мудрост

и океан мож да се дода у обичну чашу... ал не стане у њу.
и кап није исте величине... мож безброј сићушних у једну крупнију.
а тек кад се чоек опамети...
 
И шта би, колико капи може да се дода у пуну чашу? Мудри људи кажу бесконачно много; шта ти кажеш?

Konj,a ne grom može stati u čašu...Koliko kapi? A ša su ti te kapi?A ša ti je čaša? A šta ti je to puna?
Znaš li ti Grome uopšte o čemu govoriš ili ti vrućine pomutile sivu masu,ako si je ikad i imao...?
A šta bi s fizikom? Nikom ništa?Šarlatanozofija...
 
Opet dolazimo do jezika, i znacenja reci "punu".

A da, u skladu sa ovim pdf-om, podjemo od pojma ? :)

Mislim na odredjenje filozofije kao pojmovno misljenje, dabome.

Ne bih sada o tim tzv. analitickim filozofima, koji su se uhvatili samo za jezicka odredjenja ( i znacenja ), pritom, ne razumevajuci sta su pojmovna odredjenja. Uostalom, oni to nisu ni izucavali.
 
A da, u skladu sa ovim pdf-om, podjemo od pojma ? :)

Mislim na odredjenje filozofije kao pojmovno misljenje, dabome.

Ne bih sada o tim tzv. analitickim filozofima, koji su se uhvatili samo za jezicka odredjenja ( i znacenja ), pritom, ne razumevajuci sta su pojmovna odredjenja. Uostalom, oni to nisu ni izucavali.
Zahvaljujući analitićkoj filozofiji se i došlo do shvatanja da je neophodna pojmovna analiza da bi se što tačnije komuniciralo!
Logika,naime i ne počiva na samo rečima već pre svega na pojmovima ,te mislima koji im prethode!
Insinuacija da analitićari to ne znaju je prilično arogantna,ali i kao takva pomalo imbecilna...:mrgreen:
 
Zahvaljujući analitićkoj filozofiji se i došlo do shvatanja da je neophodna pojmovna analiza da bi se što tačnije komuniciralo!
Logika,naime i ne počiva na samo rečima već pre svega na pojmovima ,te mislima koji im prethode!
Insinuacija da analitićari to ne znaju je prilično arogantna,ali i kao takva pomalo imbecilna...:mrgreen:

:) Tja...pa zasto...hoces opet da ne dolazi, m?
 
Zahvaljujući analitićkoj filozofiji se i došlo do shvatanja da je neophodna pojmovna analiza da bi se što tačnije komuniciralo!
Logika,naime i ne počiva na samo rečima već pre svega na pojmovima ,te mislima koji im prethode!
Insinuacija da analitićari to ne znaju je prilično arogantna,ali i kao takva pomalo imbecilna...:mrgreen:

Slazem se, kako rece - da prethode !

Samo, neko je trebao da izuci to sto prethodi.

A, mislim ( cak verujem da i znam :) ) da se oni tu nisu potrudili.

Uzmi samo Vitgenstajna prouci. Sve ce ti biti jasno !

Mislim, covek jedva da je cuo i za Hegela ! O prethodnicima, tek...:)
 
Što se tiče Hegela,manje je precizan pd Kanta,ali kad su obojica bili u iluziji uma kao jedinog entiteta i samodovoljnog!
Iako su vanpraktične apriorije razuzdanije ,jer rabe iracionalne pojmove,takođe nemaju
nikakav praktični značaj-
ne mogu se ni pokazati!
Baš kao ni "dela božija"
kojim se svašta može imenovati,ali ni na pojmovnom nivou pokazati.
 
Ma ljudi, videste li vi da su Ameri preplavili jutjub pricama o pomracenju i smaku sveta (ili bar Amerike)?
Poludelo to, svi o istoj temi. Kupuju zalihe i pune bunkere i podrume.
Nisu oni ni do sada bili manje ludi, ali sada su koherentno ludi.
Gledam i ne verujem. Mesije isplivavaju iz svakog sela, i pricaju o kraju carstva.
 
Konj,a ne grom može stati u čašu...Koliko kapi? A ša su ti te kapi?A ša ti je čaša? A šta ti je to puna?
Znaš li ti Grome uopšte o čemu govoriš ili ti vrućine pomutile sivu masu,ako si je ikad i imao...?
A šta bi s fizikom? Nikom ništa?Šarlatanozofija...

Кад помену физику вода сем површинског напона или притиска како га ја назвах, може и да испари, Па ако имаш вечност можеш и океан да искапаш у пуну чашу. Драгољубе узалуд твоје знање кад га твој блистави интелект не користи. Као да има проблем да се прикључи на извор идеја, али му то ни мало не смета да тебе држи у уверењу како су мудар и паметан.
 
Poslednja izmena:
Ma ljudi, videste li vi da su Ameri preplavili jutjub pricama o pomracenju i smaku sveta (ili bar Amerike)?
Poludelo to, svi o istoj temi. Kupuju zalihe i pune bunkere i podrume.
Nisu oni ni do sada bili manje ludi, ali sada su koherentno ludi.
Gledam i ne verujem. Mesije isplivavaju iz svakog sela, i pricaju o kraju carstva.

