Muž udario ženu ciglom u glavu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Krstarica je se potrudila da svojim pravilnikom zaštiti političare, ali ne pada im na pamet da to isto urade sa žrtvama nasilja ili npr. saobraćajne nesreće.

Na ovom portalu se nesmetano vredjaju žrtve.

А зашто си толико политички некоректна? Користиш изразе као што су жртве насиља или жртве саобраћајних несрећа (тј. заједнички термин "жртве") а у ствари твоја намера није да штитиш "жртве" већ само једну подргупу "жртава" а то су жене. А све зато што и ти спадаш у ту категорију (жене) те ти је њихова патња блиска.

Молим те да пишеш управо оно што мислиш. Боле тебе рацQ...tj...сличка за "жртве" све дотле док су далеко од тебе (то је у реду..то је у људској природи, што показује и ова тема и зато нема потребе да се стидиш тога) али онда кад је жртва неко са ким можеш да се идентификујеш, онда крећеш у заштиту. И то је сасвим ОК, али, молим те да будеш политички кореткна и да користиш управо оне изразе који одговарају твојим мислима. Дакле, напиши "жене" а не "жртве насиља или саобраћајних несрећа".
 
Молим те да пишеш управо оно што мислиш. Боле тебе рацQ...tj...сличка за "жртве" све дотле док су далеко од тебе (то је у реду..то је у људској природи, што показује и ова тема и зато нема потребе да се стидиш тога) али онда кад је жртва неко са ким можеш да се идентификујеш, онда крећеш у заштиту. И то је сасвим ОК, али, молим те да будеш политички кореткна и да користиш управо оне изразе који одговарају твојим мислима. Дакле, напиши "жене" а не "жртве насиља или саобраћајних несрећа".

A ti imaš sposobnost da čitaš tudje misli ili ja treba da mislim ono što ti misliš da ja mislim?

A, ovaj vokabular koristi kada se obraćaš onima koji su te tako vaspitali jer su to i zaslužili.

Politički krektno, a pre svega ljudski, je kada bez obzira što nisi sposoban da empatišeš, sagledaš problem u realnim okvirima i društvu u kome bitišeš kao jedinka. Ako ni za to nisi sposoban, onda ne ostavljaš komentare koji vredjaju žrtvu nasilja ili saobraćajne nesreće. Bile su dve teme gde je žrtva saobraćajne nesreće vredjana i iz tog razloga su i zatvorene.

Ne znam kakav problem imaš sa ženama niti me interesuje. Na svakoj temi o porodičnom ili partnerskom nasilju (a žrtve su žene, gle čuda!) ostavljaju se bolesni komentari. Meni je jasno u kakvom društvu i socijalnom miljeu živimo, ali to mora da se menja. A, menja se tako što će neko da ti kaže da je tvoj komentar, pa još javan, neprimeren i za osudu. Ako ni to ne pomaže, onda se uvode sankcije.

I da ponovim: Krstarica je svojim Pravilnikom zaštitila političare, a nije žrtve nasilja. One se svakodnevno nesmetano vredjaju na ovom portalu.
 
A sta ocekujete, ukljucite TV i prelistajte kanale.Videcete barem 20 scena nasilja u roku od 5 min.. Kupite bilo koje novine i videcete da su prepune nasilja , da se nasilje eksploatise kao udarna tema u ovom ili onom obliku. Pogledajte kako se drzava sa njenim institucijama odnosi prema nama-nasilje u svim oblicima. I onda se iscudjujete nesto. Licimuri.
 
Krstarica je se potrudila da svojim pravilnikom zaštiti političare, ali ne pada im na pamet da to isto urade sa žrtvama nasilja ili npr. saobraćajne nesreće.
Na ovom portalu se nesmetano vredjaju žrtve.

Navodi u postu nisu tacni...U Pravilniku Krstarice pise da je zabranjeno.svako vredjanje,i omalovazavanje po bilo kom osnovu
tako da se ova tema zakljucava..obrisani su svi neprimereni postovi..dalju raspravu mozete nastaviti na Domu i porodici gde
ovakve teme i spadaju

hvala na razumevanju
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top