Miroljub Petrović osuđen za nadrilekarstvo i nadriapotekarstvo i smrt dva bolesnika

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.094

OSUĐEN MIROLJUB PETROVIĆ​

Dvoje ljudi umrlo jer se lečilo njegovim tinkturama, a sada je šarlatan zbog toga kažnjen sa simboličnih 100.000 DINARA​


Presudom Višeg suda u Leskovcu odbijena je žalba Osnovnog javnog tužilaštva u Leskovcu izjavljena u delu odluke o krivičnoj sankciji
i potvrđena presuda Osnovnog suda u Leskovcu, kojom je zbog krivičnog dela nadrilekarstvo i nadriapotekarstvo okrivljeni Miroljub Petrović,
koji je široj javnosti poznatom po rečenici "Ideš pod mač bato", oglašen krivim i osuđen na novčanu kaznu u iznosu od 100.000 dinara.



Screenshot_120.png

Miroljub Petrović

Kako navode iz Osnovnog javnog tužilaštva u Leskovcu, Petroviću su oduzeti predmeti izvršenja krivičnog dela – tinkture, ekstrakti,
čajevi i sokovi. Još 2019. godine je u javnosti otkriveno da on svoje „lekove“ skupo naplaćuje, a da oni zapravo ne leče.
Policija je otkrila da tinkture spravlja upravo u improvizovanoj laboratoriji u svojoj kući u Petrovcu.

On je bez dozvole za lek, odgovarajuće stručne spreme i dozvole za proizvodnju leka, spravljao biljne lekove-tinkture, ekstrate,
čajeve i sokove i iste prodavao različitim licima
i bez odgovarajuće stručne spreme lečio više lica, između ostalih sada pokojne
Slavča Petrov iz Skoplja i M.B iz Novog Sada.


Postoji prepiska iumeđu nadrilekala Miroljuba Petrovića i porodice pokojnog Slavča Petrova u kojoj stoji:

"lekove koje su mu lekari dali nemojte da uzima", "kakav gama nož, poslao sam vam terapiju", "ni slučajno ne sme da se operiše",
"nije važno šta kaže magnetna nego kako se brat oseća"…

"Terapija" prepisana teško bolesnom mladiću koji je na kraju preminuo, sadržavala je:

stavljanje obloga zagrejanog ricinusovog ulja preko noći, ispijanje sokova i "promenu navika".

Ne mogu da razumem zašto ovaj čovek nije doživotno u zatvoru?


Izvor: Blic
 
Odavno se videlo da je za ludnicu... jadni bolesnici koji se i za slamku hvataju, pa i za tog ludog "iscelitelja"
Odgovoran je za smrt dva bolesnika...
A vi imate uvid u cijeli predmet bolje od suda? Pa po toj logici bi svaki drugi liječnik trebao svirati klavir, koliko ljudi premine u bolnici?
Uostalom čemu sudovi, novinari Blica bi trebali preuzeti tu ulogu....

Podrška za Miroljuba iz Hrvatske...
 
A vi imate uvid u cijeli predmet bolje od suda? Pa po toj logici bi svaki drugi liječnik trebao svirati klavir, koliko ljudi premine u bolnici?
Uostalom čemu sudovi, novinari Blica bi trebali preuzeti tu ulogu....

Podrška za Miroljuba iz Hrvatske...
UUUUUUUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!
 
zato sto podrzava predsednika.
Već sam se ponadao temi u kojoj neće biti napisana nijedna gruba riječ o Председникy Републике Србије, Господинy Председникy Александpy Вучићy, ali avaj.
 
To je sve loše interpretirano i zloupotrebljeno da bi se na "fin" tj. izuzetno zloban način jednom čestitom čoveku nanela ljaga na karakter.
Nikoga on nije ubio, nikoga nije lišio života, nikom nije uništio život, ali hajde...
Mnogo puta ponovljena laž postaje istina.
Čuvajmo zdravlje dok ga imamo.
Gde su pravi nadrilekari, vračare, tarot čitači? Zašto se oni ne kažnjavaju za zlodela koja čine ljudima, naivnim ovcama koje potpadnu pod zavodljiv uticaj?
 
