Милошевић је крив за све!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ml2:
Razlozi uvođenja sankcija SRJ su jasni kao dan:

Amerika je konstatovala da SFRJ treba da se raspadne.

Milošović se složio ali je dodao da bi bilo dobro da se napravi jedna država koja bi bila velika i moćna. U toj državi bi živeli svi Srbi a on bi bio vrhovni vođa.

Amerika se sa tim nije usaglasila a Milošević je smatrao da to nema veze i da se "Srbija saginjati neće".

E onda se Amerika naljutila i uvela sankcije pa Srbija ipak sagnula.

Ово ја толика небулоза да ми је требало 2. мин да повјерујем да је ово неко заиста и написао.

Па у СФРЈ су живјели сви Срби, те вјероватно на њу мислиш. Можда је злочин чувати постојећу државу. А о некаквом плану "Велике Србије" је смијешно говорити.

САД увела санкције јер је Србија била непослушна, је тачно. Били су непослушни јер су помагали браћи изван матице.
 
JABUCHILO:
ja sam nenormalan! ja sam normalan! ja sam nenormalan! ja sam normalan! ja sam...!
I ja, i ja, i ja, i ja..........
Sad je jomini zadovoljan sto smo mi malo "onako" :roll:
Meni pomalo smeta naslov teme: Milosevic je kriv za sve, nema ni znaka pitanja, niti uzvika, jednostavno konstatacija.
Ja sam mislila nekad isto, sa ove vremenske distance i 4-vorogodisnjeg pracenja sudjenja u Hagu (i odbrane, naravno) shvatila sam da je on najmanje kriv.
Osim, sto neko rece, da je bio preblag, to se usudjujem reci i kad vidim sta ovi danas rade!
 
ml2:
Dobro i?



.......oružijem, municijom, paravojnim formacijama.....

Милошевић није срушио СФРЈ, а то је један од доказа. Оружја и муниције смо имали довољно као заоставштин ЈНА. А бораца из Србије је било 3X мање него оних из исламских земаља.
 
Raspad SFRJ:Kriv koliko i drugi predsednici republika.Svi su u raspadu videli šansu.
Zbog elementarnog nedostatka vizije,hrabrosti i objektivnosti,zastranio je u najgorem mogućem smeru(po Srbiju).
Sankcije SRJ:Mislim da su i one plod kratkovidosti,neodlučnosti,naivnosti i opijenosti titulom "narodnog vođe".Negde sam to veći napisao,da je on svaki put podmetnuo našu glavu,kada je neko sa zapada želeo da "šutira penal".Dosta toga se moglo izbeći,ali on je odabro ulogu "velikog vođe" i nema smisla da on popusti.Eh...
'99-ta:Agonija se nastavila.Neki strani diplomata je rekao(hajde da mu verujemo),da je Milošević sugerisao zapadu da nema ništa protiv "ograničene" vojne intervencije. :shock:
To je značilo bez kopnene invazije i ugrožavanja njegovog života,eventualno.
Na kraju je rekao:"Nismo dali Kosovo"! :roll:
Generalno,Miloševića krivim za većinu loših stvari koje su nas zadesile,a sve zbog njegove osionosti,egoizma,gluposti,netaktičnosti.Srbi i Srbija su mnogo stradali,a sve kao pod njegovom zaštitom.Lepo mu je ispevao Balašević:"Nemoj nas više braniti,brigom ćeš nas sa'raniti..."
Autodestrukcija je osnovno obeležje njegove vlasti.Da je imao advokata u Hagu,verovatno bi još bio živ.Da nije bio "advokat" celoj Srbiji(12-13 godina),verovatno bi i Srbija bolje prošla.
I još nešto,mislim da je prema narodu bio licemeran,da je ljudsku patnju koristio za svoju ličnu promociju,bez stvarne želje da nam bude bolje.Ne ponovio se.
 
drvasic:
Pa recimo vodio je miroljubivu politiku nezameranja ili blagog otpora, umesto da je gde je počelo išao do kraja đonom, sve bi bilo drugačije a i zapad bi to lakše prihvatio. (Slovenija Hrvatska, Bosna i Kosovo, svud smo izvukli deblji kraj zbog pogrešne politike.
Ja mislim da nije trebao biti mlak, tu se slažem. Ali mislim da je odmah trebao odustati. Ko odluči da ode, nema tu nikakvog ''zabranjivanja''.
 
