Quantcast

MUDROLIJE/SAVETI

Corvus

Domaćin
Moderator
Poruka
4.139
"7. Ja stojah u njihovoj prisutnosti, treperući od njihove veličanstvenosti, kad mi jedan od njih progovori, „Priđi Enohu”, reče, „i poslušaj našu svetu reč.” Tada beh izdignut, i priđoh njihovom prestolu, ali jedva da sam se osmelio da ih pogledam. Jedan od njih mi ponovo progovori. „Enohu, pogledaj nas”, reče ona, „jer mi smo Elohim, muško i žensko, onakvi kakvi smo začeli ljudski rod po našem liku. Ali ovo je velika tajna, Enohu. Mi se ne razlikujemo među sobom, već smo različita manifestacija iste realnosti. Elohimi su Elohimi; oni vam se mogu pojaviti kao muški ili ženski, ali ako su jedno ili drugo, oni bi bili napola, ne celi, jer celovitost je atribut Bž'anstva. Elohimi nisu muško ili žensko, već Elohimi. Osvećeni nisu muško ni žensko, već osvećeni. Svi od ljudskog roda su nedovršeni, sve dok sebe gledaju kao muško ili žensko, jer je polovina njihove realnosti sakrivena od njih. Morate videti iza iluzije deljivosti u esencijalnu jedinstvenost Bića, da bi mogli saznati Istinu. Sve do tada, vi se ne možete odnositi, onako kako treba, prema ostatku stvorenja. Pogledaj nas, Enohu, i shvati Istinu. ”Tada mi otvoriše golemu misteriju, i vidoh značenje onoga što čuh."

momcilo95

Iskusan
Moderator
Poruka
5.934
"Kaži da sam blesav
Pjevam pjesme naivne
Al' ne možeš mi ništa - smijem se" - Parni Valjak Aka Aki Rahimovski

Ne znam dal je ovo on pisao, ali ako jeste, postoje velike sanse da je genije. Genijalno, inovativno i nadasve provokativno, bravo.

barisca

Domaćin
Poruka
4.634
"Kaži da sam blesav
Pjevam pjesme naivne
Al' ne možeš mi ništa - smijem se" - Parni Valjak Aka Aki Rahimovski

Ne znam dal je ovo on pisao, ali ako jeste, postoje velike sanse da je genije. Genijalno, inovativno i nadasve provokativno, bravo.
"Virujen u te, s tobom živin lipo
Sve dok me bude volit ću te slipo"

Kao neka neobjasnjiva sila( :heart2: prelepo da bi bilo istinito) koja te vodi, ali da ne sledi ostatak pesme:
"Virujen u te, ispovidan grije
I kad me varaš s tobom lipo mi je" :neutral: