Minimalna zarada i kako se odredjuje???

A od čega im da je kupuju? Od tatinog dvosobnog stana u radničkim varošicama?

Od šverca turskim kožnim jaknama ?

Svaka fabrika se kupuje i gradi da bi se imala dobit ... ali ne možeš u državi gde je 200 eur plata da imaš fabrike koje su građene za državu gde je projektovana plata 500 plus veliko tržište

No i to ne bi bio problem da se od tih i takvih fabrika nije htelo živeti kao od vlasništa Coca-Cole
pa i ovi su kupili fabriku da bi imali dobit. jedinoa dobit je zemljiste tih firmi. Nisi oni kupili to da bi proizvodili, jer kao sto sam rekao ne isplati se to u Srbiji .tehnologija u tim fabrikama je bila zastarela i kad je tito umro.
Kad se u srbiji isplati proizvoditi . Pa to je lako videti. Kad drzava placa zemlju i doprinose za radnike i plus subvencije za radna mesta. A srpski proizodjac nema to zato ni ne proizvodi.

- - - - - - - - - -

A od čega im da je kupuju? Od tatinog dvosobnog stana u radničkim varošicama?

Od šverca turskim kožnim jaknama ?

Svaka fabrika se kupuje i gradi da bi se imala dobit ... ali ne možeš u državi gde je 200 eur plata da imaš fabrike koje su građene za državu gde je projektovana plata 500 plus veliko tržište

No i to ne bi bio problem da se od tih i takvih fabrika nije htelo živeti kao od vlasništa Coca-Cole

- - - - - - - - - -



Ni to nije argument... pa je cilj urnisanje stanovništa i njihove iseljavanje?

Poenta je samo bolja raspodela . Za to ima uslova.

sta da raspodelis.
 
Минималац треба укинути.

Кад укинеш минималац, онда они који не могу да нађу никакав посао, моћи ће да нађу посао. Тиме би се повећала запосленост.

Не треба да будете против веће запослености. Већа запосленост је добра за све. Посебно за оне који би захваљујући томе нашли посао.

Svuda u svetu imam minimalna cena rada , tj radnog sata. Ne znam, možda u nekim afričkim državama, ili u Afganistanu, mada sumnjam:

Ti bi uradio nešto što nigde na svetu ne postoji

Aman ljudi šta vam je ?

Pa zato postoje države da uvedu pravila... Bože da li je moguće pročitati ovakvo nešto u 21 veku.
 
pa i ovi su kupili fabriku da bi imali dobit. jedinoa dobit je zemljiste tih firmi. Nisi oni kupili to da bi proizvodili, jer kao sto sam rekao ne isplati se to u Srbiji .tehnologija u tim fabrikama je bila zastarela i kad je tito umro.
Kad se u srbiji isplati proizvoditi . Pa to je lako videti. Kad drzava placa zemlju i doprinose za radnike i plus subvencije za radna mesta. A srpski proizodjac nema to zato ni ne proizvodi.

- - - - - - - - - -



sta da raspodelis.

i kako bi ti uredio zemlju pa da imamo svi dovoljno para ti si mnogo pametan bas me zanima
 
i mozda kad bi drzava vise pomogla izvozu pa kad bi bilo vise para....

Naš problem je loš kurs... imamo precenjen dinar i zato nismo konkurentni

A nemamo" kvalitet "kao što reče kolega , mada to je pre nismo prepoznatljivi.

Sada zašto je kurs takav i zašto bi se njegovom promenom mnogo toga poremetilo je druga priča

Što se grbo rodi vreme ne ispravi.
 
Naš problem je loš kurs... imamo precenjen dinar i zato nismo konkurentni

A nemamo" kvalitet "kao što reče kolega , mada to je pre nismo prepoznatljivi.

Sada zašto je kurs takav i zašto bi se njegovom promenom mnogo toga poremetilo je druga priča

Što se grbo rodi vreme ne ispravi.

kakav kvalitet. pa kupi bilo sta nase pa ces da vidis koliko odstupa od projetovanih vrednosti. Nasa roba je jako losa. Samim tim i uzivamo ovakav ugled. tj nasa roba je jeftina.
 
pa i ovi su kupili fabriku da bi imali dobit. jedinoa dobit je zemljiste tih firmi. Nisi oni kupili to da bi proizvodili, jer kao sto sam rekao ne isplati se to u Srbiji .tehnologija u tim fabrikama je bila zastarela i kad je tito umro.
Kad se u srbiji isplati proizvoditi . Pa to je lako videti. Kad drzava placa zemlju i doprinose za radnike i plus subvencije za radna mesta. A srpski proizodjac nema to zato ni ne proizvodi.

- - - - - - - - - -



sta da raspodelis.

Nisu sve fabrike kupljene zbog zemljišta . Neke su kupljene i upropaštene lošim upravljanjem i izvlačenjem novca jer su mislili da su to fabrike para za njihove potrebe .

Ono što ima da se podeli.
 
i kako bi ti uredio zemlju pa da imamo svi dovoljno para ti si mnogo pametan bas me zanima

naravno da sam mnogo pametan. godlike.
tesko je bilo sta uraditi. srbija je zemlja staraca i mnogo pametnih.

- - - - - - - - - -

Nisu sve fabrike kupljene zbog zemljišta . Neke su kupljene i upropaštene lošim upravljanjem i izvlačenjem novca jer su mislili da su to fabrike para za njihove potrebe .

Ono što ima da se podeli.

pa deli se dosta toga. Javna potrosnja je 45% bdp znaci drzava uzme veliki deo sebi. I podeli ona penzionerima, zaposlenim u javnom sektoru. Koliko mislis da bi bio optimum oporezivanja. Recimo 95% bdp da bude javna potrosnja.

- - - - - - - - - -

Srbija je jedna od najsocijalnijih drzava na svetu u odnosu na ekonomiju.

- - - - - - - - - -

A postavljam jedno pitanje koliko su teski ti najbogatiji u Srbiji. Da li su teski recimo 20 telekoma. tj oko 30 milijardi evra, ili vise.
 
Kako da dobiješ stručno objašnjenje od ljudi koji su odredili minimalac političkom odlukom?:zroll:

pa kako se odredjuje drugacije minimalac. Pa zasto ne bi postavili minimalac na 3200 evra.

- - - - - - - - - -

Porez na zaradu je oko 10% na teret radnika i na teret poslodavca i biće smanjena?

To je mnogo 10%?

porez na zarade je 68 % i jedan je od najvecih u evropi.
 
Kako da dobiješ stručno objašnjenje od ljudi koji su odredili minimalac političkom odlukom?:zroll:

I šalju ovde svoje da brane tu političku odluku koja je donešena za konkretan interes određene grupe.

- - - - - - - - - -

pa kako se odredjuje drugacije minimalac. Pa zasto ne bi postavili minimalac na 3200 evra.

- - - - - - - - - -



porez na zarade je 68 % i jedan je od najvecih u evropi.

Ne to nije porez na zarade , to su doprinosi i porez. Ima razlike

- - - - - - - - - -

pa kako se odredjuje drugacije minimalac. Pa zasto ne bi postavili minimalac na 3200 evra.

- - - - - - - - - -



porez na zarade je 68 % i jedan je od najvecih u evropi.

Pametne države određuju na osnovu svojih ekonomskih pokazatelja i strategija. Samo je ovde jedna klika mogla da izglasa i da održava jedno stanje. Posledica je 35.000 ljudi manje svake godine + stotine hiljada koje će se iseliti ili su iseljeni
 
****** kako ste vi ljudi glupi. i posle skolovanje treba da bude besplatno. Prvo recimo ja radim kod pere perica za 600 evra bruto. I sada on plati 150 evra doprinosa i 450 evra meni na ruke.
I sada drzava poveca minimalac na 500 evra. Onda su minimalni doprinosi 350 evra. I onda mene pero peric plati 250evra, a da drzavi 350evra. Ili ce pera peric da mi da otkaz.
 
I šalju ovde svoje da brane tu političku odluku koja je donešena za konkretan interes određene grupe.

- - - - - - - - - -



Ne to nije porez na zarade , to su doprinosi i porez. Ima razlike

- - - - - - - - - -



Pametne države određuju na osnovu svojih ekonomskih pokazatelja i strategija. Samo je ovde jedna klika mogla da izglasa i da održava jedno stanje. Posledica je 35.000 ljudi manje svake godine + stotine hiljada koje će se iseliti ili su iseljeni

Pa doprinosi su ti 70%, I sta dobijes od tih doprinosa. Nisi odgovorila kako srpski proizvodjac da bude konkurentan onom iz bangladesa.
 
naravno da sam mnogo pametan. godlike.
tesko je bilo sta uraditi. srbija je zemlja staraca i mnogo pametnih.

- - - - - - - - - -



pa deli se dosta toga. Javna potrosnja je 45% bdp znaci drzava uzme veliki deo sebi. I podeli ona penzionerima, zaposlenim u javnom sektoru. Koliko mislis da bi bio optimum oporezivanja. Recimo 95% bdp da bude javna potrosnja.

- - - - - - - - - -

Srbija je jedna od najsocijalnijih drzava na svetu u odnosu na ekonomiju.

- - - - - - - - - -

A postavljam jedno pitanje koliko su teski ti najbogatiji u Srbiji. Da li su teski recimo 20 telekoma. tj oko 30 milijardi evra, ili vise.

Ti ne znaš šta je socijalna država. Srbija nije socijalna država , sem ako vlasnikje kapitala ne računaš u socijalnu kategoriju gde se i sprovode socijalna načela.

Država ako ne može da plaća zaposlene treba da ih otpusti i stvori uslove da se oni zaposle u privatnom sektoru.

