mislim,sta reci posle ovog Vucicevog intervjua presu

koliko moze jedan narod biti naivan i glup pa verovati jednom draskovicu koji nije uspeo za sve vreme bavljenja politikom da ponovi isti politicki stav u dva intervijua...ili verovati ljigavom vucicu ili nikolicu koji su preko noci promenili svoju politiku za 170%...ko moze verovati dacicu koji je izdao sve ideje coveka kojeg je voleo i postovao vise nego oca...ko moze verovati tadicu koji uspesno saradjuje sa svima njima a programski se razlikuju od 90 do 180%...ali kad je licna korist i opstanak na vlasti u pitanju sve je i normalno i logicno....pa narode prisetite se svih izjava ovih luzera-----pa da smo iole normalna nacija davno bi bili zaboravljeni ovakvi politikanti svi do jednog...

Nazalost potpuno tacno.

Svi bi oni nas prodali samo da neko ponudi pravu cenu.
 
Ko izmisli parolu EU nema alternativu, u glavu ga glupu 'ebem.

A pola naroda istu zdušno ponavlja...bolje da se razmisli koje su alternative, pošto možemo samo da mašemo EU dok ona polako nestaje na horizontu.

Veoma potresno, vjerujem.

zamisli politicara u ozbiljnoj drzavi u svetu koji da izjavu da u njegovom politickom programu postoji samo jedna alternativa..?? i sta ako ne uspe..??? smak sveta----i to mi politicar..??
 
Vucicu odjednom najbitnija eu
Aleksandar Vučić: Ne možemo s Koštunicom

Treba da sarađujemo sa Kinom i Rusijom, da nam budu veliki prijatelji, ali izvinite, najvažniji partner Srbije mora da bude Evropska unija
Sta reci a ne umreti od smeha

...reci - sve se menja osim kamenja:lol:...uostalom ovo je jedna od realnijih izjava...ne mozes imati polarizovanu politicku orjentaciju u jednoj drzavi izmedju vlade i opozicije. To bi znacilo da se prioriteti drzave menjaju na 4 godine a to je frustrirajuce po narod i one koji bi eventualno dosli sa nekim parama ovde. Razumem sta je zeleo da kaze - to je put kojim bismo isli uz izmene toga, toga i toga...ipak se mora znati jesmo ili nismo za EU - to je sada najvaznije pitanje koje cak i ne zavisi od samog prijema u clanstvo, sam ulazak je sekundarna stvar...
 
Било ми је стварно жао Вучића онда када се распала СРС. Имао је човек утисак да верује у оно што говори. Нисте се морали слагати са њим, али сте бар имали утисак да је то оно за шта се он залаже, за шта се бори. Али сада ! Вучић? Свашта ништа. Октрећете канал када говори.
 
...reci - sve se menja osim kamenja:lol:...uostalom ovo je jedna od realnijih izjava...ne mozes imati polarizovanu politicku orjentaciju u jednoj drzavi izmedju vlade i opozicije. To bi znacilo da se prioriteti drzave menjaju na 4 godine a to je frustrirajuce po narod i one koji bi eventualno dosli sa nekim parama ovde. Razumem sta je zeleo da kaze - to je put kojim bismo isli uz izmene toga, toga i toga...ipak se mora znati jesmo ili nismo za EU - to je sada najvaznije pitanje koje cak i ne zavisi od samog prijema u clanstvo, sam ulazak je sekundarna stvar...
Тачно.
 
22.8.2005.


Šešelj je fantastičan

BEOGRAD – Aleksandar Vučić, generalni sekretar SRS, oduševljen je nastupom Vojislava Šešelja na suđenju Slobodanu Miloševiću u Haškom tribunalu. On kaže da je Šešelj jasno pokazao da se ne bori za sebe, već sa Srbiju i narod.

Da li ste uopšte imali predstavu kakav će Šešelj biti?

- Otprilike sam ga zamišljao da će govoriti baš to što je rekao u sudnici. Njegovo pojavljivanje izuzetno je značajno. Vidi se da je razmišljao samo o interesima srpskog naroda. Ni u jednom trenutku nije, kao neki koji se pojavljuju u sudnici Tribunala, mislio na sebe.

Šta je on to značajno rekao na svedočenju?

- Pričao je o izuzetno važnim stvarima za ovu državu. Krenuo je od uzroka izbijanja rata, načina kako je agresija uopšte pripremana. Malo ko je od nas znao za događanja na terenu. Hrabro i otvoreno je rasvetlio “Račak”, koji je bio povod za napad na Jugoslaviju. Stavio je do znanja Haškom tribunalu da niko u državi nije bio za rat. Njegov govor ih je zabezeknuo i zainteresovao. Rekao im je da njemu sude za ideju ujedinjene Srbije. Jer, to je njegova ideja. U SRS imamo Rumune, Bugare i ostale nacionalnosti. I to savršeno funkcioniše.

Da li mu je stranka pomogla u pripremi za svedočenje Miloševiću?

- Ne. Bio je spreman. Mi se pripremamo da mu pomažemo za njegovo suđenje. Histerične reakcije pojedinih neformalnih portparola suda koje smo mogli da gledamo na televizijama u likovima raznih novinara i advokata upravo govore da je Šešelj bio dobar. Šešelj će svedočiti oko dve nedelje.

Da li se malo plašite da će reći nešto što bi moglo da bude uzrok proširenja njegove optužnice?

- Neće moći da ga pobede u Haškom tribunalu. On je svestan toga da Tribunal može da uradi šta god hoće. I pristao je na to. Ali, neće misliti na sebe, već na interese ove zemlje.

Šešelj će biti prvi svedok u sudnici koji će govoriti o ratovima u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini...

- Da i to je dobro, jer će ispričati sve što zna. Govoriće iz političke vizure ko su uzročnici rata. To što će on reći neće moći da se opovrgne. Jer, pričaće samo istinu. Mislim da će on biti značajan za ceo Miloševićev proces. Taj utisak imam gledajući ponašanje sudija.

Kako Vam deluje Šešelj?

- Fizički izgleda odlično. Pritom, vidi se da ima stav da radi veliku stvar za zemlju, da govori samo istinu, pa šta bude.


Nadam se da ću ga danas čuti

Danas ističe kazna zabrane komunikacije Vojislavu Šešelju s porodicom i članovima stranke?

- Očekujem da se danas javi. U stvari, pre je to jedna velika nada. Ipak, on je vrlo hrabar i stabilan čovek. Ne kuka što zbog te kazne nije mogao supruzi da izjavi saučešće kada joj je umro otac, detetu da čestita rođendan... Na njemu se to ne vidi.
 

Back
Top