Moralna ispravnost oružane revolucije

korišćenje sile u svrhe uspostavljanja morala je licemerno. isus nikoga nije silom terao da veruje u njega

Ok, hajde da postavimo fiktivnu situaciju: imaš gospodara, i imaš roba. Rob nema slobodu, nema suverenitet nad samim sobom, on je nečije vlasništvo. Imaš klasu robova koja je stvorena od klase onih koji su npr. osvojili zemlju robova, i onda koriste te robove za ličnu korist (u najširem mogućem smislu, bilo za fizički rad, bilo za seksualno iskorišćavanje, bilo za da mu maše palminim listom pored face kad je toplo itd.)

Ti robovi u praksi, s obzirom da žive u sistemu koji prepoznaje postojanje robova kao legitimno, nemaju načina da izađu iz svoje situacije i osuđeni su na ropstvo ceo život.

Da li je za tebe moralno prihvatljivo da ta klasa sutra putem oružane revolucije izvrši sopstveno oslobađanje?
 
Upotrijebiti silu znači biti totalno nesvjestan.
Upotreba sile znači nepoznavanje univerzalnih principa ponašanja, kreacije.
Naravno da je sve opravdano kad drugačije ne znamo. Ne pokazuje li naša istorija upravo to?
Za one koji su svjesni univerzalnih principa kreacije, to im uistinu samo pokazuje koliko je nivo svjesnosti čovječanstva-mase nizak.
 
Upotrijebiti silu znači biti totalno nesvjestan.
Upotreba sile znači nepoznavanje univerzalnih principa ponašanja, kreacije.
Naravno da je sve opravdano kad drugačije ne znamo. Ne pokazuje li naša istorija upravo to?
Za one koji su svjesni univerzalnih principa kreacije, to im uistinu samo pokazuje koliko je nivo svjesnosti čovječanstva-mase nizak.

Tvoja filozofija je filozofija privilegovanog. Ne bi tako pričao da radiš u fabrici najk patika za 20 centi po satu u Bangladešu.

Upotreba sile često je u istoriji značila slobodu za potlačenog do koje nije mogao doći drugačije..
 
Tvoja filozofija je filozofija privilegovanog. Ne bi tako pričao da radiš u fabrici najk patika za 20 centi po satu u Bangladešu.

Upotreba sile često je u istoriji značila slobodu za potlačenog do koje nije mogao doći drugačije..



Prvo, u univerzumu se ništa ne dešava slučajem.
Tako niti rob nije slučajno postao rob, već je to posledica gubljenja autonomije duha a samim tim i prizivanja tiranina koji će opravdati taj nesvjesno načinjeni izbor, nesvjesno oformljeni motiv.
Potlačen i probljen čovjek nije svjesno Biće. To je Biće palo na dno materijalnog postojanja. Svi potlačeni nesvjesno privlače tiranine. Sve je to perfektno izbalansirano tenzijama unutar duha, znali mi to ili ne.
Postoji mnogo vrsta ropstva, između ostalog robujemo i komforu. Zato neki rade i dan i noć da bi držali umišljeni standard.

Jedan narod, nacija, može biti porobljen ali to ne znači da će svi ljudi iz tog naroda biti robovi.
Dakle, mnoštvo potpada pod uticaj kritične mase kolektivno nesvjesnog ali neki su imuni na te frekvencije i uticaje, bez obzira kakve nedaće su u pitanju, kao ja recimo.
I da sam u Bangladešu, ja nikada ne bih radio ni za koga, jednostavno tako mi se može, jer takva mi je duhovna postavka i nivo osviješćenosti.


Nisam ja uopšte privilegovan, ja samo stvaram svoje uslove i privilegije. Izbor je na nama, u svakom trenu.
Kad je riječ o Bangladešu, u Abu Dhabiu sam pravio jednu monumentalnu skulpturu i imao sam radnike iz Bngladeša. Emiraćanin je bio moj partner, on je ulagao novac za sve potrebe i život a ja sam stvarao.... Ovi mladići jesu u pokorenom odnosu, ali oni su pokoreni dugotrajnim ubjeđivanjima da tako jedino može biti (okruženje). Bili su tretirani prilično loše od ovog tipa ali ne za tih godinu dana dok su radili za mene. Ja sam bio gazda svog projekta a njima sam pokazao da se sloboda ne dobija silom već voljom, izborom. Neću ulaziti u detalje.... To mi je je očito bila jedna između svih uloga koje sam imao tokom boravka tamo.
 
