Милошевић, Кинези, Израелци против Ђинђића

kami83:
Ma da,zaboravite na cinjenicu da danas svet nije onaj svet iz hladnog rata,samo i dalje kopajte po teorijama zavere....

....u vreme hladnog rata nije se moglo desiti da neko Rusima montira bojeve glave na granici pa kad se bune ih optuzi da su paranoicni jer ne zele demokratiju na svojim granicama
...a sad se teorije zavere bas namnozile :)
 
misoni:
Свакако.Ти си преживео и старе Грке и Римљане,Месопотамију,Картагину,Византију,Хуне...Извини,а колико ти то имаш година?


Kakve veze ima koliko ja imam godina? Pa ako je to neki argument,onda ja potezem argument da je jedan od najcuvenijih liberala svih vremena,pokojni Bertnard Rasel ziveo 100 godina,bio je ziva,hodajuca enciklopedija,i on bi se na tvrdnje vecine ovih "konzervativnih forumasa" ugusio od smeha... Verovatno ne bi spominjao Skeletora vec Teletabise,tako da sam ja jos i dobar...:)
 
Не.Види се не пратиш форум.Као што на форуму имаш дефинисане патриЈоте и радикале,тако постоје и реформски телетабиси.Е,уз то постоји опис у неких петнаестак особина...Тако да се овде реч телетабис употребљава у увредљивом значењу!8-)
 
~Petar~:
procitaj ovo sto je aca postovao na temi, tu masu na prvoj strani, i bice ti jasno zashto je smeshno

pa posle kazu da ne uče demagogiju na FPN... osnovni predmet... pa kaži nam svima šta je to toliko smešno da se svi smejemo :)

pazi tekst i analizu nazivaš MASOM :) a kad MASA teofil koji živi na relaciji frižider-klozet napiše MASU bljuvotina ovde se utrkujete ko će MASU da više podrži :)
 
marlon:
pa posle kazu da ne uče demagogiju na FPN... osnovni predmet... pa kaži nam svima šta je to toliko smešno da se svi smejemo :)

pazi tekst i analizu nazivaš MASOM :) a kad MASA teofil koji živi na relaciji frižider-klozet napiše MASU bljuvotina ovde se utrkujete ko će MASU da više podrži :)

Pa razlika je u tome sto Teofil pise tekstove sa velikom dozom cinicnog humora i umetnicke slobode,a da i ne govorim o tome sto nastupa sa pozicija liberalizma,dok vecina likova sa foruma koji su "konzervativni nacionalisti" sve vide kroz prizmu zadrtog i glupog konzervativizma i teorija zavere u koje slepo veruje... Pa super,ta "teorija zavere" im je izgradila naciju koju sada tako srdacno brane,i prosto covek ne moze,a da ne bude cinican poput Teofila kada napada taj nacin misljenja...

Naucices i ti poentu nekad,samo polako ima vremena...
 
Alekasandar2:
:)
Хвала, није све црно-бело, али чланак је јако интересантан јер даје доста логичности у свему овоме.
Опет детаљи можда нису тачни, али линија коју описује јесте. Биће рата, мањег или већег, али биће.
Савезништва су се створила, али ми се чини да се УСА ниеј добро снашла јер је изгледа Русија избоксовала место "велике Хришћанске силе" потпуно неочекивано. УСА још увек покушава да створи "добре муслимане" и некако се врти у месту, али ће на крају и она кренути против Муслимана.
П.С.
Један Јевреј, не знам који је рекао "Ви Европљани сте убили 6 милиона Јевреја. За узврат сте добили 40 милиона муслимана"


Da tako nekako mada mi nismo tu ...ali ok.
 
Сарадња "ОЗНЕ" и МОССАДА:

из књиге бившег МОССАДовог агента:
http://www.radioislam.org/islam/english/terror/ostrov1.htm

"...раних 50-их година, израелске безбедносне снаге откриле су да се једна Хришћанка из Југославије удала за Јевреја и преселила у Израел да би побегла од "ОЗНЕ" , а да је била сарадница нациста.
Југославија и Израел нису имали уговор о екстрадикцији, па су је Израелске безбедносне службе отеле (из Израела) и прокријумчариле на брод који се случајно или намерно нашао укотвљен у Хаифи (Југославенски брод, вероватно). Било јој је суђено у Југославији и осуђена је за ратне злочине."



It would be preferable, of course, to kidnap Ostrovsky, as Eichman was kidnapped or as Vanunu was. To kidnap him and put him on trial and punish him according to the law. The tables could even be turned. In the early '50s the Israeli security forces found out that a Yugoslav Christian woman who had collaborated with the Nazis had married a Jew and come with him to Israel to escape the "Ozna", which was Tito's secret police.

Yugoslavia and Israel didn't have an extradition agreement. So the Israeli security service kidnapped the woman from her home in Israel and smuggled her onto a Yugoslav ship that happened, whether by accident or design, to be anchored in the Israeli port of Haifa. She stood trial in Yugoslavia and was found guilty of committing war crimes.
 
Иначе ово су одломци из гњига агента Виктора Островског, који је иначе екс-патриота из Југославије.

пише даље и о плану да се убије Андрија Артуковић:

"Средином 50-их година сазнало се (зипа ми га добили 80их) да у Лос Анђелесу у САД живи Андрија Артуковић, министар унутрашњих послова НДХ... одоговоран за истребљење Јеврејства Хрватске, На врхунцу хладног рата САД нису желеле да га изруче комунистичкој Југославији, што је мене као Југословенског екс-патријату страшно увредило да се такав ратни злочинац шета слободно, док су десетине хиљада јевреја биле закопане (побијене) у конц-логорима које је он зидао, таква помисао била је неиздржива за мене.
Као сиромашни репортер који је радио за новине Маарив, понудио сам уреднику да о свом трошку одем и убијем Артуковића, он је реркао да се посаветује али ми је јавио да је план одбијен јер ако би се то урадило ни један репортер више нигде не би могао да оде. До данас жалим због те одлуке."

Иначе ово је са сајта "Радио Ислам" који ово преноси како су Зли јевреји убијали и отимали људе по свету, па имате неке линкове о "злим" ционистима итд...




In the mid-50s it was learned that Andrea Artukovich was living in Los Angeles. When he was the minister of interior in the Nazi puppet government of Croatia, he was personally responsible for the elimination of Croation Jewry.

In the heat of the Cold War the American government was not willing to extradite him into the hands of the communist Yugoslav government. As a Yugoslav expatriate I was deeply offended that such a war criminal was walking about freely. The thought that Artukovich would spend the rest of his life in America, while tens of thousands of Jews were buried in the death camps that he had built, was unbearable to me.

As I was a penniless young reporter for the newspaper Ma'ariv, I offered the editor to whom I was responsible, Shmuel Shnitser, a deal. If Ma'ariv would finance my travel to the United States, and my expenses there until I could kill Artukovich, Ma'ariv would have the scoop whether or not I was caught.

Shnitser said that he would consult with his friends. Several days later he informed me that my offer was turned down. The reason was that if it became known that a reporter for Ma'ariv had been sent on a murder mission, the newspaper would not be able to send another reporter anywhere in the world.

I regret that to this day.

Meir Shnitser would never understand this.
 

Back
Top