Quantcast

Mudre - gestovi

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.980
Ja znači sa guglom ovde razgovaram. :lol:

Ako piše na fejsu, onda to mora da je tako. Amin. :pop:
Hahaha, pa ti si rekla da ja nemam pojma.
Sto bi ti reko south - tja.
Evo ti za domaci, jer si vrednica, da analiziras zasto ova mudra sa kaziprstom predstavlja 666, a na ikonama i freskama vidimo samo mali i domali prst dodiruju palac, tako da ko god je pitao, dva prsta kako deca dizu u skoli, kaziprst i srednji - mogu da se dizu, ko zna odgovor.

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.984
ljudi koji se mole uopšte ne prave Namaste mudru...jedino zajedničko su spojeni dlanovi... laktovi su kod Namaste mudre u dosta višem položaju..zglob ruke je takav da dlan pravi ugao od 90 stepeni sa ostatkom ruke dok u položaju za molitvu toga nema..osim toga u položaju za molitvu vrhovi prstiju su visoko i obično dodiruju ili preklapaju usne što slično kao u univerzalnom znaku za ćutanje označava pažnju da se ne izgovori nešto pogrešno,,kod Namaste mudre vrhovi prstiju su u visini srca...kod molitve nadlaktica i lakat su pripijeni uz telo što reflektuje sabranost fokusiranost, kod Namaste mudre lakat je maksimalno izbačen u odnosu na telo i nadlaktica je odvojena u odnosu na telo..

.to uopšte nije isti položaj..jedino zajedničko su spojeni dlanovi...zašto spojeni dlanovi? koji je simbolički značaj toga?...poštovanje kao u aplauzu pri kome se dlanovi spajaju i razdvajaju..za razliku od poštovanja kod aplauza gde se pravi buka kod molitve poštovanje se izražava kroz tišinu zato su dlanovi spojeni a ne spajaju se i razdvajaju
O čemu pričaš ti? :dontunderstand:
Kakav aplauz i kakva buka? Kakvi laktovi i nadlaktice?

Obrazložio si. Jesi. Ali ti je obrazloženje cirkus.

Prvo, značenje reči mudra je gest rukom. Ne možš reći da nešto nije mudra
ako je gest rukom. Možeš ukazati samo na razlike između dva gesta.
Dakle, kada sklopiš ruke da se pomoliš, to je mudra.
Si alergičan na tu reč?
Viđala sam da se ljudi mole tako što drže sklopljene ruke u visini grudi,
usta ili čela. Gde su im laktovi, podlaktise i nadlaktice bile, koga je briga.

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.984
Hahaha, pa ti si rekla da ja nemam pojma.
Sto bi ti reko south - tja.
Evo ti za domaci, jer si vrednica, da analiziras zasto ova mudra sa kaziprstom predstavlja 666, a na ikonama i freskama vidimo samo mali i domali prst dodiruju palac, tako da ko god je ptao, dva prsta kako decadizu u skoli, kaziprst i srednji - mogu da se dizu, ko zna odgovor
Znači ti si gugl u skraćenoj verziji a hmm je gugl u proširenoj verziji?
Hoću da analiziram tvoje tripove, kako da ne.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.980
Aha... Onim nezahvalnicima pišeš sastave, a meni samo skraćena
verzija onog što je gugl rekao.. neka, neka tebe...
pa zato postoje razredi u skoli, nisu sva deca isti razred, a ti si tek u predskolskom, polako, tek ucis slova i prve pojmove
ova starija deca me vec zavitlavaju da pisem sastave, a ne znam ni recenice da sastavim.
sastavljaj ti prstice, pa kad naucis da brojis do 3, 4, posle cemo sastave.

hm337

Aktivan član
Poruka
1.298
O čemu pričaš ti? :dontunderstand:
Kakav aplauz i kakva buka? Kakvi laktovi i nadlaktice?

