Mučenje životinja u našim pet shopovima.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aleksej_BASO:
E sada ne seri! :evil: Do sada sam se zezao, ali sada sam popi3deo! Ja govorim u svoje ime da nikada nisam napadao ili mucio (a i kako bih kada sam bio dete i bojao se psa) lutalicu a nije bas da nisam iskusio nezgodne situacije.

Volim zivotinje imao sam i kucne ljubimce i to dosta (par hrcaka sa gomilom njihovih mladunaca, i ko zna koliko macica sakupljenih sa ulice i jednom trenutki cak 9 istovremeno), ali ovakve izjave me izbace iz takta. :evil:
I sta bi sa svim tim zivotinjama?Udomio si ih,bese? :D :D :D
 
Aleksej_BASO:
E sada ne seri! :evil: Do sada sam se zezao, ali sada sam popi3deo! Ja govorim u svoje ime da nikada nisam napadao ili mucio (a i kako bih kada sam bio dete i bojao se psa) lutalicu a nije bas da nisam iskusio nezgodne situacije.

Volim zivotinje imao sam i kucne ljubimce i to dosta (par hrcaka sa gomilom njihovih mladunaca, i ko zna koliko macica sakupljenih sa ulice i jednom trenutki cak 9 istovremeno), ali ovakve izjave me izbace iz takta. :evil:


ja bih mogao napisati poduži seminarski na tu temu ali neću.
 
tara623:
I sta bi sa svim tim zivotinjama?Udomio si ih,bese? :D :D :D

icon_redface.gif
Hehe pa dobro... :lol:

Hrcke sam udomio, vecinu, a neke sam zadrzao kod sebe dokle god su ziveli...

Macke sam male isto udomio. Od odraslih su mi ostala 4 komada. Jedan macak je nestao :( jednog (matorog macka koji je mogao da se sam brine o sebi opusteno) smo liferovali ;) samo jer je postao nenormalan napadao ove dve druge macke. Jednu smo isto "udomili" takodje odrasla macka koja je mogla sama o sebi da se brine (mislim da je bilo dovoljno sto smo je sa jos druge 2 izvadili iz kontejnera i odhranili na cuclu jer su bile toliko male da nisu mogle da piju!) a poslednja je ostala sa nama dok se nismo odselili u stan a i tada je neko isao jednom dnevno da je hrani i obidje (iako je i ona sama bila samostalna - lovila je miseve i golubove) dok jednog dana nije nestala... :(
 
Aleksej_BASO:
icon_redface.gif
Hehe pa dobro... :lol:

Hrcke sam udomio, vecinu, a neke sam zadrzao kod sebe dokle god su ziveli...

Macke sam male isto udomio. Od odraslih su mi ostala 4 komada. Jedan macak je nestao :( jednog (matorog macka koji je mogao da se sam brine o sebi opusteno) smo liferovali ;) samo jer je postao nenormalan napadao ove dve druge macke. Jednu smo isto "udomili" takodje odrasla macka koja je mogla sama o sebi da se brine (mislim da je bilo dovoljno sto smo je sa jos druge 2 izvadili iz kontejnera i odhranili na cuclu jer su bile toliko male da nisu mogle da piju!) a poslednja je ostala sa nama dok se nismo odselili u stan a i tada je neko isao jednom dnevno da je hrani i obidje (iako je i ona sama bila samostalna - lovila je miseve i golubove) dok jednog dana nije nestala... :(
Ja mislim da ti generalno ne volis pse (ne kazem da ih mrzis) ..ili da preformulisem-vise volis macke- :roll:
 
sneki88:
POZDRAV ZA TEBE I HVALA NA POZIVU NADAM SE DACEMO MOCI DA ODEMO NA KAFU.

:shock:

Nema frke, ;) samo se javi... :lol:

...kad porastes.​

tara623:
Ja mislim da ti generalno ne volis pse (ne kazem da ih mrzis) ..ili da preformulisem-vise volis macke- :roll:

Ne volim ni jedne ni druge... :twisted: Shala!

