molim za savjet

ćuti, bre, nevena, jel vidiš da oni nemaju ni mašine koje će da presuju te tetrapakove i ostali otpad......a misliš da stvarno nemaju, ili da time, što neće da im kažu da imaju, svoj narod tretiraju kao stoku?

Ја бих врло радо све прала и одвајала у посебне канте, само нек се организује тако нешто

ima, kako nema, ne znam gde živiš...........ali čak i da si u nekom selu...na putu postoje oni ogromni kontejneri koji su za staklo i za plastiku....... u gradovima imaš one mrežaste (čarape) hah.. kontejnere..... to sve drže privatnici.......najbolji biznis u srbiji.......
 
Живим у граду у Војводини, а тек пре пола године појавили су се посебни контејнери за пет амбалажу, и ништа друго. И даље стакло, папир, конзерве и све остало..бацамо у зејднички контејнер.
 
Kaže ovako, našla sam podatak da je prošle godine u Srbiju uvezeno granula za PET ambalažu u vrednosti od 30 miliona evra, a 1 tona košta oko 1000 do 1200 evra. A mi pravimo jezera od plastike, ne recikliramo. Eto zašto smo siromašni...
 
A tema je počela od pranja krpa, i stiže do zlonamernih i ničim izazvanih sankcija, zlog režima koji je pokupio mast i odveo zemlju u propast + osvrt na turističke znamenitosti i lepote naše domovine, biznis oportjunitis for nju dženerejšns and so on...

višak exova, čekam da otvoriš temu o pranju tiganja. Zanima me da ispratim njen razvoj.
 
dboskan:
A tema je počela od pranja krpa, i stiže do zlonamernih i ničim izazvanih sankcija, zlog režima koji je pokupio mast i odveo zemlju u propast + osvrt na turističke znamenitosti i lepote naše domovine, biznis oportjunitis for nju dženerejšns and so on...

višak exova, čekam da otvoriš temu o pranju tiganja. Zanima me da ispratim njen razvoj.

:lol: mnogo si vickast danas
 
HEBEHA:
Pa, ebi ga, ono kad ulepis ruke moras da obrises na brzaka da na drugu stranu ne zagore cevapi i sl. Onda ne mozes papirnim ubrusima jer se lijepe mnogo. I jeste ekoloski akih ne bacis u wc solj (to nikako) vec u kontejner za reciklazu papira. Vjerujem da ima kod tebe "u Evropi" kad ima ovdj kod mene.
vidis kod mene u evropi je greh seci sume zbog kuhinjskog papira,krpe sluze vise upotreba pa su ekoloske.kod tebe u trecem svetu ne znam da li postoji svest o tome
a kad su mi ruke lepljive ja ih operem,krpe mi sluze iskljucivo da pokupim prosuto,kapi sa sudopere i slicno
a ako kuhinjske papirne krpe stavljas u wc solju racunaj na pisanje ceka vodoinstalateru u skorije vreme
 
hanibal77:
vidis kod mene u evropi je greh seci sume zbog kuhinjskog papira,krpe sluze vise upotreba pa su ekoloske.kod tebe u trecem svetu ne znam da li postoji svest o tome
a kad su mi ruke lepljive ja ih operem,krpe mi sluze iskljucivo da pokupim prosuto,kapi sa sudopere i slicno
a ako kuhinjske papirne krpe stavljas u wc solju racunaj na pisanje ceka vodoinstalateru u skorije vreme
kod nas u trecem svetu vodoinstalateri ne primaju cekove..:lol: :lol: :lol:
 
pcnm5.jpg
 
alexandrra:
I kako sam kasnije primetila ovde (citaj Nemacka) skoro niko ne otkuvava ves. Meni je to skroz nehigijenski, a mene smatraju zastarelom sto radim tako nesto :shock:
OBAVEZNO kuvanje belog vesha, dodam i malo domestosa u deterdzent, ali posle ispiranje vracam jos dva puta da hlor ne bi iritirao kozu.

Beli ves na 60 stepeni, fuuuuuuuuuj :?
 
E kad sam bila pre par meseci u Srbiji videh "novu akciju" opstine na kojoj sam nekad zivela, da se djubre ne baca u kontejnere nego kao na zapadu da se iznese u utorak uvece, a u sredu ujutru ce djubreatari pokupiti. U sredu ujutru djubretari svratili na pivce pred prodavnicom i tu zaginuli do predvece, a lokalni kucici su jos tokom noci razneli djubre na sve strane, onda su to doradile macke i ulice su gore nego sto su bile pre i tako je to trajalo 2 meseca, a onda se doneo ponovo zakon da su prakticniji kontejneri.
Sto se tice ciscenja parketa, ja prvo usisam da pokupim prasinu, onda pospem sredstvo za ciscenje parketa i villeda dzogerom prodjem ( da se ne savijam), kad zavrsim skinem krpicu i na pranje ( i ta mi sluzi samo za parket). Moja svekrva ( stvarno sam bila zatecena) je zeni koja je dosla da joj cisti stan dala stari peskir i flasu sirceta i rekla da uglaca parket, fuj, to stvarno nisam cula da je iko radio!
 
hanibal77:
vidis kod mene u evropi je greh seci sume zbog kuhinjskog papira,krpe sluze vise upotreba pa su ekoloske.kod tebe u trecem svetu ne znam da li postoji svest o tome
a kad su mi ruke lepljive ja ih operem,krpe mi sluze iskljucivo da pokupim prosuto,kapi sa sudopere i slicno
a ako kuhinjske papirne krpe stavljas u wc solju racunaj na pisanje ceka vodoinstalateru u skorije vreme

Izvini, mozda sam napadna, ali sto se odmah svadjas...
 

Back
Top