj Aco je bio kralj države koja je napadnuta i imala je USTAVNO pravo da se brani! A šta su bili Titovi partizani-banditi do proglašenja FNRJ? Teroristička organizacija bez ikakvih međunarodnih prava...
Procitaj vec jednaput sta je bilo na Teherasnkj konferenciji 1943, a nem mesas zabe i babe
 
Nakon WW1, Srbija kao pobednik je imala PRAVO da traži i CELU raspalu AU-Monarhiju! Ali je to trebala da deli sa ostalima!

1) nemam pojma kada je nastala Italija, ali sam siguran da pri tome NISU Istru OTELI (nekakvoj mitskoj :cepanje:) Hrvatskoj

2) Dobila je barem Nemačku u neo-kolonijalnom statusu. A nakon WW2 i britance i francuze, a Staljin drugu polovinu Evrope...

3) Propaganda kao i za tzv. Krajinske Srbe koji su izvršili agresiju i invaziju na svoja vekovna ognjišta? :cepanje:
Edukuj se malo, 1931-e je u Istri bilo 230 000 ( 6,1% od CELE današnje teritorije RH!!!) Talijana koji su sami sebe napali? :cepanje:Usput, a 1948-e ih je nakon Titove 'AUTONOMIJE:cepanje:' ostalo samo 76 000 ( 2%) :klap::klap:
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Croatia#1900–193
Po kom tom ratnom pravu ?
Onda su Amerika i SSSR mogle da podele svet po tvojoj ''logici"
-Kada je Istra bila Italijanska ?
-Kada je Vojvodina bila Srpska pre 1918 sa 30 % slovenskog stanovnistva ?
-Ti ces nekom da pricas o edukaciji, a kazes Napoleon i Italija u isto vreme postoje ???!!!
- Ti u Italijane racunas njihove divizije sto su drzali u okupiranoj Jugoslaviji ?
Ako je Italijana bilo kako ti kazes 76000 i ti hoces da im das AP. po toj ''logici'' bi morao Madjarima da das AP kojih ima 400 000
 
dalmaciju jeste vratio, pre rata je bilo hrvatsko

a istra je stvarno trebala biti slovenacka

Nije ni pre rata bila hrvatska ,

Deo je ušao u sastav Banovine, ali je Dalmacija 1918 tražila direktno priključenje Kraljevini Srbiji, bez vezivanja za tzv 24- časovnu državu SHS

Kako možete tliko da izvćete činjenice ?

Kakvam je to obraz da toliko lažete ?
 
Po kom tom ratnom pravu ?
Onda su Amerika i SSSR mogle da podele svet po tvojoj ''logici"
-Kada je Istra bila Italijanska ?
-Kada je Vojvodina bila Srpska pre 1918 sa 30 % slovenskog stanovnistva ?
-Ti ces nekom da pricas o edukaciji, a kazes Napoleon i Italija u isto vreme postoje ???!!!
- Ti u Italijane racunas njihove divizije sto su drzali u okupiranoj Jugoslaviji ?
Ako je Italijana bilo kako ti kazes 76000 i ti hoces da im das AP. po toj ''logici'' bi morao Madjarima da das AP kojih ima 400 000

Pa i jesu podelili Amerika i SSSR

Istra nikad nije bila hrvatska , a sve drugo je predmet interpretacije

Vojvodina kao Vojvodina je kreacija JBT i njegovih tzv komunista kao pozivanje na Vojvodstvo Srbija priznato od strane Austrijskog cara - što samo dokazuje da je bitanga iz Kumroveca (navodno) bila austrijsko ukavičije jaje

Istra i današnja Vojvodina su neuporedive
Aj mrš sa lažima

Zašto se reč kom u njara cenzuriše :super: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: (K) Alamunje ( od Alemani) ne daju da se njihova bratija tako naziva?
 
Po kom tom ratnom pravu ?
Onda su Amerika i SSSR mogle da podele svet po tvojoj ''logici"
-Kada je Istra bila Italijanska ?
-Kada je Vojvodina bila Srpska pre 1918 sa 30 % slovenskog stanovnistva ?
-Ti ces nekom da pricas o edukaciji, a kazes Napoleon i Italija u isto vreme postoje ???!!!
- Ti u Italijane racunas njihove divizije sto su drzali u okupiranoj Jugoslaviji ?
Ako je Italijana bilo kako ti kazes 76000 i ti hoces da im das AP. po toj ''logici'' bi morao Madjarima da das AP kojih ima 400 000
?? Koje talijanske divizije 1931-e u Istri? Kada su bili velika VEĆINA u Istri... :rotf:
?? Pa Vojvodina je AP. Tako su obećali i za Istru, i zahebali ih
 
Nije ni pre rata bila hrvatska ,

Deo je ušao u sastav Banovine, ali je Dalmacija 1918 tražila direktno priključenje Kraljevini Srbiji, bez vezivanja za tzv 24- časovnu državu SHS

Kako možete tliko da izvćete činjenice ?

