Ministarka pravde tražiće od Haga da se RATKO MLADIĆ LEČI U SRBIJI

Реч: вреца...... или реч: вреза - КОД НАС У СРБИЈИ НЕ ЗНАЧИ НИШТА.........
али реч врећа(vreća) или реч врежа(vreža) - значи нешто........:cool:

п.с. А и ти швапски клозети могли би да имају боље чуварКЕ
U srskom se jetzku savrseno tano zna sta je vreza i kako se recimo loza ( to je jel vino) uvrezuje.
Nego, od kud da ti znas srpski i da se razumes u vreze i lozu?
Ti si novinar , imas svoj casopis u kome valjda "obradjues" vrece hovana.
Uglavnom vracarske vrece obradjujes. u Srbiji se to zove po turski "dzak".
Vreca je neoubicajena rec za Srblje.
 
on je drzavljanin Srbije i kao takvom mu se ne moze kategorija medicinske nege osporavati
a sem toga, u radnom odnosu je bio na platnom spisku republike Srbije
ne znam da li ti je poznato
ali kompletan budzet i plate vojske Republike Srpske, od prvog do poslednjeg dana, su isle iz budzeta tadasnje SRJ odnosno Beograda
ne sa Pala.

Nisu plate VRS isle iz Beograda jer vojnici VRS nisu primali plate ili su ih primali od firmi u kojima su do rata radili
Novac koji je tada vazio u RS je bio dinar RS koji se stampao u Beogradu
Plate u istim tim dinarima su direktno iz Beograda primali samo aktivni oficiri odnosno oficiri iy vremena JNA
Inflacija dinara RS je bila strahovita

lot-7-novcanica-50-miliona-dinara-republika-srpska-banja-luka-1993-slika-61982203.jpg
 
U srskom se jetzku savrseno tano zna sta je vreza i kako se recimo loza ( to je jel vino) uvrezuje.
Nego, od kud da ti znas srpski i da se razumes u vreze i lozu?
Ti si novinar , imas svoj casopis u kome valjda "obradjues" vrece hovana.
Uglavnom vracarske vrece obradjujes. u Srbiji se to zove po turski "dzak".
Vreca je neoubicajena rec za Srblje.

1. Не - ја НИСАМ НОВИНАР.......јесам високообразован (дипломирао сам на факултету) - али НИСАМ НОВИНАР.
Овде смо инкогнито - и ја нисам дужан да ти објашњавам шта сам по струци.

2.Толико си примитивна и необразована да губим вољу да ти се супротстављам....... нека остали корисници
сами просуде о твојим чувеним "порукама"...........
 
1. Не - ја НИСАМ НОВИНАР.......јесам високообразован (дипломирао сам на факултету) - али НИСАМ НОВИНАР.
Овде смо инкогнито - и ја нисам дужан да ти објашњавам шта сам по струци.

2.Толико си примитивна и необразована да губим вољу да ти се супротстављам....... нека остали корисници
сами просуде о твојим чувеним "порукама"...........

Немо да те позове сад на пдф Књижевнос' па да те разбуца ко Панта питу..:rtfm:
 
Nisu plate VRS isle iz Beograda jer vojnici VRS nisu primali plate ili su ih primali od firmi u kojima su do rata radili
Novac koji je tada vazio u RS je bio dinar RS koji se stampao u Beogradu
Plate u istim tim dinarima su direktno iz Beograda primali samo aktivni oficiri odnosno oficiri iy vremena JNA
Inflacija dinara RS je bila strahovita

lot-7-novcanica-50-miliona-dinara-republika-srpska-banja-luka-1993-slika-61982203.jpg

Neki oficiri su primali platu iz Srbije. Znam sigurno. I porodicama boraca koji su poinuli do kraja 92. Srbija je isplatila neke iznose.
 
Ja sam ( i ne samo ja nego svaki covek, pa cak i Rom djubretar ili smrdljivi Vlah) bolja od njega jer sam i ja i moji roditellji i
moji babe i dede ) uplacivali u neko zdravstvo, gradila se VMA od nasih para, ali niko od nas nije imao niti ima sanse da uopste prismrdi toj elitnoj bolnici,
Ljudi umiru, li sada bi trebalo opasno da nas zanima sudbina ovog Bosancherosa.

А у чији фонд је уплаћивао па генерал Ратко Младић??? Где је он живео??? На Мадагаскару??? Или у СФРЈ?

Али очигледно је некоме симпатичнија авној-евска мека граница, од тврде, па више воли да истакне републички ниво од државног...

Познати су такви примери и у великохрватској републици, али занимљиво је да су заживели и у малосрбијанској, која је мала захваљујући управо таквом грађанском или босанчероском размишљању.
 
А у чији фонд је уплаћивао па генерал Ратко Младић??? Где је он живео??? На Мадагаскару??? Или у СФРЈ?

Али очигледно је некоме симпатичнија авној-евска мека граница, од тврде, па више воли да истакне републички ниво од државног...

Познати су такви примери и у великохрватској републици, али занимљиво је да су заживели и у малосрбијанској, која је мала захваљујући управо таквом грађанском или босанчероском размишљању.
Reci cu ti nesto, al nemoj nikome da pricas.
Cinovnici, a tu je vojska policija, carina, pa i razno drugo osoblje po raznim drzavnim institucijama ne uplacauju nista u taj fond jer i sami ne privredjuju nego iz
budzeta dobijaju plate. Verovatno sada to ne razumes, ali se potrudi da shvatis da neko ko platu prima iz budzeta ne moze sam da uplacuje ni za penziju
ni za zdravstvo nego i te dazbine idu na teret onih sto rade po kioscima. To u Srbiji niko ne razume. Isto vazi i sa zdravstvo, prosvetu i sudstvo.
 
Reci cu ti nesto, al nemoj nikome da pricas.
Cinovnici, a tu je vojska policija, carina, pa i razno drugo osoblje po raznim drzavnim institucijama ne uplacauju nista u taj fond jer i sami ne privredjuju nego iz
budzeta dobijaju plate. Verovatno sada to ne razumes, ali se potrudi da shvatis da neko ko platu prima iz budzeta ne moze sam da uplacuje ni za penziju
ni za zdravstvo nego i te dazbine idu na teret onih sto rade po kioscima. To u Srbiji niko ne razume. Isto vazi i sa zdravstvo, prosvetu i sudstvo.[/QUOT

E, pameti!!!!
 
Ratko je ubio život u Podrinju , njega samo Bog može pravedno kazniti ..
važno je da preživi do izricanja pravosnažne presude radi regulisanja pravnog statusa manjeg bh entiteta , zato ga u Hagu trebaju dobro čuvati ..

Donešena je presuda da je bilo genocida u Srebrenici. I kao što se da vidjeti to nije uticalo da se ukine Republika Srpska. Budi sigurna da neće biti donijeta presuda po kojoj je još negdje bilo genocida. Ni zapadu to ne odgovara.
 
Donešena je presuda da je bilo genocida u Srebrenici. I kao što se da vidjeti to nije uticalo da se ukine Republika Srpska. Budi sigurna da neće biti donijeta presuda po kojoj je još negdje bilo genocida. Ni zapadu to ne odgovara.

Pa nećemo mi da skroz ukidamo , taman posla da zavlačite ruku u zajednički buđelar .. nego da imate crno na bijelo da je nastala na nelegitiman način ..
 
xaaxxxaaxxxaaxxaxaaxaxxaxaax
koliko bisera na krsti svaki dan neiscrpan izvor

Четвртак 31.08.2017.Вестионлине, Танјуг
Љајић: Још није било формалног захтева у вези са Младићем

Министар Расим Љајић рекао је, одговарајући на питање да ли је влада затражила пуштање или боље лечење за Ратка Младића, да још није било формалног захтева и да то ради Министарство правде и које ће сигурно донети одговарајућу одлуку.

Држава увек давати гаранције, међутим домети таквих гаранција су лимитирани: Расим Љајић

Начелно говорећи, каже Љајић, Влада је влада у свим досадашњим случајевима и о коме год да се радило на сваки захтев одбране давала гаранције или за привремено пуштање до почетка суђења или за пуштање на слободу ради лечења.

