Molitve svecima

Хвала на одговору.

Следеће питање: АКО НЕ ЗНАШ КО ЈЕ ДУХОВНО МРТАВ, ЗАШТО МОЛИТВЕ СВЕТИМА НАЗИВАШ МОЛИТВАМА МРТВИМА ?

УПС !!! 8)
 
Светима се молимо као нашим заступницима пред Богом. Они који су духовно више узнапредовали за време земног живота у односу на нас, свакако нам могу помоћи. Акценат треба ставити на искреност, јачину молитве, поткрепљену хришћанским врлинама и делима. Бог нам услишава молитве, али ма како оне искрене и исправне биле, молитве Пресвете Богородице или Св. Јована Крститеља су јаче. Мада, ми хришћани се молимо свима (светима, анђелима) који нам пред Богом могу помоћи, али се молимо и за оне којима наше молитве могу бити од користи. Бог је савршен, али мерити љубав и разумевање светих, сувише овоземљски звучи.
 
Нема разлике ?!? Опа... па како онда тумачиш ово:

Mat. 8,22. A Isus reče njemu: hajde za mnom, a ostavi neka mrtvi ukopavaju svoje mrtvace.


Још један УПС !!! 8)
 
Само један посредник? Зар се Пресвета Богородица или Св. Јован Крститељ или апостоли не могу назвати и нашим посредницима? И трудите се да ова комуникација буде бар толерантна..
 
У томе и јесте поента... да само Господ зна ко је духовно мртав. А ти се овде играш судије причајући како се ми "молимо мртвима".

Капиш ? 8)
 
Christadelphian:
Stole
znaš li ti da je samo jedan posrednik izmedju Boga i ljudi?

I TIMOTIJU 2,5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus. (vidi SABORNA POSLANICA SVETOG APOSTOLA JUDE 1,25)
Hristos je Novina čak i ako su ranije posredovali Božiji andjeli (Galatima 3,19-20), kada Bog pošalje Sina svojega koji kaže da budemo u Njemu, onda time prestaje posredništvo andjela. Tada postaje jedini posrednik izmedju Boga i ljudi čovek (precizirajući na njegovu ovozemaljsku misiju i boravak medju ljudima) Hristos Isus, kako i reče apostol Pavle. Onda, čiji su posrednici u lažnom otkrivenju, čiji je andjeo koji tek treba da donese nekakvo novo jevandjelje [OTK.14,6 I videh drugoga andjela koji leti posred neba, koji imaše večno jevandjelje da blagovesti onima koji žive na zemlji i svakome plemenu i rodu i jeziku i narodu.], kao da večno Jevandjelje apostoli već nisu blagovestili, i kao da se nije proširilo po celoj zemlji, svim jezicima, plemenima, narodima?
1. PETROVA 1,12 Njima (STAROZAVETNIM PROROCIMA) se otkri da ne sebi, nego vama služahu u onom što vam se sad javi preko onih koji vam propovediše Jevandjelje Duhom Svetim poslanim s neba, u što andjeli žele zaviriti.
GALATIMA 1,8 Ali ako i mi, ili andjeo s neba [OTK. 14,6] javi vam jevandjelje drukčije nego sto vam javismo, anatema da bude!
Ako je propoved Jevandjelja uslov spasenja koje apostoli javiše i koje primismo i u koje poverovasmo, i evo posle 19 vekova držimo to jevandjelje Gospoda našega, kako možemo verovati lažnom otkrovenju 14,6 da "večno jevandjelje" tek treba da bude predato ljudima od nekog andjela, a čak i andjeli žele zaviriti u Jevandjelje Gospodnje predato ljudima preko apostola i propovedano Duhom Svetim?
Ne zavisi spasenje ljudi od andjela, nego se Božiji andjeli šalju na služenje onima koji će naslediti spasenje (JEVREJIMA 1,14), tj. Gospod zapoveda andjelu svojem da takve čuva (PSALAM 91,11), čak i ako je čovek privremeno manji od andjela (JEVREJIMA 2,7)...
Ako je Hristos objavljivao Boga ljudima, svedočeći slavu Očevu koju je imao pre postanka sveta (4. JEVANDJELJE 17,5), tako je posredovao, ali ako je Bog Onaj koji opravdava, a Hristos s desne strane Bogu, onda On kod Boga posreduje za nas (Rimljanima 8,33-34), a to mogu i svetitelji ako su jedno u Hristu.

