Quantcast

Modni žiri

Bambina

Buduća legenda
Poruka
25.038
Ja sam je pre par meseci gledala na TV-u, gostovala je u nekoj emisiji na Prvoj, bila je tako ženstvena, negovana, prava dama...
I sad mi padne na pamet da izguglam neku njenu sličicu a da nije profesionalna i ovo je srč rizalt.

gost 183655

Veoma poznat
Poruka
11.280
...po mom misljenju vrlo lose...
...ima na sebi sve i svasta, i sat u jednoj prici i jake midjuse u drugoj i ogrlicu u nekoj desetoj u odnosu na mindjuse i dominantne nokte i amblem na dzinsu i cizme i agresivnu boju jakne koja se presijava a ispod svega - atlet majica. Tipicno za nasu estradu, u zelji da se istakne u drustvu istakne sve na sebi pa lici na cirkus. Stil je po mom misljenju pitanje sklada, jedne opste harmonije u kojoj se stvari medjusobno dopunjavaju u smislu da imamo "glavni glas i pratece vokale" a na Sanji sve vristi u isto vreme, zato me valjda i bole "usi", disharmonija totalna.

Forma_Ideale

Aktivan član
Poruka
1.445
...fantasticna Kejt, uspela je mene, okorelog protivnika vencanica, da rastopi:lol:...
https://www.google.rs/url?source=imglanding&ct=img&q=http://4.***************/-iblxuezyc3o/ThStuGFYx_I/AAAAAAAAAEU/mk0Ihjd6jZo/s1600/kate+moss+veil.jpg&sa=X&ei=rUfITsztJtSHhQelysDkDw&ved=0CAwQ8wc&usg=AFQjCNFZdemrTcf11sQUUGtu_Y9SDRBCcQ
Kejt već dugo vremena unazad ima neki mutan, pripit izgled lica.
I to mi kvari utisak koji bi trebalo da ostavi ono što obuče. U ovom slučaju, posebno.
Nekad mi je bila jedna od najlepših i najinteresantnijih manekenki.

Jedan mnogo dobar vic :arrow:

Jelena Maćić

I za ocenjivanje - Jelena Trninić

Ériu

Veoma poznat
Poruka
12.966
sanja papic - uzas zlo i naopako!!! sad sam videla da je 84 godiste, a izgleda bar 20 godina starije na ovoj slici ovako specena i sa otecenim ustima. ranije je izgledala normalno, ovo sa sve odevnom kombinacijom je uzas jedan :eek:

gost 183655

Veoma poznat
Poruka
11.280
Kejt već dugo vremena unazad ima neki mutan, pripit izgled lica.
I to mi kvari utisak koji bi trebalo da ostavi ono što obuče. U ovom slučaju, posebno.
Nekad mi je bila jedna od najlepših i najinteresantnijih manekenki.

I za ocenjivanje - Jelena Trninić

Ljudi stare a manekenke su ipak samo ljudi. Kejt ima 40 godina i izgleda upravo kao zena od 40 godina. Inace, listajuci temu vidim da je najveci broj komentara bio adresiran na fizicki izgled i to u jednom negativnom kontekstu pa me cisto interesuje - sta mi ovde ocenjujemo? Stil ili lepotu? Eriu je lepo pojasnila razloge iz kojih Dzenifer lose izgleda u sortsu i ja se sa njom slazem ali sve i da se ne slazem cenim trud koji je ulozila kako bi kazala sta misli o garderobi na odredjenoj osobi. Kako smo svi svesni na sta nam ulice lice mislim da je dobro pojasniti zasto mislimo da nesto valja ili ne valja, na taj nacin mozemo puno jedna od druge da naucimo. Slican princip primenjuje Honduras a sa njom se cesto ne slazem ali postujem sto analizu svodi na stil osobe.

