Mudre - gestovi

izvini, nisam bas siguran da razumem, pa ako mozes da nastavis...

Po nekim izvorima postoje sumnje da je Isus proveo odredjeno vreme u Indiji i u svoje ucenje uveo dosta elemenata budisma. Moj komentar je bio da nije bilo potrebe da donosi neke 'novine' sa istoka jer budizam i kabala iako dva razlicita sistema duhovnosti i misticizma imaju dovoljno slicnosti da kod pojedinaca dodje do zabune i da se pojedine dogme hriscanstva povezuju sa budizmom.
 
Po nekim izvorima postoje sumnje da je Isus proveo odredjeno vreme u Indiji i u svoje ucenje uveo dosta elemenata budisma. Moj komentar je bio da nije bilo potrebe da donosi neke 'novine' sa istoka jer budizam i kabala iako dva razlicita sistema duhovnosti i misticizma imaju dovoljno slicnosti da kod pojedinaca dodje do zabune i da se pojedine dogme hriscanstva povezuju sa budizmom.
mislim da sad vise razumem, ali mi danas ili u novoj eri imamo ono u sta su se pretvorili budizam i judaizam [kabala], ali u svakom slucaju ne mislim da je Isusu trebalo bilo sta sto neki danas samo umisljaju bez biblijske afirmacije... tako da ce pre biti obrnuto, da oni pokusavaju da se priblize hriscantvu i ocesu, ogrebu
 
Na mnoge ikone na koje su prikazane svetci, imaju isti polozaj prstima na desnu ruku.
Dali neko zna odkud potice i koje je njegovo znacenje?
Sveti_Vladika_Nikolaj_Zicki_1_thumb.gif
 
To je uslo iz paganstva. U pitanju su sataniscki znaci Prana Mudre koji poticu iz Indije. Ukucaj u gugl Prana Mudra Ikone.
Zanimljivo, simbole koje nazivas da su satanske nalaze se na mnoge ikone.
vgospod6.jpg

Pricao sam sa svestenicima i oni su rekli da to prestavlja Hrista, malo nelogicno ali tvrde da je hricanski simbol.
Nigde nisam sreo u biblii da Isus radi to sa prstima.
 
To je uslo iz paganstva. U pitanju su sataniscki znaci Prana Mudre koji poticu iz Indije. Ukucaj u gugl Prana Mudra Ikone.
Тако је, ово је сатанистички знак који се увукао у хришћанство. -alf- нажалост постоје још неке ствари које су ушле у хришћанство а да су паганске и тако је остало до дана данашњег, што ти свештеници неће рећи јер су и они свесни тога. Па чак као што кажеш ни у Библији то не пише, зато је најсигурније уздати се у Свето Писмо.
 
Dopiru se palac i prst do malog prsta.
sv_nikolai_165x225.png

Тако је, ово је сатанистички знак који се увукао у хришћанство. -alf- нажалост постоје још неке ствари које су ушле у хришћанство а да су паганске и тако је остало до дана данашњег, што ти свештеници неће рећи јер су и они свесни тога. Па чак као што кажеш ни у Библији то не пише, зато је најсигурније уздати се у Свето Писмо.
Svestenici propovedaju dogmu, a svi drugi veruju bez mnogo razmisljanja da je to tako.
Nije logicno.
Isus je govorio aramejski, a svestenici kazu da to je simbol Hrista (grcki) , nema logike.
Ako Isus je koristio taj simbol onda koja je logika da snjime pokazuje svoju titulu?Simbol mozda nesto drugo pretstavlja , znacenje koje je nestalo tokom vremena , a svstenici u nedostatku izvor i znacenja simbola skovalesu kovanicu da je to simbol Hrista.

Neznam mozda gresim, zato i pitam.
1.Otkud se koristi ovaj simbol?
2.Sta oznacava?
 
Све си лепо разумео. Ово је сатанистички знак, који је ушао у хришћанство. Познато је да се раније паганство мешало са хришћанством, па тако су се и слике на којима су осликавани разни богови тих народа на којима се показује неки симбол, преносиле на свеце. И неке од тих ствари су остале до данас. Нажалост.
Ako je satanisticki simbol, sta oznacava?
Ne mozemo rovovski ukopati se i stajati u mestu i mahati prstom da je to satanski.
Takav dogmatski pristup ne praktikujem, vise volim da istrazim , tko i zasto je ubacio mudre i hriscanstvo?
 
Ako je satanisticki simbol, sta oznacava?
Ne mozemo rovovski ukopati se i stajati u mestu i mahati prstom da je to satanski.
Takav dogmatski pristup ne praktikujem, vise volim da istrazim , tko i zasto je ubacio mudre i hriscanstvo?
Pa imas na guglu sve. Postoji ta knjiga Prana Mudre gde je opisano sta svaki znak oznacava. Jedan je za kao neku unutrasnju ravnotezu, drugi za smirenje, i slicne budalastine. To je okultizam po meni.
41DGAtJpY4L._SX318_BO1,204,203,200_.jpg
 

Back
Top