Moda iz Egzosfere

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.895
Moda nikada nije bila čudnija, izazovnija, a moglo bi se reći i kreativnija nego što je danas.

Tržište modne industrije vredno je megalonskih 105 milijardi dolara i samo raste.

U moru modnih brendova zaista je bitno istaknuti se i privući kupce na originalan način pa čak i uvrnut.

Primer za to je kanadski brend Matieres Fecales koji se svojim dizajnom i brendom čije ime u prevodu znači
"izmet", razlikuju od svih ostalih. Biće da im je inspiracija bilo društvo iz daleke Egzosfere...

Odakle god da su stigli, ovi dizajneri žele postići prihvaćanje ovakvog trenda u društvu, a ne gađenje i odbojnost.

Da se prekrstimo i levom i desnom...


Evo šta nude:

Screenshot_73.png


Cena ovakvih cipela je astronomska: 375.000.- evra!

Screenshot_72.png
 
Screenshot_76.png


- Planiramo napraviti verziju cipela dostupniju malim kupcima...
kažu dizajneri...
Postoje i muške verzije ovih cipela, ali njihova cena nije poznata.

Nemojte molim vas za "male kupce"!

:confused::confused::confused:
 
ma najjače da treba da se stavi cenzura na ljudsku kreativnost, zato što nije nešto što možemo da obučemo na naše poslove šalterskih službenica u Pošti

pošto sva ljudska kreativnost, umetnost i moda mora da služi svakodnevnim poslovima


valjda je jasno da bez ovakvih kreacija nema kostima za sci fi filmove na primer
 
mene ovo ne cini uznemirenom, prosto spada u kategoriju koja nije siroka moda, niti specijalan edicija, realno nece se proizvoditi ni serijski, ne vidim cemu tolika zabrinutost?
kao kada bi mi glavobolju izazavavla neka umetnicka instalacija poput npr wc skoljke na plafonu nekog izlozbenog prostora...
i uvek su me vise cudili ljudi koji u svemu vide djavola, nego npr neki ekscentrici koji se ovako izrazavaju, ovo moze biti kritika drustva ili neke zajednice, ali npr i nekog opstepoznatog brenda cije patike lepe mali azijati i koje se svuda odlicno prodaju-msm da je vise podrska djavolu
 
A zasto je sve tako ruzno?
Zasto nesto ekscentricno ne moze biti i lijepo?
Imam osjecaj da se ti modni kreatoru trude da naprave sto ruzniju kreaciju,kao da se kreativnost ne moze izrazavati kroz nesto lijepo.
 

Back
Top