Mile Kordić

Tu se obicno obradjuje tema da li je moguca ljubav izmedju osoba razlicite vere (u Jeleni - Jelene i Sase, Safet-bega, u Nozu - Milice i Alije). Iskreno, ja mislim da takva ljubav nije moguca. Ti?
Ne slazem se sa tobom. U pravu si, postoji tu mnogo prepreka za tu ljubav, ali ona je moguca.
Procitala sam obe ,,Jelene'' i na mene su te knjige ostavile jak utisak, Zalosno je samo sto moju generaciju sada u skolama beogradski profesori uce po americkim informacijama.
A ljubav medju ljudima razlicitih vera je vise nego moguca. Mama mi je poreklom iz Smedereva, ciste prvoslavne vere, dok je tata musliman iz Prijepolja. Ranije u njihovim porodicama nije dolazilo do mesanja vera, ali evo oni vec dvadeset i vise godina zive zajedno u Beogradu, i nijedna vera ne moze da razdvoji nasu porodicu. Postujemo sve verske praznike iz obe vere i cela nasa porodica se na svim slavljivma okuplja i postuje. Eto izuzetka :)
 
Ne slazem se sa tobom. U pravu si, postoji tu mnogo prepreka za tu ljubav, ali ona je moguca.
Procitala sam obe ,,Jelene'' i na mene su te knjige ostavile jak utisak, Zalosno je samo sto moju generaciju sada u skolama beogradski profesori uce po americkim informacijama.
A ljubav medju ljudima razlicitih vera je vise nego moguca. Mama mi je poreklom iz Smedereva, ciste prvoslavne vere, dok je tata musliman iz Prijepolja. Ranije u njihovim porodicama nije dolazilo do mesanja vera, ali evo oni vec dvadeset i vise godina zive zajedno u Beogradu, i nijedna vera ne moze da razdvoji nasu porodicu. Postujemo sve verske praznike iz obe vere i cela nasa porodica se na svim slavljivma okuplja i postuje. Eto izuzetka :)
Tih primera koliko hoćete bilo u bivšoj SFRJ...Nešto malo toga se još dešava u Vojvodini,a dalje?
Dalje se ljudi tretiraju kao konji ili kao đukele! ! !Koje pasmine ili rase!
Lipicaneri,Englezeri,Arapski,Pudla,Rotvajler,Srbin,Makedonac,Hrvat,Jazavičar,Bošnjak,Kuvas,Mađar...
Međutim,za magarce se ne zna iz koje su rase...Magarci ko magarci...:mrgreen:
 
Gledala sam film,knjigu nisam,film me baš potresao pa neznam kako bih knjigu podnijela...Ali pročitaću je,sigurno...Jako mi je teško kada čitam neke stvari za koje znam da nisu daleko od istine i koje su se dešavale nevinim ljudima...Pošto vidim da si ljubitelj ovakvih djela,ajd pliz preporuči još neko...Samo mi nije jasno zašto se niko drugi ne javlja,oni izgleda čitaju neke druge stvari,a ove knjige bi mnogi trebali pročitati...Pozzz



Recite mi molim vas kako se zove Film... Ja sam citala knjigu i htela bi da gledam Film..
 
Ја сам ,за сада,прочитао "обе " Јелене и роман Заклетва од Кордића...Заклетва је исто екстра књига,ко није читао - нек је прочита.
Планирам и остале његове књиге.
ФЕНОМЕНАЛАН писац,по мом укусу !
Он више није жив,тако да неће бити више његових,нових књига.Зато прочитајмо ово што има.
 
И ја мислим да ни једно Кордићево дјело није екранизовано. "Нож" Вука Драшковића јесте и мислим да се тако и зове али је старији филм и по мени је много боље прочитати књигу. Што се тиче Кордића,прочитао сам оба дијела књиге "Јелена" као и већина. Прва је оставила много јачи утисак на мене. Мислим да је другом јурио исту славу стечену првом али му није пошло за руком у толикој мјери. Мене је купио свакако,настојаћу да прочитам још његових књига.
 
Ја сам прочитао и "Манита земља Србија" од Кордића.
Исто интересантна књига.Говори о нашој скорој историји (отприлике 1960-70 па до 2000)...
Чини ми се реално описани догађаји...
 
Ja cu ovde ponoviti ono sto sam negde sigurno do sada napisala. Mislim da je M. Kordic najobicniji falsifikator istorije, prevarant i nikakav pisac. Ja sam poludela od besa kada sam procitala Jelenu xyz... Nasa pacenica, maltretirana od strane muslimana! Kakav klise! Ne kazem da se to negde zaista nije desavalo, ali je ovo napisano, da bi zamutilo ono sto su Srbi radili tamo, a sto je verujem isto,ako ne i gore. Inace, sve o cemu pise mi je u domenu naucne fantastike, ne verujem mu ni rec. P.s. Od Banovic Strahinje, pa na dalje, mi smo mnogo dobri i hrabri, a muslimani stoka necivilizovana, muka mi je vise od tog prepucavanja i takvih ,,pisaca", samo je forma drugacija, a poruka je vekovima ista, podstice na nacionalizam i unazadjuje nas kolektivno.

Apsolutno nisi u pravu, njegova istorijska dela uvrštena su u UNESCO biblioteci kao autentična istorijska dela, čoveka znam još od vrtića u kojem sam bio sa njegovim sinom, do groba, čovek je bio drag, pametan, apsolutno bez mrvice mržnje u sebi, apsolutno protiv svake agresije.. mnogo mi je žao što nisam pročitao sve dok je bio živ, imao bi bilion i jedno pitanje..
 
Jesam ljubitelj ovog zanra, mada trenutno ne mogu da se setim jos neke dobre stvari :-(
a ovo za Kordica, stvarno da ne poverujes - samo nas 2 o njemu pricamo na celom forumu :-)

Pročitao sam mislim sve od njega, baš proveravam.. čoveka sam viđao od jaslica do groba, obično nas je vozio na treninge, čovek je apsolutno neverovatan bio... svaka njegova knjiga, ma ne znam, stvarno neverovatno. Da sam tada sve pročitao, sigurno bih imao milion pitanja da mu postavim..
 
Veoma istinito, izlagao se opasnostima, pa čak i u Hrvatskoj da izvuče sina sa ratišta, pri tom, sasvim slučajno, znam čoveka od jaslica do groba, a sasvim slučajno zastavnik koji je izvukao svoju četu ne povređenu iz kasarne u Hrvatskoj ( bio je i meni komandir 2006-e u vojsci u BG-u ), među njima i Kordićevog najstarijeg sina, potvrdio mi je sve ovo, a pročitaćete u njegovoj knjizi. Što se tiče Jelene, da istinito je, neću dalje da komentarišem.
 

Back
Top