To je sve loše interpretirano i zloupotrebljeno da bi se na "fin" tj. izuzetno zloban način jednom čestitom čoveku nanela ljaga na karakter.
Nikoga on nije ubio, nikoga nije lišio života, nikom nije uništio život, ali hajde...
Mnogo puta ponovljena laž postaje istina.
Čuvajmo zdravlje dok ga imamo.
Gde su pravi nadrilekari, vračare, tarot čitači? Zašto se oni ne kažnjavaju za zlodela koja čine ljudima, naivnim ovcama koje potpadnu pod zavodljiv uticaj?
Izvini, ali ti jednostavno živiš u nekom svom svetu, bez dodirne tačke sa jasno uspostavljenim principom uzrok-posledica... :neutral:
Da nije tužno, bilo bi žalosno...Igra reči, ali eto koliko apsurdno zvučiš kad izjaviš ovako nešto, čak i kao pomisao, bez truna empatije, a mogu reći - i obraza.
Ne sudim ti, ali nešto stvarno nije u redu sa načinom kako doživljavaš očigledan ljudski faktor u svome životu. Ne možeš se večito kriti iza Boga i spinovanja situacije navodno u Njegovu korist, mirno posmatrajući šta ljudi rade s kartama za lutriju što su ih od Njega kupili, dok sama lenjo odbijaš da istu kupiš, iskoristiš ili čak očekuješ da ih On sam tek tako tebi da na Dar, ofrlje, imajući samo tebe tako generalno i apriori nezainteresovanu u vidu, pa će time navodno da te preobrati... :roll::confused: U međuvremenu se dešava život, sa brojnim primerima dokazanog dobra i pokazanog zla. Tvoj je legitiman izbor da li ćeš držati glavu u pesku, i to je u redu i ima svoju introspektivnu čar, ali dati neki validni sud o stvarnim putevima dobra i zla iz takvog položaja je težak apsurd i čist poraz uma, a to nije ni prvi ni poslednji put da te pročitam u takvome svojstvu...:confused: Nije bezveze i uzalud sročena poslovična misao da je put do pakla popločen dobrim namerama... a ona je nešto najblaže što se može navesti kao ilustracija za ovakav slučaj i mnoštvo njima sličnih i evidentnih "upotreba čoveka" i načina da neko ovako nešto opravda bilo čime... Ja te molim da se osvestiš u životu, mislim da ne zaslužuješ da te ljudi doživljavaju kao trola koji najčešće odvaljuje teške nebuloze van stvarnosti i smisla. Oprosti, ali moralo se to jednom reći, sa nadom u bolje tumorou....Srećan 8. mart..:hvala::heart::dash::neutral:
 
