Milicic - Od talenta veka do propaliteta

Protiv Dalasa Milicic je bio los, ali je to za mene bilo veoma veoma razumljivo, obzirom na to da izgleda Rambis eksperimentise na kraju sezone, te je Milicic cuvao direktno Novickog sve vreme dok je bio na parketu.......Jurio je za njim, naravno relativno bezuspesno, ta naravno nije ni imao snage za igru u napadu.
Od ostalog odusevio me onaj mali sto je dosao iz Njujorka....Izgleda da ce od njega uistinu postati veliki igrac, verujem da ce mnogo brze napredovati od Bizlija.
Sve u svemu igraju dosta drugacije bez Love-a, rezultatski takodje neuspesno ali mi se vise svidjaju ovako.em Love nije nista igrao u odbrani, em je silovao u napadu kad stigne.Sad je od siledzija u Minesoti ostao Bizli, te je mnogo lepse gledati.
PS:ali zato sto je Pedja pokupio simpatije u Dalasu........Kad krene u sut tacno se cuje onaj huk u sali, i posle ubacaja eksplozija medju navijacima.....Bas su ga zavoleli tamo, nadam se da ce zdravlje da ga posluzi.
 
prodje i ova sezona za glavnog glumca iliti "junaka" nashe price :P Ostace upamcena po losem suterskom startu, zatim nekoliko utakmica u nizu sa po 20 poena, jedno vreme je bio lider u blokadama , pa toplo-hladno igrao ..tako da na kraju prosecno 8.8 poena, 5.2 skokova , 5 asistencija i 2.03 blokada po mecu. Moglo je i bolje. :P
 
Lično nisam zadovoljan, mogao je on i mnogo bolje. Sigurno je da ova sezona ne može biti smatrana izgubljenom pošto je bilo dosta dobrih partija, bio je starter u dosta utakmica i tim je stvarno zavisio od njegovih igara - kad je on igrao dobro to je stvarno izgledalo lepo. Po običaju, povrede su došle u nezgodnim trenucima ali ove sezone stvarno nisu bile presudan faktor više je to bila njegova anemičnost (koja ga je ranije držala po nekoliko nedelja u seriji, a sad po nekoliko utakmica - i to je neki napredak). Čini mi se da poverenje Minesote nije narušeno, ali bi Darko stvarno morao da odigra bolju sezonu dogodine. Nadajmo se da ćemo ga videti u reprezentativnom dresu na leto jer to bi bilo najbolje za sve - potreban je reprezentaciji isto koliko i ona njemu.

@Kol3: Statistika mi se čak i dopada, posebno asistencije i blokade. Kad bi imao po 3 poena i skoka više, bila bi savršena. Recimo da to treba da mu bude cilj za 2011/2012.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa gore izrecenim, s tim da statistika asistencija nije 5 nego 1,5.....
Opet, ne zelim da ga pravdam , ali mislim da apatija potice iz losih rezultata ekipe, koje on nije ocekivao.
Da se vratim na ranije tvrdnje, mislim da Minesota ima dosta perspektivnu ekipu i da joj fali da trejdom dobije PRVU opciju.
Opet su najgori tim lige i opet ce imati najvise sansi da u loto draftu dobiju najbolju poziciju.
Da se nadaju da ce ovaj put imati vise srece, ili da ce nekim pametnim trejdom dovuci nekog vrhunskog igraca u Minesotu........Jedini koji mi pada na pamet, a koji bi odlicno popunio rupe u ekipi je recimo Kris Pol.
Ionako je Minesota najjeftinija ekipa u NBA karavanu, te mu svakako u nekoj eventualnoj trci moze ponuditi najvise.
Samo je pitanje koliko je realno da Pol ode u provincijski klub(za NBA prilike).
 
Lično nisam zadovoljan, mogao je on i mnogo bolje. Sigurno je da ova sezona ne može biti smatrana izgubljenom pošto je bilo dosta dobrih partija, bio je starter u dosta utakmica i tim je stvarno zavisio od njegovih igara - kad je on igrao dobro to je stvarno izgledalo lepo. Po običaju, povrede su došle u nezgodnim trenucima ali ove sezone stvarno nisu bile presudan faktor više je to bila njegova anemičnost (koja ga je ranije držala po nekoliko nedelja u seriji, a sad po nekoliko utakmica - i to je neki napredak). Čini mi se da poverenje Minesote nije narušeno, ali bi Darko stvarno morao da odigra bolju sezonu dogodine. Nadajmo se da ćemo ga videti u reprezentativnom dresu na leto jer to bi bilo najbolje za sve - potreban je reprezentaciji isto koliko i ona njemu.

