Moj čudni mentalni sklop

KnezNez

Zainteresovan član
Poruka
142
Pozdrav svima! Novi sam na ovom forumu.
Razlog javljanja i objavljivanja ove teme je ta što mi je potrebna dublja analiza mog mentalnog sklopa. Imam 18 godina. Učenik sam 4. razreda gimnazije. Bavim se programiranjem. Odličan sam učenik. U slobodno vrijeme pratim političku scenu Balkana i raspravljam sa različitim mladim političkim aktivistima iz bivše Jugoslavije. Da ovo ne bude klasično hvalisanje preći ću na stvar
Ponekad mislim da imam bolesni um. Nervira me prosječnost kod ljudi. Imam izrazito veliku ambiciju da postanem mason i milioner. Iskreno čudno mi je samom sebi s obzirom da većina mojih vršnjaka razmišlja kako da se napije svaki vikend i koju sliku da objavi na Instagram. Ne volim neuspjehe. Često mrzim druge ljude zato što smatram da su prosječni. Izrazito sam komunikativna osoba međutim imam rigorozne kriterijume za prijateljstvo. Svega imam 3 prava prijatelja dok se s ostalima družim po potrebi. Želja mi je da utičem na promjenu društva. Da sve ovo preobrazim u tehnokratsko društvo s oblicima diktature( Da vladam nad slabijima)Vazda razmišljam o tome kako da osnujem firmu i da razvijam biznis.
Uzrok ovoga svega je moje djetinjstvo. Otac mi je često govorio kako od mene neće biti ništa( bio sam ekstremna ljenčuga). U osnovnoj školi su mi često zavidili zbog ocjena i zbog toga su pravili razne spletke protiv mene. Međutim naletio sam s vremenom na problem. Pao sam dva puta na ispitu iz vožnje za automobil. Trema me savlada uvijek i loša orijentacija u prostoru
Krivo mi je itekako međutim pravi problem se javlja zato što se u meni ponovno javlja mržnja prema ljudima i želja da budem moćniji od njih. Iskreno strah me mojih ambicija i mog uma zato što mi ponekad izgledaju jače od mene
 
Krivo mi je itekako međutim pravi problem se javlja zato što se u meni ponovno javlja mržnja prema ljudima i želja da budem moćniji od njih. Iskreno strah me mojih ambicija i mog uma zato što mi ponekad izgledaju jače od mene
Комплекс ниже вредности који због саме своје природе има потребу да се изобличи у своју супротност?
 
Комплекс ниже вредности који због саме своје природе има потребу да се изобличи у своју супротност?
Mislim da je moj problem što nisam navikao na poraze u životu. Ono dosad sam bio u fazonu "ja mogu sve" i zaista pristupao sam stvarima s velikom energijom. E sad kako postupiti kada tu energiju uložiš i na kraju ne uspiješ a da se ne pojave ovakvi problemi. Ne znam baš da li je kompleks niže vrijednosti s obzirom da sam društveno aktivna osoba( u smislu nikada nisam onaj po strani već uvijek onaj koji unosi neke ideje u svoj krug ljudi) tako da moram priznat i sam sam zbunjen svojim ponašanjem.
 
Pozdrav svima! Novi sam na ovom forumu.
Razlog javljanja i objavljivanja ove teme je ta što mi je potrebna dublja analiza mog mentalnog sklopa. Imam 18 godina. Učenik sam 4. razreda gimnazije. Bavim se programiranjem. Odličan sam učenik. U slobodno vrijeme pratim političku scenu Balkana i raspravljam sa različitim mladim političkim aktivistima iz bivše Jugoslavije. Da ovo ne bude klasično hvalisanje preći ću na stvar
Ponekad mislim da imam bolesni um. Nervira me prosječnost kod ljudi. Imam izrazito veliku ambiciju da postanem mason i milioner. Iskreno čudno mi je samom sebi s obzirom da većina mojih vršnjaka razmišlja kako da se napije svaki vikend i koju sliku da objavi na Instagram. Ne volim neuspjehe. Često mrzim druge ljude zato što smatram da su prosječni. Izrazito sam komunikativna osoba međutim imam rigorozne kriterijume za prijateljstvo. Svega imam 3 prava prijatelja dok se s ostalima družim po potrebi. Želja mi je da utičem na promjenu društva. Da sve ovo preobrazim u tehnokratsko društvo s oblicima diktature( Da vladam nad slabijima)Vazda razmišljam o tome kako da osnujem firmu i da razvijam biznis.
Uzrok ovoga svega je moje djetinjstvo. Otac mi je često govorio kako od mene neće biti ništa( bio sam ekstremna ljenčuga). U osnovnoj školi su mi često zavidili zbog ocjena i zbog toga su pravili razne spletke protiv mene. Međutim naletio sam s vremenom na problem. Pao sam dva puta na ispitu iz vožnje za automobil. Trema me savlada uvijek i loša orijentacija u prostoru
Krivo mi je itekako međutim pravi problem se javlja zato što se u meni ponovno javlja mržnja prema ljudima i želja da budem moćniji od njih. Iskreno strah me mojih ambicija i mog uma zato što mi ponekad izgledaju jače od mene
Mason i milioner,sinak...
 
Vise bi trebao da se brines zbog mrznje prema ljudima, da ne preraste u neku patologiju.
Mnogi "uspesni" u skoli su zavrsili nikako bas zbog tih kompleksa, asocijalni, izolovani, emotivno nisu mogli da se nose sa bas kako ti kazes usponima i padovima u zivotu. Ni jedan uspeh ne traje vecno, bolje da to odmah prihvatis kao i da ce uvek biti neko mocniji od tebe.
Svako ima verovatno u okruzenju nekoga ko je bio super ucenik, ostrog uma, velikih ambicija a zavrsio na dnu.
Moje iskusto je da je emotivna inteligencija za zivot i uspeh i te kako bitnija od bilo cega.
 
Hahahahahahahaha e vjeruj odlično si me nasmijao! Strah me je kuda sve ovo vodi. Često se zapitam da li je bolje da sam dio stada(ono klasične tinejdžerske brige: škola, djevojke, alkohol) ili da ipak nastavim u svemu ovome ali možda s manjom dozom antipatije prema "ostalima"
Nesavrsenost mnogih nije razlog antipatiju, vec uzivanje u pomaganju .
Sta bi onda profesori , trebali da mrze studente. Ne .
 
Sve što te nervira je tvoj poraz, a ni mržnja nije nikoga usrećila.. to su ozbiljni problemi koje moraš prevazići.
Kažeš " Da vladam nad slabijima "..?? Šta misliš koliko u realu ima tih slabijih od tebe i ko još ima želju da "vlada" slabijim od sebe? I nad slabijim ima još nemoćniji, nad jačim se nadje neko još jači.
Nervira te "prosječnost" kod ljudi, a ako si kao mladji bio kako kažeš "ekstremni ljenčuga", do nekog prosjeka trebat će ti mnogo više od mržnje prema njima.
Ne živi se od mašte i fantaziranja, a još manje od mržnje prema ljudima.
 