Nikola_BN:
Ово ја толика небулоза да ми је требало 2. мин да повјерујем да је ово неко заиста и написао.

Па у СФРЈ су живјели сви Срби, те вјероватно на њу мислиш. Можда је злочин чувати постојећу државу. А о некаквом плану "Велике Србије" је смијешно говорити.

САД увела санкције јер је Србија била непослушна, је тачно. Били су непослушни јер су помагали браћи изван матице.
Tako je, Nikola!
Ja mislim da je Milosevic zeleo da se ta bivsa SFRJ odrzi, zbog Srba kojih je bilo u svim Republikama. Gledala sam na BK (tada jos nije bila ukinuta) u Banja Luci su gradjani prvi poceli izlaziti na trg i paliti svece kad je Milosevic ubijen....ovaj... umro!
Znaci, oni su razumeli Milosevica (ne svi, naravno) i njegovu potrebu da "svi Srbi zive u jednoj drzavi" ali ne u Velikoj Srbiji kako mu se pripisivalo, nego u SFRJ!
 
DB 06:
Raspad SFRJ:Kriv koliko i drugi predsednici republika.Svi su u raspadu videli šansu.
Zbog elementarnog nedostatka vizije,hrabrosti i objektivnosti,zastranio je u najgorem mogućem smeru(po Srbiju).
Sankcije SRJ:Mislim da su i one plod kratkovidosti,neodlučnosti,naivnosti i opijenosti titulom "narodnog vođe".Negde sam to veći napisao,da je on svaki put podmetnuo našu glavu,kada je neko sa zapada želeo da "šutira penal".Dosta toga se moglo izbeći,ali on je odabro ulogu "velikog vođe" i nema smisla da on popusti.Eh...
'99-ta:Agonija se nastavila.Neki strani diplomata je rekao(hajde da mu verujemo),da je Milošević sugerisao zapadu da nema ništa protiv "ograničene" vojne intervencije. :shock:
To je značilo bez kopnene invazije i ugrožavanja njegovog života,eventualno.
Na kraju je rekao:"Nismo dali Kosovo"! :roll:
Generalno,Miloševića krivim za većinu loših stvari koje su nas zadesile,a sve zbog njegove osionosti,egoizma,gluposti,netaktičnosti.Srbi i Srbija su mnogo stradali,a sve kao pod njegovom zaštitom.Lepo mu je ispevao Balašević:"Nemoj nas više braniti,brigom ćeš nas sa'raniti..."
Autodestrukcija je osnovno obeležje njegove vlasti.Da je imao advokata u Hagu,verovatno bi još bio živ.Da nije bio "advokat" celoj Srbiji(12-13 godina),verovatno bi i Srbija bolje prošla.
I još nešto,mislim da je prema narodu bio licemeran,da je ljudsku patnju koristio za svoju ličnu promociju,bez stvarne želje da nam bude bolje.Ne ponovio se.

Много си написао, али готово да ништа ниси рекао а још мање аргументовао.
 
Nikola_BN:
Па у СФРЈ су живјели сви Срби, те вјероватно на њу мислиш. Можда је злочин чувати постојећу државу. А о некаквом плану "Велике Србије" је смијешно говорити.

Nije zločin, ali je suština da je neko rešio da ta zemlja treba da se raspadne. Milošević se složio i rekao sledeće "ako Hrvati imaju pravo da se ocepe od SFRJ onda i Srbi imaju pravo da ostanu u SFRJ", misleći pritom na Srbe iz Hrvatske.

Naravno, sa tim se nije saglasila Amerika i tako....

Nikola_BN:
САД увела санкције јер је Србија била непослушна, је тачно. Били су непослушни јер су помагали браћи изван матице.

Nije Milošević pomagao braći izvan matice nego je u ime braće izvan matice i u moje lično ime vodio rat koji nije imao šansu da dobije.

Samo kreten može da vodi rat koji ne može da dobije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top