"Ne brinite, mi smo mirna nacija" Bivši predsednik Mongolije ismejao Putina: Nakon njegovog intervjua našao sam ovu mapu

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
77.228

"NE BRINITE, MI SMO MIRNA NACIJA" Bivši predsednik Mongolije ismejao Putina: Nakon njegovog intervjua NAŠAO SAM OVU MAPU​

Bivši predsednik Mongolije ismejao je ruskog kolegu Vladimira Putina i njegov fokus na istoriju u pokušaju da opravda svoju invaziju na Ukrajinu.

Kako navodi “Biznis insajder”, Putin je često koristio istorijske granice da opravda invaziju, navodeći da Rusija ima pravo na Ukrajinu iako je Ukrajina nezavisna zemlja. On je u svom intervjuu sa bivšim voditeljem “Foks njuza” Takerom Karlsonom prošlog vikenda izneo vekove ruske i evropske istorije.
Video

Ali, istoričari kažu da većina istorije koju je izneo – ne stoji.
Ovog vikenda je Cahijagin Elbegdordž, predsednik Mongolije od 2009-2017. i bivši premijer, ismejao Putinov argument na mreži “X” (bivši Tviter). On je podelio mapu koja pokazuje nekadašnju veličinu Mongolskog carstva, koje je nekad kontrolisalo delove današnje Rusije.

“Nakon Putinovog razgovora. Pronašao sam istorijsku mapu Mongolije. Ne brinite. Mi smo mirna i slobodna nacija”, napisao je Elbegdordž.

Mapa koju je podelio takođe pokazuje koliko je mala bila Rusija u 15. veku.
Mongolsko carstvo nekad je bilo najveće u svetu. Njegova teritorija je pokrivala većinu Evroazije i obuhvatala je savremenu Kinu i veći deo Rusije, kao i Ukrajinu. Danas je Mongolija – smeštena između Kine i Rusije, manja država, ali je i dalje jedna od najvećih nacija u svetu u smislu ukupne kopnene mase.


"Duboki narcis"​

Mongolska vlada nije podržala rusku invaziju na Ukrajinu, iako je nije direktno osudila. Ali Elbegdordž je jasno izrazio svoju podršku Ukrajini.
Bivši predsednik Mongolije Cahijagin Elbegdordž u UN 29. septembra 2015.
FOTO: ANDREW GOMBERT / EPA;
Bivši predsednik Mongolije Cahijagin Elbegdordž u UN 29. septembra 2015.

“Svetske demokratije moraju da se okupe sa još većom rešenošću da objave da sloboda nije nešto o čemu se može pregovarati, kao i da daju Ukrajini oružje koje treba da pobedi”, napisao je on u februaru 2023.
“Znam da Putin ne toleriše slobodu. Sedeo sam sa njim u više prilika. On prezire razlike i konkurenciju. Plaši se slobodne Ukrajine. Kao duboki narcis, nije mogao da priušti da vidi uspešnije i prosperitetnije komšije”, dodao je Elbegdordž.
Tokom intervjua sa Takerom Karlsonom, Putin je više od pola sata izlagao istoriju Rusije, Litvanije, Poljske i Ukrajine, u monologu koji je gledaoce vodio od vladavine Olega Mudrog u 9. veku, preko sukoba iz 14. veka, do kritike Lenjinove spoljne politike.

https://www.blic.rs/vesti/svet/bivs...k&utm_medium=social&utm_campaign=share-button

Putin je značaj deo intervjua posvetio istorijskom pravu. E sad ako bi se svi na svetu pozivali na to pravo šta bi izbilo? Verovatno svetski rat.
 
Nema potrebe za relativizacijom.
To što je Tamerlan tri puta prdnuo u podmoskovlju i jednom mokrio u Kaspijsko jezero nije isto kao i viševekovno rusko vlasništvo Harkovom, ili osnivanje prve ruske države u Kijevu.

Uostalom, ako Mongoli hoće da probaju da vladaju teritorijom veće od Rusije, a pritom se odnosi na celu Kinu, Pakistan, Iran, Kavkaz, većinu Turske, Irakom, pola Rusije, Ukrajinom, Moldavijom, Rumunijom idr. neka probaju. Nisam siguran kako će 10 miliona Mongola da vlada nad preko 2 milijarde ljudi, ali eto, samo napred.
 
