Muškarci sa foruma i njihove skrivene žudnje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@tema

Dosta ljudi je frustrirano i nezadovoljno 90-tim ili pak ovim vremenom.
Utehu nalaze u idolima koji bi po njima "ispravili nepravde" ili na neki način pružaju utehu i razlog za slavlje i pozitivne emocije u slučaju sportista.
Lično bar mislim ili se nadam da će se vremenom ljudi podjednako nalaziti u čitanju horor knjiga, serija i filmova ili igranju igrica koliko u navijanju za neke geopolitičke i ratne pobede u svetu i mislim da vreme radi za manju ostrašćenost i veću spokojnost.

Što se toga tiče sam ipak optimista. Čovek po prirodi stvari bira udobnost. Dokaz je da naši nacionalisti nisu otišli u Ukrajinu da se kao dobrovoljci bore za Rusiju već su u Srbiji i navijaju na društvenim mrežama. Slično će, nadam se, vremenom biti manje ostrašćeni i više donositi odluke u skladu sa svojim ličnim interesima itd.

Tema naravno duboko zadire u politiku. I svojevrsna je kritika prevelike ostrašćenosti. Koja je najviše i nastala praćenjem medija itd.
Moje rešenje je naravno u pronalasku sebe i stvari koje volimo da radimo i zbog kojih nam je život lep, a gde nema toliko mržnje i frustracija.
Moje mišljenje samo. A vi drugari kako hoćete ofc.:)
Vaši životi, vaša stvar.:cool:
Kad god se pomenu devedesete ili ovo vreme u ovakvom kontekstu nekako se rizikuje da se to eventualno shvati kao nekakvo moralisanje i slično.

S obzirom da pokretač teme nije našao za shodno da ovako reaguje i kad su neki prosto urlali od sreće zbog bombardovanja Gaze i pre toga kad su ti isti maltene skakali oko vatre u idolopokloničkom transu zbog bombardovanja Iraka i Afganistana ne može a da se ne konstatuje da su u pitanju frustracije čoveka koji ima potrebe da se pokorava najjačem: Situacija da se pojavila konkurencija koja odbija da prizna dosadašnji monopol na primenu sile je kod kolege očito izazvala teške frustracije, i odatle ovakva njegova potreba za pljuvanjem okoline.
 
Meni je veći problem to što smo u društvu u kom moraju da te svrstaju na neku stranu
primećujem da na ovim forumu mnogi muškarci (navodno heteroseksualnog opredeljenja) imaju svoje predmete obožavanja u sledećim likovima:
Josip Broz Tito, Aleksandar Vučić, Vladimir Putin, Novak Đoković i Nikola Jokić. oni su postali praktično neka vrsta ikona. neću lično imenovati ali svako od učesnika foruma na koje sam mislio će sam će prepoznati koja ličnost je njegov predmet obožavanja.

ovo nas dovodi pitanja o granicama idolopoklonstva i koliko daleko su ljudi spremni da idu u idealizaciji svojih junaka, tj. koliko daleko ovo obožavanje može da ide?
pitam se, da li bi neki od naših kolega sa foruma pristali na nešto više od samog "obožavanja" kada su u pitanju ove ličnosti? da li bi, na primer, prihvatili ponudu za intimnu avanturu ako bi se desila takva hipotetička situacija i neko od ovih "ikona" počne flert s njima? ne mora na kraju nužno da se radi o kompletnom seksualnom odnosu, eto može biti i samo oralni seks koji bi forumaš pružio svom idolu.
ako bi analizirali pisanje pojedinaca o gore navedenim likovima, sa koliko ljubavi se o njima piše, sa koliko strasti, do kakvih samo burnih reakcija dolazi ako neko nešto negativno o njima napiše, nekako sam ubeđen da bi se većina forumaša na koje se tema odnosi bez razmišljanja upustila u romansu sa svojim "ikonama"!

pozivam vas da podelite svoja razmišljanja u vezi sa ovim fenomenom. da li i vi primećujete tu manijakalnu ljubav pojedinaca prema navedenim likovima i šta mislite gde su granice?
a ako se prepoznate kao jedan od obožavalaca, molim da budete iskreni, imajući na umu da je homoseksualnost tabu tema i da je malo koji muškarac spreman da javno prizna da bi imao gay-avanturu sa nekim od pomenutih ličnosti, ali i pored toga, molim za iskrene odgovore. ipak je 21. vek, nije ništa strašno priznati da imate sklonosti ka istom polu, ljubav ne zna za granice :heart: ;)

Sviđa mi se koncepcija teme, prvo si se posrao po drugima uvijeno u oblandu, a onda i sam po sebi praktično priznajući da si gej i da je to problem da izneseš javno. :D
 
logika ti na nivou Muje i Hase...

ako nemam nista PROTIV gej populacije, ne znaci da sam i sam gej!