- У изузетно ретким случајевима и ситуацијама, Хаг је одговарао позитивно када говоримо о захтевима и разлозима за лечење с обзиром на то да они сматрају да је здравствени систем Холандије довољно компетентан, стручан и опремљен да може да прузи одговарајућу здравствену заштиту - каже Љајић.

Како он каже, према томе, не треба стварати превелика очекивања од таквих захтева, јер су шансе за њихову реализацију готово сведене на минимум.

Љајић, који је и шеф Националног савета за сарадњу са Хашким судом, је закључио да ће држава увек давати гаранције, међутим каже да су домети таквих гаранција лимитирани, јер о томе одучује Трибунал, а не Србија.
**********
И ко сад лаже??? МинистарКА правде или министар Љајић ???
 
Poslednja izmena:
Четвртак 31.08.2017.Вестионлине, Танјуг
Љајић: Још није било формалног захтева у вези са Младићем

Министар Расим Љајић рекао је, одговарајући на питање да ли је влада затражила пуштање или боље лечење за Ратка Младића, да још није било формалног захтева и да то ради Министарство правде и које ће сигурно донети одговарајућу одлуку.

Држава увек давати гаранције, међутим домети таквих гаранција су лимитирани: Расим Љајић

Начелно говорећи, каже Љајић, Влада је влада у свим досадашњим случајевима и о коме год да се радило на сваки захтев одбране давала гаранције или за привремено пуштање до почетка суђења или за пуштање на слободу ради лечења.

- У изузетно ретким случајевима и ситуацијама, Хаг је одговарао позитивно када говоримо о захтевима и разлозима за лечење с обзиром на то да они сматрају да је здравствени систем Холандије довољно компетентан, стручан и опремљен да може да прузи одговарајућу здравствену заштиту - каже Љајић.

Како он каже, према томе, не треба стварати превелика очекивања од таквих захтева, јер су шансе за њихову реализацију готово сведене на минимум.

Љајић, који је и шеф Националног савета за сарадњу са Хашким судом, је закључио да ће држава увек давати гаранције, међутим каже да су домети таквих гаранција лимитирани, јер о томе одучује Трибунал, а не Србија.


Када пошаљу формални захтев, прво да му се закаже преглед код лекара опште праксе,
(заврши преглкед па назад у Хаг)
па онда да му се закаже специјалистички преглед (електронским путем) и за једно 6 месеци дође опет
 
Четвртак 31.08.2017.Вестионлине, Танјуг
Љајић: Још није било формалног захтева у вези са Младићем

Министар Расим Љајић рекао је, одговарајући на питање да ли је влада затражила пуштање или боље лечење за Ратка Младића, да још није било формалног захтева и да то ради Министарство правде и које ће сигурно донети одговарајућу одлуку.

Држава увек давати гаранције, међутим домети таквих гаранција су лимитирани: Расим Љајић

Начелно говорећи, каже Љајић, Влада је влада у свим досадашњим случајевима и о коме год да се радило на сваки захтев одбране давала гаранције или за привремено пуштање до почетка суђења или за пуштање на слободу ради лечења.

- У изузетно ретким случајевима и ситуацијама, Хаг је одговарао позитивно када говоримо о захтевима и разлозима за лечење с обзиром на то да они сматрају да је здравствени систем Холандије довољно компетентан, стручан и опремљен да може да прузи одговарајућу здравствену заштиту - каже Љајић.

Како он каже, према томе, не треба стварати превелика очекивања од таквих захтева, јер су шансе за њихову реализацију готово сведене на минимум.

Љајић, који је и шеф Националног савета за сарадњу са Хашким судом, је закључио да ће држава увек давати гаранције, међутим каже да су домети таквих гаранција лимитирани, јер о томе одучује Трибунал, а не Србија.
**********
И ко сад лаже??? МинистарКА правде или министар Љајић ???

Ljajic ne laze!

A ko laze?
:think:
 

Back
Top