Obrazložio si. Jesi. Ali ti je obrazloženje cirkus.
obrazloženje nije cirkus...treba ga samo pažljivo pročitati..dok čitaš radi naizmenično namaste mudru i položaj molitve pa ćeš uvideti i razumeti i sama da su razlike ogromne i dobro opisane u obrazloženju...obrati pažnju na razliku u položaju lakta i nadlaktice, uglu između dlana i ruke,u visini spojenih dlanova....i obrati pažnju šta osećaš kao suštinu ovih položaja tela...jednostavno ako ne osećaš i ne shvataš razliku jednog i drugog položaja onda možda joga (kao i bilo koji oblik aktivnosti vezan za svesnost tela) i nije za tebe i pored svih tvojih pokušaja da tu temu sebi nametneš

Prvo, značenje reči mudra je gest rukom. Ne možš reći da nešto nije mudra
ako je gest rukom. Možeš ukazati samo na razlike između dva gesta.
Dakle, kada sklopiš ruke da se pomoliš, to je mudra.
Si alergičan na tu reč?
stvar terminologije..ja sam pogrešno mislio da je mudra naziv samo za te predefinisane položaje
poenta nije u tome već da na uporednim slikama koje si dala položaji ruku na ikonama na levoj strani uglavnom nisu isto što i mudre koje su date u desnom delu slika...

Viđala sam da se ljudi mole tako što drže sklopljene ruke u visini grudi,
usta ili čela. Gde su im laktovi, podlaktise i nadlaktice bile, koga je briga.
pa Induse i new age-re si možda videla da se mole sa rukama sklopljenim u visini čela ..a sa rukama u visini srca kod tipičnih hrišćana možeš videti najčešće sa izukrštanim prstima što je sasvim drugi gest....

Poslednja izmena:

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.984
pa Induse i new age-re si možda videla da se mole sa rukama sklopljenim u visini čela ..a sa rukama u visini srca kod tipičnih hrišćana možeš videti najčešće sa izukrštanim prstima što je sasvim drugi gest....
Dobro, ovo bez buke i aplauza još i liči na nešto. Sve si bolji i bolji.
Nije mudra nego gest i nije mantra nego molitva.

Ti tražiš razlike, ja tražim sličnosti.

hm337

Aktivan član
Poruka
1.298
Ti tražiš razlike, ja tražim sličnosti.
zato što ti prihvataš paradigmu New Age pokreta da se do Boga može stići raznim putevima...da sve religije vode istom cilju.. što je sad i zvaničan politički korektan stav...
a meni smeta ta težnja ka izjednačavanju i ujedinjavanju svih religija jer vidim da je to samo sredstvo agende za stvaranje novog svetskog poretka sa jednom državom,jednom vojskom jednom religijom i šakom satanista koji upravlaju celom globalističkom totalitarnom tvorevinom...

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.984
zato što ti prihvataš paradigmu New Age pokreta da se do Boga može stići raznim putevima...da sve religije vode istom cilju.. što je sad i zvaničan politički korektan stav...
a meni smeta ta težnja ka izjednačavanju i ujedinjavanju svih religija jer vidim da je to samo sredstvo agende za stvaranje novog svetskog poretka sa jednom državom,jednom vojskom jednom religijom i šakom satanista koji upravlaju celom globalističkom totalitarnom tvorevinom...
To što ti nazivaš paradigomom novog doba zapravo je Budin stav od pre
dve i po hiljade godina. I stav svakog prosvetljenog čoveka.

Ka kakvoj slici ideš, tako će ti i biti. Ja nemam takve tripove o budućnosti.

hm337

Aktivan član
Poruka
1.298
Kakve su ti misli, takav ti je život.

Otac Tadej

Pa ti vidi oko sebe šta si napravio.
Tadej nadam se nje to shavatao na način na koji ti shvataš...
nije valjda da stvarno veruješ da misli tj.vizuelizacije, afirmacije i slično, imaju moć da menjaju svet na mističan način?..
to su sve gluposti jer Bog nije depersonalizovana mašina koja radi konsenzus zamišljenih realnosti

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.980
ona misli da ja s obzirom da razmišljam o zaveri satanista da naprave globalnu diktaturu, samim tim što razmišljam o tome prizivam takvu stvarnost...
to je ona Secret nebuloza zbog koje se mnogi New Age-ri trude da stalnim pozitivnim afirmacijama i vizuelizacijama magično kreiraju svet kakav sebi žele...
moze biti da si ti pametniji od mene, a mozda je ona i u pravu kada tako kazes, samo sto ne mora da znaci da zele, mozda kreiraju ono sto ne zele, d ne ulazimo sad u psihopatologiju, sta kazes na
Merton coined the term “self-fulfilling prophecy,” defining it as: “A false definition of the situation evoking a new behavior which makes the originally false conception come true” (Merton, 1968, p. 477).
i u tom kontekstu moje pitanje, dativ kome, cemu - kojoj generaciji lazno otkrivenje cija tumacenja videa postavljas, zar uvek buducoj generaciji ta ''secret nebuloza''?