Izvini, ali ti jednostavno živiš u nekom svom svetu, bez dodirne tačke sa jasno uspostavljenim principom uzrok-posledica... :neutral:
Da nije tužno, bilo bi žalosno...Igra reči, ali eto koliko apsurdno zvučiš kad izjaviš ovako nešto, čak i kao pomisao, bez truna empatije, a mogu reći - i obraza.
Ne sudim ti, ali nešto stvarno nije u redu sa načinom kako doživljavaš očigledan ljudski faktor u svome životu. Ne možeš se večito kriti iza Boga i spinovanja situacije navodno u Njegovu korist, mirno posmatrajući šta ljudi rade s kartama za lutriju što su ih od Njega kupili, dok sama lenjo odbijaš da istu kupiš, iskoristiš ili čak očekuješ da ih On sam tek tako tebi da na Dar, ofrlje, imajući samo tebe tako generalno i apriori nezainteresovanu u vidu, pa će time navodno da te preobrati... :roll::confused: U međuvremenu se dešava život, sa brojnim primerima dokazanog dobra i pokazanog zla. Tvoj je legitiman izbor da li ćeš držati glavu u pesku, i to je u redu i ima svoju introspektivnu čar, ali dati neki validni sud o stvarnim putevima dobra i zla iz takvog položaja je težak apsurd i čist poraz uma, a to nije ni prvi ni poslednji put da te pročitam u takvome svojstvu...:confused: Nije bezveze i uzalud sročena poslovična misao da je put do pakla popločen dobrim namerama... a ona je nešto najblaže što se može navesti kao ilustracija za ovakav slučaj i mnoštvo njima sličnih i evidentnih "upotreba čoveka" i načina da neko ovako nešto opravda bilo čime... Ja te molim da se osvestiš u životu, mislim da ne zaslužuješ da te ljudi doživljavaju kao trola koji najčešće odvaljuje teške nebuloze van stvarnosti i smisla. Oprosti, ali moralo se to jednom reći, sa nadom u bolje tumorou....Srećan 8. mart..:hvala::heart::dash::neutral:
Hvala na fantastično probranim rečima.
Da, imam svoj svet, ali i imam sposobnost distinkcije dobra i zla.
Mnogi ljudi o tome nikad nisu porazmislili pošteno.
Neću dalje da se bavim stvari o kojoj je ova tema-svoj stav sam izrekla.
Nisam trol, nisam budala, nisam neobrazovana i krezuba rulja kojoj landara par moždanih ćelija u usahlom moždanom rastvoru.
Mišljenja nam se prosto ne dodiruju, ali to nije razlog da nemamo poštovanja i dobrih osećanja jedno za drugo.
Ne padam u mehanizam propagande i pirenje u vatru.
Nemoj mi nikad više poklanjati toliko sažaljenja jer je... uvredljivo.
Stav je stav, a stav se gradi na činjenicama, ne na "rekla-kazala".
 
imam clanove porodice koji su umrli od raka..ljecili se po upustvima doktora koji su im pricali "bit ce to sve ok"..dal znaci da djeca imaju pravo tuziti doktore i bolnicu zbog lazne utjehe i neuspjelog ljecenja..

ovaj isti blic je na slican nacin pljuvo i po milanu kalinicu da je vristo po bolnici, da se bahato ponaso i sta sve jos...cak kalinic i zna koji debil je pisao clanke o njemu..taj koji je pisao clanke o kalinicu nista od cinjenica nije provjeravao vec je cisto pisao zbog ljubomore...tako i ovo oko miroljuba...
 
imam clanove porodice koji su umrli od raka..ljecili se po upustvima doktora koji su im pricali "bit ce to sve ok"..dal znaci da djeca imaju pravo tuziti doktore i bolnicu zbog lazne utjehe i neuspjelog ljecenja..

ovaj isti blic je na slican nacin pljuvo i po milanu kalinicu da je vristo po bolnici, da se bahato ponaso i sta sve jos...cak kalinic i zna koji debil je pisao clanke o njemu..taj koji je pisao clanke o kalinicu nista od cinjenica nije provjeravao vec je cisto pisao zbog ljubomore...tako i ovo oko miroljuba...
Piše se svašta.
Svašta je mešavina proverenog i neproverenog, benevalentnog i zlođudnog.
Jasan vidik je ono čemu težimo.
 
Hvala na fantastično probranim rečima.
Da, imam svoj svet, ali i imam sposobnost distinkcije dobra i zla.
Mnogi ljudi o tome nikad nisu porazmislili pošteno.
Neću dalje da se bavim stvari o kojoj je ova tema-svoj stav sam izrekla.
Nisam trol, nisam budala, nisam neobrazovana i krezuba rulja kojoj landara par moždanih ćelija u usahlom moždanom rastvoru.
Mišljenja nam se prosto ne dodiruju, ali to nije razlog da nemamo poštovanja i dobrih osećanja jedno za drugo.
Ne padam u mehanizam propagande i pirenje u vatru.
Nemoj mi nikad više poklanjati toliko sažaljenja jer je... uvredljivo.
Stav je stav, a stav se gradi na činjenicama, ne na "rekla-kazala".
dal znaci da djeca imaju pravo tuziti doktore i bolnicu zbog lazne utjehe i neuspjelog ljecenja..

