Mucenici Hriscanstva

Da li je ovo u redu od strane muslimana?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
Avganistanac osuđen na smrt zbog prelaska u hrišćanstvo
Blic - Pre 9 sati

Avganistanac Said Musa (45), saradnik Crvenog krsta i psihoterapeut koji je pomogao već stotinama svojih povređenih i istraumatizovanih sunarodnika, pre 8 meseci je uhapšen i osuđen na smrt zbog prelaska u hrišćanstvo.

Musi je sada dat rok od tri dana da se ponovo vrati u islam, a ako odbije čeka ga smrtna kazna vešanjem.

On, međutim, u svojoj odluci ostaje nepokolebljiv i ne namerava da se odrekne hrišćanske vere, čak i ako ga to bude koštalo života. "Sa mojim telom mogu da učine šta hoće, ali samo Bog može da odluči kuda će otići moja duša", izjavio je Musa u razgovoru sa novinarima "Sandej Tajmsa".

Sličnih slučajeva u kojima je hrišćanima život zbog vere bio ugrožen u novije vreme je bilo i u drugim islamskim zamljama, a u Nigeriji se između muslimana i hrišćana vodi i svojevrsni verski rat, u kom je proletos masakrirano čitavo jedno hrišćansko selo sa 500 stanovnika.
 
Avganistanac osuđen na smrt zbog prelaska u hrišćanstvo
Blic - Pre 9 sati

Avganistanac Said Musa (45), saradnik Crvenog krsta i psihoterapeut koji je pomogao već stotinama svojih povređenih i istraumatizovanih sunarodnika, pre 8 meseci je uhapšen i osuđen na smrt zbog prelaska u hrišćanstvo.

Musi je sada dat rok od tri dana da se ponovo vrati u islam, a ako odbije čeka ga smrtna kazna vešanjem.

On, međutim, u svojoj odluci ostaje nepokolebljiv i ne namerava da se odrekne hrišćanske vere, čak i ako ga to bude koštalo života. "Sa mojim telom mogu da učine šta hoće, ali samo Bog može da odluči kuda će otići moja duša", izjavio je Musa u razgovoru sa novinarima "Sandej Tajmsa".

Sličnih slučajeva u kojima je hrišćanima život zbog vere bio ugrožen u novije vreme je bilo i u drugim islamskim zamljama, a u Nigeriji se između muslimana i hrišćana vodi i svojevrsni verski rat, u kom je proletos masakrirano čitavo jedno hrišćansko selo sa 500 stanovnika.
А откуд знаш да је постао хришћанин?
 
Avganistanac osuđen na smrt zbog prelaska u hrišćanstvo
Blic - Pre 9 sati

Avganistanac Said Musa (45), saradnik Crvenog krsta i psihoterapeut koji je pomogao već stotinama svojih povređenih i istraumatizovanih sunarodnika, pre 8 meseci je uhapšen i osuđen na smrt zbog prelaska u hrišćanstvo.

Musi je sada dat rok od tri dana da se ponovo vrati u islam, a ako odbije čeka ga smrtna kazna vešanjem.

On, međutim, u svojoj odluci ostaje nepokolebljiv i ne namerava da se odrekne hrišćanske vere, čak i ako ga to bude koštalo života. "Sa mojim telom mogu da učine šta hoće, ali samo Bog može da odluči kuda će otići moja duša", izjavio je Musa u razgovoru sa novinarima "Sandej Tajmsa".

Sličnih slučajeva u kojima je hrišćanima život zbog vere bio ugrožen u novije vreme je bilo i u drugim islamskim zamljama, a u Nigeriji se između muslimana i hrišćana vodi i svojevrsni verski rat, u kom je proletos masakrirano čitavo jedno hrišćansko selo sa 500 stanovnika.

Možda i ovaj pretenduje da postane svetac kao Sveti neznammuime-Persijanac.
 
Ako ga Akakaije nije krstio i potap'o ništa od toga.

Боље речено, ако га је потапао неко без апостолског првенства, џаба му погружење.

Дух Свети не силази на молитве екумениста и јеретика, па макар све (у обреду) било по канонима.
 
E pa ne znam da li se može baš izvući takav zaključak, ali Samson, shodno svojoj zilotskoj misaonoj matrici, vjerovatno hoće da ti kaže da se ne treba baš previše frljati ni pojmom hrišćanin, a pogotovo ne pojmom "mučenik".

Браво рационалисто.

Нажалост проблеми са твојим ''матрицама'', настају када се ухвате духовних појмова и дејстава.

Делом је то плод негације (тј. сумње), делом због личног анимозитета и неспособности срдачног праштања (ближњима) и самоукоревања (себе самог).
 
Covek je spreman da umre a ovde se vodi polemika dal je ronio ili nije :roll:

Јел се Христос потапао односно погружавао или не?Друго јесте страшно што хоће или су га убили само зато што неће да буду агарјанин,али џабе му мученичка смрт кад није Христов.
 
Ebote, ne mogu da verujem sta citam...

Брате, ни мученичка крв не пере јерес (макар мало криву веру), јер без ДУХОВНОГ крштења (дејственог) СПАСЕЊЕ ЈЕ НЕМОГУЋЕ. (по учењу светих отаца).

Дејство Духа Светога је немогуће код екумениста, тако да крштење (које је ПРЕДУСЛОВ СПАСЕЊА) НИЈЕ МОГУЋЕ!

Неће Дух Свети да сиђе и осени душу на њихове молитве.
 
Брате, ни мученичка крв не пере јерес (макар мало криву веру), јер без ДУХОВНОГ крштења (дејственог) СПАСЕЊЕ ЈЕ НЕМОГУЋЕ. (по учењу светих отаца).

Дејство Духа Светога је немогуће код екумениста, тако да крштење (које је ПРЕДУСЛОВ СПАСЕЊА) НИЈЕ МОГУЋЕ!

Неће Дух Свети да сиђе и осени душу на њихове молитве.

Ma, pravo govoriš.....treba se krstiti kao što ti činiš, 2 x dnevno......pre i posle spavanja...i svaki put u drugoj crkvi....
 

Back
Top