" imajući na umu da je homoseksualnost tabu tema i da je malo koji muškarac spreman da javno prizna da bi imao gay-avanturu sa nekim od pomenutih ličnosti", ovo može reći samo neko ko je dobro upućen u ovo.

Ne znam puno muškaraca koji uopšte imaju potrebu da priznaju da bi imali gej avanturu, jer ni nemaju potrebu za gej avanturom. :D

Dosta smela tvrdnja za nekoga ko nije gej. :D
 
" imajući na umu da je homoseksualnost tabu tema i da je malo koji muškarac spreman da javno prizna da bi imao gay-avanturu sa nekim od pomenutih ličnosti", ovo može reći samo neko ko je dobro upućen u ovo.
neko ko je dobro upucen u homobiju na Balkanu, da.
pa to je svima jasno...

ali cela tema je otisla u potpuno drugom pravcu... poenta diskusije je trebalo da bude moj utisak da je dosta muskaraca na ovom forumu bolesno ospednuto pomenutim likovima. napisacu jos jednom: Tito, Putin, Vucic, Djokovic, Jokic... i onda sam se zapitao dokle bi u hipotetickoj situaciji da se ti pojedini clanovi sa foruma nadju sami sa njima, njihova ljubav daleko mogla da ode?
 
neko ko je dobro upucen u homobiju na Balkanu, da.
pa to je svima jasno...

ali cela tema je otisla u potpuno drugom pravcu... poenta diskusije je trebalo da bude moj utisak da je dosta muskaraca na ovom forumu bolesno ospednuto pomenutim likovima. napisacu jos jednom: Tito, Putin, Vucic, Djokovic, Jokic... i onda sam se zapitao dokle bi u hipotetickoj situaciji da se ti pojedini clanovi sa foruma nadju sami sa njima, njihova ljubav daleko mogla da ode?

Da ne ulazimo u temu homofobije, postaće neprijatno.

No, kao što rekoh hteo si da posprdno predstaviš one koji ljube lik i delo pomenutih, a onda si se malo posprdao i sa sobom, karma je kučka :D

Nije to samo na ovom forumu, to je svuda, muškarci su opsednuti tim glavama, žene nam prate neke influenserke, prosto ko god nije u kući imao idola, našao ga je izvan kuće.

Ljudi su svuda ostrašćeni do te mere da su spremni da se pobiju za svoje izabranike u koje veruju... Pa zbog fudbalskih klubova gube živote, a ti se pitaš za neke likove..
 
neko ko je dobro upucen u homobiju na Balkanu, da.
pa to je svima jasno...

ali cela tema je otisla u potpuno drugom pravcu... poenta diskusije je trebalo da bude moj utisak da je dosta muskaraca na ovom forumu bolesno ospednuto pomenutim likovima. napisacu jos jednom: Tito, Putin, Vucic, Djokovic, Jokic... i onda sam se zapitao dokle bi u hipotetickoj situaciji da se ti pojedini clanovi sa foruma nadju sami sa njima, njihova ljubav daleko mogla da ode?
Tema ti je za psihologiju, ko god se divi Titu, Putinu, Đokoviću toliko da bi ga krkačio u doope treba da potraži stručnu pomoć.
 
Tema ti je za psihologiju, ko god se divi Titu, Putinu, Đokoviću toliko da bi ga krkačio u doope treba da potraži stručnu pomoć.
ne znam koliko ucestvujes na politickim i sportskim temama, ali opsednutost pojedinaca navedenim likovima do te mere ide u krajnost da im je strucna pomoc definitvno potrebna. da li bi ih krkacili, ili da li bi njima dali da njih njihovi idoli krkace, sam hteo kroz ovu temu da ispitam.
 