Nisu reči bitne, njima se izražava smisao. Nem čovek se izražava rukama, pa je našao načina da ovaploti svoje srce i dušu drugome.
Ovde je problem što se isto to, duša i srce, nalaze uvređenim i povređenim skretanjem pažnje na proste i osnovne činioce živog sveta i života samog,
dok se previđa nečija realna povređenost realnom smrti, nepravdom i zločinom koji se stvarno dogodio. To je ono što je jezivo i neverovatno mi je da se to ne kapira...:neutral: Porediti povređenu sujetu (možda?) sa stvarnom tragedijom nečijeg života. Pri tome, ako pričamo o istinskim distinkcijama i ne brkamo babe i žabe, mi ne vodimo reč o tome da se radi o pojedincu koji je zaista verovao u lekovitost svog proizvoda, pa da se stvarno može reći da je bitka nažalost izgubljena kao što to biva kada čujemo da su pojedinci zaista eksperimentisali sa kakvim potencijalno funkcionalnim alternativnim lekovima, kao npr. gljive kombača i tome slično.....Nego se radi o liku koji je svesno i namerno pravio potpuno beskoristan, nedelotvoran, falš bućkurić i bezobzirno ga prodavao po masnim cenama onima kojima je bilo stalo samo do jedne stvari u životu...!:confused::( Doći do krajnje distinkcije između dobra i zla znači istražiti njihov put, uzrok i posledice od začetka do kraja... Možda ja grešim, možda ja nisam informisan dovoljno, međutim ipak verujem da jesam u nekoj osnovnoj ravni, čak i u pogledu tzv. alternativnih dejstava, a to sam živo ilustrovao primerom gore sa pečurkama, što onda znači da mi ostaje da verujem da vi sami niste dovoljno informisani o kakvom karakteru je stvarno reč, odnosno o glavnim i neoborivim faktima vezanim za njegovu aktivnost: da nije ni 1.pravi doktor; ni 2. u nekom smislu relevantan i iskusan čovek u alternativnim procesima lečenja ove teške bolesti već samo i jednino, nakon svega pobrojanog, logično i dokazivo - 3. težak probisvet, nadrilekar, prevarant, te vidimo i kriminalac i zločinac s krvlju na rukama. Ovakve stvari su prosto neodbranjive. Naše misli neće izvrnuti logičan sled događaja sa umišljajem. Ustrajavati u tome je tako teško obmanjujuće. Tom čoveku neka Bog oprosti na lakomosti i pokvarenluku, ali nadam se da shvataš da to porodica žrtve neće moći, a trebalo bi - ni zakonski sistem koji je kod nas redovno razočaravajuć. U bilo kojoj drugoj zemlji, taj čovek bi išao na dugotrajnu, ako ne i doživotnu robiju. Možda bi ga neko posećivao u zatvoru, možda bi to bila ti, dajući mu milost. Znaj da je on taj koji se za to mora prvi pokajati ako ima imalo savesti u sebi, svojim milosrđem ne smeš mu ukrasti priliku za tako nešto u životu, kao da to nije učinio. Pokajati i osvestiti nije isto što i zaboraviti i oprostiti. To je realna distinkcija između čoveka i Božijih preimućstava. Nemojmo ih, molim vas, brkati - u lažnom patosu. Svako dobro...
 
ja koliko znam a bilo u novinama i on izjavio da nije nista pravio..vec su ljudi pitali, on ih uputio..ljudi se fataju za slamku kad su bolesni, imaju dva izbora: kemoterapije il brojsova dijeta...znam neke kojima je kemoterapija pomogla, a znam osobe kojima je brojsova dijeta pomogla..a isto tako ima ih i koji su podlegli od kemoterapije, pa cak i od brojsove metode..da je osoba prezivjela onda bi dizala miroljuba u oblake...a tako je isto i sa doktorima/bolnicama..ako prezivi dizemo ih u oblake, kad pacijent umre mi kazemo da nemaju pojma...zivot je kurwa..
 
