Моје прво гласање

Osnovno pravilo: nikada ne treba glasati za padobrance. Na svakim izborima se tako pojave neki likovi, nalože masu, pokupe glasove i nestanu. Sećate se Belog. Sad je Nestorović i tako vazda u krug. Treba glasati samo za one koji imaju staž na sceni i koji su pokazali da mogu da sarađuju sa ostatkom opozicije, pogotovo sa neistomišljenicima. To čini pravog političara.
 
И ево, дошло време да млађани Бернардо гласа и тиме помогне/одмогне на неком микронивоу стању у нашој прелепој али идаље неразвијеној држави.

Размишљајући коме ћу посветити глас, мислим да ће мој глас добити Несторовић будући да сматрам и надам се да никаква идеологија и страна амбасада стоји иза њега.

Он је лекар, око њега су људи који се залажу за сличне ствари као ја, па ћемо виђет.

Znaci skidas glasacki mrak...
Ako...
Srecno

...
 
И ево, дошло време да млађани Бернардо гласа и тиме помогне/одмогне на неком микронивоу стању у нашој прелепој али идаље неразвијеној држави.

Размишљајући коме ћу посветити глас, мислим да ће мој глас добити Несторовић будући да сматрам и надам се да никаква идеологија и страна амбасада стоји иза њега.

Он је лекар, око њега су људи који се залажу за сличне ствари као ја, па ћемо виђет.
Glasaj za svoju buducnost,pa i za buducnost tvoje dece.
 
Koga boli uvo? Propala država, propali i izbori.
To što tebe ne boli, ne znači da ne boli i sve ostale stanovnike. Ta nezainteresovanost je rezultat koji su za cilj imali naprednjaci, da učestvovanje u donošenju odluka o upravljanju državom ogade mlađem delu stanovništva da bi lakše mogli da manipulišu glasačkim telom. I u velikoj meri je taj cilj postignut; mlade većinom ne samo da ne zanima politika već ih samo zanimaju gluposti. A državu će da im uređuje ološ i to neometano, uz pomoć nepismenih i polupismenih gluperdi kojima je bitno asfaltiranje puteva i povećanje penzija od par procenata, a slepi su na povećanje cena svega za više desetina ili stotina procenata.

Da su izbori propali, ne bi se ološ cimao da kupuje glasove. Ovako znaju da su u realnoj opasnosti pa sprovode marifetluke gde god stignu ne bi li se održali na vlasti. Dok takvi poput tebe svaki napor uperen protiv njih pokušava da ismeje ili ispljuje.
 
To što tebe ne boli, ne znači da ne boli i sve ostale stanovnike. Ta nezainteresovanost je rezultat koji su za cilj imali naprednjaci, da učestvovanje u donošenju odluka o upravljanju državom ogade mlađem delu stanovništva da bi lakše mogli da manipulišu glasačkim telom. I u velikoj meri je taj cilj postignut; mlade većinom ne samo da ne zanima politika već ih samo zanimaju gluposti.
Ja se u ovoj državi svejedno ne pitam ništa jer sam svejedno u njoj stranac kao i celokupna moja familija i rođaci koji su svi oduvek bili na margini. Moja porodica je bila sirotinjska i pod kraljem i pod Titom i kad su bili žuti i sad kad je AV. Bilo je i ovih i onih koji su nas zamlaćivali kako će sve da se promeni, neki rođaci išli sa zastavama na mitinge, skupljali glasače, delili letke ali šipak. Tako da ova država ne vredi ni pet para da cepam patike da idem na glasanje.
 

Back
Top