Jelena Trninc, mislim da ona ume i moze bolje. Ukoliko bih zadrzala sako, majicu (koja mislim da nije iz ove price) i cipele suknja bi morala da bude uza ili jos bolje, da ne bude uopste u pitanju suknja vec neke tamne farmerice sirokih nogavica, tzv. wide leg, koje nose notu elegancije ali i razbijaju svecanost svetlucavog sakoa. Pundja lepo otkriva vrat i dopada mi se, medjutim, majica kvari pricu jer je razlika izmedju tkanina uzasno velika. Mislim da bi neka svilena bluza bez dodataka koja lepo pada i koja je upasana u donji deo garderobe bila bolji izbor, dovoljno elegantna a ne preterano elegantna. Takodje je mogla da uzme i skinny tamne farmerice ili tesnu suknju do kolena ili cak malo ispod njih ali licno mi je preko glave kombinacija sakoa i tesnih farmerica. Dopada mi se sminka, zadimljene oci nekako bas lepo pasu uz lezernu pundju i nautralne nijansu ruza. Torbica ili da je pismo ili da je lancic duzi pa da je prebaci preko ramena ( a la Chanel), ovako nekako ni tamo ni 'vamo....od mene 4/10

Forma_Ideale

Aktivan član
Poruka
1.445
Ljudi stare a manekenke su ipak samo ljudi. Kejt ima 40 godina i izgleda upravo kao zena od 40 godina.
Pa ne znam da li mi izgleda upravo kao žena od 40 godina? Možda deluje i mlađe.
Ja ne vidim da sam negde komentarisala godine i starenje Kejt? :confused:
Ono što sam prokomentarisala za nju, nije metafora za starenje niti išta slično, već znači upravo ono što sam i napisala - ima pripit izraz lica i deluje "neprisutno" (da se ne izrazim grublje) na gotovo svim novijim slikama, i to mi je jednostavno nesimpatično.
(Mislim da je najmanje što svi ovde možemo da uradimo čitanje onoga što drugi pišu. :) )
Čak štaviše, sama sam baš u vezi sa starenjem i lepotom u nekom od prethodnih svojih postova napisala ovo:

Inače mislim da godine rade, kako za muškarce, tako i za žene.
Ne mogu sad da se setim neke naše javne osobe čiji mi se izgled dopada, a da mi je bolje izgledala u mladosti nego sada... :confused: Nebitno da li je u pitanju muškarac, ili žena. Nekako, sa zrelošću kože i "konačnošću" crta lepota se formira i uobličuje, postaje ona prava, izbrušena... "Život počinje u 30-oj." :D
Inace, listajuci temu vidim da je najveci broj komentara bio adresiran na fizicki izgled i to u jednom negativnom kontekstu pa me cisto interesuje - sta mi ovde ocenjujemo? Stil ili lepotu? Eriu je lepo pojasnila razloge iz kojih Dzenifer lose izgleda u sortsu i ja se sa njom slazem ali sve i da se ne slazem cenim trud koji je ulozila kako bi kazala sta misli o garderobi na odredjenoj osobi. Kako smo svi svesni na sta nam ulice lice mislim da je dobro pojasniti zasto mislimo da nesto valja ili ne valja, na taj nacin mozemo puno jedna od druge da naucimo. Slican princip primenjuje Honduras a sa njom se cesto ne slazem ali postujem sto analizu svodi na stil osobe.

Meni je recimo komentarisanje Dženifer na načine na koje je komentarisana, blago rečeno smešno. :lol: Mislim da je komentarisanje nogu kao "debelih" i "opuštenih", "nemanje struka", "imanje stomaka" (@Eriu) sve samo ne ocenjivanje stila i neocenjivanje fizičkog izgleda i lepote, a ti se sa postom u kom su ti komentari slažeš. :confused:
Mene nasmeju postovi u kojima neko mrtav ozbiljan prokomentariše nešto u stilu kako to na npr. Vitni Hjuston ni na šta ne liči, a ličilo bi da je tako, tako i tako. :lol: Taj neko zna.