Verovatno treba isprazniti skladišta stare robe.:)

Jutjub je postao najmoćnije oružje protiv zdravog razuma i manipulaciju svake vrste.
Za tu količinu izmišljotina, gluposti, isfabrikovanih informacija i dezinformacija treba imati
specijalne filtere, pa ne progutati sve te laži.
Jedan od novijih hitova je i ajahuaska - turističke ture u Amazoniju na " iskakanje iz sopstvenog uma",
i kod nas već uzima maha na preporuku "stručnjaka" !
A masa sluša, guta i izvršava. :dash:
 
U uputstvu za ajahuaska seansu - ponesi kofu za povraćanje,
rolnu guz papira, ćebence i jastuk da ti bude udobno ! :zcepanje:

Sledeća zapovest će možda biti - popni se na kulu, otvori prozor i skači.
 
Poslednja izmena:
Ma ljudi, videste li vi da su Ameri preplavili jutjub pricama o pomracenju i smaku sveta (ili bar Amerike)?
Poludelo to, svi o istoj temi. Kupuju zalihe i pune bunkere i podrume.
Nisu oni ni do sada bili manje ludi, ali sada su koherentno ludi.
Gledam i ne verujem. Mesije isplivavaju iz svakog sela, i pricaju o kraju carstva.

Apokalipsa jednog čovjeka nije apokalipsa svih.

'Waco' Texas, 1990 (?) ... direktan televizijski prenos apokalipse Davida Koresha ('mesije') i njegovih sledbenika, kao prenos fudbalske utakmice. Upravo tako je taj slučaj režiran. No nisu čak ni svi njegovi sledbenici doživjeli apokalipsu (neki jesu)... oni koji su mu manje vjerovali prošli su sa ranama, opekotinama... dok su drugi sledbenici prošli samo s mentalnim ožiljcima.

Šta htjedoh reći jeste: Imajmo povjerenja u Život.
Ne može se pomoći onima koji su namjerili da dožive apokalipse ali to nije i naša realnost. Mi smo u toj realnosti samo posmatrači...
 
Posto si obavestio i nasu javnost o trendu u americi sad ce i kod nas da pocnu bunkere i skladista i

ko je tu onda budala? Oni sto rade za pare ili ovi sto ih kopiraju?

Ja ionako svakom inkarnacijom stizem dalje, sto pre me rokne pre cu da se vinem u visine krilima andjela

ili neke sove.:)
 
Neko ce pomenuti decu i njihovu zastitu, zastitu loze, sto je cista glupost, deca imaju svoje zivote,

covek je svoju vrstu produzio, ako sa decom ne mora da razgovara vec je u direktnom mentalnom kontaktu,

a nastavk loze je cista materijalna, prizemna, racionalna procedura.
 
Neko ce pomenuti decu i njihovu zastitu, zastitu loze, sto je cista glupost, deca imaju svoje zivote,

covek je svoju vrstu produzio, ako sa decom ne mora da razgovara vec je u direktnom mentalnom kontaktu,

a nastavk loze je cista materijalna, prizemna, racionalna procedura.
Jasno meni da ovo pišeš na 50%.a evo i da ti odrepliciram na toliko:
Mislim da ne misliš da je materijalno nevažno i to 100%!
Negde je to isto-u dubinama nastanka-samo drugi vid nastajanja i menjanja...
Obzirom da kad se "silazi" u mikrokosmos-to supstancijalno izmiće i stalno se pokazuje formalno i esencijalno
u raznim nivoima različito,jasno je da supstancijalno ne postoji i da su,najverovatnije , u pravu savremeni
kosmolozi koji pretpostavljaju da smo u sred nekog hologramskog svemira ili fatamorganičnog privida,ali koji nije
samo u našem umu već je i dobrim delom izvan nas određujući i promenu naših senzacija i opservacija o istima...
Pri tom je ljudsko upinjanje da shvati pozadinu-metafiziku tog holograma samim hologramskim slikama neuspešno
i čini se nemoguće te transcedentno.
Policentrično mišljenje će i te fame rasturiti i saznati šta se iza tog holograma valja.Da li je Boža ili Prana ili je neka
divlja i neobuzdana sila kojoj smo (mi i Univerzum) samo tren između dve krajnosti ili nešto sasvim šesto-odgovor samo što nije
stigao iz nekog od labosa...Iz CERNa najpre...
 
Iz CERNA moze da stigne samo zahtev za jos para, to je trecerazredna ustanova za skretanje paznje i trosenje para na

genijalce osmog kruga koji se placaju 10 $ sat.

Dobro si procenio da pisem iz okreta, mozda mi je dosadilo da se upustam u pisanje koje ce neki bot lakoprsto da ponisti.

Citam kako odgovaraju na smislenost tvojih postova i gubim volju da objasnjavam.
 

Back
Top