@Kol3: Statistika mi se čak i dopada, posebno asistencije i blokade. Kad bi imao po 3 poena i skoka više, bila bi savršena. Recimo da to treba da mu bude cilj za 2011/2012.
Ako te sezone uopste bude i bilo...
 
Миличић је претходних сезона грејао клупу и ретко улазио у игру. Ове сезоне се наиграо чак је на пар утакмица постизао по 20 поена, а то да ли је могло више или не није важно, ту је следећа сезона где ће Миличић имати прилику да побољша своју игру. Такође би се сложио са коментаром да би нам добро дошао у репрезенацији. Његова највећа грешка је што је са 18 година одмах отишао у НБА уместо да се калио у европи 3-4 сезоне па онда отишао, овако је протраћио свој таленат на грејање клупе, но сад има прилику да то исправи ал тешко да ће испунити предвиђања.
 
Lično nisam zadovoljan, mogao je on i mnogo bolje. Sigurno je da ova sezona ne može biti smatrana izgubljenom pošto je bilo dosta dobrih partija, bio je starter u dosta utakmica i tim je stvarno zavisio od njegovih igara - kad je on igrao dobro to je stvarno izgledalo lepo. Po običaju, povrede su došle u nezgodnim trenucima ali ove sezone stvarno nisu bile presudan faktor više je to bila njegova anemičnost (koja ga je ranije držala po nekoliko nedelja u seriji, a sad po nekoliko utakmica - i to je neki napredak). Čini mi se da poverenje Minesote nije narušeno, ali bi Darko stvarno morao da odigra bolju sezonu dogodine. Nadajmo se da ćemo ga videti u reprezentativnom dresu na leto jer to bi bilo najbolje za sve - potreban je reprezentaciji isto koliko i ona njemu.

@Kol3: Statistika mi se čak i dopada, posebno asistencije i blokade. Kad bi imao po 3 poena i skoka više, bila bi savršena. Recimo da to treba da mu bude cilj za 2011/2012.

napravio sam gresku u kucanju 1.5 asistencija (kad sam video vec je bilo kasno da ispravim post).. i ja mislim da je potreban repki, pogotovo za OI 2012

Slazem se sa gore izrecenim, s tim da statistika asistencija nije 5 nego 1,5.....

evo i kosta je video..hvala kosta :)
 
Kahn Reflects On Timberwolves Season, Future (skraćeni snimak)

Nisam bio siguran gde da postujem ovo, ovde ili na temi o košarkaškoj reprezentaciji, ali bolje ovde. Ovo je intervju GMa Vukova, Davida Kana o sezoni, u intervjuu se priča i o Darku. Ocena Darka je po njemu "bio dobar, ali sam više očekivao" i presuda "Darko je i dalje deo budućnosti, ali nema više bezrezervng poverenja". Mislim da Kan razmatra opcije na svim pozicijama, uključujući i centarsku, tako da u slučaju dobre kupovine Darko može početi sezonu kao rezervista, pa da se sam probije na startno mesto. To je sasvim korektno.

Kako ovo utiče na reprezentaciju? Ono što Kan kaže je da "Darko mora da igra mnogo košarke ovog leta" da bi počeo sezonu u punoj formi. Da li to znači da on smatra da bi za Darka bilo korisno da igra na EP? Mislim da nije tako, ali da bi Darko mogao da ga ubedi da jeste. Ono što je izvesno je da Darko nije dovoljno iskoristio šansu koja mu je data i uprkos dobrom početku nije dobro finiširao. Sad mora da pogne glavu i da radi ono što mu se naredi, ali postoji prostor za ubeđivanje u stilu "trebaju mi jake takmičarske utakmice, čak i po cenu povrede". Kan je samo potencirao da je Darku potrebno mnogo znoja i rada, kako će to ostvariti je stvar pregovora.

Nadajmo se najboljem.
 
