Muskarci u 40-tim

Koji su bolji

  • Samci

    glasova: 4 22,2%
  • Razvedeni

    glasova: 5 27,8%
  • Ozenjeni

    glasova: 9 50,0%

  • Ukupno glasova
    18
Oni koji nisu zenjeni, sta im fali?
Oni koji su bili zenjeni, sta im fali?
Ozenjeni? Ok tu je jasno :lol:
Ok, nisam znala da muskarce tako kalsifikujemo
Malo sam zatecena cinjenicom da se zrelost muskarca na mentalnom, emotivnom, seksualnom ili bilo kom drugom planu posmatra kroz prizmu - sam- ozenjen, neozenjen, razveden-


Najbolji test zrelosti je stavis ga pored deteta koje vristi u 6 ujutru, i sta god mu kazes vice necu.
Pa da vidimo junace kom obojci kom opanci
Pa ako si ukljucila i samce i neozenjene i muskarce sa decom i bez dece, onda ti ovo i nije merodavan test.

Oženjeni su isto super, samo ne dugoročno. Više se trude, samopouzdanje im je na 120% jer imaju ljubavnicu. Jedino što ne treba imati su ambicije da mu zameniš ženu i sve kul.
Samci u četrdesetim su najgori soj zapravo, predugo se oslanjao na mamu koja ga bezuslovno voli i koja ga je potpuno pokvarila, nema tu popravke. Od takvih se sklanjati, može eventualno za povremenu jebačinu al od takvih najbolje begati.
Ti bas ne zivis u duhu jevandjelja?


Silovana je zato što je nosila kratku suknju = prevarila muža koji je ceo dan u kladionici?
Ah te predrasude

Monogamija NIJE PRIRODNA za ljudsku vrstu. U monogamiju ga je UTERQALA RELIGIJA, da bi lakse vladala masom. Gde nema religije - nema ni monogamije.
Tako je.
:cool:
 
Pa to...svatko svoje užitke ganja bez polaganja računa.

Sticem utisak da tvoj komentar ima malo negativan ton, sto i ne mora da znaci pa izvini unaprjed.

Kad pocinjes zajednicki zivot sa nekim, pocinjes ga sa puno optimizma i poverenja, tezis da stvoris nacin zivota koji ce te ispuniti na vise nivoa. Zavisno od toga sta nam je bitno, stavljamo i prioritetete. Za mnoge je "ne polaganje racuna" jedan od osnovnih prioriteta.

Neki nakon dugo godina u vezi/ braku ne osjecaju strast ali se slazu u svim drugim pogledima i ostaju zajedno iz ekonomskih ili familijarnih razloga.
Dosta ljudi ne zeli da djeli djecu i bude sa njima pola vremena, ne zele djeliti stecenu imovinu, dugogogdisnje porodicne veze i prijatelje. Najcesce je to neki precutni dogovor i u koliko je dvosmjeran stvarno ne vidim razloga da bi se iko drugi trebao smarati oko toga.
 
Sticem utisak da tvoj komentar ima malo negativan ton, sto i ne mora da znaci pa izvini unaprjed.

Kad pocinjes zajednicki zivot sa nekim, pocinjes ga sa puno optimizma i poverenja, tezis da stvoris nacin zivota koji ce te ispuniti na vise nivoa. Zavisno od toga sta nam je bitno, stavljamo i prioritetete. Za mnoge je "ne polaganje racuna" jedan od osnovnih prioriteta.

Neki nakon dugo godina u vezi/ braku ne osjecaju strast ali se slazu u svim drugim pogledima i ostaju zajedno iz ekonomskih ili familijarnih razloga.
Dosta ljudi ne zeli da djeli djecu i bude sa njima pola vremena, ne zele djeliti stecenu imovinu, dugogogdisnje porodicne veze i prijatelje. Najcesce je to neki precutni dogovor i u koliko je dvosmjeran stvarno ne vidim razloga da bi se iko drugi trebao smarati oko toga.
Nije negativan. Naprotiv. Pristalica sam dogovora i kompromisa. I POŠTIVANJA istog.

Laž obmana prevara je kratkog daha i loše završi.
 
Nisu uvjek kratkog daha, kamo srece da jesu, sto duze traju sve su vece posledice a ove sto se otkriju odmah su impusivne i cesto se oproste.
Nema gore smrti za vezu od ne poverenja.

Dugo trajanje prevare vodi ka rastavi braka, niko nece dugo vremena varati sa istom osobom a da ne oseti jake emocije prema toj osobi. Ako bi poredili prevare koje duze traju i one koje krace traju, razlika je u tome sto se u ovim koje duze traju pojavljuju i emocije pretezno jake, dok su ove koje krace traju pretezno stvar seksa, zelje za promenom..itd.. Kako sam opisao razloge duzih i kracih prevara, takvo stanje je verovatno u braku, i ono sto nedostaje to se trazi sa strane.
 
Dugo trajanje prevare vodi ka rastavi braka, niko nece dugo vremena varati sa istom osobom a da ne oseti jake emocije prema toj osobi. Ako bi poredili prevare koje duze traju i one koje krace traju, razlika je u tome sto se u ovim koje duze traju pojavljuju i emocije pretezno jake, dok su ove koje krace traju pretezno stvar seksa, zelje za promenom..itd.. Kako sam opisao razloge duzih i kracih prevara, takvo stanje je verovatno u braku, i ono sto nedostaje to se trazi sa strane.
Da... to su već "paralelne" veze. Tip je malo kod ove, malo kod one...njega ustvari vrlo verovatno već boli "ona stvar" za obe, nego eto... možda mu još i ogigra neki zanimljiv film pred očima, kako dve žene treba k'o fol da se oko njega bore,pa mu još više nafiluju ego. Najtragičnije je što se takav uobrazi da je "taksena" marka, ustvari je obična muška kukavica i što bi moja koleginica sa ovog foruma rekla da cititam: "go.. o umotano u šareni papirić".
 