Prvo, u univerzumu se ništa ne dešava slučajem.
Tako niti rob nije slučajno postao rob, već je to posledica gubljenja autonomije duha a samim tim i prizivanja tiranina koji će opravdati taj nesvjesno načinjeni izbor, nesvjesno oformljeni motiv.
Potlačen i probljen čovjek nije svjesno Biće. To je Biće palo na dno materijalnog postojanja. Svi potlačeni nesvjesno privlače tiranine. Sve je to perfektno izbalansirano tenzijama unutar duha, znali mi to ili ne.
Postoji mnogo vrsta ropstva, između ostalog robujemo i komforu. Zato neki rade i dan i noć da bi držali umišljeni standard.

Jedan narod, nacija, može biti porobljen ali to ne znači da će svi ljudi iz tog naroda biti robovi.
Dakle, mnoštvo potpada pod uticaj kritične mase kolektivno nesvjesnog ali neki su imuni na te frekvencije i uticaje, bez obzira kakve nedaće su u pitanju, kao ja recimo.
I da sam u Bangladešu, ja nikada ne bih radio ni za koga, jednostavno tako mi se može, jer takva mi je duhovna postavka i nivo osviješćenosti.


Nisam ja uopšte privilegovan, ja samo stvaram svoje uslove i privilegije. Izbor je na nama, u svakom trenu.
Kad je riječ o Bangladešu, u Abu Dhabiu sam pravio jednu monumentalnu skulpturu i imao sam radnike iz Bngladeša. Emiraćanin je bio moj partner, on je ulagao novac za sve potrebe i život a ja sam stvarao.... Ovi mladići jesu u pokorenom odnosu, ali oni su pokoreni dugotrajnim ubjeđivanjima da tako jedino može biti (okruženje). Bili su tretirani prilično loše od ovog tipa ali ne za tih godinu dana dok su radili za mene. Ja sam bio gazda svog projekta a njima sam pokazao da se sloboda ne dobija silom već voljom, izborom. Neću ulaziti u detalje.... To mi je je očito bila jedna između svih uloga koje sam imao tokom boravka tamo.

Ovo je zastrašujuća rečenica koja nažalost traje hiljadama godina upravo zbog gramzivih lažljivaca tipa popovi i vladari koji uvek provlače duhovnu zaostalost kao posledicu onih koji su potlačeni a ne da ljudi nemaju ozbora jer su prosto potlačeni.

Još gora rečenica je ova da se ništa ne događa slučajno u univerzumu jer to je klasično opravdanje za tiraniju tj.oduvek je sve zapisano iliti sve je sudbinski po božjoj promisli već određeno.

Najveće ropstvo čoveka je ZABLUDA , tj.da čovek zaista poveruje kako je sve određeno i sve uređeno sa namerom postavljenu kroz dogmatsku prizmu tzv.moralnog nauka monoteističkih religija koje počivaju na "zapisanoj sudbini" za ljudski rod.

Tzv.gubitak autonomije duha koju si pomenuo je neoređen pojam , pogotovo kad to kažu oni koji misle da oni imaju autonomiju duha a drugi ne , jer ko određuje šta je duh i ko određuje kapacitet automonije tog istog duha koji nije određen niti može biti određen.

Ti jesi privilegovan jer imaš izbor dok drugi ga nemaju , jer sutra mogu doći na vlast neki fašisti i isprebijati tebe i celu tvoju familiju oduzevši ti svu imovinu , a ti svakako uvek imaš svoju "autonomiju duše" sve dok na baciš kašiku , ali ***** ti autonomiju duše bez odgovornosti spram sebi najbližih koji su poniženi i potlačeni jer to je onda autistično stanje uma uz povišen ego koji razmišlja samo o sebi i svom životu.
 
Ne treba nama nova oružana revolucija.
Iako je svaka, bilo kada i bilo gde bila moralno opravdana, završavala se uvek samo smenom
vladajuće klase.
Treba nam stroga primena zakona, bez izuzetaka i pravda koja nije slepa.
Zakon o poreklu imovine, godinama najavljivan, a nikad donet iz razumljivih razloga,
osudio bi sve profitere, ratne, kriminalne i one tranzicione,
a njihovu imovinu razdelio izbeglicama, žrtvama rata i liberalnog kapitalizma.
Bio bi to milenijumski zakon, bila bi to revolucija bez kapi krvi, pa i one lopovske.
I moral i pravda ne bi imali ništa protiv, a zemlja bi doživela ekonomski procvat,
valjda.

Nije nemoguće.
Kina je to izvela, mada na suroviji način i rešila problem streljanjem na javnom mestu
za opomenu drugima.
 
I da sam u Bangladešu, ja nikada ne bih radio ni za koga, jednostavno tako mi se može, jer takva mi je duhovna postavka i nivo osviješćenosti.


