Molim za pomoc oko instalacije

mp19246

Početnik
Poruka
18
E ovako. Imam dva starija lap-topa, Fujitsu siemens amilo i fujitsu lifebook,oba ispravna, na prvom mi je instaliran sp2 i radi normalno, na drugom sam oborio sistem pa mi se pokvario cd rom. Sad me muci, kako da instaliram isti sp2 na tom drugom, koji ima opciju za boot, flopi, cd rom i hard disk, nista drugo. Flopi nema. Cd rom sa ovog koji radi, ne odgovara ovom drugom. CD rom za njega ne mogu nigde da nadjem. Pokusao sam sa eksternim cd romom ali nece, ne vredi. Hard diskovi su potpuno isti. Molio bi sve ljude koji mi mogu pomoci i koji se razumeju u sve ovo, ako sam lepo objasnio, da mi pomoignu. Nisam strucan za ovo, ali nisam ni totalni laik, obaranje i dizanje sistema mi je poznato, ali bi zamolio malo detaljnije objasnjenje kako da ovo uradim, ako je uopste moguce, a znam da je sve moguce, samo treba znati. Da li mogu da povezem desktop racunar sa laptopom i iskoristim njegov cd ili pomocu kog kabla dva laptopa ili sta vec, molio bi za pomoc i savet.
Unapred hvala svakome ko nesebicno zeli da pomogne.
 
Probaj sa USB Memory 1 Gb da instaliras

Prvo kopiraj Windows XP instalacioni CD na USB Memory na Laptopu koji radi

Zatim ubaci USB Memory u taj drugi laptop koji nema CD Room i pokreni instalaciju na Setup.exe

;-)))


Stručnjak, jeli ti misliš da je dovoljno samo iskopirati cd...ha.ha.ha..treba napraviti bootabilni usb, a drugo on nema uopšte opciju da boota sa usb stika...
 
Stručnjak, jeli ti misliš da je dovoljno samo iskopirati cd...ha.ha.ha..treba napraviti bootabilni usb, a drugo on nema uopšte opciju da boota sa usb stika...

Napravio sam butabilni USB, odavno ga imam, dzaba je, kad u biosu nemam opciju za instalaciju sa njega. Takodje je i nemoguce i to znam da izvadim hard, instaliram na drugom i vratim, mozda, da su potpuno isti racunari.
NIsam probao nikada da instaliram na hard, na laptopu koj radi instalaciju do prvog restarta, pa da ga vratim i pokusam sa nastavkom. Mislio sam da neko moze nesto konkretnije da mi kaze.
 
Potreban ti je win98se boot floppy disk.
Prebaci HDD na neki drugi komp.
Butuj se preko win98se diska.
Pomoću FDISK na HDD-u kreiraj dve particije. Na drugu jednostavno prekopiraj XP CD.
Prvu particiju formatiraj komandom FORMAT C: /s /u tako da će postati butabilna.
Vrati HDD u lap-top i butuj se na HDD, dobijaš DOS.
Pronađi na drugoj particiji winnt.exe i pokreni.
 
Potreban ti je win98se boot floppy disk.
Prebaci HDD na neki drugi komp.
Butuj se preko win98se diska.
Pomoću FDISK na HDD-u kreiraj dve particije. Na drugu jednostavno prekopiraj XP CD.
Prvu particiju formatiraj komandom FORMAT C: /s /u tako da će postati butabilna.
Vrati HDD u lap-top i butuj se na HDD, dobijaš DOS.
Pronađi na drugoj particiji winnt.exe i pokreni.
Hvala puno
 

Back
Top