Putin je značaj deo intervjua posvetio istorijskom pravu. E sad ako bi se svi na svetu pozivali na to pravo šta bi izbilo? Verovatno svetski rat.
Питање историје није питање територије него питање људи, генетике, културе... континуитета.

Монголи јесу били власници данашње украјинске територије, али колико дуго? И да ли у Украјини живе Монголи или Руси?

А разлог ових дешавања је у садашњости. И јасно је ко је изазивач истих.
Историја само може да појасни неке од ствари које се данас дешавају.
 
Питање историје није питање територије него питање људи, генетике, културе... континуитета.

Монголи јесу били власници данашње украјинске територије, али колико дуго? И да ли у Украјини живе Монголи или Руси?
Nijedni ni drugi. Uglavnom žive Ukrajinci.
A u dobrom delu Sibira žive ljudi koji najčešće nose nametnuta ruska imena iako se iz aviona vidi njihovo mongolsko ili kinesko poreklo.
Razumem Putinovu potrebu da brani svoje zločinačke poduhvate i masovna ubistva, ali mi nisu jasni ljudi ovde koji ga u tome podržavaju, a od toga nemaju ništa.
 
Nijedni ni drugi. Uglavnom žive Ukrajinci.
A u dobrom delu Sibira žive ljudi koji najčešće nose nametnuta ruska imena iako se iz aviona vidi njihovo mongolsko ili kinesko poreklo.
Razumem Putinovu potrebu da brani svoje zločinačke poduhvate i masovna ubistva, ali mi nisu jasni ljudi ovde koji ga u tome podržavaju, a od toga nemaju ništa.
ne, nego ce Sibir ponuditi Amerima da eksploatisu, tad bi onda bilo normalno..
 
Razumem Putinovu potrebu da brani svoje zločinačke poduhvate i masovna ubistva
Питање је и да ли разумеш да Америка врши одређене "такве и тавке (изабрати реч по жељи)" подухвате у Украјини? Пре свега, од најаве да ће прогутати Украјину у НАТО па до свега што њене службе раде у Украјини изнутра већ дужи низ година.
Уласком Украјине у НАТО подразумева се постављање далекодометних америчких ракетних система на саму границу Русије на не много километара од саме Москве.

Мислиш ли да када би то исто Русија урадила у Мексику односно на самој америчкој граници, да Америка у том случају не би "бранила своје злочиначке подухвате и масовна убиства у Мексику"?
 
Nema potrebe za relativizacijom.
To što je Tamerlan tri puta prdnuo u podmoskovlju i jednom mokrio u Kaspijsko jezero nije isto kao i viševekovno rusko vlasništvo Harkovom, ili osnivanje prve ruske države u Kijevu.

Uostalom, ako Mongoli hoće da probaju da vladaju teritorijom veće od Rusije, a pritom se odnosi na celu Kinu, Pakistan, Iran, Kavkaz, većinu Turske, Irakom, pola Rusije, Ukrajinom, Moldavijom, Rumunijom idr. neka probaju. Nisam siguran kako će 10 miliona Mongola da vlada nad preko 2 milijarde ljudi, ali eto, samo napred.
Pišeš gluposti. Mongoli su vladali Rusijom punih stotinu godina. Cijelo jedno stoljeće!
 
Питање је и да ли разумеш да Америка врши одређене "такве и тавке (изабрати реч по жељи)" подухвате у Украјини? Пре свега, од најаве да ће прогутати Украјину у НАТО па до свега што њене службе раде у Украјини изнутра већ дужи низ година.
Уласком Украјине у НАТО подразумева се постављање далекодометних америчких ракетних система на саму границу Русије на не много километара од саме Москве.

Мислиш ли да када би то исто Русија урадила у Мексику односно на самој америчкој граници, да Америка у том случају не би "бранила своје злочиначке подухвате и масовна убиства у Мексику"?
Tu jesi u pravu, ali Rusija je već graničila sa zemljama NATO-a i na tim graničnim područjima se mogao instalirati raketni sustav koji je mogao u sekundi uništiti čitav Sankt Petersburg i dobaciti se bez ikakva problema do Moskve. Stoga ne stoji pravdanje kako je to Putin uradio zbog neposredne granice s NATO-om u Ukrajini.

K tome, ruski napad na Ukrajinu, donio je Rusima dodatnih 1340 km granice s NATO-om (preko Finske), što zapravo oslikava kompletan fijasko Putinove politike prema NATO-u.
 
Nijedni ni drugi. Uglavnom žive Ukrajinci.
A u dobrom delu Sibira žive ljudi koji najčešće nose nametnuta ruska imena iako se iz aviona vidi njihovo mongolsko ili kinesko poreklo.
Razumem Putinovu potrebu da brani svoje zločinačke poduhvate i masovna ubistva, ali mi nisu jasni ljudi ovde koji ga u tome podržavaju, a od toga nemaju ništa.
 

"NE BRINITE, MI SMO MIRNA NACIJA" Bivši predsednik Mongolije ismejao Putina: Nakon njegovog intervjua NAŠAO SAM OVU MAPU​

Bivši predsednik Mongolije ismejao je ruskog kolegu Vladimira Putina i njegov fokus na istoriju u pokušaju da opravda svoju invaziju na Ukrajinu.

Kako navodi “Biznis insajder”, Putin je često koristio istorijske granice da opravda invaziju, navodeći da Rusija ima pravo na Ukrajinu iako je Ukrajina nezavisna zemlja. On je u svom intervjuu sa bivšim voditeljem “Foks njuza” Takerom Karlsonom prošlog vikenda izneo vekove ruske i evropske istorije.
Video

Ali, istoričari kažu da većina istorije koju je izneo – ne stoji.
Ovog vikenda je Cahijagin Elbegdordž, predsednik Mongolije od 2009-2017. i bivši premijer, ismejao Putinov argument na mreži “X” (bivši Tviter). On je podelio mapu koja pokazuje nekadašnju veličinu Mongolskog carstva, koje je nekad kontrolisalo delove današnje Rusije.

“Nakon Putinovog razgovora. Pronašao sam istorijsku mapu Mongolije. Ne brinite. Mi smo mirna i slobodna nacija”, napisao je Elbegdordž.

Mapa koju je podelio takođe pokazuje koliko je mala bila Rusija u 15. veku.
Mongolsko carstvo nekad je bilo najveće u svetu. Njegova teritorija je pokrivala većinu Evroazije i obuhvatala je savremenu Kinu i veći deo Rusije, kao i Ukrajinu. Danas je Mongolija – smeštena između Kine i Rusije, manja država, ali je i dalje jedna od najvećih nacija u svetu u smislu ukupne kopnene mase.


"Duboki narcis"​

Mongolska vlada nije podržala rusku invaziju na Ukrajinu, iako je nije direktno osudila. Ali Elbegdordž je jasno izrazio svoju podršku Ukrajini.
Bivši predsednik Mongolije Cahijagin Elbegdordž u UN 29. septembra 2015.
FOTO: ANDREW GOMBERT / EPA;
Bivši predsednik Mongolije Cahijagin Elbegdordž u UN 29. septembra 2015.

“Svetske demokratije moraju da se okupe sa još većom rešenošću da objave da sloboda nije nešto o čemu se može pregovarati, kao i da daju Ukrajini oružje koje treba da pobedi”, napisao je on u februaru 2023.
“Znam da Putin ne toleriše slobodu. Sedeo sam sa njim u više prilika. On prezire razlike i konkurenciju. Plaši se slobodne Ukrajine. Kao duboki narcis, nije mogao da priušti da vidi uspešnije i prosperitetnije komšije”, dodao je Elbegdordž.
Tokom intervjua sa Takerom Karlsonom, Putin je više od pola sata izlagao istoriju Rusije, Litvanije, Poljske i Ukrajine, u monologu koji je gledaoce vodio od vladavine Olega Mudrog u 9. veku, preko sukoba iz 14. veka, do kritike Lenjinove spoljne politike.

https://www.blic.rs/vesti/svet/bivs...k&utm_medium=social&utm_campaign=share-button

Putin je značaj deo intervjua posvetio istorijskom pravu. E sad ako bi se svi na svetu pozivali na to pravo šta bi izbilo? Verovatno svetski rat.
Pogledaj ovog Mongolca kako se smeje Putinu, kao da je neki pametnjaković, a ništa bolji nije!

Kao da on ima pravo da se smeje nekome kad su Mongoli bili gori od pirana u lovu na teritorije.

A taj Putin, šta se on petlja u istoriju, ko ga šljivi? Ima svojih problema, a hoće da bude istoričar.

Sve to njegovo lupetanje o granicama i pravima, to su samo izgovori za agresiju, neće on da prizna.

A ovaj Mongol, kad je poslednji put čuo za Mongoliju, jadna država, niko je ne primećuje, pa sad se pita šta će biti s Rusijom.

Nećeš ti nikad biti relevantan, Mongolijo, pa šta ti radiš uopšte tu, niko te nije ni zvao.

I taj Putin, ne znam šta mu je u glavi, a kamoli šta misle ljudi koji ga podržavaju. Smehotres!
 
Zašto ne bi dao Sibir domicilnim Evenkima (Tunguzi), Jakutima, Komima i drugim autohtonim etničkim skupinama čije su teritorije osvojili Rusi u prošlosti i nasilno pripojili svojoj državi?
Zato sto ce vas Rusi gadjati atomkama kao i Ameri.
Ne znam sto diskutujete neke gluposti koje nisu ni u sci-fi domenu.
 
Pišeš gluposti. Mongoli su vladali Rusijom punih stotinu godina. Cijelo jedno stoljeće!
A Rusi vladali Rusijom ceo milenijum 🤣🤣🤣

Ti bre ništa ne razumeš. Putin je Karlsonu objašnjavao zašto Rusija polaže pravo na Krim i istok / jugoistok Ukrajine, a to je zato što su ti predeli vekovima bili ruski. A npr. Harkov je osnovan od Rusa i bio je 300 godina ruski, i samo trideset godina ukrajinski.
 
A Rusi vladali Rusijom ceo milenijum 🤣🤣🤣

Ti bre ništa ne razumeš. Putin je Karlsonu objašnjavao zašto Rusija polaže pravo na Krim i istok / jugoistok Ukrajine, a to je zato što su ti predeli vekovima bili ruski. A npr. Harkov je osnovan od Rusa i bio je 300 godina ruski, i samo trideset godina ukrajinski.
Кијев је колевка руске државности, као Косово српске.
Тако да овај Монгол пореди неупоредиво.
 
Nijedni ni drugi. Uglavnom žive Ukrajinci.
A u dobrom delu Sibira žive ljudi koji najčešće nose nametnuta ruska imena iako se iz aviona vidi njihovo mongolsko ili kinesko poreklo.
Razumem Putinovu potrebu da brani svoje zločinačke poduhvate i masovna ubistva, ali mi nisu jasni ljudi ovde koji ga u tome podržavaju, a od toga nemaju ništa.
Ukrajina je identitetski podeljena teritorija prema različitim kriteriumima koji su pre puča imali svoje predstavnike u skupštini čime je postignut izbalansiran odnos među identitetski različitim skupinama. Puč iz 2014 godine poništio je tu identitetsku ravnotežu i umesto takvog kompromisnog pristupa nametnut je nacistički model strahovlade , prebijanja poslanika, zabrana partija, drugačijih medija, jezika do likvidiranja nepoželjnih i paljena ljudi . Znači nametnut je princip jedne nacije.
 
Питање је и да ли разумеш да Америка врши одређене "такве и тавке (изабрати реч по жељи)" подухвате у Украјини? Пре свега, од најаве да ће прогутати Украјину у НАТО па до свега што њене службе раде у Украјини изнутра већ дужи низ година.
Уласком Украјине у НАТО подразумева се постављање далекодометних америчких ракетних система на саму границу Русије на не много километара од саме Москве.

Мислиш ли да када би то исто Русија урадила у Мексику односно на самој америчкој граници, да Америка у том случају не би "бранила своје злочиначке подухвате и масовна убиства у Мексику"?
Amerika, prvo ne bi sebi dozvolila, da se dve godine u Meksiku vodi rat i da ih to skupo kosta...zbrisali bi tamo sve zivo, bez ikakve milosti
 
Прво, што се историјских монголских територија тиче, на ком тачно делу се и даље говори монголски језик тамо? Насупрот руском језику, који се говори чак и у Лавову.