Nisam ja uopšte privilegovan, ja samo stvaram svoje uslove i privilegije. Izbor je na nama, u svakom trenu.

Sve je prosto da prostije ne može biti! A svi kad pročitaju ko da blenu u čoveka palog s Msrsa. Beše li ti pao s Msrsa, ribaru? Dobro prokrstari vijugama. Ti si taj Bog koji određuje sve što si! Leti ponovo na Mars. Kad ukapiraš - onda padni!
 
Poslednja izmena:
Naravno da je moralno, i to ne samo uzeti imovinu, nego i proliti koliko god krvi da je potrebno kako bi se mrski kapitalizam srušio. Kapitalizam je sistem u kom nečasni i pohlepni stiču imovinu i idu gore gazeći preko leševa, dok većina društva skapava u jadu, bedi i siromaštvu. Ne postoji milioner koji je početni kapital stekao pošteno.

Treba pročitati Katehizam revolucionara Sergeja Nečajeva, tu je sve vrlo lepo objašnjeno. Potreban je povratak boljševizma i boljševičke surovosti na velika vrata, kako bismo aždaji permanentno odsekli glavu.
 
Naravno da je moralno, i to ne samo uzeti imovinu, nego i proliti koliko god krvi da je potrebno kako bi se mrski kapitalizam srušio. Kapitalizam je sistem u kom nečasni i pohlepni stiču imovinu i idu gore gazeći preko leševa, dok većina društva skapava u jadu, bedi i siromaštvu. Ne postoji milioner koji je početni kapital stekao pošteno.

Treba pročitati Katehizam revolucionara Sergeja Nečajeva, tu je sve vrlo lepo objašnjeno. Potreban je povratak boljševizma i boljševičke surovosti na velika vrata, kako bismo aždaji permanentno odsekli glavu.
kapitalizam je planetarna posast
 
Moralna ispravnost oružane revolucije

Takva revolucija bi bila potpuno, neprirodna, neispravna i nemoralna, iz sledećih razloga.

Svi svetski društveni i ekonomski poreci tokom istorije su bazirali na principu borbe svakoga sa svakim u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva održanja. Ovaj princip podržavaju i opravdavaju i svetska nauka i filozofija i sve svetske ideologije, a po ovom principu se međusobno još uvek odnose i sve svetske religije. Svi, još uvek, ovaj princip smatraju prirodnim principom i najboljim rešenjem samoodržanja koji u prirodi svugde vlada. Pa, kad je pirodan i kad je opšti, ovaj princip je i normalan i moralan, pa bi svako ugrožavanje ili rušenje ovog principa bilo neprirodno, nenormalno, pa samim tim i NEMORALNO.

Dakle, NEMORALNO bi bilo svetskim milijarderima i bogatašima, tj. svetskim mafiozima, oružjem i silom oduzeti njihova materijalna blaga i njihovu moć, koju su oni mukotpno i dugotrajno, radom svojih sopstenih ruku ,u znoju lica svoga, na potpuno prirodan, legalan, opravdan i moralan način, stekli.

PS: Glupo pitanje uvek zaslužuje i glup odgovor!
 
Naravno da je moralno, i to ne samo uzeti imovinu, nego i proliti koliko god krvi da je potrebno kako bi se mrski kapitalizam srušio. Kapitalizam je sistem u kom nečasni i pohlepni stiču imovinu i idu gore gazeći preko leševa, dok većina društva skapava u jadu, bedi i siromaštvu. Ne postoji milioner koji je početni kapital stekao pošteno.

Treba pročitati Katehizam revolucionara Sergeja Nečajeva, tu je sve vrlo lepo objašnjeno. Potreban je povratak boljševizma i boljševičke surovosti na velika vrata, kako bismo aždaji permanentno odsekli glavu.

Ti si običan fašista obučen u crvenu uniformu , i između fašista i ********* nema nikakve razlike jer sve je to jedna luda majka rodila ali u različitoj ambalaži.

Kapitalizam nije savršen sistem ali je svakako bolji od komunističkog gde osim što se ubijaju i zatvaraju ljudi u milionima i otima im se imovina , nego dolazi do vlasti poslušnika i mediokriteta.

Ovo što si ti napisao je osnova ideološke misli i ISILA , jer i oni se bore protiv imperijalističke Amerike i zlog kapitalizma , i što je najvažnije i oni i ti i svi fašisti i komunjare vole demokratiju i ljudska prava kad je njihova ****** u pitanju , ali bi je svakom drugom ukinuli.
Osim ako ne misliš da može biti demokratije i ljudskih prava bez kapitalizma?!

Mada ima toga ima,ima,...al' kod braće Grima.
 
