Milicic - Od talenta veka do propaliteta

Ono sto mislim ne uzimate u obzir kod ovakvih razmatranja je mogucnost trejda.
Vec sam pisao o tome da mislim da ce Love biti trejdovan, onda kada procene da mogu uzeti najvise za njega......
Vec je dosta uocljivo da je trenutno najvaznija stvar u Minesoti da Love ima dabl-dabl ucinak, po cenu potpuno pogresne taktike, izivljavanja ili teskog poraza.
To zasigurno ne moze biti slucajno, niti odraz toga da Love-a vole , nego(to je moje misljenje) zelje da mu sto vise napumpaju cenu takvim ucincima.
Prilicno je vidljivo da Minesota ima dve izvanredne trojke u Dzonsonu i Brewer(mada Dzonson igra i na poziciji dva), koje ne igraju lose ni odbranu(Dzonson nesto slabije ali to ipak nije tolika tragedija kao kod Love-a) .Takodje mislim da ce se Pekovic odbambeno popraviti, a Milicic ofanzivno, uz Tolivera kao veoma zanimljivog igraca i Kufusa koji tek treba da se kali a bez dileme je potencijal, to moze i bez Love-a biti veoma jaka centarska linija.....
Ako se na to doda Rubio i Flin, te Bizli i Vebster, a ako bude pametan trejd te dovedu nekoga ko ce tu elipu "povuci", lako mogu do samog velikog finala......
Naravno, to su sve spekulacije i prognoze koje su nezahvalne, ali je evidentno da u Minesoti ima materijala za sve to.
Uostalom, cini mi se po rosteru da su trenutno na najjeftinija ekipa u NBA, sto im takodje otvara velike mogucnosti, kada procene da mogu da materijalizuju kvalitet i ocekivanja od ove ekipe.
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam da napisem odmah posle meca, ali mi je bilo veoma simptomaticno:

1.Protiv Milvokija se videlo da je Bogut za njega "tata", jer ga je u odbrani tako frustrirao da Milicic nije ni mogao da udje pod kos, a u napadu je brzi od Milicica te ili ubacivao spolja, ili fintom navlacio Darka pa ulazio pod kos.
2.Mnogo smesnije, da ne kazem zalosnije je to jurcanje cele ekipe Minesote samo da Love postigne DD.Pred kraj meca sa Memfisom, imao je 11 poena 8skokova, kada se lopta odbila prema Dzonsonu, koji je skocio i kada je video Love-a kako trci prema lopti, samo se sklonio, lopta udarila od parket i usla u njegove ruke.To je bilo toliko smesno da su i komentatori poceli da se smeju.....I siguran sam da zbog takvog "silovanja" imaju bar 3,4 pobede manje.
-Ono sto je generalno problem Minesote je odbrana, i ako zele da im ekipa lici na nesto moraju u tom delu nesto uraditi.Koliko vidim trejdovase Brewera, koji je uz Darka jos jedini igrao odbranu u Minesoti, uz pomalo Bizlija.......Verovatno oslobadjaju mesto za neki veliki trejd sledece godine.Videcemo.
 
Sta im nocas uradise centri lejkersa.:gace:

Gledao sma veci deo meca.......Darko je cuvao Gasola, a Love Bunuma....Gasol se bas i nije nesto naigrao kada je Darko bio na parketu, ali je odbrana, a posebno gradjenje kosa Minesote katastrofalno.Bunum je u jednom trenutku imao samo 4 skoka i sva cetiri ofanzivna.......
A Darko je rano napravio dva faula, oba na Bunumu kojeg ustvari nije ni cuvao, nego je morao pokrivati rupe u odbrani Love-a...
 
Poslednja izmena:
Gledao sma veci deo meca.......Darko je cuvao Gasola, a Love Bunuma....Gasol se bas i nije nesto naigrao kada je Darko bio na parketu, ali je odbrana, a posebno gradjenje kosa Minesote katastrofalno.Bunum je u jednom trenutku imao samo 4 skoka i sva cetiri ofanzivna.......
A Darko je rano napravio dva faula, oba na Bunumu kojeg ustvari nije ni cuvao, nego je morao pokrivati rupe u odbrani Love-a...

Kako Love može da čuva Bunuma? To je mismatch u startu... Nisam gledao tekmu pa ne znam jel ulazio Peković u igru? Zašto njega nije stavio da čuva Bunuma?
 
Kako Love može da čuva Bunuma? To je mismatch u startu... Nisam gledao tekmu pa ne znam jel ulazio Peković u igru? Zašto njega nije stavio da čuva Bunuma?

Ne znam, znam da ga je Love cuvao, a Darko Gasola, sto je svakako i meni bilo cudno da ne kazem smesno.
Kada bi Pekovic usao onda bi Pekovic cuvao Bunuma, mada koliko se secam(da ne gledam sad po statistici) nije Pekovic puno ni igrao.
 
Ne znam, znam da ga je Love cuvao, a Darko Gasola, sto je svakako i meni bilo cudno da ne kazem smesno.
Kada bi Pekovic usao onda bi Pekovic cuvao Bunuma, mada koliko se secam(da ne gledam sad po statistici) nije Pekovic puno ni igrao.

Pa Bynum je tipican centar plus 213 visok sa ogromnim rasponom ruku, tu Love nema sta da trazi. Mozda bi bolje Darisa njega mogao sacuvati, makar mu gabaritima moze parirati, a Love bi mogao da izgura Gasola van reketa...drugo mi ne pada na pamet....
 
Pa Bynum je tipican centar plus 213 visok sa ogromnim rasponom ruku, tu Love nema sta da trazi. Mozda bi bolje Darisa njega mogao sacuvati, makar mu gabaritima moze parirati, a Love bi mogao da izgura Gasola van reketa...drugo mi ne pada na pamet....

Sve je to sasvim jasno, medjutim ono sto znam je da je Rembis ovako postavio taktiku.I onda Bunum uvuce Love-a u reket i Darko pomazuci napravi falulove sasvim bezveze.
Ima kod Rembisa jos nekoliko cudnih stvari...Jedna od njih je da apsolutno po automatizmu menja igrace.Kad nema problem sa faulovima, onda se zna da prva petorka igra 7-9 minuta prve cetvrtine, i da je na kraju prve od petorke u igri samo jedan igrac, najcesce Love.Druga cetvrtina pocinje sa istim sastavom , onda se oko sredine vrati cela prva petorka, koja igra 3,4 minuta oa opet ide napolje........
Meni je to malo smesno, jer jedina stvar koja moze promeniti takvu taktiku je da neko rano dobije 2,3 faula.....Mozes dati 30 poena za cetvrtinu, on menja po svome.......
 

Back
Top