Muzika od "pre sto godina"

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.521
Znate onaj izraz "od pre sto godina" za nešto što se davno zbilo? To mi je par puta prošlo kroz glavu kada sam pregledao teme ovde na muzici pa video neke od priloga.

Zato evo teme za takve pesme. U zavisnosti od godišta i muzičkog ukusa, to za nekog može da znači i pre deset godina a za nekog i bukvalno sto, pa i više.

Umoljavaju se participanti, da ne kažem učesnici, da napišu i neki (barem minimalan) komentar ako postavljate video klipove.

Evo nešto starije, ne preterano

Đuza Stojiljković - Još Jedan Prođe Dan
 
Lola Novaković-"Ne pali svetla u sumrak", naš predstavnik na Pesmi Evrovizije 1962. godine


Umesto da se mučim sa pianjem samo sam kopirao tekst sa Vikipedije:mrgreen:

Не пали светла у сумрак је песма југословенске и српске певачице Лоле Новаковић са којом је представљала Југославију на Песми Евровизије 1962. године у Луксембургу.

Музику је компоновао словеначки композитор Јоже Прившек, који је годину дана раније такође написао и евровизијску песму Љиљане Петровић Неке давне звезде. Текст је написао Драгутин Бритвић. Песма је првобитно учествовала и победила на југословенском националном финалу које је одржано 23. јануара 1962. у студију Телевизије Загреб, у конкуренцији укупно 18 композиција.

У финалу Песме Евровизије 1962. које је одржано 18. марта југословенска представница је наступила као дванаеста од 14 такмичара. Оркестром је дириговао Јоже Прившек. Лола Новаковић је освојила укупно 10 бодова (укључујући и две максималне оцене 3 од жирија из Француске и Италије), што је било довољно за укупно 4. место у коначном поретку. Уједно је то и други најбољи резултат Југославије на Евросонгу у историји.

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Не_пали_светла_у_сумрак
 
ti si mi i bila inspiracija ta temu ;)
i umesto da kažem "gde ovo nadje", otvorio sam temu
Eh, što se inspiracije tiče, nisi jedini :malav:
Ako si zaista slušao šta sam postavlja, verovatno si uživao ; )
Kasnije ću možda i postaviti nešto, bez reči opisa.
Muzika se sluša, doživljava.
Kao što reče Đole:' reči bi sve pokvarile'.
 
Mito, šta ti je smešno?!
Šta zapravo želiš temom?
'Muzika od pre 'sto godina'' je vrlo rastegljiv pojam. Nekome je ' Delicate' muzika od pre Hrista, nekome su Dorsi, Cepelini, Josipa Lisac, Arsen Dedić, Kvin...

Postoje već teme evergrina, ' Kada su krckale ploče' i slične teme.
Mogao si biti malo kreativniji i precizniji u odabiru naslova teme.

Reagujem vezano za tvoju reakcuju ( smeh) na muziku Limelight, a verujem da je nisi ni poslušao, još manje verujem da znaš da je nagrađena Oskarom.

Nije ti nepoznato da sam nezadovoljna novim izgledom pf Muzika.:kiss:
 
Postoje već teme evergrina, ' Kada su krckale ploče' i slične teme.
Mogao si biti malo kreativniji i precizniji u odabiru naslova teme.

Nije ti nepoznato da sam nezadovoljna novim izgledom pf Muzika.:kiss:
možda ćeš da smekšaš ;)

Forum mora da bude mesto gde se prvenstveno piše, a klipovi i slike služe kao ilustracija. To je bio razlog zašto su "plejliste" premeštene u poseban forum. Kao kompromis, dozvoljeno je i ovde nekoliko tema koje podsećaju na te stare koje ti i neki drugi ignorišete.

Nemam nameru da oživljavam "mrtvace" te stoga i nove teme. Teme koje pominješ su i dalje otvorene, pa ko voli nek izvoli.
 
Znate onaj izraz "od pre sto godina" za nešto što se davno zbilo? To mi je par puta prošlo kroz glavu kada sam pregledao teme ovde na muzici pa video neke od priloga.

Zato evo teme za takve pesme. U zavisnosti od godišta i muzičkog ukusa, to za nekog može da znači i pre deset godina a za nekog i bukvalno sto, pa i više.

Umoljavaju se participanti, da ne kažem učesnici, da napišu i neki (barem minimalan) komentar ako postavljate video klipove.

Evo nešto starije, ne preterano

Đuza Stojiljković - Još Jedan Prođe Dan
Izuzetna pesma za sva vremena,a Djuza ju je dobro otpevao.
 
Zašto link?!
Vidiš da nije isto.
Ova je od' pre sto godina'( dobih kompiliment za inspiraciju) koju slušam, ova druga je iz bunara.
Ako zanemarimo sadržaj teme, velika je tu razlika ( u naslovu i poziciciji) :malav:

Nije, nije isto...
samo.gif
 
Otvaranje novih tema tj. kopiranje tema iz pdf Muzički spotovi po svaku cenu, malo izmeni naslov i gotovo!
Bravo, imaš novu temu!
https://forum.krstarica.com/threads/muzika-iz-bunara.377069/page-105
12 godina stara tema koja počinje sa
"Izbunarite i vi neki stari hit :D"
i onda 105 strana isključivo video klipova bez slova komentara. Više sam "ožvalaveo" ponavljajući
https://forum.krstarica.com/threads...a-postavljate-video-klipove-ili-slike.921029/

stara tema nije zaključana pa ko voli takav vid interakcije može i dalje da učestvuje.
 
12 godina stara tema koja počinje sa
"Izbunarite i vi neki stari hit :D"
i onda 105 strana isključivo video klipova bez slova komentara. Više sam "ožvalaveo" ponavljajući
https://forum.krstarica.com/threads...a-postavljate-video-klipove-ili-slike.921029/

stara tema nije zaključana pa ko voli takav vid interakcije može i dalje da učestvuje.

A tvoj uvodni komentar je mnogo pametniji, a?
I šta znači to što si ispred videa napisao:
"Evo nešto starije, ne preterano" - wooow komentar do jaja!!!
 

Back
Top