Naravno da je moralno, i to ne samo uzeti imovinu, nego i proliti koliko god krvi da je potrebno kako bi se mrski kapitalizam srušio K.apitalizam je sistem u kom nečasni i pohlepni stiču imovinu i idu gore gazeći preko leševa, dok većina društva skapava u jadu, bedi i siromaštvu. Ne postoji milioner koji je početni kapital stekao pošteno.

Treba pročitati Katehizam revolucionara Sergeja Nečajeva, tu je sve vrlo lepo objašnjeno. Potreban je povratak boljševizma i boljševičke surovosti na velika vrata, kako bismo aždaji permanentno odsekli glavu.
moral nije jedinstven sistem vrednosti i shvatanja. prema komunističkom moralu da. prema hrišćanskom ne.
 
Ne postoji nacin promene sistema bez destrukcije.
Iako sam apsolutno protiv sile, ali
korenitih promena nema bez destrukcije.
Medjutim, sasvim sam ubedjen da je upotreba
oruzane sile prevazidjena. Veci deo naroda je intelektualno
sposoban da vrsi druge vidove destrukcije sistema do unistenja.
Videli smo oba na delu tokom devedesetih i intelektualnu i oruzanu destrukciju.

Oruzana je delovala nazadno, jer uvek isplivaju najnizi oblici ljudi.
 
Ne postoji nacin promene sistema bez destrukcije.
Iako sam apsolutno protiv sile, ali
korenitih promena nema bez destrukcije.
otprilike.

svaka vlast bi da cementira stanje. u biti bi da održava patologiju jednog društvenog sloja i njihov materijalni egoizam. vladajuća klasa je sloj kome su pozicija i država svrha postojanja. a silu sistema bi da koriste za očuvanje povlašćenog stanja.
 
otprilike.

svaka vlast bi da cementira stanje. u biti bi da održava patologiju jednog društvenog sloja i njihov materijalni egoizam. vladajuća klasa je sloj kome su pozicija i država svrha postojanja. a silu sistema bi da koriste za očuvanje povlašćenog stanja.

Nije korektno da izvlacis delove posta bilo da ti se svidjaju ili ne.
Iz mog posta sledi da sam protiv oruzane sile iako ne ulazim u moralnost iste,
vec u opravdanost.
Tacnije, postoji izbor nacina destrukcije, a oruzani je najnizi i najgori.
 
Poslednja izmena:
Postavite prosto pitanje:
Onaj ko dize revoluciju da li je sposoban da organizuje
bolji sistem nego sto je prethodni, ako koristi iste metode?
Ja mislim da ne moze i da je bolji sistem onaj koji unapredjuje i metode revolucije.

- - - - - - - - - -

A o moralu ubijanja mislim da su dovoljno rekli oni pametniji.
 
Koliko god bilo čudno i većini poželjno da nije tako, svetski truli zapad je stabilniji od ostatka sveta. Razlog je jednostavan. Oni više rade na svim poljima za svoju stvar od ostatka. Oni su hijene koje se hrane i živim leševima. Ko im se ne suprotstavi biće lovina.
 
Nije korektno da izvlacis delove posta bilo da ti se svidjaju ili ne.
a jel. zašto ne bi bilo korektno?
izdvoio sam deo koji mi je poslužio kao inspiracija. zamisli da citiram nečiju kobasicu od tri lista.)

Iz mog posta sledi da sam protiv oruzane sile iako ne ulazim u moralnost iste,vec u opravdanost.Tacnije, postoji izbor nacina destrukcije, a oruzani je najnizi i najgori.
upotreba oružane sile je pravedna i opravdana ako nema boljeg izbora.

što će reći ne mora biti najniži i najgori već čin dostojan bogočoveka. naprimer narodnooslobodilačka borba u ww2. mnogi su svesno pre otišli u sigurnu smrt no u robovski život.
 
a jel. zašto ne bi bilo korektno?
izdvoio sam deo koji mi je poslužio kao inspiracija. zamisli da citiram nečiju kobasicu od tri lista.)


upotreba oružane sile je pravedna i opravdana ako nema boljeg izbora.

što će reći ne mora biti najniži i najgori već čin dostojan bogočoveka. naprimer narodnooslobodilačka borba u ww2. mnogi su svesno pre otišli u sigurnu smrt no u robovski život.

Prvo, nekorektno je da moj iseckan post koristis kao dopunu svog misljenja, ako je njegov smisao suprotan.
Drugo, koliko je moralno nemoralnim ljudima dati opravdanje da vrse zlocin u ime napretka?
Koliko je opravdano naoruzati ubice?
 

Back
Top