Pozdrav svima! Novi sam na ovom forumu.
Razlog javljanja i objavljivanja ove teme je ta što mi je potrebna dublja analiza mog mentalnog sklopa. Imam 18 godina. Učenik sam 4. razreda gimnazije. Bavim se programiranjem. Odličan sam učenik. U slobodno vrijeme pratim političku scenu Balkana i raspravljam sa različitim mladim političkim aktivistima iz bivše Jugoslavije. Da ovo ne bude klasično hvalisanje preći ću na stvar
Ponekad mislim da imam bolesni um. Nervira me prosječnost kod ljudi. Imam izrazito veliku ambiciju da postanem mason i milioner. Iskreno čudno mi je samom sebi s obzirom da većina mojih vršnjaka razmišlja kako da se napije svaki vikend i koju sliku da objavi na Instagram. Ne volim neuspjehe. Često mrzim druge ljude zato što smatram da su prosječni. Izrazito sam komunikativna osoba međutim imam rigorozne kriterijume za prijateljstvo. Svega imam 3 prava prijatelja dok se s ostalima družim po potrebi. Želja mi je da utičem na promjenu društva. Da sve ovo preobrazim u tehnokratsko društvo s oblicima diktature( Da vladam nad slabijima)Vazda razmišljam o tome kako da osnujem firmu i da razvijam biznis.
Uzrok ovoga svega je moje djetinjstvo. Otac mi je često govorio kako od mene neće biti ništa( bio sam ekstremna ljenčuga). U osnovnoj školi su mi često zavidili zbog ocjena i zbog toga su pravili razne spletke protiv mene. Međutim naletio sam s vremenom na problem. Pao sam dva puta na ispitu iz vožnje za automobil. Trema me savlada uvijek i loša orijentacija u prostoru
Krivo mi je itekako međutim pravi problem se javlja zato što se u meni ponovno javlja mržnja prema ljudima i želja da budem moćniji od njih. Iskreno strah me mojih ambicija i mog uma zato što mi ponekad izgledaju jače od mene
Treba li bolji od tebe da te mrze?Ili da ti pomognu?
Kako zelis da bolji postupaju prema tebi, tako i ti postupaj prema gorima od sebe.
Umesto sto mrzis ljude, budi humanista. To je jedini put ka uspehu.
 
Vjerujte ekipa ovakve stvari su mi dobro došle kao šamar budali. Pretpostavljao sam da je sve ovo u mojoj glavi jedna velika pretjerana glupost. A i realno tinejdžer sam, sitan sam još za neke stvari. Cilj koji mi sada treba biti je da sredim ovu tremu kada mi stvari ne idu od ruke i da se fokusiram da budem humaniji pobogu.
Hvala vam svima na realno sagledanim stvarima. Uostalom ovakvo razmišljanje bi me vjerovatno dovelo na to da budem i ispod prosjeka čak. Tako da bolje je poboljšat još više radne navike a i truditi se naravno objektivnije gledati za ubuduće.
Svaka vam je na mjestu.
 
Danasnja omladina umesto da im vodilja bude humanizam oni se okrecu transhumanizmu i tehnokratiji....:thumbdown:
.....................
Jos da te upozorim da puno ambicije bez kreativnosti vodi u totalnu propast....
.
images.jpg
 
Preusmeri u konstruktivnu mrznju jer mrznja razara.

A drugi korak emotivne evolucije mogao bi biti ljubav prema zivotinjama.

Na trecem koraku mogao bi da razmislis o nacinu na koji ces zavoleti ljude, da ih prihvatis uprkos manama, nesavrsenostima.

Budi prijatan prema ljudima dok ides prema vrhu jer ces iste sresti kada budes poceo padati.
 
Mislim da je moj problem što nisam navikao na poraze u životu. Ono dosad sam bio u fazonu "ja mogu sve" i zaista pristupao sam stvarima s velikom energijom. E sad kako postupiti kada tu energiju uložiš i na kraju ne uspiješ a da se ne pojave ovakvi problemi. Ne znam baš da li je kompleks niže vrijednosti s obzirom da sam društveno aktivna osoba( u smislu nikada nisam onaj po strani već uvijek onaj koji unosi neke ideje u svoj krug ljudi) tako da moram priznat i sam sam zbunjen svojim ponašanjem.
Batice...dva puta si pao test na vožnju? Ne'š ti u masone!
 
Hahahahahahahaha e vjeruj odlično si me nasmijao! Strah me je kuda sve ovo vodi. Često se zapitam da li je bolje da sam dio stada(ono klasične tinejdžerske brige: škola, djevojke, alkohol) ili da ipak nastavim u svemu ovome ali možda s manjom dozom antipatije prema "ostalima"
Bolje se ti drži vršnjaka ako možeš! Ovako ćeš samo se u njihovom okruženju osećati kao "crna ovca".
 