Tema ti je za psihologiju, ko god se divi Titu, Putinu, Đokoviću toliko da bi ga krkačio u doope treba da potraži stručnu pomoć.
Ne shvaćaš ti MGTOW i topla muška prijateljstva sklopljena uz logorsku vatru pod beskonačnim, noćnim nebom Wyominga.

cowboy-lagerfeuer.jpg
 
Da ne ulazimo u temu homofobije, postaće neprijatno.

No, kao što rekoh hteo si da posprdno predstaviš one koji ljube lik i delo pomenutih, a onda si se malo posprdao i sa sobom, karma je kučka :D

Nije to samo na ovom forumu, to je svuda, muškarci su opsednuti tim glavama, žene nam prate neke influenserke, prosto ko god nije u kući imao idola, našao ga je izvan kuće.

Ljudi su svuda ostrašćeni do te mere da su spremni da se pobiju za svoje izabranike u koje veruju...
ovo je vec diskusija u pravcu kako je tema bila i zamisljena....
ne slazem se samo sa ovim da sam se "posprdao i sa samim sobom", ali ako ti je takav utisak neka ostane tako.
priznati ljubav prema istom polu, ne mislim da je u danasnje vreme nista strasno i i dalje ostajem pri tome.
kao sto sam rekao, ako nemam nista protiv, ne znaci da sam i sam to isto. ali dobro, ti to tumaci kako hoces...

uglavnom, da, upravu si... mnogi su opsednuti sto se i na ovom forumu da videti.
eto idi na neku temu, napisi nesto protiv Djokovica/Jokica, pa ces da vidis kad te bude napalo odmah njih 10 u roku od 2 min. kako se usudjujes da kazes nesto protiv ta dva junaka, Obilica, Velikosrba, ... ! boles'
sto se Tita, Vucica i Putina tice, oni su predmet obozavanja pojedinih grupa ljudi (komunjare, botovi, srbende) a cesto se sad i toj celoj sizofreniji koja vlada u njihovim glavama to spaja sve u isti lik, pa su pojedinci na koje sam mislio obozavaoci sve trojice istovremeno! dokle seze to obozavanja se isto granici sa bolescu.

eto, to ne mogu da ukapiram... kako zasto? sta nije uredu u glavama tih ljudi pa da nekog vole tako manijakalno?

Pa zbog fudbalskih klubova gube živote, a ti se pitaš za neke likove..
da, super si paralelan primer dao sa fudbalskim klubovima i navijacima koji bi bukvalno zivot dali za klub!
ako neko moze da objasni tu ljubav, molim da se javi...
ja to ne mogu jednostavno da procesuiram.
 
ovo je vec diskusija u pravcu kako je tema bila i zamisljena....
ne slazem se samo sa ovim da sam se "posprdao i sa samim sobom", ali ako ti je takav utisak neka ostane tako.
priznati ljubav prema istom polu, ne mislim da je u danasnje vreme nista strasno i i dalje ostajem pri tome.
kao sto sam rekao, ako nemam nista protiv, ne znaci da sam i sam to isto. ali dobro, ti to tumaci kako hoces...

uglavnom, da, upravu si... mnogi su opsednuti sto se i na ovom forumu da videti.
eto idi na neku temu, napisi nesto protiv Djokovica/Jokica, pa ces da vidis kad te bude napalo odmah njih 10 u roku od 2 min. kako se usudjujes da kazes nesto protiv ta dva junaka, Obilica, Velikosrba, ... ! boles'
sto se Tita, Vucica i Putina tice, oni su predmet obozavanja pojedinih grupa ljudi (komunjare, botovi, srbende) a cesto se sad i toj celoj sizofreniji koja vlada u njihovim glavama to spaja sve u isti lik, pa su pojedinci na koje sam mislio obozavaoci sve trojice istovremeno! dokle seze to obozavanja se isto granici sa bolescu.

eto, to ne mogu da ukapiram... kako zasto? sta nije uredu u glavama tih ljudi pa da nekog vole tako manijakalno?