Nisu reči bitne, njima se izražava smisao. Nem čovek se izražava rukama, pa je našao načina da ovaploti svoje srce i dušu drugome.
Ovde je problem što se isto to, duša i srce, nalaze uvređenim i povređenim skretanjem pažnje na proste i osnovne činioce živog sveta i života samog,
dok se previđa nečija realna povređenost realnom smrti, nepravdom i zločinom koji se stvarno dogodio. To je ono što je jezivo i neverovatno mi je da se to ne kapira...:neutral: Porediti povređenu sujetu (možda?) sa stvarnom tragedijom nečijeg života. Pri tome, ako pričamo o istinskim distinkcijama i ne brkamo babe i žabe, mi ne vodimo reč o tome da se radi o pojedincu koji je zaista verovao u lekovitost svog proizvoda, pa da se stvarno može reći da je bitka nažalost izgubljena kao što to biva kada čujemo da su pojedinci zaista eksperimentisali sa kakvim potencijalno funkcionalnim alternativnim lekovima, kao npr. gljive kombača i tome slično.....Nego se radi o liku koji je svesno i namerno pravio potpuno beskoristan, nedelotvoran, falš bućkurić i bezobzirno ga prodavao po masnim cenama onima kojima je bilo stalo samo do jedne stvari u životu...!:confused::( Doći do krajnje distinkcije između dobra i zla znači istražiti njihov put, uzrok i posledice od začetka do kraja... Možda ja grešim, možda ja nisam informisan dovoljno, međutim ipak verujem da jesam u nekoj osnovnoj ravni, čak i u pogledu tzv. alternativnih dejstava, a to sam živo ilustrovao primerom gore sa pečurkama, što onda znači da mi ostaje da verujem da vi sami niste dovoljno informisani o kakvom karakteru je stvarno reč, odnosno o glavnim i neoborivim faktima vezanim za njegovu aktivnost: da nije ni 1.pravi doktor; ni 2. u nekom smislu relevantan i iskusan čovek u alternativnim procesima lečenja ove teške bolesti već samo i jednino, nakon svega pobrojanog, logično i dokazivo - 3. težak probisvet, nadrilekar, prevarant, te vidimo i kriminalac i zločinac s krvlju na rukama. Ovakve stvari su prosto neodbranjive. Naše misli neće izvrnuti logičan sled događaja sa umišljajem. Ustrajavati u tome je tako teško obmanjujuće. Tom čoveku neka Bog oprosti na lakomosti i pokvarenluku, ali nadam se da shvataš da to porodica žrtve neće moći, a trebalo bi - ni zakonski sistem koji je kod nas redovno razočaravajuć. U bilo kojoj drugoj zemlji, taj čovek bi išao na dugotrajnu, ako ne i doživotnu robiju. Možda bi ga neko posećivao u zatvoru, možda bi to bila ti, dajući mu milost. Znaj da je on taj koji se za to mora prvi pokajati ako ima imalo savesti u sebi, svojim milosrđem ne smeš mu ukrasti priliku za tako nešto u životu, kao da to nije učinio. Pokajati i osvestiti nije isto što i zaboraviti i oprostiti. To je realna distinkcija između čoveka i Božijih preimućstava. Nemojmo ih, molim vas, brkati - u lažnom patosu. Svako dobro...
Ne sudi da ti se ne bi sudilo.
Mnogo volim tvoj um-širok je, prostran i plodan.
Volim da te čitam, razlog si zašto posećujem forum- jedan od.
Ipak, ne sudi da ti se ne bi sudilo.
 