Politika koja je voođena stvorila je od države najvećeg poslodavca
 
Sigurno da ima uslova za povećanje minimalca. Ali bi onda zarade onih koji isplaćuju radnike pale. A sa njihove tačke gledišta to ne sme da se dogodi. I na taj način može da se dođe do odgovora na tvoje pitanje.

pa ovi sto isplacuju radnike tj privatnici u srbiji nemaju novca za investiranje. srpski privatni sektor jako malo investira. srpski radnik nije jeftin. otkud vam ta glupa ideja. Ako gledamo globalno.-
 
Svuda u svetu imam minimalna cena rada , tj radnog sata. Ne znam, možda u nekim afričkim državama, ili u Afganistanu, mada sumnjam:

Ti bi uradio nešto što nigde na svetu ne postoji

Aman ljudi šta vam je ?

Pa zato postoje države da uvedu pravila... Bože da li je moguće pročitati ovakvo nešto u 21 veku.

Свуда у свету, осим у најразвијенијим и најбогатијим земљама.

Нпр. Швајцарска нема минималац.

Финска такође нема минималац прописан од стране државе.


Минималац уништава благостање нације.
 
Ti ne znaš šta je socijalna država. Srbija nije socijalna država , sem ako vlasnikje kapitala ne računaš u socijalnu kategoriju gde se i sprovode socijalna načela.

Država ako ne može da plaća zaposlene treba da ih otpusti i stvori uslove da se oni zaposle u privatnom sektoru.

Politika koja je voođena stvorila je od države najvećeg poslodavca
Kako nije socijalna drzava. pa penzije se isplacuju iz budzeta, imas na stotine hiljada socijalnih radnih mesta, besplatno zdrastvo, skolstvo, to sve spada u socijalnu kategoriju. Pa gledas potrosnju drzave u odnosu na bdp.

- - - - - - - - - -

Свуда у свету, осим у најразвијенијим и најбогатијим земљама.

Нпр. Швајцарска нема минималац.

Финска такође нема минималац прописан од стране државе.


Минималац уништава благостање нације.

koliko bi ja placao onda doprinose kad ne bi postojao minimalac :zelenko2:
 
pa ovi sto isplacuju radnike tj privatnici u srbiji nemaju novca za investiranje. srpski privatni sektor jako malo investira. srpski radnik nije jeftin. otkud vam ta glupa ideja. Ako gledamo globalno.-

Možda za tebe nije jeftin, ali je jeftiniji od barem 99% država Evrope i 50% država Afrike npr.
Srbija nije socijalna država. Nemoj da širiš dezinformacije.

- - - - - - - - - -

i tako stignemo do toga da krupni kapital drzi u saci drzavu a drzava **** radnike porezima

Krupni kapital i država su ovde na istim stranama. Niko tu nikoga ne drži u šaci, jer se država predala bez borbe.
A što se tiče krupnog kapitala, on finansijski i treba da bude jači od države Srbije, jer posluje se obrće u ogromnom broju zemalja. Ako pogledamo, npr. jedan Volkswagen, on ima veći godišnji budžet od Srbije
 
Politika koja je voođena stvorila je od države najvećeg poslodavca

da i drzava ima najvise novca za investiranje. daleko vise od privatnika. zato treba se drzavi obratiti

- - - - - - - - - -

i tako stignemo do toga da krupni kapital drzi u saci drzavu a drzava **** radnike porezima

kakav krupni kapital. hahhaha . pa drzava jedina ima krupni kapital. koja je privatna firma na nivou telekoma i epsa. da li se vi ljudi drogirate.-

- - - - - - - - - -

Možda za tebe nije jeftin, ali je jeftiniji od barem 99% država Evrope i 50% država Afrike npr.
Srbija nije socijalna država. Nemoj da širiš dezinformacije.

- - - - - - - - - -



Krupni kapital i država su ovde na istim stranama. Niko tu nikoga ne drži u šaci, jer se država predala bez borbe.
A što se tiče krupnog kapitala, on finansijski i treba da bude jači od države Srbije, jer posluje se obrće u ogromnom broju zemalja. Ako pogledamo, npr. jedan Volkswagen, on ima veći godišnji budžet od Srbije
pa dobro zasto bi neko proizvodio u srbiji, a ne u africi.
 
Evo braco srbi povecane su plate u javnom sektoru za 10%. bez ekonomske opravdanosti . I pogodite sta se braco desilo. Pa povecao se uvoz. Pa ce onda da pocne opet zaduzivanje u inostranstvu

- - - - - - - - - -

Ne krupni kapital, već ljudi koji su stekli kapital u Srb

evo sta se desava kad povecas plate bez povecanja proizvodnje.

"U drugoj polovini prošle godine uvoz je počeo da raste brže od izvoza, a ukoliko se ovaj trend nastavi može se očekivati da uvoz robe dostigne 20 milijardi evra."

znaci sad kad bi povecao plate i minimalac krenuo bi uvoz jos brze da raste i jako brzo bi dostigao bankrot.
 

Back
Top