Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
misliš na graf tablu?...ma..možda jeste savršena stvar..no, kažem opet dok se ne ufljiskam bojama, simbolično rečeno, nisam mirna
i ranije su ovde stavljali dobre slike radjene u programima, danny art..voslavu i još neki..

mada ti instant proizvodi krase danas sve.. možeš bilo koju sliku da reprodukuješ ploterom na platno na formate po volji
em brzo em lepo..ko voli, jel..

nema tu nista instant
a da valja
kao i u klas medijima
 
jaguar, februar :mrgreen:

Evo kada sam se zezala sa akrilom, nisam ni dovrshila ostavila ovako u prvom sloju, smorila se.
DSC01480-1.jpg


jej, nagnite glavu, iz nekog razloga je odluchio komp da je okrene i ne odustaje od toga
 
Jao kako mene akril frustrira, mozzda jer ga tretiram kao falsh-ulje, a sigurno je praktichno za podslikavanje.

frustrira kad akrilom hoćeš da postigneš isto kao i u ulju (što upravo ja radim, dakle frustriran sam :hahaha: )
baš sam čitao po netu za ove koji su prešli sa ulja na akril i saveti su tipa "prvo sa čime morate da se pomirite je to da akril nije ulje" :D
 
frustrira kad akrilom hoćeš da postigneš isto kao i u ulju (što upravo ja radim, dakle frustriran sam :hahaha: )
baš sam čitao po netu za ove koji su prešli sa ulja na akril i saveti su tipa "prvo sa čime morate da se pomirite je to da akril nije ulje" :D

meni arkil bio drazi od ulja
missim, ja sam temperamentno cheljade
i ulje me nerviralo za sve pare :lol:
 
e dragi moji hoćete akril-eve vam ga na :) brzo se radi jer se brzo suši(mada se može usporiti sušenje)
pokrivno jeste i moguće su ispravke kao i kod ulja skoro do besvesti..ali..nema onolikog smrada kao kod ulja

mene jako guše i ulje a i akril i primorana sam da radim sa "bezmirisnim" načinima slikanja
 
ima akrila koji malo smrduckaju :D

inače, nije samo brzina sušenja razlika, nego kao što je Pipi Langstrumpf pomenula, drugačiji pristup; počevši od osećaja premaza pod četkicom itd...
 
pa akril je sinteticka boja
nema tu mirisa skoro pa nikakvog
kako te to gushi? :O

zaglavila bolnicu-skoro me ugušio sikativ i terpentin, počela sluzokoža da jako otiče
a akril ima onaj "molerski" miris ..ipak IMA miris..i to me guši :( mada mi se jako dopalo da njime radim
no to je bilo pre 8 god..od tada sam napustila ove tehnike
 
zaglavila bolnicu-skoro me ugušio sikativ i terpentin, počela sluzokoža da jako otiče
a akril ima onaj "molerski" miris ..ipa IMA miris..i to me guši :( mada mi se jako dopalo da njime radim
no to je bilo pre 8 god..od tada sam napustila ove tehnike

to ima
al je bezopasan
misism, u odnosu na ulje
meni kod ulja najgori bio osjecaj da se terpentin
bukvalno uvukao u kosu i kozu
znaci, uzas : (
 
Uh, protrčala sam malo po intuos-ima...glava me zabolela
to se posvetiš samo tim programima ..sve izgleda lako kada drugi radi ;)
pazi ovu "skalameriju"...neverovatno..a može sve..fotošop..ili korel ili mnogi drugi
programi za crtanje..ostajem bez teksta..ispada da mi "pešaci" mlatimo praznu slamu :(

 
Uh, protrčala sam malo po intuos-ima...glava me zabolela
to se posvetiš samo tim programima ..sve izgleda lako kada drugi radi ;)
pazi ovu "skalameriju"...neverovatno..a može sve..fotošop..ili korel ili mnogi drugi
programi za crtanje..ostajem bez teksta..ispada da mi "pešaci" mlatimo praznu slamu :(


I sve čisto, nema ni da smrdi, ni da prska!
 
Ja radim digitalno ali nisam jos radio profi. i za pare.
Stoji sve to sto kazete ali zato puno sedis i bole te oci(zbog toga sam malo zakocio sa digitalnim slikanjem).
Prednost digitalnog slikanja jeste velika u nekim stvarima ali ima i mana.
Mnogo im je manja prodavanost za razliku od slikanja uzivo.
Eto meni se desilo na Deviantartu da mi jedan lik trazio zalazak sunca na moru.
medjutim slika je u maloj rezoluciji i trebao sam je prebaciti u vecu i malo doraditi(mrzelo me). :D

Mnogi su mi od slikara(obicno su to bili starji koji nemaju komp) koji rade sa uljem i sl. rekli "da ti si dobru sliku uradio digitalno ali jel bi to mogao zastvarno.Mogao bi sis."
Mogao bi ali da malo se bolje upoznam sa materijalom.
Recimo da od stvarnih tehnika uljano slikarstvo je najblize digitalnom.

Da najvise prolaze ilustracije u digitalnoj umetnosti.
Ovog lika znam sa mypaint foruma.
Lik se profesionalno bavi ilustracijama.
 
i odneseš posle u kopi centar da ti odštampaju na platnu i nategnu na ram. naštancuješ jedno 100 komada i milina :D

moš i vako-dobar snimak svojeg rada i isti štanceraj :)
postalo sada moderno da se prodaju takvi štanceraji velikana a za male pare

ljudi po firmama kupuju ko ludi :( nije važno što je izašlo "ispod mašine"..kada košta od 30-50 eura i uramljeno
( ne pitajte za ramove i optemu :( )
 
moš i vako-dobar snimak svojeg rada i isti štanceraj :)
postalo sada moderno da se prodaju takvi štanceraji velikana a za male pare

ljudi po firmama kupuju ko ludi :( nije važno što je izašlo "ispod mašine"..kada košta od 30-50 eura i uramljeno
( ne pitajte za ramove i optemu :( )
Pa danasnja kultura je kultura kica i brzine.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top