Nisu reči bitne, njima se izražava smisao. Nem čovek se izražava rukama, pa je našao načina da ovaploti svoje srce i dušu drugome.
Ovde je problem što se isto to, duša i srce, nalaze uvređenim i povređenim skretanjem pažnje na proste i osnovne činioce živog sveta i života samog,
dok se previđa nečija realna povređenost realnom smrti, nepravdom i zločinom koji se stvarno dogodio. To je ono što je jezivo i neverovatno mi je da se to ne kapira...:neutral: Porediti povređenu sujetu (možda?) sa stvarnom tragedijom nečijeg života. Pri tome, ako pričamo o istinskim distinkcijama i ne brkamo babe i žabe, mi ne vodimo reč o tome da se radi o pojedincu koji je zaista verovao u lekovitost svog proizvoda, pa da se stvarno može reći da je bitka nažalost izgubljena kao što to biva kada čujemo da su pojedinci zaista eksperimentisali sa kakvim potencijalno funkcionalnim alternativnim lekovima, kao npr. gljive kombača i tome slično.....Nego se radi o liku koji je svesno i namerno pravio potpuno beskoristan, nedelotvoran, falš bućkurić i bezobzirno ga prodavao po masnim cenama onima kojima je bilo stalo samo do jedne stvari u životu...!:confused::( Doći do krajnje distinkcije između dobra i zla znači istražiti njihov put, uzrok i posledice od začetka do kraja... Možda ja grešim, možda ja nisam informisan dovoljno, međutim ipak verujem da jesam u nekoj osnovnoj ravni, čak i u pogledu tzv. alternativnih dejstava, a to sam živo ilustrovao primerom gore sa pečurkama, što onda znači da mi ostaje da verujem da vi sami niste dovoljno informisani o kakvom karakteru je stvarno reč, odnosno o glavnim i neoborivim faktima vezanim za njegovu aktivnost: da nije ni 1.pravi doktor; ni 2. u nekom smislu relevantan i iskusan čovek u alternativnim procesima lečenja ove teške bolesti već samo i jednino, nakon svega pobrojanog, logično i dokazivo - 3. težak probisvet, nadrilekar, prevarant, te vidimo i kriminalac i zločinac s krvlju na rukama. Ovakve stvari su prosto neodbranjive. Naše misli neće izvrnuti logičan sled događaja sa umišljajem. Ustrajavati u tome je tako teško obmanjujuće. Tom čoveku neka Bog oprosti na lakomosti i pokvarenluku, ali nadam se da shvataš da to porodica žrtve neće moći, a trebalo bi - ni zakonski sistem koji je kod nas redovno razočaravajuć. U bilo kojoj drugoj zemlji, taj čovek bi išao na dugotrajnu, ako ne i doživotnu robiju. Možda bi ga neko posećivao u zatvoru, možda bi to bila ti, dajući mu milost. Znaj da je on taj koji se za to mora prvi pokajati ako ima imalo savesti u sebi, svojim milosrđem ne smeš mu ukrasti priliku za tako nešto u životu, kao da to nije učinio. Pokajati i osvestiti nije isto što i zaboraviti i oprostiti. To je realna distinkcija između čoveka i Božijih preimućstava. Nemojmo ih, molim vas, brkati - u lažnom patosu. Svako dobro...
Bleki... divno razmišljaš, onako humano, ljudski, akademski, nadugačko i naširoko, sveobuhvatno, sverazumljivo, alal ti vera na ovakvim postovima, na ovakvom stavu koji je jedino zdravorazumsko neobojen neznanjem, dogmom, stranputicom... Retko imam prilike da čitam tvoje napisano, ali - uživam što
čitam ono što misliš, ono što si ti, ono čemu se divim...
Gajim veliko poštovanje prema tvom intelektu i duši i srećna sam što dišemo zajedno ovaj krstaričin vazduh...
'Odi...
:vzagrljaj:
 
Malo više o osobi zvanoj Miroljub Petrović...

Autor ovog teksta je Nikola Šavija, bivši saradnik M. Petrovića koji kaže:

Lično priznanje

Kao neko ko je bio bivši obožavalac kulta Miroljuba Petrovića i jedan od njegovih najbližih saradnika;
kao neko ko je živeo u istom stanu vrata do vrata sa njim; kao neko ko veoma dobro poznaje njega i
njegove navike i životne stavove; kao neko ko se predstavljao kao doktor i bio deo tima Miroljuba Petrovića
koji je direktor Instituta odnosno Fakulteta za prirodnu medicinu – imam potrebu da iznesem istinu o ovoj
lažnoj instituciji koja manipuliše sa zdravim razumom koji nam je svima dao Bog.

Jeste da je tekst dugačak, ali vredi da se pročita i skine svaka izmišljotina u cilju veličanja Miroljuba Petrovića...

https://www.religija.me/crkve/Prevara_zvana_Fakultet_za_prirodnu_medicinu.pdf

Predlažem svima da bace pogled na tekst, a onima koji ga veličaju predlažem da pročitaju tekst sa pažnjom...
 

Back
Top