Molim za pomoć - čudno ponašanje psa pekinezera

XGamer223

Početnik
Poruka
2
Lijep pozdrav svima,

zamolio bi da mi netko pomogne uvez mog psa pekinezera.

Spol: muško, dob: ne brojim, ali računam na 5-6 godina

Sve je normalno bilo, normalno se ponašao, ali sve do zadnje nedjelje. Tada sam mu kupio novu suhu hranu čisto da je isprobam (prije toga sam koristio suhu hranu od iste firme, ali je bila malo sitnija, te hrana za pse iz konzerve), i primjetio sam da mu se i nije baš svidjela na prvu. Dan sutra, u ponedjeljak, primjetio sam da izgleda kao da je mrtav i kao da "mu nije baš do života". Izgleda mrtvo, tužno i samo leži po cijele dane (preležao je skoro pa cijeli dan na jednom te istom mjestu), uši su mu spuštene i ne vrti repom. Izgleda jako slabo i ima taj neki jadan pogled u licu. Kada ga pozovem da dođe, inače potrči tako veseo do mene, ali sad, jedva, ali jedva ustane i jedva dođe do mene. Inače dođe do mene, gleda u mene dok drži jezik vani, vrti repom, ali sad ništa. Samo dođe kraj mene, legne i spusti glavu na zemlju. Što se tiče hrane, kada mu dam obične salame, pojede ju odmah (jedino kad hranu donesem djeluje sretan i vrti repom). Jedino ustaje kada treba jesti ili se napiti, inače leži.

(nije cijepljen, prvi mi je pas i nemam baš iskustva s psima)
Veterinare izbjegavam jer su vraški skupi ovdje.

Uvijek mislim ono, ajde, star je, ali, nije moguće da se promjenio sam tokom jedne noći..

Molim vas, ako ima neko nekakavo rješenje, možda je to samo nešto prolazno, ili pak je nešto gore.

Hvala unaprijed i lijep pozdrav svima.
 
Да ли има уредну столицу, можда му та нова храна не прија...уосталом, зашто псу не куваш месо и поврће, много је здравије.

Јесте захтевно, али њима више прија.

Можда му треба женка...

Не би требало да је болестан, јер да јесте не би јео и пио, мада не треба одбацити ни ту могућност.
 
Да ли има уредну столицу, можда му та нова храна не прија...уосталом, зашто псу не куваш месо и поврће, много је здравије.

Јесте захтевно, али њима више прија.

Можда му треба женка...

Не би требало да је болестан, јер да јесте не би јео и пио, мада не треба одбацити ни ту могућност.

Zahvaljujem na odgovoru!!

Što se tiče hrane, kuhanog mesa i povrće, nije baš da imam mnogo mesa za kuhati psu a nije baš ni jeftina, a povrće otkad ga uopće imam, nikad nije pokazivao volju za povrćem, ili bilo čim drugim osim mesa.
Usamljen i nije baš. Kada god hoda po selu, uvijek ima neki partner/ica skim ima zabavu, a uostalom, nije mogao postati samo tako tužan preko noći.

Novu hranu nisam davao još od ponedjeljka, također sam mu opet dao hranu kao što sam prije davao, obično meso iz konzerve.

Također sam primjetio, izmet nije nigdje za pronaći (jer živi vani, tako da mu kao toalet dođe cijelo dvorište...), a prije se inače moglo naći ponegdje.
Također, primjetio sam da zadnji gornji dio leđa je uzdignut, primjetio sam tako da kad prođem rukom po leđima osjetim kralježnicu, što prije tjedan to nije bio slučaj. Isto tako, stomak mu je, kako mi se čini, dosta napuhan, kad većina zadnjet dijela tijela. Te se jedva kreće, a još gore mu pada uopće ustajati i zadnji dio tijela jedva podiže. Otkad je takav, nisam ga niti jednom vidio da je imalo potrčao, kao što je to prije radio.

Sve mi se više čini da ima problema s probavom... da nemate još kakvih savjeta što mi mogao probati?
Duša me boli kad ga vidim takvog.
 
Јао, не знам, изгледа да си му изазвао затвор том новом храном...можда да код вета узмеш неке таблетице за пробаву...
Могу да буду и паразити.
Јеси му давао таблете против паразита, можда је нешто нахватао ту по селу.
 
Ипак ти прежали једну црвену и одведи га код ветеринара. није то никаква сума за 5-6 година што ти је пас посветио безусловно.
Свакако да му је то од тих нових гранула, на неки начин су га отровале .


Ја чувам мешанца и кад се деси да поквари стомак, пасе неку травицу поред моје викендице и сам се "лечи" али верујем да расни пси немају тај инстинкт.
Што се хране тиче, свака домаћа је боља него купљена..мој пас поједе чорбицу слатко, и уз мирис меса или неки комадић из ње прогута и доста поврћа, у ој чорбици течност такође мирише на месо и јешће и твој. Комшије до мене имају две аргентинске доге и пошто су сиромашни, надробе им бајат хлеб у две велике чиније и прелију врелом водом у којој се прокувала и растопила коцкица две инстант супе- то мирише на месо и јешће и твој. Мислим да коцкица за супу не кошта више од 12 динара.
 
Ми нашој теријерки кувамо пилећа леђа, ноге, џиге, све је мање од 1 евра кило, а једе пар дана...
Исто једе и сладак купус, макароне са парадајз сосом, пројицу, неки уштипак...
А траву пасе и она, нема везе што је расна.
Можда они немају ту траву у дворишту.
У сваком случају, затвор није за зезање, пас се мучи очигледно, а може и да угине, далеко било...
 
Ипак ти прежали једну црвену и одведи га код ветеринара. није то никаква сума за 5-6 година што ти је пас посветио безусловно.
Свакако да му је то од тих нових гранула, на неки начин су га отровале .


Ја чувам мешанца и кад се деси да поквари стомак, пасе неку травицу поред моје викендице и сам се "лечи" али верујем да расни пси немају тај инстинкт.
Што се хране тиче, свака домаћа је боља него купљена..мој пас поједе чорбицу слатко, и уз мирис меса или неки комадић из ње прогута и доста поврћа, у ој чорбици течност такође мирише на месо и јешће и твој. Комшије до мене имају две аргентинске доге и пошто су сиромашни, надробе им бајат хлеб у две велике чиније и прелију врелом водом у којој се прокувала и растопила коцкица две инстант супе- то мирише на месо и јешће и твој. Мислим да коцкица за супу не кошта више од 12 динара.

Сиромашни а држе две аргентинске доге. Чудно неко сиромаштво, морам признати.

А то што их хране помијама, на страну.
 

Back
Top