Da... to su već "paralelne" veze. Tip je malo kod ove, malo kod one...njega ustvari vrlo verovatno već boli "ona stvar" za obe, nego eto... možda mu još i ogigra neki zanimljiv film pred očima, kako dve žene treba k'o fol da se oko njega bore,pa mu još više nafiluju ego. Najtragičnije je što se takav uobrazi da je "taksena" marka, ustvari je obična muška kukavica i što bi moja koleginica sa ovog foruma rekla da cititam: "go.. o umotano u šareni papirić".
Ijao, citirana sam :heart:
 
Dugo trajanje prevare vodi ka rastavi braka, niko nece dugo vremena varati sa istom osobom a da ne oseti jake emocije prema toj osobi. Ako bi poredili prevare koje duze traju i one koje krace traju, razlika je u tome sto se u ovim koje duze traju pojavljuju i emocije pretezno jake, dok su ove koje krace traju pretezno stvar seksa, zelje za promenom..itd.. Kako sam opisao razloge duzih i kracih prevara, takvo stanje je verovatno u braku, i ono sto nedostaje to se trazi sa strane.
Ja sam mišljenja da sve polazi i završava se u nama samima. Postoji spoljni utjecaj ali je razlog svih prevara unutrašnje ne zadovoljstvo, malo je tu čistih osjećanja.
 
Poslednja izmena:
Dugo trajanje prevare vodi ka rastavi braka, niko nece dugo vremena varati sa istom osobom a da ne oseti jake emocije prema toj osobi. Ako bi poredili prevare koje duze traju i one koje krace traju, razlika je u tome sto se u ovim koje duze traju pojavljuju i emocije pretezno jake, dok su ove koje krace traju pretezno stvar seksa, zelje za promenom..itd.. Kako sam opisao razloge duzih i kracih prevara, takvo stanje je verovatno u braku, i ono sto nedostaje to se trazi sa strane.
Samo kako razdeliti po rokovima mesecima kres ili zaljubiška.
 
Da... to su već "paralelne" veze. Tip je malo kod ove, malo kod one...njega ustvari vrlo verovatno već boli "ona stvar" za obe, nego eto... možda mu još i ogigra neki zanimljiv film pred očima, kako dve žene treba k'o fol da se oko njega bore,pa mu još više nafiluju ego. Najtragičnije je što se takav uobrazi da je "taksena" marka, ustvari je obična muška kukavica i što bi moja koleginica sa ovog foruma rekla da cititam: "go.. o umotano u šareni papirić".
Što bi čovek bio kukavica ako ima vremena, volje, želje, umeća i sredstava da sebi komplikuje život na način koji mu donosi više zadovoljstva, ako živi u fazonu one narodne ''druže Tito, nešto bi te pito, da l se smije ljubiti po dvije'', pre bi se reklo da su takvi likovi hrabri, ako ne hrabri, a ono bar energični i preduzimljivi, odlučni u prevazilaženju postojećih okvira. :D
 
Što bi čovek bio kukavica ako ima vremena, volje, želje, umeća i sredstava da sebi komplikuje život na način koji mu donosi više zadovoljstva, ako živi u fazonu one narodne ''druže Tito, nešto bi te pito, da l se smije ljubiti po dvije'', pre bi se reklo da su takvi likovi hrabri, ako ne hrabri, a ono bar energični i preduzimljivi, odlučni u prevazilaženju postojećih okvira. :D
U tome što ne komplikuje život samo sebi.Obično sedeći "na dve ili više stolica", rizikuje da ostane bez ijedne.Nije pravilo,ali se obično tako završava.
 
Rizik postoji i kada se sedi na samo jednoj stolici, pogotovo u ovom savremenom tempu života koga karakterišu brze promene, pa zašto onda ne rizikovati ako to uključuje i rešenja koja čoveka ispunjavaju.
 
Rizik postoji i kada se sedi na samo jednoj stolici, pogotovo u ovom savremenom tempu života koga karakterišu brze promene, pa zašto onda ne rizikovati ako to uključuje i rešenja koja čoveka ispunjavaju.
Svako pravi svoje izbore.Šta koga ispunjava, to je individualno. Rizik uvek postoji, ali treba biti fer prema sebi i drugima. Nije stvar samo u tom nekom ko vara, nego i u tome ko to misli da trpi i zbog čega.Ali kol'ko ljudi, tol'ko ćudi.
 
Glavna lekcija koju sam dobio od žena je bila ona da život nije fer. :lol: A teško da se može biti fer ma kako se to želelo, retki su oni koji uspevaju da prožive u duhu ferpleja, jer svaka promena na emotivnom planu se ne odvija na mah, potrebno je vreme da to sazri, da se iskristališe, na kraju krajeva i realizuje, i u tom prelaznom periodu će uvek biti povređen onaj ko u toj promeni gubi i biva napušten, oni koji kažu ''neću se upuštati sa novom simpatijom sve dok sasvim ne raskrstim sa starom i ne rešim je se'' su manjina, češće se to odvija na drugi način - najpre se nađe zamena, upozna se, prihvati i sve, a onda se donosi odluka da se zamenjeni napuste, nekako to najčešće bude nefer procedura.
 

Back
Top