Motanje duvana - manji budžet

Ono sto me odusevljava jeste kako DS-SNS dizu poreze - prihodi u budzet umesto da rastu - PADAJU :lol:

...ти ликови очигледно никада ништа и нигде нису било шта створили-произвели и понудили било где на продају -------- у питању су најобичнији теоретичари и онанисти..........
 
Jednostavno nasu drzavu vode totalni idioti i budale. Sve je ovo objasnjeno davno u ekonomskoj teoriji

Poreze mozes da dizes samo do odredjene granice, posle ako dizes ne samo da ti ne rastu prihodi u budzet VEC OPADAJU!

To je objasnjeno sa tzv Laferovom krivom

zadnja istrazivanja kazu da je maksimalni profit od poreza ako je porez na nivou od 35% procenata

a kod nas je on opreko 80% kad saberes sve poreze akcize i ostale harace

220px-Laffer-Curve.svg.png


zato DS-SNS mafiji sada PADAJU prihodi od akciza mesto da rastu. Narod sve manje trosi . Tako i treba to je jedini pravi odgovor na lopovsku DS-SNS-SPS mafiju i njihove gazde iz MMF-a.

I jeste tako! da su cigare ostale na 80 dinara, ne bi ni pomislio da motam, a ovako sam doziveo prosvetljenje!
Za razliku od najeftinilih , koje pusim kutiju i cesto vise(130+din po danu) sa domacom radinoscu prodjem oko 500din za 2 nedelje! Gore 3x sporije, 3x jeftinije, i cak je i moj cale nepusac rekao da mnofo manje smrde! I sto je najgore, vise nikad necu kupovati onaj hemiski otrov sa trafike! Neznam gde su nasli da ce imati 14% budzeta od duvana kad narod masovno prelazi na motani duhan, osim ako nam se ironicno ukupni budzet ne smanji toliko da anulira 20%(procena moja za sad, i vise u buducnosti!) smanjenja prodaje cigareta
 
I posle 5 godina ova tema je i dalje aktuelna u Srbiji ???? doduse dobar duvan se malo teze nalazi na pijacama, ali zato je veci izbor brendiranih... Mada ima dosta i do papira, filtera... Sad vidim da postoje i slim prazne cigarete, kao malboro touch i te fore, pa se i isplati puniti ih kvalitetnijim duvanom.
 

Back
Top