Gledao sam vise od pola utakmica Minesote ove godine,i mogu da kazem da sam se stvarno iznenadio,i to vise negativno nego pozitivno,Darkovom igrom.Gotovo potpuno drugaciji igrac
od onog kojeg sam gledao ranije,pre svega u reprezentaciji 2006 i 2007.Na pocetku sezone je imao manje kila,bio je brzi i pokretljiviji,imao blokade i cak i neke ukradene lopte,ali sve ostalo je bilo mnogo lose.Masio je zicere,slobodnjake,jedan na jedan skoro nista nije mogao da uradi.Samo je odbranu igrao solidno.
Mnogo losije je igrao nego cak i kad je dosao u Minesotu i igrao poslednjih 25 utakmica gotovo potpuno van forme prethodne sezone.Cak je i trener Rambis rekao da mu se cini da Darko nije bio u dobroj fizickoj formi za kosarku na pocetku sezone,a Darko je bas rekao da nikad vise nije trenirao leti.Ko je tu bio u pravu,Bog te pita. Onda je nabacio masu i poceo solidno da igra teskog centra,ali nekako nema instinkt za to.Igra suvise tehnicki,suvise meko,
sto se vidi pre svega u tome sto mu je bukvalno vise od 80% suta levi poluhorog,umesto da cesce krene i na kucanje ili zicer i proba da iznudi faul i slobodna bacanja.To i jeste bio problem
ove godine-suvise malo izlazaka na liniju za slobodna bacanja za centra(mozda 2 po utakmici),a drugi veliki problem je mnogo izgubljenih lopti,u proseku skoro 3 po utakmici.Procenat suta iz igre
mu je 47%,slobodna bacanja 57%,sto je isto onako ili lose za centra.
Sve ukupno,to cini napad zasnovan na njemu prilicno neracionalnim.Nije imao mnogo skokova pre svega zbog nenormalnog K.Lova,kome je uglavnom gradio prostor za skupljanje defanzivnih skokova.
Medjutim,ipak mi se dosta svideo u igri 1-1,poneki put,kad uradi nesto drugo osim tog poluhoroga,to stvarno izgleda lepo,a i taj poluhorog je dosta tezak za cuvanje,iako ne navlaci faulove
i nije toliko precizan.Jedan od najboljih blokera je u Nba-u,dobar u odbrani,mada tu kao da mu fali malo zara kojeg ima npr.Zoakim Noa,zara da bas svaku utakmicu da vise od 100%.Taj ''motor'',kako
ga zovu Nba skauti,treneri i sportski novinari je jedna od najvaznijih stvari u ligi gde sezona traje 82+ utakmice,i,koliko sam citao o tome,oznacavaju je kao jednu od najbitnijih da bi neko bio starter
u NBA-u.Nju ocigledno ima i K. Love,koliko god da gube ili lose igraju,on uvek daje maksimum.
Ja Darka pamtim kao igraca koji nije koristio samo levi poluhorog,vec je imao sve,i ulaz,a pre svega,i sut.Ove sezone ni jedan jedini put nije sutnuo sa poludistance,npr. kao sto to radi Krstic,a nekada
je imao bolji sut od njega,sutirao je i trojke..Mislim da mu je to pokvarilo igru,jer on nije toliko brz(iako je dosta brz za svoju visinu) da pretrci uvek i iz bilo koje pozicije svoje cuvare,a sut bi ih terao da mu malo vise pridju i tako bi mu se lakse otvorio put za ulaz ili prilaz kosu vodjenjem lopte,sto on radi bolje od vecine drugih centara.
Sve ukupno,ove sezone je opravdao svoje mesto u Nba-u,ali pre svega kao rezervni centar.Vidim da je to i u planu za sledecu godinu.Ljudi iz Minesote su odlucili da ce pokusati da od A.Randolpha stvore
startnog centra,i sad su mu napravili rezim treninga koji bi trebalo da mu uveca masu za 15-ak kilograma ovog leta,a Darku planiraju da obezbede jaku minutazu i da ga tako drze zadovoljnim,jer je on
jasno stavio do znanja da vise nece da sedi na klupi.Misle da ce biti jedan od najboljih backup centara u ligi.O tome je pisao J.Zgoda,sportski novinar koji se bavi Timbervulfsima,valjda ima svoje insajdere.
Mada ce sada doci novi trener,pa to moze da promeni njegovu situaciju i na gore.
 
2 pik na draftu pre cetiri godine,Darko Milicic, uspeo je da od talenta ravnog LeBron Dzejmsu dodje do toga da je rezervni centar u Orlandu...Svojim bednim ponasanjem je vise punio redove u novinama nego svojom igrom...Koja je sve drugo nego igra na nivou Karmela,Vejda i LeBrona,koji su izasli sa istog drafta...Moje misljenje je da je on samo jos jedno dete sa sela koje je dobilo priliku da uzme milione i izigrava nesto u zivotu,a da pritom to uopste ne zasluzuje.
tako je to kad ti udari slava u glavu... Takvoj indijancima se pare trebaju davati na slamcicu...
 

Back
Top