Moja deca su mučki pretučena jer je nekome smetala ekavica, otac čija su 2 sina napadnuta na Badnje veče: hteli da ga bace u reku

kapetanmark

Buduća legenda
Banovan
Poruka
35.823
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...i-tukli-srpske-decake-u-vukovaru-zbog-ekavice
Na Badnje veče moja deca su mučki pretučena u Vukovaru samo zato jer je nekim huliganima zasmetala ekavica. Jednog od blizanaca od 15 godina su pokušali da bace sa mosta u nabujalu reku Vuku. Obojica su zadobili potres mozga i bili u nesvesti. Umesto da s decom idem na božićnu liturgiju, vozio sam ih u bolnicu samo zato što su Srbi!


Zatekao sam ih u užasnom stanju. Ispričali su mi da su sa još četvoricom drugara bili na mostu. Ispred njih, na nekoliko, metara su bili mladići od oko 25, 30 godina. Bilo ih je desetak. Pošto moji sinovi mešaju ekavicu i ijekavicu
 
Samo su jednog od njih uhapsili iako se neslužbeno saznaje da policija poznaje i ostale. Jedan je čak i bio uhapšen u Grčkoj zbog tučne koju su tamo izazvali. Za njima je raspisana poternica. A tog jednog, kako navode u policiji, prijaviće za kazneno delo učestvovanja u tučnjavi, što je u odnosu na teške telesne povrede i frakturu lica i glave koje su pretrpeli dečaci, posve benigna kaznena odgovornost.
 
Tuku oni decu i ispred škola, i u školi, i na ulici. Dokle će se to tolerisati?! Sad je grad na nogama, svi smo odlučni da ih sve kazne onako kako treba inače ćemo tome svi pristupiti drukčije, a to neće biti lepo ni poželjno - kažu zabrinuti roditelji i ističu kako više ne žele strahovati svaki put kad puste decu u grad u šetnju.

O svemu se oglasio i gradonačelnik Penava, koji je, kao i inače, samo izrekao osudu nasilja i istakao kako Vukovar ima nultu stopu tolerancije prema takvom nasilju.
 
da bace srbe u vuku kao njihovi pretci na čelu sa merčepom 91 ? kada je u proleće i rano elto ubijeno do 200 ssrpskih civila, koji su odvodjeni na informativne razgovore sa kojih se nisu vratili... pprepadani na putu do kuće , posla, odvodjeni sa posla....


ubijani u svoji mdvoristima, dok ni jedan hrvatski civil pre otvorenog sukoba ustaša i jna nije ubijen ili je ostao bez kuće koja je dignuta u vazduh
 
takvi sa severa + siptarija sa juga nadiru samo tako...dovatiti se kubure i jatagana pa kom opanci i obojci....zato i treba vratiti vojni rok...pobice ih ko zeceve omladinu..ako nemaju nikakvu vojnu obuku....na spavanju...tako uglavnom i rade...
tačno.

da nauče da se brane. da brane slobodu.
 
tačno.

da nauče da se brane. da brane slobodu.
to je jedan segment...drugi segment je civilna zastita....elementarne nepogode pozari,poplave,saobracajne nesrece,prva pomoc...omladina nezna s oprostenjem doope da obrise a kamo li nekom da zaustavi krvarenje....
 
to je jedan segment...drugi segment je civilna zastita....elementarne nepogode pozari,poplave,saobracajne nesrece,prva pomoc...omladina nezna s oprostenjem doope da obrise a kamo li nekom da zaustavi krvarenje....
Svi uključeni su Hrvati.
 
Poslednja izmena od moderatora:
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...i-tukli-srpske-decake-u-vukovaru-zbog-ekavice
Na Badnje veče moja deca su mučki pretučena u Vukovaru samo zato jer je nekim huliganima zasmetala ekavica. Jednog od blizanaca od 15 godina su pokušali da bace sa mosta u nabujalu reku Vuku. Obojica su zadobili potres mozga i bili u nesvesti. Umesto da s decom idem na božićnu liturgiju, vozio sam ih u bolnicu samo zato što su Srbi!


Zatekao sam ih u užasnom stanju. Ispričali su mi da su sa još četvoricom drugara bili na mostu. Ispred njih, na nekoliko, metara su bili mladići od oko 25, 30 godina. Bilo ih je desetak. Pošto moji sinovi mešaju ekavicu i ijekavicu
Zar nije na srpskim portalima pisalo da među napadnutima nema Srba?!
 
Zar nije na srpskim portalima pisalo da među napadnutima nema Srba?!
Hrvati koji su napadnuti su izjavili da su prebijeni jer su huligani ustaški mislili da su i oni srbi pošto su im prišli kada su pričali srbi sa ekavicom... Sve je jasno kao dan. A tebi ne ostaje nista no da kao tudjman tito i ostali hrvati zataskujete i pravdatevu stilu "ma daj preteruju srbi u Jasenovcu bilo samo tričavih 100 000"...
 

Back
Top