I uzgred, meni recimo nije nikakav problem da pozitivno ocenim izgled ili odevnu kombinaciju nekog ko mi nimalo nije simpatičan, ili o njemu ne znam ništa (ko je, šta je, čime se bavi). Pa tako, ne znam zašto bi mi u ocenu o onim crvenim kožnim pantalonama Kejti Holms ili u ocenu o njenim cipelama na toj slici, ušao podatak da je loša, ili nedovoljno zastupljena glumica, ili savršena a kao takva neprepoznata? :confused: Ili, kakve veze ima to da li Marijanu Mateus smatram takvom i takvom, sa time da je tamo i tamo ponela činjenično savršenu haljinu? (A recimo, ako ćemo baš, mnogo joj zameram što je u nekom od intervjua rekla Gvinet PaltrON i u tome ne konstatovala grešku, ali Bože moj, dok je to govorila, mnogo se lepo obukla i to je fakat. :lol: )

Na ovoj temi, komentarišem samo ono što vidim, bez uzimanja u obzir nekih pozadinskih podataka i opširno u zavisnosti od toga koliko u datom trenutku imam vremena. :) Pritom, nemam problem sa tim kako i šta komentarišu drugi. To je stvar tih drugih, njihovog stava i osećaja.

Ériu

Veoma poznat
Poruka
12.966
pa kad me vec spomenu, imanje stila znaci znaci i da to sto nosis ide sa tvojom gradjom i celokupnim utiskom koji ostavljas a ne da se obuces onako kako nalazu modni trendovi, ili izazovno po svaku cenu a da ne znas da procenis samog sebe da li izgledas lepo, ruzno, vulgarno ili kako god vec. a dzenifer se upravo tako obukla...sad sto se tebi svidja a meni ne svidja, ne znaci da ja ne ocenjujem i njen stil. koji mi se, cini mi se vec sam spomenula, ne dopada a njoj posebno lose stoji.

gost 183655

Veoma poznat
Poruka
11.280
Forma Ideale nemam nameru da se prepucavam sa tobom jer jednostavno nije tema.
Mislim da se preostro sudi ovde ljudima i da se to radi sa nekom vrstom uzivanja. Mene takve analize smaraju a modu volim, modu u smislu vrste umetnosti, neverbalne komunikacije, volim da citam o modi i da gledam lepe slike. Ne pamtim ko je sta za koga kazao ali vidim da se slike za ocenjivanje biraju mahom po komicnosti kako bi se oplelo po ljudima upravo zbog izgleda, komentarise se ko je debeo, ko je propao, ko je ispijen, kome je levo koleno kvrgavije od desnog. To nije moda koja meni lezi i zbilja mi ne smetaju razliciti stilovi, ukusi, godine, profesije ali mi smeta ako moram da vrtim na Modnom ziriju deset strana da bih videla neku normalnu sliku koja nije postavljena sprdnje radi i cudjenja. Eto, moje misljenje kako bi tema trebalo da izgleda, vase je da se slozite ili ne i cist racun...

gost 237967

Veoma poznat
Poruka
13.189
Ja ne znam sta bi sad... el sto sam ja po Sanji? :eek: To mi prvo zapalo za oko, kako mi je ranije bila lepa a sad vise nije... kombinacija smesna pa smesna... sta sad ne smem prokomentarisati?! :dontunderstand: Druga stvar, niko ovde nije osvedoceni modni kriticar, bar vas ja ne dozivljavam tako, pa da moramo po svaku cenu da odrzimo neki nivo. Svratim da vidim, trashnem nekog ako mi je bas los dan i to je to :lol: sad, to sto se meni skoro nista ne svidja je samo do mene i nemojte to shvatati licno... prosto sam takav namcor. :lol: Ako vam smetaju moji komentari, postoji ignore i problem resen.

Forma_Ideale

Aktivan član
Poruka
1.445
Forma Ideale nemam nameru da se prepucavam sa tobom jer jednostavno nije tema.
Kad ne odgovoriš, onda - ne argumentuješ.
Kad odgovoriš - prepucavaš se. :lol:

Druga stvar, niko ovde nije osvedoceni modni kriticar bar vas ja ne dozivljavam tako, pa da moramo po svaku cenu da odrzimo neki nivo.
:tick:

Svratim da vidim, trashnem nekog ako mi je bas los dan i to je to :lol: sad, to sto se meni skoro nista ne svidja je samo do mene i nemojte to shvatati licno... prosto sam takav namcor. :lol: Ako vam smetaju moji komentari, postoji ignore i problem resen.
:D Ma, naravno.
Lično nisam imala nameru reagovanja na tvoje postove niti ti nešto zameram, pa izvini ako je ispalo kao da sam te nešto prozvala. ;)

Marija Karan

Poslednja izmena:

Maggie.The.Cat

Domaćin
Poruka
3.001

Džulija Stajls u haljini koju potpisuje Georges Hobeika
Prolaz od mene
Malo nedostatak brusa bode oči, ali mislim da nije toliko katastrofanlo uz ovu haljinu

Hajdi Klum, kao i uvek, pogađa. Haljina - Christian Sirian
Cipele su mogle biti druge boje, ali Lubutin je klasika, tako da - može
ps Kejt Vinslet izgleda standardno - kao da ne poseduje ogledalo

Ket Dilej i paperjasta haljina Monique Lhuillier.
me like
nedostatak frizure je pun pogodak, razbarušena kosa ide dobro uz ovakvu haljinu

FAIL

Juliana Margolis - Armani Prive haljina
nije što je haljina out ove sezone
ali kud nađe ovu grozotu

gost 243178

Veoma poznat
Poruka
12.092
Kako je čudan ovaj gornji deo haljine, ja pomislila na cediljku za špagete : ) A ne mogu da verujem da je Armani napravio lošu haljinu - nema šanse - možda je ona pogrešno nosi. To bi možda stajalo Grejs Džouns, sa kratkom kosom, izgledala bi kao biće iz neke daleke galaksije.

Ono gore je pretpostavljam Seal? Mjau.

*Dragonfly*

Aktivan član
Poruka
1.185
Dzulijana poseduje egzoticnu lepotu a sav taj nepregledni bljestavi sedef ju je zasenio i pogresno naglasio obline.
Gornji deo haljine je prilicno nezgrapan.

Hajdi pak u veoma lepom tonu, nezno bez, mozda sterling rose, krhko i podatno.
Dopada mi se sto akcenat nije na nakitu i ostalim asesoarima jer je donji deo haljine veoma snazan.
Medjutim, upravo donji deo mi se ne dopada.
Poput stilizovane flamenko haljine, razbokoreni nabori u asimetriji.
Salonke su svevremenske. Ne ljubim spic, ali znam da se tiho vraca u cipelarnike.
Ako se zasvagda ustolici, i dalje nece biti moj izbor. :)

Deena

Primećen član
Poruka
569
Hajdi Klum mi se svidja kad opusteno seta gomilu dece :heart: ova haljina mi se ne svidja, ako je uopste haljina jer izgleda kao suknja i korset. Ne stoji joj, sva je nekako kratka i cetvrtasta u njoj i Sil s dekolteom :bljak: koliko god to bilo popularno muskarci i dekolte mi je no, no...

Marija Karan mi uvek izgleda kao neka jedra snajka sa sela pa nema veze sta je obukla, crni noktici na rucicama i nozicama, na haljini srebrni detalji, na sandalama zlatni, izraz lica ''cuvala sam ovce''

Sto se tice ove rasprave:
al ja se uopste ne razumem u modu, samo se ovde zabavljam
Potpisujem Smokvicicinu izjavu :)

Ériu

Veoma poznat
Poruka
12.966
meni muskarci i moda jednostavno ne idu zajedno :( volim da je muskarac obucen na odredjeni nacin i donekle jednostavno, jer sve ovo gore sto vidim na ovim ljudima ih cini nemuzevnim i smesnim...imam dnevni kontakt sa francuzima koji su svi u fazonu da paze na detalje kako ku se obukli, kako su uklopili boje, koliko im je razdrljana marama oko vrata i slicno, a meni jednostavno izgleda sve to tako suludo. i ne znam sta se desava, primetila sam na slikama a i inace da su pantalone izbacila me poplava sada moderne :eek: da li je to u pitanju model koji je kratak i landara tu negde iznad zglobova ili su brizljivo podvrnute diskretno ka gore, sve jedno...meni se to nista ne svidja :neutral: jedino ovaj crnac na drugoj slici moz da prodje kako je obucen...ostalo ne, a posebno ne ove pantalone na tufne, cvetove i kako god vec :confused:

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
meni muskarci i moda jednostavno ne idu zajedno :( volim da je muskarac obucen na odredjeni nacin i donekle jednostavno, jer sve ovo gore sto vidim na ovim ljudima ih cini nemuzevnim i smesnim...imam dnevni kontakt sa francuzima koji su svi u fazonu da paze na detalje kako ku se obukli, kako su uklopili boje, koliko im je razdrljana marama oko vrata i slicno, a meni jednostavno izgleda sve to tako suludo. i ne znam sta se desava, primetila sam na slikama a i inace da su pantalone izbacila me poplava sada moderne :eek: da li je to u pitanju model koji je kratak i landara tu negde iznad zglobova ili su brizljivo podvrnute diskretno ka gore, sve jedno...meni se to nista ne svidja :neutral: jedino ovaj crnac na drugoj slici moz da prodje kako je obucen...ostalo ne, a posebno ne ove pantalone na tufne, cvetove i kako god vec :confused:
Amin! :worth::worth::worth:

Bas htedoh da pitam jel ima neki od postavljenih likova a da nije derpe, j*bote.... :dash:
Pazi ovog u nekim roza pantalonama i fensi frizuricom....sramota za muski rod, majke mi. :rtfm:

gost 243178

Veoma poznat
Poruka
12.092
Meni se sviđa ovo što svi nose - cipele na bosu nogu, baš je seksi kada se vidi zglob; sviđa mi se tetovirana ruka za podvrnutim rukavom - ja se ne bih tetovirala ni za živu glavu, ali zgodan tip, pa ovako ukrašen - super. Najlepšu kombibaaciju - decentnu - nosi Jenke Ahmed Tailly, ovo bež, gore.

A inače ne volim tufne i cvetiće ni na ženama, pa mi i na muškarcima izgledaju sasvim blesavo.

Maggie.The.Cat

Domaćin
Poruka
3.001
samo je došlo vreme da se više posvećuje pažnja muškoj modi
pa i belosvetski muškarci posvećuju više pažnje svom izgledu
to kod nas ne bi prošlo jer bi ga iza prvog ćoška prebio podmladak iljadutristaosamdesetdevetke

ni meni ne se sviđaju one muške pantalone sa spuštenim dupetom
jer ne volim mnogo ekstravagantnu odeću, čak ni žensku
više sam za bezdezensku klasiku
tako da mi one muške bunde i cvetne pantalone lično deluju fuj
ali to je sad trend po holivudu

gost 183655

Veoma poznat
Poruka
11.280
Ja sam pomalo licemerna sto se tice mode za muskarce. Estetski postujem i zbilja volim da vidim ovakve slike medjutim, kada dodjemo do mog muskarca eeee tada pricam drugu pricu koja se svodi na lepotu jednostavnosti.

Prve tri fotografije su sjajne, prva fotografija - odlican kroj odela i model cipela, druga vrlo sexy i elegantno a ja nisam ljubitelj tetovaza ali ih gospodin nosi upecatljivo, dopadaju mi se Brad Goreski i Jenke Ahmed Tailly, nakon toga nekako kontam da dolazimo do ljudi koji stvaraju modu a oni su obicno skloni ekstravagantnom stilu.

Sto se zena tice ne mogu da verujem kako se nisu poklopili moj omiljeni dizajner i glumica za koju nalazim da je veoma elegantna. Steta, slazem se sa Honduras da Dzulijana verovatno nosi haljinu pogresno. Mislim da su i ona i haljina mogle bolje. Preostale slike mi se dopadaju, cini mi se da je zbog ugla Hajdi ispala oniza, skratio ih je fotograf. Nisam ljubitelj spiceva ali nekako bas idu lepo uz pufnastu haljinu.

Maggie.The.Cat

Domaćin
Poruka
3.001

Ališa Kiz u D&G i Lubutinu
U globalu mi se dopada, sako mi je sumnjiv
Mislim da bi cela kombinacija bila uspešnija da nije imala sako, a da je crna majica zamenjena nečim veselijim

Ali cipeeleeeeeeeeee!
Ne verujem da bih ikada imala hrabrosti da ih obujem, ali želim da mi samo stoje u ormanu

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.