MOLITVA......nasušna potreba?

Бл:
Добри човече, па нисам знао да си сатаниста.!!!!!!!!!!!!

не бре.....ја сам Пера (отуда и ово Peruzzi, логично...) а Ђоле је мој ортак

www.peruzzi.dzaba.com/forumdata/unholy_metal_crew.gif

Ђоле је у средини (много смо се буђаво поставили јер је лик који нас је сликао журио)

Ја више не знам у шта да верујем...
 
Peruzzi:
не бре.....ја сам Пера (отуда и ово Peruzzi, логично...) а Ђоле је мој ортак

www.peruzzi.dzaba.com/forumdata/unholy_metal_crew.gif

Ђоле је у средини (много смо се буђаво поставили јер је лик који нас је сликао журио)

Ја више не знам у шта да верујем...
Па рекох сатанисти, она два прста што дижете, то вам је сатанистички поздрав.
 
@Бл

Стварно? У је....

А јел знаш да је то у металичанство увео Ози. Како је рекао то му је често кад је ишао негде кад је био мањи показивала баба, нешто као против урока :lol:
 
ВЕЧНИ ЖИВОТ

После Страшнога суда настаће вечни живот како за праведнике тако и за грешнике. За праведнике ће се овај живот састојати у вечном блаженству, а за грешнике - у вечним мукама.
Вечно блаженство праведника ми не можемо ни приближно замислити ни осетити. Апостол вели: "Што око не виде, и ухо не чу, и у срце људско не дође, оно уготови Бог онима који га љубе". Колико нам је у Светом Откривењу казано, то ће блаженство праведника долазити од њихове близине са Богом, од општења са Њим, и од живљења у Његовој светлости, благодати и слави. Јер је Он - непресушни извор савршеног и вечног блаженства. О томе Спаситељ говори: "Тада ће праведници засијати као сунце у Царству Оца свога".
У томе блаженству праведници ће учествовати целокупном својом личношћу, тј. и телом и душом. Јер ће и њихово преображено тело бити прослављено и способно да учествује у вечној слави Божјој.
Вечно блаженство праведника неће бити подједнако. Степен блаженства зависиће од степена праведниковог моралног савршенства. Сваки ће учествовати у том блаженству по мери свога моралног савршенства. Степен, јачина, пуноћа суделовања у вечном блаженству зависиће од пуно ће, јачине, степена моралног савршенства сваког праведника. Као што о томе пише Ап. Павле: "Друга је слава сунцу, а друга слава месецу, а друга слава звездама; јер се звезда од звезде разликује у слави. Тако и васкрсење мртвих".
Вечна судба грешника биће у свему супротна вечној судби праведника. Сваки ће од њих према своме моралном стању суделовати у вечним мукама. Вечно мучење њихово долазиће од тога што ће они вечито живети у царству зла и у друштву твораца зла: ђавола. О томе сведоче Спаситељеве речи, које ће на дан Суда бити упућене грешницима: "Идите од мене, проклети, у огањ вечни, приправљени ђаволу и слугама његовим". И "ови ће отићи у муку вечну". Заљубљени у зло, они ће, по свеправедном суду Божјем, такви ући и у вечни живот, и том љубављу према злу живети кроз сву вечност као што су њоме добровољно живели на земљи. Јер би Бог престао бити Богом љубави и правде, када би их насилно отргао од слободно изабраног им зла и греха.
Вечно мучење грешника неће бити подједнако; оно ће зависити од каквоће и степена грешникове грешности. Степен вечних мука биће за сваког грешника сразмеран степену његове моралне искварености.
Према томе, за све нас људе важе овде речи св. Апостола Павла: "Свима нам се ваља јавити на суд Христов, да примимо сваки шта је ко у телу чинио, добро или зло".

Св. Јустин Ћелијски
Проф. Велимир Хаџи-Арсић
ТАЈНЕ ВЕРЕ И ЖИВОТА

Није о Молитви али је у вези са њом.
 

Back
Top