Pozdrav svima! Novi sam na ovom forumu.
Razlog javljanja i objavljivanja ove teme je ta što mi je potrebna dublja analiza mog mentalnog sklopa. Imam 18 godina. Učenik sam 4. razreda gimnazije. Bavim se programiranjem. Odličan sam učenik. U slobodno vrijeme pratim političku scenu Balkana i raspravljam sa različitim mladim političkim aktivistima iz bivše Jugoslavije. Da ovo ne bude klasično hvalisanje preći ću na stvar
Ponekad mislim da imam bolesni um. Nervira me prosječnost kod ljudi. Imam izrazito veliku ambiciju da postanem mason i milioner. Iskreno čudno mi je samom sebi s obzirom da većina mojih vršnjaka razmišlja kako da se napije svaki vikend i koju sliku da objavi na Instagram. Ne volim neuspjehe. Često mrzim druge ljude zato što smatram da su prosječni. Izrazito sam komunikativna osoba međutim imam rigorozne kriterijume za prijateljstvo. Svega imam 3 prava prijatelja dok se s ostalima družim po potrebi. Želja mi je da utičem na promjenu društva. Da sve ovo preobrazim u tehnokratsko društvo s oblicima diktature( Da vladam nad slabijima)Vazda razmišljam o tome kako da osnujem firmu i da razvijam biznis.
Uzrok ovoga svega je moje djetinjstvo. Otac mi je često govorio kako od mene neće biti ništa( bio sam ekstremna ljenčuga). U osnovnoj školi su mi često zavidili zbog ocjena i zbog toga su pravili razne spletke protiv mene. Međutim naletio sam s vremenom na problem. Pao sam dva puta na ispitu iz vožnje za automobil. Trema me savlada uvijek i loša orijentacija u prostoru
Krivo mi je itekako međutim pravi problem se javlja zato što se u meni ponovno javlja mržnja prema ljudima i želja da budem moćniji od njih. Iskreno strah me mojih ambicija i mog uma zato što mi ponekad izgledaju jače od mene
Loša koncentracija i trema su samo dokaz da si od krvi i mesa kao i svi ostali ljudi.
Loša orijentacija u prostoru, može biti razlog da sutra budeš loš vozač ("tempirana bomba u saobraćaju"). Ali sve je to manje, više normalno. Ali i govori o tome da nemaš neki moćni potencijal o kome pričaš, da bi sutra bio "ovca predvodnica".Ali si zato uspeo da relativno mlad razviješ kod sebe mržnju prema ljudima i želju da dominiraš. To znači, da si na putu da bez realnih osnova, razviješ kod sebe samog grandioznu sliku o sebi, kao nadmoćnijeg dok zapravo to nisi.To može biti stranputica!Ono što možeš uraditi, to je da se lepo "spustiš na zemlju", dok je vreme. U suprotnom,vremenom ti se može u životu desiti, da to uradi neko drugi umesto tebe. Pozdrav!Svako dobro.
 
Sve što te nervira je tvoj poraz, a ni mržnja nije nikoga usrećila.. to su ozbiljni problemi koje moraš prevazići.
Kažeš " Da vladam nad slabijima "..?? Šta misliš koliko u realu ima tih slabijih od tebe i ko još ima želju da "vlada" slabijim od sebe? I nad slabijim ima još nemoćniji, nad jačim se nadje neko još jači.
Nervira te "prosječnost" kod ljudi, a ako si kao mladji bio kako kažeš "ekstremni ljenčuga", do nekog prosjeka trebat će ti mnogo više od mržnje prema njima.
Ne živi se od mašte i fantaziranja, a još manje od mržnje prema ljudima.
Wooow, Neno, dobar komentar. ;)
 

Back
Top