Na drugoj strana skoro sve pseudohriscanske sekte imaju svoje posrednike, lazne proroke i upravo na njih upozorova apostol Pavle da je jedan posrednik OD Boga, da nema novih posrednika koji bi nam neku novu poruku donosili OD Boga.
2. PETROVA 2,16-17
Jer vam ne objavismo silu i dolazak Gospoda našega Isusa Hrista sledujući izmišljenim bajkama, nego smo sami bili očevici veličanstva Njegova.

Sve je jasno:[/b]oni kojima su potureni neki "posrednici" u formi "proroka, andjela" previdjaju da je jedan posrednik, a cak je PAVLE NAGLASIO DA SE RADI O NJEGOVOJ COVECIJOJ PRIRODI, ZNACI, DOK JE BIO MEDJU LJUDIMA HRISTOS, NA ZEMLJI. ONI, TADA, DA BI ZAMASKIRALI OBMANU U KOJOJ SU NAVODE DA NE POSTOJE POSREDNICI NA NEBU, SVETI I PRAVEDNI; E PA KOGA ONI VARAJU SVOJIM PERVERTIRANJEM DO SAME SEBE?

ZNACI: nije isto posredovanja OD Boga, i KA Bogu, a vi vidte koje od ta dva je pitanje vere (ili nevere), a koje je pitanje istine (ili lazi).
 
Christadelphian:
Prvo ja ne sudim
vec zaključujem
ako samo Gospod zna kako onda da ti znaš pre nego što su ti mrtvi uopšte i dobili nagradu od samog Boga jer su još uvek mrtvi a vaskrsenje nije bilo

Е видиш синко... ми не знамо ко је духовно мртав, али зато знао ко је духовно жив. Цврц. 8)
 
MaranAta:
Christadelphian:
Prvo ja ne sudim
vec zaključujem
ako samo Gospod zna kako onda da ti znaš pre nego što su ti mrtvi uopšte i dobili nagradu od samog Boga jer su još uvek mrtvi a vaskrsenje nije bilo

Е видиш синко... ми не знамо ко је духовно мртав, али зато знао ко је духовно жив. Цврц. 8)
Mislim da si malo pretjerao! Umjesto da odgovoris na pitanje, ti postavljas kontra pitanja koja odvlace na drugu stranu. Pokusaj da direktno odgovoris na pitanje, posto me zaista interesuje tvoje misljenje o ovom problemu.(ako si u stanju, bio bih ti zahvalan da mi preporucis literaturu ).Pozdrav!!!
 
1. Знамо само ко је телено мртав, а ко је духовно мртав зна само Господ.

2. Знамо ко је духовно жив, и такве особе се проглашавају за светитеље.

Према томе, тврдња да се молимо духовно мртвима је просто речено - нетачна. Онај ко то тврди, или покушава да суди, а то није добро, или не разуме разлику између духовне и телесне смрти, а ни то није добро. :wink:
 
Pozdrav

Otkako citam Sveto pismo molim se Bogu i Isusu jer je to jedino moguce, samo takva molitva mi pomaze.

Inace, vase diskusije mi mnogo pomazu u boljem razumjevanju nekih stvari koje su mi bile nejasne ili na koje nisam dovoljno obratila paznju. Kao sto se da primjetiti, nova sam u proucavanju Biblije.

Jos jednom pozdrav :lol:
 
И идеалан си кандидат за отпад, јер је твој приступ идентичан протестантском, тј. свака шуша је свој Папа и одлучује шта је Бог у Библији хтео да каже. А следећи корак је да оснујеш своју секту, и придружиш јој већ постојећим којих има преко 20,000. Зашто их има толико ? Зато јер су такви као ти, дошли до другачијих закључака, и рекли да други појма немају, и да само тако како они мисле треба да изгледа хришћанство. Наравно, уз то иде и прикупљање десетка, чисто да се има од чега купити мерцедес, и имати рачун у швајцарској банци. Сретно ти било. :wink:
 

Back
Top