Kakvam je to obraz da toliko lažete ?
kako nije pre rata bilo hrvatsko , pogledaj mapu banovine hrvatske

jesam li ja dao to hrvatima ili ko

i ko nije dao dalmaciji direktno da udje u kraljevinu srbiju , mozda ja?

mada nisam ni znao za taj podatak , mogla bi da navedes izvor , ja sam uvek za nove informacije
 
kako nije pre rata bilo hrvatsko , pogledaj mapu banovine hrvatske

jesam li ja dao to hrvatima ili ko

i ko nije dao dalmaciji direktno da udje u kraljevinu srbiju , mozda ja?

mada nisam ni znao za taj podatak , mogla bi da navedes izvor , ja sam uvek za nove informacije
Valjda u smislu da Hrvatska kao država nije postojala!? Ili misliš da je pripadala hrvatskom narodu?
 
Pa i jesu podelili Amerika i SSSR

Istra nikad nije bila hrvatska , a sve drugo je predmet interpretacije

Vojvodina kao Vojvodina je kreacija JBT i njegovih tzv komunista kao pozivanje na Vojvodstvo Srbija priznato od strane Austrijskog cara - što samo dokazuje da je bitanga iz Kumroveca (navodno) bila austrijsko ukavičije jaje

Istra i današnja Vojvodina su neuporedive
Aj mrš sa lažima

Zašto se reč kom u njara cenzuriše :super: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: (K) Alamunje ( od Alemani) ne daju da se njihova bratija tako naziva?
"Zašto se reč kom u njara cenzuriše :super: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: (K) Alamunje ( od Alemani) ne daju da se njihova bratija tako naziva?"
zato što moramo titrati jajca Titu i njegovim komunistima! Kako će bivši svetski lideri priznati da su se družili i poslovali sa nekom nedemokratskom, diktatorskom svinjom? :cepanje::cepanje::cepanje:
 
?? Mnogi ne priznaju državnost ni za NDH, koja je imala svoju vojsku, policiju, grb, zastavu, NOVAC i poglavnika! A šta je od toga imala ta tvoja 'banovina'? :klap:Marionetska država Kralja Ace? :cepanje:
cim ima neke granice , dal banovine il republike , to im je osnov za granice drzave

sreca pa im je tito dao manje nego kralj , da im je dao malo vise imali bi pola bosne il pola vojvodine

Banovina.png
 
cim ima neke granice , dal banovine il republike , to im je osnov za granice drzave

sreca pa im je tito dao manje nego kralj , da im je dao malo vise imali bi pola bosne il pola vojvodine

Pogledajte prilog 1019184
DA! I onda je došao Hitler i omogućio da to i POSTANE država.... :klap:
A kralj Aco? RIP, pošteno je glavom PLATIO što je titrao jajca Hrvatima! :klap::klap:
 
kako nije pre rata bilo hrvatsko , pogledaj mapu banovine hrvatske

jesam li ja dao to hrvatima ili ko

i ko nije dao dalmaciji direktno da udje u kraljevinu srbiju , mozda ja?

mada nisam ni znao za taj podatak , mogla bi da navedes izvor , ja sam uvek za nove informacije

Brate, to što je pod pritiskom ušla u neku organizacionu jedinicu ne znači da je bila hrvatska

Pa ako ćemo tako više je bila pre rata srpska , jer su Karađorđevići, dinastička kuća Kraljevine Srbije imali pun suverenitet nad njom, čak i u vreme Banovine Hrvatske



Ona je bila pod suverenitetom kuće Karađorđevića, nikakvi q ci palci hrvati i hrvatska

To sada titovi pioniri maleni što u svojim avnoj mozgovima sklapaju konstrukte to je druga tema ... kako jednog prosečnog titovog pionira avnojaša suočiti sa činjenicama i istinama , a da on može svojim niskim kapacitetom shvatiti

Bojim se da za to formule nema, pre će se izmisliti i hladna fuzija i dostići brzina svetlosti nego titovom pioniu objasniti da je sve bilo laž.
 