Друго, ово не долази случајно у овом тренутку баш из Монголије. Влада САД је прилично активна на тој територији (земља између Русије и Кине, богата минералима, минимална популација).

https://www.scientificamerican.com/...tween-china-and-russia-for-critical-minerals/

https://www.usaid.gov/news-informat...ance-prosperous-secure-and-resilient-mongolia

За ово последње знам конкретно на шта се троши део средстава.
 

"NE BRINITE, MI SMO MIRNA NACIJA" Bivši predsednik Mongolije ismejao Putina: Nakon njegovog intervjua NAŠAO SAM OVU MAPU​

Bivši predsednik Mongolije ismejao je ruskog kolegu Vladimira Putina i njegov fokus na istoriju u pokušaju da opravda svoju invaziju na Ukrajinu.

Kako navodi “Biznis insajder”, Putin je često koristio istorijske granice da opravda invaziju, navodeći da Rusija ima pravo na Ukrajinu iako je Ukrajina nezavisna zemlja. On je u svom intervjuu sa bivšim voditeljem “Foks njuza” Takerom Karlsonom prošlog vikenda izneo vekove ruske i evropske istorije.
Video

Ali, istoričari kažu da većina istorije koju je izneo – ne stoji.
Ovog vikenda je Cahijagin Elbegdordž, predsednik Mongolije od 2009-2017. i bivši premijer, ismejao Putinov argument na mreži “X” (bivši Tviter). On je podelio mapu koja pokazuje nekadašnju veličinu Mongolskog carstva, koje je nekad kontrolisalo delove današnje Rusije.

“Nakon Putinovog razgovora. Pronašao sam istorijsku mapu Mongolije. Ne brinite. Mi smo mirna i slobodna nacija”, napisao je Elbegdordž.

Mapa koju je podelio takođe pokazuje koliko je mala bila Rusija u 15. veku.
Mongolsko carstvo nekad je bilo najveće u svetu. Njegova teritorija je pokrivala većinu Evroazije i obuhvatala je savremenu Kinu i veći deo Rusije, kao i Ukrajinu. Danas je Mongolija – smeštena između Kine i Rusije, manja država, ali je i dalje jedna od najvećih nacija u svetu u smislu ukupne kopnene mase.


"Duboki narcis"​

Mongolska vlada nije podržala rusku invaziju na Ukrajinu, iako je nije direktno osudila. Ali Elbegdordž je jasno izrazio svoju podršku Ukrajini.
Bivši predsednik Mongolije Cahijagin Elbegdordž u UN 29. septembra 2015.
FOTO: ANDREW GOMBERT / EPA;
Bivši predsednik Mongolije Cahijagin Elbegdordž u UN 29. septembra 2015.

“Svetske demokratije moraju da se okupe sa još većom rešenošću da objave da sloboda nije nešto o čemu se može pregovarati, kao i da daju Ukrajini oružje koje treba da pobedi”, napisao je on u februaru 2023.
“Znam da Putin ne toleriše slobodu. Sedeo sam sa njim u više prilika. On prezire razlike i konkurenciju. Plaši se slobodne Ukrajine. Kao duboki narcis, nije mogao da priušti da vidi uspešnije i prosperitetnije komšije”, dodao je Elbegdordž.
Tokom intervjua sa Takerom Karlsonom, Putin je više od pola sata izlagao istoriju Rusije, Litvanije, Poljske i Ukrajine, u monologu koji je gledaoce vodio od vladavine Olega Mudrog u 9. veku, preko sukoba iz 14. veka, do kritike Lenjinove spoljne politike.

https://www.blic.rs/vesti/svet/bivs...k&utm_medium=social&utm_campaign=share-button

Putin je značaj deo intervjua posvetio istorijskom pravu. E sad ako bi se svi na svetu pozivali na to pravo šta bi izbilo? Verovatno svetski rat.

Ово је лажна вијест тако да не узмајте здраво за готово све оно што вам пласирају пропаганди сервиси као бљуц


Друга ствар велики народ граде империје,пљачкају и асимилују мале народ тако је од памтивјека .Руси су велики народ они имају снагу да узму и они што није њихово а например Срби су мали и слаби народ зато губе територије и буду прогнани као што су изгубили српске територије западно од Дрине или Косово

Једино право је сила а Руси имају силу
 

Back
Top