da, super si paralelan primer dao sa fudbalskim klubovima i navijacima koji bi bukvalno zivot dali za klub!
ako neko moze da objasni tu ljubav, molim da se javi...
ja to ne mogu jednostavno da procesuiram.
Šta? Nije ti jasna patološka želja za pripadanjem i mentalitet rulje? Ljudi su životinje, od situacije samo zavisi koliki procenat životinjskog manifestuju u javnosti. Opet ponavljam tema za psihologiju.
 
ovo je vec diskusija u pravcu kako je tema bila i zamisljena....
ne slazem se samo sa ovim da sam se "posprdao i sa samim sobom", ali ako ti je takav utisak neka ostane tako.
priznati ljubav prema istom polu, ne mislim da je u danasnje vreme nista strasno i i dalje ostajem pri tome.
kao sto sam rekao, ako nemam nista protiv, ne znaci da sam i sam to isto. ali dobro, ti to tumaci kako hoces...

uglavnom, da, upravu si... mnogi su opsednuti sto se i na ovom forumu da videti.
eto idi na neku temu, napisi nesto protiv Djokovica/Jokica, pa ces da vidis kad te bude napalo odmah njih 10 u roku od 2 min. kako se usudjujes da kazes nesto protiv ta dva junaka, Obilica, Velikosrba, ... ! boles'
sto se Tita, Vucica i Putina tice, oni su predmet obozavanja pojedinih grupa ljudi (komunjare, botovi, srbende) a cesto se sad i toj celoj sizofreniji koja vlada u njihovim glavama to spaja sve u isti lik, pa su pojedinci na koje sam mislio obozavaoci sve trojice istovremeno! dokle seze to obozavanja se isto granici sa bolescu.

eto, to ne mogu da ukapiram... kako zasto? sta nije uredu u glavama tih ljudi pa da nekog vole tako manijakalno?


da, super si paralelan primer dao sa fudbalskim klubovima i navijacima koji bi bukvalno zivot dali za klub!
ako neko moze da objasni tu ljubav, molim da se javi...
ja to ne mogu jednostavno da procesuiram.
To je pitanje više za psihologiju, zašto ljudi imaju idole.
Ne verujem da postoji neka gej konotacija u nečijem prevelikom uzdizanju pojedinaca.
Tema je na tankom ledu.
Pa ili da se profiliše ili da se zaključa.
 
ovo je vec diskusija u pravcu kako je tema bila i zamisljena....
ne slazem se samo sa ovim da sam se "posprdao i sa samim sobom", ali ako ti je takav utisak neka ostane tako.
priznati ljubav prema istom polu, ne mislim da je u danasnje vreme nista strasno i i dalje ostajem pri tome.
kao sto sam rekao, ako nemam nista protiv, ne znaci da sam i sam to isto. ali dobro, ti to tumaci kako hoces...

uglavnom, da, upravu si... mnogi su opsednuti sto se i na ovom forumu da videti.
eto idi na neku temu, napisi nesto protiv Djokovica/Jokica, pa ces da vidis kad te bude napalo odmah njih 10 u roku od 2 min. kako se usudjujes da kazes nesto protiv ta dva junaka, Obilica, Velikosrba, ... ! boles'
sto se Tita, Vucica i Putina tice, oni su predmet obozavanja pojedinih grupa ljudi (komunjare, botovi, srbende) a cesto se sad i toj celoj sizofreniji koja vlada u njihovim glavama to spaja sve u isti lik, pa su pojedinci na koje sam mislio obozavaoci sve trojice istovremeno! dokle seze to obozavanja se isto granici sa bolescu.

eto, to ne mogu da ukapiram... kako zasto? sta nije uredu u glavama tih ljudi pa da nekog vole tako manijakalno?


da, super si paralelan primer dao sa fudbalskim klubovima i navijacima koji bi bukvalno zivot dali za klub!
ako neko moze da objasni tu ljubav, molim da se javi...
ja to ne mogu jednostavno da procesuiram.

Mnogo si nešto tvrdio za nekoga ko je strejt, to je suština i sa tim su se mnogi zezali ovde jer im je ta rečenica upala u oko. Ne mislim ni ja da je bilo šta strašno, imam čak i poznanike gej, tip koji je električar koji nam je radio nešto je isto gej, ništa lošije i od strejt osobe... Znači nemam to kao gej ili ne, već si tako napisao kao da ti to iz prve ruke. No, da se vratimo na temu.