Brate, to što je pod pritiskom ušla u neku organizacionu jedinicu ne znači da je bila hrvatska

Pa ako ćemo tako više je bila pre rata srpska , jer su Karađorđevići, dinastička kuća Kraljevine Srbije imali pun suverenitet nad njom, čak i u vreme Banovine Hrvatske



Ona je bila pod suverenitetom kuće Karađorđevića, nikakvi q ci palci hrvati i hrvatska

To sada titovi pioniri maleni što u svojim avnoj mozgovima sklapaju konstrukte to je druga tema ... kako jednog prosečnog titovog pionira avnojaša suočiti sa činjenicama i istinama , a da on može svojim niskim kapacitetom shvatiti

Bojim se da za to formule nema, pre će se izmisliti i hladna fuzija i dostići brzina svetlosti nego titovom pioniu objasniti da je sve bilo laž.
jbg bar da su toliko pameti imali 1918 pa da kazu * dobro primamo i hrvatsku , odmah pravimo banovine , dovde je vase*

ali ih nije interesovalo, sto rece onaj francuski kralj * posle mene potop*
 
jbg bar da su toliko pameti imali 1918 pa da kazu * dobro primamo i hrvatsku , odmah pravimo banovine , dovde je vase*

ali ih nije interesovalo, sto rece onaj francuski kralj * posle mene potop*

Pa kako da to kažu kada tada nešto kao hrvatska nije postojalo u bilo kom administrativnom obliku

Sabor u Zagrebu bio je sabor naroda množina naroda, a ne jednog naroda hrvata, koji su živeli u Slavoniji ,pod mađarskom upravom a ne naroda u hrvatskoj .. ta priča oko trojedne kraljevine, Slavonija, Hrvatska i dalmacija , bila je samo u funkciji podrivanja Mađara

Ti ne shvataš to su samo bile zemljopisne kategorije bez jasnih granica sa titularima austrijskim carevim i ugarskim kraljevim tj Habzburzima

Oni su bili Kraljevi Ilirije , pa je tako sve to moglo recimo fda traži banovinu Iliriju , ili bilo šta.. nije bilo tu nikakve državolike tvorevine , sve je to bio rang Mesne Zajednice

Znam teško je razumeti kada si baždaren na kolokvijalno rečeno titova podešavanja , tog nikad ražalavonag austrijskog kaplara , doživotnog sluge istočnom cartsvu germanskom.
 
Pa kako da to kažu kada tada nešto kao hrvatska nije postojalo u bilo kom administrativnom obliku

Sabor u Zagrebu bio je sabor naroda množina naroda, a ne jednog naroda hrvata, koji su živeli u Slavoniji ,pod mađarskom upravom a ne naroda u hrvatskoj .. ta priča oko trojedne kraljevine, Slavonija, Hrvatska i dalmacija , bila je samo u funkciji podrivanja Mađara

Ti ne shvataš to su samo bile zemljopisne kategorije bez jasnih granica sa titularima austrijskim carevim i ugarskim kraljevim tj Habzburzima

Oni su bili Kraljevi Ilirije , pa je tako sve to moglo recimo fda traži banovinu Iliriju , ili bilo šta.. nije bilo tu nikakve državolike tvorevine , sve je to bio rang Mesne Zajednice

Znam teško je razumeti kada si baždaren na kolokvijalno rečeno titova podešavanja , tog nikad ražalavonag austrijskog kaplara , doživotnog sluge istočnom cartsvu germanskom.
https://sr.wikipedia.org/wiki/Држава_Словенаца,_Хрвата_и_Срба

nauci nesto , ne okrivljuj tita za sva spanja koja su bila , ovo spanje je napravio aleksandar
 
https://sr.wikipedia.org/wiki/Држава_Словенаца,_Хрвата_и_Срба

nauci nesto , ne okrivljuj tita za sva spanja koja su bila , ovo spanje je napravio aleksandar

Oh wiki koja pomaže da se još više zamuti

Da 24-časovna država priznata jedino od Kraljevine Srbije bila je samo "štaka"

Mogla je ona proglasiti šta god hoće , ali jedino ko je odlučivao bila je konferencija u Versaju i njih niko ništa nije pitao, jer ih niko nije ni priznao
 
Oh wiki koja pomaže da se još više zamuti

Da 24-časovna država priznata jedino od Kraljevine Srbije bila je samo "štaka"

Mogla je ona proglasiti šta god hoće , ali jedino ko je odlučivao bila je konferencija u Versaju i njih niko ništa nije pitao, jer ih niko nije ni priznao
srbija je bila pobednik , imala je neku moc

recimo dalmaciju su saveznici obecali italiji ali je nisu dobili nego srbija , procitaj malo i

https://sr.wikipedia.org/wiki/Rapalski_sporazum_(1920)

moracu da pocnem da naplacujem casove

a lako je doci do odgovora
 

Back
Top