Muskarac je ili ratnik ili je konzumeras

И очекивао сам овакав ,,одговор" од тебе. Све то указује да ти у ствари не умеш да објасниш који су то елементи те ,,више" културе коју је наводно поседовао Мухамед.

Dakle, otkad je karavan nomadski a ne trgovacki?Karavan prevozi robu, i jedini razlog zasto se nomadi nalaze u njemu je da im obezbijede zastitu ... od samih sebe. Nomadi tipicno ucjenjuju trgovce i reketiraju ih ako zele da prodju kroz njihovu teritoriju.
 
А јел могу коначно да чујем које су то одлике ,,више" културе коју је наводно поседовао Мухамед? Зашто ствар скрећеш на небитне ситнице, а избегаваш ово суштинско питање? Шта је то у Мухамедовој личности што по теби припада тој некој ,,вишој" култури?
 
Извини, али ја у Мухамеду не видим ништа што би могло да се назове неком ,,вишом" културом. Лик је био педофил, човек који је имао секс са рођеном ћерком, који је нападао и свог унука, који је био убица и кољач. Али, ја мислим да ти не умеш ни сам да дефинишеш шта је ,,виша" култура, зато и избегаваш да одговориш на то питање.

Но, није ни битно.
 
Nije ni bitno. Bitno je da odebes u troskocima.

Битно је, врло битно, да модерација реагује и ограничи ово твоје понашање. Јер, сем увреда, етикетирања, простаклука- ти немаш ништа друго квалитетно да понудиш. Као неки кочијаш си. То уништава квалитет сваке дискусије, јер не може се озбиљно расправљати са кочијашем.
 
Нема код мене никаквог ,,потцењивања", ја сам тебе сам питао неке ствари, а ти си игнорисао одговор. А то потцењивање и омаловажавање саговорника је присутно управо код тебе.
 
Fino sam ti rekao da potrazis sam odgovore na svoja pitanja. Da nisi prisao temi potcjenjivacki ne bih ti to morao ni reci, nego uvijek ide potcjenjivanje da ne bi morao sam da trazis odgovore, nego upregnes magarca da to ucini za tebe. Izvaljujes neke seksualne "argumente" kao dokaz cega? Kao da se kod nas nisu praktikovale iste stvari, odnosno da najstariji muskarac u kuci seksuano zadovoljava sinovu zenu i sl. ako je odsutan. I uopste sve emancipatorski "argumenti" protiv starog poretka idu na potcjenjivanje istog. Treba takodje shvatiti kad si prevrsio mjeru i kad diskusija s tobom vise nije pozeljna, a ti ides u krajnost i savjetujes meni da odbacim svoje istomisljenike. Ja nisam nikad rekao da ti treba da bilo sta odbacujes, jer nisam egalitarac, nego upravo podrzavam i najgluplje razmisljanje, jer je ono na svoj nacin korisno. Samo kod marksista postoji jedoumlje. I zato bih te najuctivije zamolio da zaobidjes moje teme. Svojih neprijatelja se mozes manuti, ali ja svojih prijatelja nikad.
 

Back
Top