Pa cinjenica je da razliciti karakteri ljudi privlace pse ili macke. Ja bih rekao da cak pse vise cenim nego macke. Tako da mislim da gresis... Samo si stekla pogresan utissak... Igrom slucaja sam u kuci imao macke a ne pse. Prakticniji su, ne moras ih setati (same se setaju a i hrane, nase su lovile golubove po krovu ko zmajevi!) i tako dalje...
 
Aleksej_BASO:
:shock:

Nema frke, ;) samo se javi... :lol:

...kad porastes.​



Ne volim ni jedne ni druge... :twisted: Shala!

Pa cinjenica je da razliciti karakteri ljudi privlace pse ili macke. Ja bih rekao da cak pse vise cenim nego macke. Tako da mislim da gresis... Samo si stekla pogresan utissak... Igrom slucaja sam u kuci imao macke a ne pse. Prakticniji su, ne moras ih setati (same se setaju a i hrane, nase su lovile golubove po krovu ko zmajevi!) i tako dalje...
Slozicemo se oko jednog-macke su samostalnije- :D
 
Maja Cvj.:
Nikada lutalica nije napao bezveze.Uvek je čovek taj koji isprovocira nezgodu.Na kraj krajeva lutalica je postao zahvaljujući čoveku.

Ovo bas nije u potpunosti tacno. Obozavam pse, i provela sam dosta vremena sa njima, sto sa lutalicama sto sa kucnim psima, i mogu da ti potvrdim da nisu svi psi tako dobri kako izgledaju. Neki su jednostavno zli i pokvareni i to je tako. Moze to da se ne svidja meni i tebi, ali imala sam prilike licno da se uverim u to. Mene nijedan ulicni pas nije ujeo, ali to je zato sto sam znala da se sklanjam od onih koje ne treba dirati. Mnogi ljudi ne razumeju pseci "govor tela" i onda se desava ono sto se desava. Treba ti zaista mnogo iskustva sa psima da mozes za pola minuta da odredis pored kog psa ces proci nezapazeno a koji ce praviti probleme.
 
Mackic:
Neki su jednostavno zli i pokvareni i to je tako.

Slazem se sa onim sto mislim da si htela da kazes, samo mislim da si se pogresno izrazila. Dobro i zlo predstavljaju ljudski moralni koncept koji se ne moze preneti na zivotinje. Za zivotinje se koristi termin agresivnost. Agresivnost predstavlja oblik ponasanja koji je odredjen urodjenim i stecenim osobinama psa. Tacno je da su psi razliciti i da nije svaki pas obavezno "dobra kuca". Medjutim, to sto ce pas napadati ili cak ujesti nekoga, ne znaci da on smisleno zeli nekog da povredi (pas prosto nije na tom nivou svesti), vec reaguje shodno svojim licnim osobinama i iskustvu.

Pitanje je zapravo kako prepoznati agresivnog psa i sta raditi sa agresivnim jedinkama? :?
 
Pa zapravo bas sam i mislila na termin "zao" i "pokvaren". Jeste da se te osobine pripisuju ljudima, ali ja ne znam kako drugacije da nazovem psa koji se prisunjava iza ledja u nameri da napadne mog psa. A neki psi zaista jesu zli. I pritom ne mislim na agresivnost, vec jednostavno na zelju da nekome naude bez bilo kog izgovora. Na primer pas koji je ziveo u parkicu blizu mene je napustao svoju teritoriju i ujedao ljude. Znaci ne mozes da kazes da se on na neki nacin brani, ni sebe ni svoju teritoriju. Ne znam sta se motalo po glavi tom psu, ali on je samo cekao priliku da nekog zgrabi, bilo pas ili covek. Isto tako sam poznavala i jednu kerusu, kucni pas je bila, necu da navodim rasu da se neko ne bi zakacio na to, koja je samo cekala trenutak da se sa nekim drugim psom pobije. To nije bila njen zastitnicki stav, ona nije branila ni svoju vlasnicu ni svoju teritoriju, ona je u setnju kretala samo sa ciljem da se sa nekim pobije. Ja takve pse ne mogu da nazovem agresivnima, oni su jednostavno zli i tu se ne moze nista. Nazalost oba psa su stradala neslavnom smrcu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top