Suštinski to su ljudi koji sebe nekako vezuju za te ljude, jer imaju potrebu da negde pripadaju. Mnogo ljudi hoda okolo praznih glava i duša i onda imaju potrebu za tim da nečim pripadaju, stranci, klubu, Putinu, Bajdenu...

Čak u tolikoj meri da projektuju to i na tebe. Ti sad da kritikuješ vlast odmah si žuti, ako kažeš nešto protiv opozicije, odmah si sendvičar. Moraš da voliš Đokovića, ne kao da kažeš svaka čast za uspeh, jedan od najvećih sportista, već moraš da ga voliš.

Ovde se kod ljudi uvek budi potreba za emotivnim pristupom ljudima sa kojim ne moraš imati emotivni odnos, takvi smo, ishitreni, emotivni na pogrešnim mestima... Ne vole partnera životnog, varaju, ne poštuju, ali zato ako kažeš reč protiv Jokića, imamo problem.

Patologija i bolest.
 
kao da je bitno što su muškarci, osim, ako nemaš sklonosti ....
napomenuo sam da su muskarci, jer za zene obozavateljke ne bi bilo nista cudno da bi se upustile u romansu sa nekom od pomenutih.
ona "babuška" sto voli Rusiju mi je na nekoj temi i sama rekla da bi rado spavala sa Putinom... sto uopste nije neuobicajeno.
akcenat je bio na muskarcima, jer mi je utisak da ljubav pojedinaca sa ovog foruma prema navedenim likovima ide do neslucenih daljina, pa sam hteo da ispitam da li bi bili inimni sa njima, sto kao sto sam rekao, za zene ne bi bilo nista cudno.
 
napomenuo sam da su muskarci, jer za zene obozavateljke ne bi bilo nista cudno da bi se upustile u romansu sa nekom od pomenutih.
ona "babuška" sto voli Rusiju mi je na nekoj temi i sama rekla da bi rado spavala sa Putinom... sto uopste nije neuobicajeno.
akcenat je bio na muskarcima, jer mi je utisak da ljubav pojedinaca sa ovog foruma prema navedenim likovima ide do neslucenih daljina, pa sam hteo da ispitam da li bi bili inimni sa njima, sto kao sto sam rekao, za zene ne bi bilo nista cudno.
Претерујеш
 
Kad god se pomenu devedesete ili ovo vreme u ovakvom kontekstu nekako se rizikuje da se to eventualno shvati kao nekakvo moralisanje i slično.

S obzirom da pokretač teme nije našao za shodno da ovako reaguje i kad su neki prosto urlali od sreće zbog bombardovanja Gaze i pre toga kad su ti isti maltene skakali oko vatre u idolopokloničkom transu zbog bombardovanja Iraka i Afganistana ne može a da se ne konstatuje da su u pitanju frustracije čoveka koji ima potrebe da se pokorava najjačem: Situacija da se pojavila konkurencija koja odbija da prizna dosadašnji monopol na primenu sile je kod kolege očito izazvala teške frustracije, i odatle ovakva njegova potreba za pljuvanjem okoline.
Dobar kontraargument.:ok:
Međutim ta ostrašćenost potiče od jednog drugog vremena.
Samo pogledam evo današnje demonstracije na Kubi jer nemaju ni struju ni hranu i čini mi se da bi to moglo i ovde da bude da su stvari krenule drugim tokom.

Ja se na primer sećam ove pesme.:)

 
neko ko je dobro upucen u homobiju na Balkanu, da.
pa to je svima jasno...

ali cela tema je otisla u potpuno drugom pravcu... poenta diskusije je trebalo da bude moj utisak da je dosta muskaraca na ovom forumu bolesno ospednuto pomenutim likovima. napisacu jos jednom: Tito, Putin, Vucic, Djokovic, Jokic... i onda sam se zapitao dokle bi u hipotetickoj situaciji da se ti pojedini clanovi sa foruma nadju sami sa njima, njihova ljubav daleko mogla da ode?
Ni dokle.To što neki nekritički pišu o određenim ličnostima ne znači da su im te ličnosti seksualno privlačne.
Kod vas je pretpostavljam drukčije.Sećam se da se spominjalo da Čedomir Jovanović u vašoj zajednici imao status seks simbola.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top