Mislim da sam provalio "krugove u žitu"

jel imaš neku formulu

Pre 40 godina mi je drugar objasnio foru sa NLO-ima, zaista je ispalo jednostavno, samo je trebalo drugačije razmišljati.

Taj princip sam i sad primenio i došao do jednostavnog odgovora.

Hoću prvo da odgledate ove dve Mišakove emisije, možda još neko dođe do nekog objašnjenja ?! Svakako da ću vrlo uskoro dati i svoje viđenje !
 
Naravno da nisu tu slučajno. Žito se prska, baca se veštačko đubrivo,
pa je normalno da traktori ostavljaju trag. Jedino što je tu neobično je
da su im traktoristi mnogo trezni. :lol:

Bravo !
Voze savršeno pravo po vrlo ravnim poljima.

Isuviše mi to liči na štampač, ili kako se već zove tabla za crtanje u arhitektonskom studiju, ploter jel da ?!
 
Obrati pažnju na paralelne linije kroz žito koje deluju kao da su tu slučajno, tragovi traktora i slično.
Neko zna cijelu istinu TRAGOVA U ZITU .U redu zna a zasto ne zeli da to prizna i objelodani sirim masama koje to prate .
A kad nam podmecu da to jedan ili dva covjeka ispisuju daskom vezanom konopcem na krajevima .Onda mi je sve jasnije istina se iskrivljuje i odvlaci .
Skrece nasu paznju i dovodi nas u dilemu .To je meni jasno ali nije mi jasno zasto , sto se iza brijega valja ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Neka budu to podmetačine ljudi, ali to je ipak jedna kompleksna i brilijantna slika, koju nije uradio prosečan muljator, prosečnog znanja.

Nikako današnji piktogrami nisu rađeni daskom i konopcem vezanim u centru slike.

Ali kako je bilo u prošlosti ?

Meni je pokojni otac pričao da je toga bilo u njegovom rodnom kraju i kad je on bio mali, pre Drugog sv rata ! Naravno, to su bili obični krugovi.

Dakle možemo shvatiti da umetnost slikanja po poljima postoji oduvek, ali je u zadnjih 50 godina dostigla vrhunsku kompleksnost.

Kao kada uporedimo slikarstvo 15-og i 20-og veka. Nekadašnji realizam i današnji nadrealizam.

Nije samo razlika u shvatanju, već i u tehnologiji slikanja.

Već spominjani krugovi u žitu iz detinjstva moga oca su sigurno rađeni konopcem i daskom, dok se današnji piktogrami očigledno rade vrlo slično kompjuterskoj tabli za crtanje tehničkih crteža. Tu naravno ne ostaju nikakvi tragovi pristupa, osim tih paralelnih linija kuda su išli točkovi nosača nečega što povija biljke.

Interesantno je razmisliti o tome, šta je to što ih povija, neka toplota, polje, daska ..?

I na kraju, Duška se pita zašto nas zezaju, što ne kažu da je sve ljudskih ruku delo ?

Pa, prvo su umetnici mislili da je stvar očigledna, a onda im je bilo simpatično koliko je narod željan mistike.
A i dečiji mozak se bolje razvija kad su istine malo skrivene ...
 
Nikako današnji piktogrami nisu rađeni daskom i konopcem vezanim u centru slike.

Ali kako je bilo u prošlosti ?

Meni je pokojni otac pričao da je toga bilo u njegovom rodnom kraju i kad je on bio mali, pre Drugog sv rata ! Naravno, to su bili obični krugovi.

Dakle možemo shvatiti da umetnost slikanja po poljima postoji oduvek, ali je u zadnjih 50 godina dostigla vrhunsku kompleksnost.

Kao kada uporedimo slikarstvo 15-og i 20-og veka. Nekadašnji realizam i današnji nadrealizam.

Nije samo razlika u shvatanju, već i u tehnologiji slikanja.

Već spominjani krugovi u žitu iz detinjstva moga oca su sigurno rađeni konopcem i daskom, dok se današnji piktogrami očigledno rade vrlo slično kompjuterskoj tabli za crtanje tehničkih crteža. Tu naravno ne ostaju nikakvi tragovi pristupa, osim tih paralelnih linija kuda su išli točkovi nosača nečega što povija biljke.

Interesantno je razmisliti o tome, šta je to što ih povija, neka toplota, polje, daska ..?

I na kraju, Duška se pita zašto nas zezaju, što ne kažu da je sve ljudskih ruku delo ?

Pa, prvo su umetnici mislili da je stvar očigledna, a onda im je bilo simpatično koliko je narod željan mistike.
A i dečiji mozak se bolje razvija kad su istine malo skrivene ...
Zanimljivo gledište, ali evo gledam ove tvoje klipove trenutno u ovom momentu dok pišem, i pominju se svedoci koji videli svetleće kugle, i da se to stvara jako brzo...i hajde da ne poverujemo svedocima, čisto jer mogu da lažu, ali kažu da nije bilo fizičkog pritiska na biljku, kad su proučili.
 
Ajde počni da provaljuješ krugove u žitu, nemoj tu da troluješ o hominidima koji se slikaju

Па ти баш не разумеш ? :eek:

Ево да ти практично покажем како се данас праве компликовани и беспрекорни цртежи
на једноставан начин.

Машина коју видиш зове се плотер и користи програм Ауто-кед.
На теби је само да схватиш да је очигледно на пољима употребљена иста машина само већа ...

 

Back
Top