postanski sanducici u americi ''rade'' po principu, kada hoces da posaljes pismo, i stavis u svoje kucno sanduce koje stoji kraj puta, a da postar zna da gurne ruku i izvadi ga, podignes crvenu kao zastavicu, pa kada on dodje i izvadi tvoje pismo, spusti zastavicu i ubaci pisma koja tebu salju drugi - em, on zna da li samo primas ili i saljes, em ti znas da li je bio, a to znas samo ako saljes, inace je zastavica spustena, ako ti ne saljes, pa ako se on razboli i ne prolazi, ne znas da li si primio pisma, a ako saljes znas da nisu otisla

Poslednja izmena:

hm337

Aktivan član
Poruka
1.298
moze biti da si ti pametniji od mene, a mozda je ona i u pravu kada tako kazes, samo sto ne mora da znaci da zele, mozda kreiraju ono sto ne zele, d ne ulazimo sad u psihopatologiju, sta kazes na
pa u tome je problem...što se plaše da im se ne dese stvari koje ne žele, pa odbijaju da razmišljaju o tome...
self fullfilling prophecy je mehanizam koji daje privid istinitosti uverenjima da je Secret ili moć podsvesti filozofija u pravu

i u tom kontekstu moje pitanje, dativ kome, cemu - kojoj generaciji lazno otkrivenje cija tumacenja videa postavljas, zar uvek buducoj generaciji ta ''secret nebuloza''?
ne moraš svaku temu da pretvoriš u raspravu u Otkrovenju...to što neko veruje u Otkrovenje ne doprinosi ostvarenju istog...kao što i to što neko ne veruje u njega ne znači da se neće desiti ono što je opisano...nešto se dešava ili ne dešava nezavisno od naših misli i zamišljanja na tu temu...

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.980
ne moraš svaku temu da pretvoriš u raspravu u Otkrovenju...to što neko veruje u Otkrovenje ne doprinosi ostvarenju istog...kao što i to što neko ne veruje u njega ne znači da se neće desiti ono što je opisano...nešto se dešava ili ne dešava nezavisno od naših misli i zamišljanja na tu temu...
to ti mislis da ne doprinosi, armagedon lobi ce da doprinese - veliki je to biznis - ok, necu vise ovde, samo sam hteo da ubacim self fulfiling, jer ste poceli o afirmacijama i vizuelizacijama, tj. bas ti si poceo, pa sam mislio da je to - to, jer za mene jeste, samo sto je na globalnom nivou, a ne na licnom kao mudre, filmovi se snimaju cak, apocalypse, judgment day, itd., a glistine mudre niko ne ferma. O Hristu se istoi snimaju filmovi, ali se bar trudi da se realno prikaze.

moja poenta sa sanducicima i zastavicom je da ti mozes tacno da znas na cemu si, a ovde ja ne znam ko je u pravu, ti ili glista, delimicno oboje.

Poslednja izmena:

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.136
За почетак иду мудре, следеће је наравно да Исус није био у Египту већ у Индији, отуд наравно "мудрост и љубав" у Његовом учењу, јер како би забога другачије бити могло.😀
И комунисти покушаше створити утопију, елем Хомер је био први, а ваљда Платон и Гаутама са просвијетљеним други, све до Мора, од свега видјесмо само антипод. Шта ће бити резултат синкретизма под вођством "просвијетљених", не желим чак ни да замислим.

hm337

Aktivan član
Poruka
1.298
, a ovde ja ne znam ko je u pravu, ti ili glista, delimicno oboje.
razlika je u sledećem: kod new age-ra moć je u osobi koja zamišlja i veruje
kod hrišćana moć je u Bogu i treba se moliti i verovati da će Bog pomoći
pri tome nije pristojno cimati Boga za sopstvene ciljeve nego je najbolja molitva Bogu da bude volja njegova jer on zna šta je najbolje za nas i naše spasenje